Bim'deki ürünler hakkında..

kızlar bim haftaya spor bisikleti veriyor alsam mı acaba arastırdım bisikletler hakkında pek bilgim yok ama uygun 165tl siz gördüyseniz fikriniz var mı?

bende yorumlarınızı merak ediyorum vede almak istiyorum.

hem fiyatı çok uygun hemde çok işlevli..

kağıdına baktığımda iliştitirilmiş bir örnek kumaş parçasının altında saten yazdığını gördüm.

umarım merakınızı gidermişimdir... böyle bir cevaba niye gerek duyduğunuzu da anlamadım ya neyse....

Yanlış anlamayın lütfen, bazı firmalar bahsettiğim ayrıntıyı çoğu insanın bilmediğini biliyorlar, bu yüzden %100 satendir gibi saçma ibareler bulundurabiliyorlar. Böyle mi yazmışlar bu yüzden merak ettim.

Demek istediğim o ki, saten bir kumaş pamuktan da yapılabilir, yünden de, polyesterden de, ipekten de vb; hepsine de %100 saten damgası vurabililer.

Daha pahalı ürünlerde sadece saten yazıyor diye aldanmayın lütfen, önemli olan hangi maddeden yapıldığıdır. (Mesela pamuktan dokunan saten çok sağlıklıdır.)

bende sürekli milföy alıyorum bimden cok ucuz 2.40 mıydı neydi diğer milföylerden farksız :KK34:

Saten, ürünün içeriği değildir, ürünün dokuma stilidir. Pamuk-saten karışımı diye birşey söylenemez; pamuk-saten yazıyorsa "pamuk ipinden saten şeklinde dokunmuş nevresim" anlamına gelir.

Yani pahalı markalarda sadece saten yazması ve Bim'dekinde pamuk-saten yazması arasında hiçbir fark yoktur. Aldığınız nevresimin etiketinde hammadde olarak ne yazıyor merak ettim doğrusu.

Yanlış anlamayın lütfen, bazı firmalar bahsettiğim ayrıntıyı çoğu insanın bilmediğini biliyorlar, bu yüzden %100 satendir gibi saçma ibareler bulundurabiliyorlar. Böyle mi yazmışlar bu yüzden merak ettim.

Demek istediğim o ki, saten bir kumaş pamuktan da yapılabilir, yünden de, polyesterden de, ipekten de vb; hepsine de %100 saten damgası vurabililer.

Daha pahalı ürünlerde sadece saten yazıyor diye aldanmayın lütfen, önemli olan hangi maddeden yapıldığıdır. (Mesela pamuktan dokunan saten çok sağlıklıdır.)

ben tam anlamadım :26:
pamuktan dokunan saten en iyisi demek ama nasıl anlayacağız ki bunu?
kullanan arkadaşlarım pamuk saten karışık almamı önerdi
nasıl piyasada bunu anlayacağım ?

Sevgili jean,

Pamuk-saten karışım diye birşey yoktur çünkü pamuk o nevresimde kullanılan ipliğin yapıldığı maddedir; saten ise o iplikten yapılan bir tür dokumadır.

Mesela siz yün bir ipliği alıp saten türünde dokuyabilirsiniz; bu kumaşın adı satendir. Bir ipek ipliğini alıp saten türünde dokuyabilirsiniz; kumaşın adı yine satendir. Polyester ipliği alıp saten türü dokuma yaparsınız; o kumaş yine saten olur.

Yani kısacası bir ürün hiçbir zaman "saten"den yapılamaz. Saten ürünün hammaddesi değil, dokuma yöntemidir ve bu şekilde dokunan kumaşlar hammaddesi ne olursa olsun daha parlak görünürler.

Dolayısıyla pamuk-saten karışımı diye birşey olmaz. Pamuktan yapılan saten vardır ki bu da %100 pamuk ipliği kullanılır demektir.

Piyasadan bir ürün alırken o ürünün etiketinde %100 pamuk ya da %60 naylon %40 pamuk gibi ibareler görürsünüz. Nevresiminizin hangi maddeden yapıldığını bu tür yüzdelerle belirtirler. Tıpkı kıyafetlerimizin içinde yazanlar gibi.

Sevgili jean,

Pamuk-saten karışım diye birşey yoktur çünkü pamuk o nevresimde kullanılan ipliğin yapıldığı maddedir; saten ise o iplikten yapılan bir tür dokumadır.

Mesela siz yün bir ipliği alıp saten türünde dokuyabilirsiniz; bu kumaşın adı satendir. Bir ipek ipliğini alıp saten türünde dokuyabilirsiniz; kumaşın adı yine satendir. Polyester ipliği alıp saten türü dokuma yaparsınız; o kumaş yine saten olur.

Yani kısacası bir ürün hiçbir zaman "saten"den yapılamaz. Saten ürünün hammaddesi değil, dokuma yöntemidir ve bu şekilde dokunan kumaşlar hammaddesi ne olursa olsun daha parlak görünürler.

