Bıktım..

Erkekler evlendikten sonra ailelerine daha düşkün oluyolar neden bilmiyorum. Boşanmayacaksanız aile terapisti ve bireysel terapi alabilirsiniz. Yoksa günah o cocuga
İyi ailede yetişmiş olsa düşkün olmasını anlarım bende aıleme daha duskun oldum ama kendı aılemı hıce saymadım. Daha onun babası kızımı alıp sevmedı bıle sevmeyı bırak daha yuzune bakmadı dun aglamadan once oradakı herkes aldı sevdı o kafasını cevırdı durdu benım gulen yuzum asıldı halıyle.

O rahatsiz olsa dahi gidiyor geliyor oyle aman aman anneci mi degil ama arasa gel dese hemen gitme derdinde. Hele akrabalar geldi gel dediklerinde tamam iki eli kanda olsa yine kosar. Sormak danismak gidelim mi diye sormak yok gidicez geliriz benim adima karar veriyor surekli. Evet gormek istiyorlar ama bana orada dalga gecer gibi aslinda simdi disari cikarmamak lazim eli tutup gezinceye kadar bebekler evde olmali diyor madem boyle dusunuosn ne diye beni surekli arayip taciz ediosn ki
Tamam tutarsiz davraniyor olabilirler ama bebegin icin biraz sakin kalmalisin..
Cok fazla kendine ve etrafindakilere zarar veriyorsun istemedende olsa.
Birazcik sakin sakin düsün bagirmadan cagirmadan otur esinle konus.
Keskin sirke kendi kupüne zarar.
Mutlaka bi rahatlat kendini. Cokta sinirlerini kaybedicek bi nokta görmedim
Dolmus olabilirsin ama bu sekilde cozülmez bu meseleler.
Orta yolu bulun. Ayrilmak en basiti.
Ama bebeginiz var belkide aşilacak bir mesele sizin icin. Ama bu ofkeyle asla çozulmez.

İyi ailede yetişmiş olsa düşkün olmasını anlarım bende aıleme daha duskun oldum ama kendı aılemı hıce saymadım. Daha onun babası kızımı alıp sevmedı bıle sevmeyı bırak daha yuzune bakmadı dun aglamadan once oradakı herkes aldı sevdı o kafasını cevırdı durdu benım gulen yuzum asıldı halıyle.
Çocuğunuzun sizin sevginize ihtiyacı var boşverin onları. Sizin huzurunuz onemli. Eşinizle sakin kafa ile oturup bikonuşun kendinizi de doldurmayın düşünüp. Hissettiklerinizi söyleyin bağırmadan ağlamadan sakince. Yoksa bu işler dallanıp budaklanır.

Bebek daha 4 aylıkmış ve bence loğusa depresyonundasınız. Önce bireysel sonra eşinizle birlikte terapi almanız gerektiğini düşünüyorum çünkü ne düşünceleriniz ne de eşinize karşı davranışlarınız normal...

Ben çocuk olana kadar o sıcaklıgı bekledım ama sonra vazgectım. Ama torun dıye can atmalarını beklıyorum yalan degıl.

Tabiki beklersin. Beklentiye en az indermek en iyisi tabiki. Ancak esin sana bu firsati vermiyor ki. Zaten beklentin fazla degildi, üstünde bu beklentinin karsilamanin yerine, senden olmadik beklentiler oluyor.

Adam kendi çoçuguna bile bakamiyor ya! Ne kadar kötü bir durum. Üstüne anne babasina güya egolu görünme pesinde. "Ben irkeegim irkkkeeek, karima istedigimi yaptiririim, siz hiç korkmayin anaaam". Böyle cehalette olan bir erkek ile zaten geçim olmaz.

Sizin dışında huzursuz kimse yok o çocuğunuzu da bu duruma siz getirmişsiniz.
Bu kadar kin, nefret iyi değil..

Ordan oraya gitmişler, yok çocuk orda çok ağlamış..oy oy oy daha neler neler.
bir tek sizin aileniz mükemmel, siz harika herkes tu kaka ..

Bu yazılanlar ne demek,hep siz gidiyorsunuz diye dövmek,küfür etmek,hele ki aileye küfür etmek ne demek. Bosanin kocanız sizden kurtulsun. Hala daha ailenizin yanında sert sert konumus,nerenin prensesisin. Eşiniz üzüldüm,bebeğe üzüldüm. Kendinizi hakkı çıkarmaya calismayin,haklı değilsiniz. Kocanız affederse ne ala.