Dolayısıyla pamuk-saten karışımı diye birşey olmaz. Pamuktan yapılan saten vardır ki bu da %100 pamuk ipliği kullanılır demektir.

Piyasadan bir ürün alırken o ürünün etiketinde %100 pamuk ya da %60 naylon %40 pamuk gibi ibareler görürsünüz. Nevresiminizin hangi maddeden yapıldığını bu tür yüzdelerle belirtirler. Tıpkı kıyafetlerimizin içinde yazanlar gibi.

açıklama için teşekkürler:KK71:
o zaman piyasada bulabileceğimiz
en sağlıklı malzemeyle yapılmış çarşaf,nevresim
markası nedir?üzerinde ne yazanları almalıyız?

Bence en sağlıklısı %100 pamuk olanıdır(üstünde %100 pamuk ya da cotton yazar), bunun dışında ister saten olsun ister düz dokuma olsun bunlar tercih meselesi. Kimi düz dokuma klasik çarşafa dokunmayı sever, kimi saten parlaklığına:)

Pamuk doğal olması nedeniyle tercih sebebidir, zaten çoğu nevresimler bu bilinerek pamuktan üretilir. Satenin parlaklığını,kayganlığını sevenler pamuğun saten türünü alır, sevmeyenler pamuğun düz dokunmuşunu alır.

Nevresimde bir de boya akma durumu var. Ucuz nevresimlerin boyası akabiliyor,herşeyi boyuyor,kendi renkleri karışıyor vb. Ya da yıkayınca kırış kırış oluyor ne kadar ütülerseniz ütüleyin kırışığı açılmıyor. Tabii sağlığa zararlı kanserojen madde içeren boyalarla üretilmiş de olabilyor:KK43: Bunu anlamak biraz zor tabii,ucuz diye kanıp alıyoruz halbuki en dandik malzemeyle, en zararlısıyla ucuza üretilmiş oluyor.

Ben tektil mühendisiyim ama açıkçası birşey alırken içeriğine,boyasına vs.sine pek bakmam. Yine de tavsiyem tanınmış markaların nevresimlerini almaya çalışın. Büyük firmalar insan sağlığını ve rahatlığını önemsiyor ve en kullanışlı ürünleri yapıyorlar.

Mesela geçtğimiz aylarda ucuz diye BİM'den saten olmayan normal nevresim aldım. %100 pamuk değildi içinde sentetik de vardı. Yıkamadan bir çıktı ki hem çekmiş, hem kırış buruş olmuş. Ütüle ütüle geçmedi kırışıklar. Kullanmak gelmiyor içimden:KK43:

Ama İstikbal'in sırf pamuk bir nevresimi var ki bende yıllardır yumuşacık kullanıyorum,ne eskidi ne soldu ne kırıştı. Adamlar bilmiş ona göre uğraşmış yapmış, tabi daha pahalı,emek var üstünde ama o bir kadar da uzun ömürlü. English Home de gayet güzel ürünler üretiyor; onların ürünü de yıkayınca çok kırışıyor ama ütüyle hemen yok oluyor.

Yazıklarımı ukalalık olarak lütfen algılamayın, yukarıda bir arkadaşımız pamuk-saten'i karışık zannedip daha pahalıya sadece saten yazanı almış; o yüzden açıklama yaptım. Aslında ikisi arasında fiyat dışında bir fark olmadığını anlatmak istedim.

Son düzenleme:
açıklama için tekrar teşekkürler
bu bilgiler çok iyi oldu
az olsun,öz olsun,kaliteli olsun
diğer düşündüğüm markalardan vazgeçiyorum,bim dahil:)
çook teşekkürler :KK71:

Yazıklarımı ukalalık olarak lütfen algılamayın, yukarıda bir arkadaşımız pamuk-saten'i karışık zannedip daha pahalıya sadece saten yazanı almış; o yüzden açıklama yaptım. Aslında ikisi arasında fiyat dışında bir fark olmadığını anlatmak istedim.

şu laf bana geldi sanırım, uzun uzun açıklamalrınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. gerçekten bilmediğimiz şeyler hakkında bilgilendirme yaptınız. yalnız o yukarıdaki lafta yanlış anlaşılma sözkonusu... ben "daha pahalıya" olanı o sadece satendenmiş diye almadım, eğer iyi okursanız... tam da sizin dediğiniz gibi, bilindik bir marka olduğu için aldım... Bim'de bilmediğim adını hiç duymadığım bir markaya 65 lira verip alacağıma ki yeri de dokunduğumda hiç hoşuma gitmemişti, burdaki bir mağazada bildiğim, evimizde de kullanılan bir markayı almayı tercih ettiğimi yazdım...