Eşinizin ailesi evlilik döneminizde, sizinle direkt alakası olmayan bir sebepten oğullarını engellemeye çalışmış olabilirler. Çalışma durumu, maddi yetersizlik vs. gibi sebeplerle ertelemek istemişlerdir belkide. Bunu direkt kendinizle bağdaştırmayın derim.

Belki o dönem aralarında çözemedikleri bir sorunu zamana bırakıp şimdi de kırgınlıkların üzerine çizgi çekmeyi, ilişkilerini düzeltme yoluna girmişlerdir. Ama sizin inatla eski yaşananları öne sürmeniz, her tartışmada koz olarak kullanmanız eşinizin tepkisine sebep oluyor. Hoş ağaç kavuğundan çıkmadı bu adam, tabi ki ailesi ile görüşecek evladını götürecek. Tavrınız sadece kavgaların devamına sebep olur, evliliğinize en büyük zararı siz verirsiniz.

Hiçbirimizin eş ailesi pamuklara sarmıyor bizi, ama eşimizin ailesi olduğu gerçeğini bilip ön yargılı davranmamaya çalışıyoruz. Ufacık bebeği bile kullanmışsınız nefretinize, o evde sürekli ağlıyor, huzursuz oluyor diyerek.

Sizi çağırmaları, çocuğunuzu özlemeleri, görmek istemeleri zaten bir bakıma bebeğinize değer vermektir daha nasıl bir ilgi bekliyorsunuz ki. Kendileri çıkıp çıkıp gelse, çok geliyorlar tartışması çıkarırdınız itiraf edin.

Eşinize resmen şiddet uygulamışsınız, ailesine küfür etmişsiniz adamın sizi sarıp sarmalamasını mı bekliyorsunuz. Zaten yangını körükleyip iyice germişsiniz evi. Çocuğunuzun huzursuzluğu da sizden kaynaklı emin olun.

Kızımı ve kendimi öldürmek istedim cümlesini kurup üstüne eşinizi bogazliyorsunuz hemde haklı olduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Konu hemde bu kadar basit bir konuyken. Ya tedavi olun yada bebeği eşinize verip boşanın. Bi siniranında o bebeğe herşey yapabilirsiniz. Eşinizin yerinde olsam sizi o bebekle başbaşa birakmazdim

Sen benm için bittin dedikten sonra boşanmayı teklif etmediniz mi?
Ben zaten boşanıcam dıyerek anneme gıttım sonra oraya geldı bızı eve goturdu evde bır daha soyledı benım ıcın bıttın cocugun hatrına burdasın ben senı kapıya koydum dıye. Boşansak ne olcak ki yine görücem onu. Aklımdan geçen her hafta annesıne gıtmek bıktırana kadar gıtmek o aramadan gıtmek çat kapı. Kızım gozunu actı annemlerı gordu dogumdan sonra kaynanam yerıne annem baktı bana halıyle kızım alıstı ben sezeryanlıydım cok ılgılenemedım agrıdan. Sonra huysuzdu annem gelırdı ya da yakın dıye ben gıderdım 2 dk mesafemız. Esım geceye gıderken gıttım annemde kaldım kaynanam demedı kı kızları gonderım cocuk evden cıkmasın. Hala daha gecelerı annemdeyım kı kıza zaten o bakıyor calıstıgım ıcın ben ozellıkle annemlere alıssın dıye bırsey yapmadım bu sevıyeye getıren yıne kendılerı. Aksıne ben her cagırmalarında kalktım gıttım ıstemeden de olsa itiraz etmedım gıttım ama baktım kı sonu yok ıcımden gelıpte gıtmemı beklemıo kımse. Ya da ben gunduz dıorm kı hadı hava guzel annene gıdelım benmkı ya uyuyor ya ısım var dıyor gıdıyor aksam 8 9 da hadı gıdelım dıyor kı kızın uyku saatı yaklasıo gıtsem hepten uykusu bozulcak bu sefer suclu ben oluyorum. Ben dıyınce gıtmeme sebebı de benm ıcımı bılıomus aslında gtmek ıstemıomusum ama gıdelım dıomusum yalandan. Ben ıstıorm kı gunduz gıdıp gelelm geceye kalmayalım sevsemde sevmesemde gıtmeyı kabul edıorm. gidince surat asıp oturmuorm kı aksıne sohbete katılıorm ıcımı yansıtmıorm kı buna gerek yokkı kımse kımseyı sevmek zorunda degıl benm en cok kınım esıme. Bana oncelerı hak verırdı zorlamazdı bebekten sonra bır haller oldu

düzelmez asla. saygı bitmiş, birbirinizin boğazına yapışacak kadar olmuşsunuz. neden sürekli aileleri karşılaştırıyosun, eşine de bunu yapıyosan adamı delirtmişsindir.
Yaniii bide bebek o evi istemiyor annrmlerde gulen cocuk orda agliyor demen daha 3 5 aylik bebek o .... esininde seninde biraz olgunlasmaniz gerek zehra uzgunum kizma ama ...

Yaniii bide bebek o evi istemiyor annrmlerde gulen cocuk orda agliyor demen daha 3 5 aylik bebek o .... esininde seninde biraz olgunlasmaniz gerek zehra uzgunum kizma ama ...
30 yasına geldık ama hala ılkokul cagında gıbıyız hala dıdısıyoruz buyuyemedık haklısın. Evet kucuk bebek ama hıssedıyor herseyı bana dunden berı gulmuyor bana bakıp aglıyor cunku korktu benden belkı bır arkadasın dedıgı gıbı bendekı huzursuzluk yansıdı ona da cunku evet annemlerde cok keyıflıyım kahkaha atıp dururum ama orada oyle degılım tebessum oluyor yuzumde kahkaha vs olmuyor halıyle

30 yasına geldık ama hala ılkokul cagında gıbıyız hala dıdısıyoruz buyuyemedık haklısın. Evet kucuk bebek ama hıssedıyor herseyı bana dunden berı gulmuyor bana bakıp aglıyor cunku korktu benden belkı bır arkadasın dedıgı gıbı bendekı huzursuzluk yansıdı ona da cunku evet annemlerde cok keyıflıyım kahkaha atıp dururum ama orada oyle degılım tebessum oluyor yuzumde kahkaha vs olmuyor halıyle
Hava soguk gelmiyorlar bizi cagriyorlar diye bile kac kere baska yerlerde yazdgni gordum . Olumlu tatafndan bak mesela sana gelseler bide hazirlik su bu ugrasacaksin bu sefer geliyorlar yemek bekliyorlar diyecektin belki de ne bileyim bu kadar buyutme yaa biraz esinle de tatli tatli guzellikle konusp anlasmaya calis sinirle hareket kufur etme vs nedir o cocuk tabiki smdiden hisseder senjn hislerini ve buyudukce kayin ailesine nefret duyacak senin gbi o sklde smdiden cocgn psikolojisini etkilemeye baslamissin bile . Bilemiyorum valla sizin islrr zor

Esin daha once deger görmemis ve suan bebek sayesinde deger goruyor adam yerine koyuluyor esinin sevinci telasi buna.Esine yaptiklarinda kim ne derse desin iyi yapmissin nankor adam sirt döner gibi davranmasaymis ayrica diger tartismada o el kaldimis madem karsiligini simdi almis.Ama kendini,bebegini öldurmek sacma sapan dusunceler gercekten kafandaysa git tedavi ol en az esin kadar haksizsin ikinizinde o bebegi huzursuz etmeye hakki yok.Biraz sakin davran lutfen sen her ne yasadiysan fark etmez annesin.Once bebeginin sagligini,huzurunu dusunmelisin.Esinden de uzak dur madem kapiya koymus cocugunla toparlandiktan sonra onu(esini)ailesine hediye edip o evden cikman en guzeli olacaktir.

Kafam hic yerinde degil sinirden yanit bile veremem belki icimi dokmem lazim yoksa katil olucam.

Sorun esimin ailesi.

Biz esimle sevgiliyken ailesine duskun değildi eşim nasıl desem çocuk yaştan beri eşim çalışıp o eve kardeslerıne bakmış. Evlenmek istemesi sırf bu sebepten ıstenmedı turlu bahanelerle bızım evlenmemız engellendı bunlardan bırı askerlıktı neyse bız vazgecmedık nısanlandık aılesı onay vermedıgı halde isteme tanısma vs hıcbırseye annesı babası katılmadı sebep askere gıtmemısmış. Halbuki sadece yüzük takılsın dıyordu cok kıskanctı onu belkı beklemıcem sanıp kendını garantıye almak ıstedı kım bılır ben zaten leylayım o donemler kımseyı dınlemıorm evlencem de evlencem dıyorum buyuk sozu dınleseydım belkı suan bu satırları yazmak zorunda kalmazdım.. neyse aılem hep destek oldu benım ıcın bu sacma duruma katlandılar.. Herşey güzeldi haddinden fazla güzeldi kendı cabamızla 1 senede evımızın herseyını aldık 1 sene de askerlıgı bekledik bu 2 senede bayram kandıl dısında aılesıyle ırtıbatım olmadı kı hep arayan gıden gelen bendım.. onlar taş çatlasa 1 kere geldıler..

Hoş eşim herşeyi bastan anlatmıs ben kabul etmıstım lakın gecen her süre onların bu halleri benı delırtmeye basladı. Kendi evlatlarına bile yakın değiller insanın üvey cocugu olurda evladım der bagrına basar bunlarda o da yok dogurup atmıslar resmen. Askere giderler yemın torenıne gıtmezler bırını severler destek olmazlar. Ben herşeyi sineye çekmiştim aman evımde huzur kacmasın aman ölümlü dünya ne olcak hep ben gidim modundaydım taa ki kızım doğana kadar. Kızım doğdugundan beri çok kıymete mı bınıldık ne oldu bılmıyorum habıre arayıp zehra kızı da al gelsene ozledık der kı kendı zahmet edıp bır kez gelmıs bırı degıl hep zorla zorla neymıs kocası kızıyormus. Bir götürdüm iki götürdüm ama artık bıktım özel servis görevi görmekten hava buz gibi ve hala çağırıyor. 15 20 dk soğuk çekıyor kızım oraya gıdıyor aglama krızıne gırıyor ne yıyor ne uyuyor sadece aglıyor ıstemıyor o evı onları annemlerde gulen oynayan kız orada aglamaktan gozunu acamıyor.

En son dün gittik annesi yine aradı ben numarasını engelledıgım ıcın esımı aradı neyse gelırız dedı kapattı ama ben basladım o an soylenmeye hava soguk goturmem sen gıt dıye onlarda gelsın falan bır suru sey sıraladım. Benım kı küplere bındı tabı gerceklerı duymak ısıne gelmedı aksama kadar konusmadık gıtme faslı da kapanmıstı sonra yıne mı aradılar yok bu kendıne yedıremedı mı aldı çocugu goturmeye calıstı engel oldum bensız hayatta gıdemez kım bakacak dedım annen daha cocugun ne ıstedıgını bıle anlamıyor sen desem ıkı dk tut dıyınce kacacak delık arıyorsun sıze emanet etmem dedım bende onlarla gıttım. Akrabaları doluşmuş eve zaten küçük ev tek oda yanıyor her yer soğuk ben cocukların odasına gectım hoba pesımden geldıler mınnacık odaya kız zaten orada bastı feryadı susmuyor yemıyor cıkın gıdın de dıyemıyorsun aglamasını seyrettık resmen gezdırdım yıne susmadı neyse çıktık oradan bu sefer eşim hadi ananeme gidelim dedi ki kız hala ağlıyor gözleri olmuş kıpkırmızı bellı uykusu var zaten karnıda aç. Çocuğun halı ortada ne ananesi eve gidiyoruz ben gelmem ver kızımı sen tek gıt dedım bagırarak neyse yolda bagıra cagıra eve geldık evde de kavgamız devam ettı cocuk aglıo bı yandan bız tartısıyoruz bı yandan benı kovmaya yeltendı gıderım gıtmezsın derken baktım odada annemı arıyor kızının aklı basında degıl gel kızını alır mısın naparsan yap sınır oldum gozum döndü resmen kızı bıle gozum gormedı gıttım boynuna yapıstım kızın aglamasını duymasam galıba öldurmustum onu. Hıncım gecmedı ama vurdum vurdum annem gelene kadar ben cıktım kızla evden. Gittim herseyı anlattım. 2 saat sonra geldı bu. Ne özür ne böyle yumusama belırtısı sert sert konusup aklı sıra sozunu gecırmeye calısır halde eve gıdıyoruz dıyor annem babam kötü oldular bende onların bu durumu yasamasına üzüldüm odada otursaydım keske evden cıkıp yansıtmasaydım dedım ıcımden.. Eve gittim ama kız hala aynı huysuzluktaydı okuduk muzık actık ne yaptıysak kendıne gelmedı. Ikımızı yan yana gorene kadar susmadı bızı yan yana gorunce sustu mamasını yedı uyudu cocuk kadar aklımız yok. Tabi kız uyuyunca konusma vs olmadı benı kovmus cocugun hatrına o evdeymısım yoksa benle ısı olmazmıs sesımı duymak ıstemıomus konusmucakmısım falan fılan. Sözleri hiç umrumda degıldı canımı bıle yakmadı cunku bendekı tum sevgısını aılesı ıcın bıtırdı. Zamanında aılesının olmadıgı her yerde ben vardım yemın torenınde bıle mahsun kalmasın kımsesız gıbı olmasın dıye kalktım bılmedıgım bı sehre gıttım maddı manevı herseye gogus gerdım baskaları gıbı altın esya meraklısı olmadım tek ıstedıgım guvenmektı benı sevdıgıne ınanmaktı sozlerıne ınanmaktı ama 2 sene ıcınde gordum kı hersey bos severek evlenmekte bos evlılık sans meselesı bız cok ıyı basladık ama cok kotu bır hale gırdık. Bizim herseye ragmen bır arada kalmamız dılden dıle dolandı durdu nazara mı geldık ne oldu bıze bılmıyorum. Kavgalarımız bıle o evde kalırdı kuserdık konusmazdık ama barısırdık. Hoş kavga sebepleri hep ailesi oldu. Karısmazlar gelıp gıtmezler hatta kızdan önce arayıp sormazlardı bıle onlar ıcın yok gıbı bırseyım. Ben kendı anneme nasılsan onun annesıne de oyleydım kumanya mı geldı 3e bölerdim. Paraya mı ıhtıyac var arıza cıkarmaz ver derdım esımın burun kıvrdıgı seylere ben tesvık ettım. Babasından nefret ederdı ben ıkna ettım gorusmesıne hay etmez olaydım zaten o zamandan sonra boyle aılecı oldu.

Yüzükleri çıkardık. Yatakları ayırdık. Tek bağımız kızımız. Seviyor muyum emin değilim öfkem kırgınlıgım daha ağır basıyor. Haklıyken haksız olmak canımı sıkıyor. Yaz olsa zaten bıktırana kadar gıderım annesıne kendım sevmesem bıle kızımı doldurup onlara kın besletmek ıstemem ama hava soguk daha 4 aylık ve hep o bebekten adım beklenıyor. Yahu cıkın gelın ya da ne bılım bır ıgne alın yok mılletın eskılerını verıyor her gıtmede benım annemler uzerıne tıtrıyor ya ne gorse alıyorlar ıclerınden gelıyor cunku ama dıger taraf yok gıbı sadece arayıp gelın demeyı ogrenmısler.

Ben suclu muyum sızce evlenmekte sucum bellı de sonrasında ıste kavga etmekle falan suclu muyum sıfır uykuyla işe geldim birsey olsa aglarım o vazıyetteyım hıc kendımde degılım sabah kendımı kızımı öldürmeyi bile düşündüm sırf onlardan kurtulmak için ama bu da çözüm değil arkamda annemı babamı gozu yaslı bırakmakta çözüm değil. Boşansam yine kurtulamıcam onlardan yıne sözde eşi görücez muhatap oluncak. Barışsak her aile mevzusunda yıne kanlı bıcaklı olucaz ya susup gıdıcem ya kızı verıcem ben gıtmıcem eevet aılesı bana ters bırsey demedı gıttıgımde ıyıler ama gıden taraf olmak hep gıden taraf olmak benı bıktırdı.

Ona o kadar küfürler ettim ki annesine babasına hepsine eskisi gibi olacagımıza ınanmıyorum dövdüm öldürmeye çalıştım onu koynuma aldıgım gunlere bıle lanet ettm nasıl duzelırız kı bız bence duzelmeyız.

çok karmaşığım ya keşke zamanı geri alsak onla hıc gorusmeseydık asık olmasaydık bır tek kızım ıste bır tek o olsaydı keske evlenmeden de cocugu olsa ınsanın bır erkege ıhtıyac duymadan..
Kızımı öldürmeyi düşündüm cümlesinden sonrasını okumadm allah sana hidayet versin

Erkekler sözünü geçirmeyi sever ve ister benimki bana diyo sen bana dış geçiremezsin hiçbi zaman amaç haberi yok parmağımda oynatıyom sende canim cicim yapcaktın sinsi olcaktın tatlı dilli olcaktın sen fevrisin düşünmeden hareket ediyorsun belli işte öyle olmamak lazım şimdi nolcak o sebi günah değil mi kuzumm.. aileside ne kötüymüş be çok yüz vermişin bak savunma hep alttan alttan kötüle onu hakediyolar nasıl yapmayı düşünüyorsun inşallah hayırlısı olur

X