şu laf bana geldi sanırım, uzun uzun açıklamalrınız ve bilgilendirmeleriniz için teşekkürler. gerçekten bilmediğimiz şeyler hakkında bilgilendirme yaptınız. yalnız o yukarıdaki lafta yanlış anlaşılma sözkonusu... ben "daha pahalıya" olanı o sadece satendenmiş diye almadım, eğer iyi okursanız... tam da sizin dediğiniz gibi, bilindik bir marka olduğu için aldım... Bim'de bilmediğim adını hiç duymadığım bir markaya 65 lira verip alacağıma ki yeri de dokunduğumda hiç hoşuma gitmemişti, burdaki bir mağazada bildiğim, evimizde de kullanılan bir markayı almayı tercih ettiğimi yazdım...

Siz önceki mesajınızda şunu yazmışsınız: "hımm, bilemiyorum ki tatlım, ama ben bu cuma gelecek olan 25liralıklardan alıcam :) hani ucuz olunca kötü de çıksa çok üzülmez insan, o pamuk saten olanlara ben de baktım alsam mı diye ama sonra vazgeçtim, burda başka bi mağazada sadece saten olan bi nevresim takımını 95 liraya aldım
"

Burada ne sebeple aldığınız konusunda başka açıklama yapmamışsınız, bilindik markadan veya yerinin daha güzel olduğundan bahsetmemişsiniz. Bu yüzden yanlış anlama ya da okuma gibi bir durum sözkonusu değil. Sadece yazdığınız şeye göre göre yorum yaptım, yanlış yönlenmeleri önlemek istedim. Saygılar.

Son düzenleme:
Siz önceki mesajınızda şunu yazmışsınız: "hımm, bilemiyorum ki tatlım, ama ben bu cuma gelecek olan 25liralıklardan alıcam :) hani ucuz olunca kötü de çıksa çok üzülmez insan, o pamuk saten olanlara ben de baktım alsam mı diye ama sonra vazgeçtim, burda başka bi mağazada sadece saten olan bi nevresim takımını 95 liraya aldım
"

Burada ne sebeple aldığınız konusunda başka açıklama yapmamışsınız, bilindik markadan veya yerinin daha güzel olduğundan bahsetmemişsiniz. Bu yüzden yanlış anlama ya da okuma gibi bir durum sözkonusu değil. Sadece yazdığınız şeye göre göre yorum yaptım, yanlış yönlenmeleri önlemek istedim. Saygılar.

çünkü o cevap daha önce başka yerde de konusunu ettiğimiz arkadaşım "jean"e yazıldı... orda yazmayan açıklamayı başka yerde bahsetmiştim.. neyse... yine de teşekkürler...

tam ben aynısını diyecektim
bana açıklama yaptığı için buraya da yazmadı
bi yanlış anlaşılma oldu sadece
bilgiler için teşekkürler
kimse kimseyi de suçlamamış olsun,konu kapansın :KK19:

tam ben aynısını diyecektim
bana açıklama yaptığı için buraya da yazmadı
bi yanlış anlaşılma oldu sadece
bilgiler için teşekkürler
kimse kimseyi de suçlamamış olsun,konu kapansın :KK19:

Tamamdır arkadaşlar kimse kimseyi suçlamıyor:) Ben bir tek o mesajı gördüm ona göre yazdım, o da kötü bir amaçla değil. Güzel bim paylaşımlarında devam etmek üzere hoşçakalın..

selam aleykum.elektrik süpürgesi nasıl sizce.kullanan varmı bu süpürgeden.tavsiye edermisiniz. KİNG P-261 VELVET ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE 2200 Watt motor gücü, HEPA Filtre 5 kademeli filtre sistemi Hız kontrol düğmesi Sessiz çalışma 69 db Emiş gücü 360 Watt ( 23 kpa ) 2,5 toz torbası kapasitesi 5 m kablo Motor koruma termostatı 4 YIL GARANTİLİ

kızlar kondisyon bisikleti aldım eşim şimdi kurdu beklediğimden daha güzel yaktığın kaloriyi gösteriyor hızını gösteriyor şimdilik bu kadarını anladım ayrıca hız kademesi var kolaydan zora doğru önde ayrı bir aparat var tvistir hareketi yaptıyor ve kollar içinde lastik var yukarı doğru çekyorsunuz tam aradığım şey 5 dk bindim su içinde kaldım desem yeridir bir kusuru var bir yeri kırılmış tasınma esnasında sanırım ama bir engel deil yarın soracagız bime varsa değişim yaparız ama çok süper aşkım aldı bana yaaaaa yuppiiiiiiii :KK52: :KK52: :KK64: :KK66: :KK62:

kızlar kondisyon bisikleti aldım eşim şimdi kurdu beklediğimden daha güzel yaktığın kaloriyi gösteriyor hızını gösteriyor şimdilik bu kadarını anladım ayrıca hız kademesi var kolaydan zora doğru önde ayrı bir aparat var tvistir hareketi yaptıyor ve kollar içinde lastik var yukarı doğru çekyorsunuz tam aradığım şey 5 dk bindim su içinde kaldım desem yeridir bir kusuru var bir yeri kırılmış tasınma esnasında sanırım ama bir engel deil yarın soracagız bime varsa değişim yaparız ama çok süper aşkım aldı bana yaaaaa yuppiiiiiiii :KK52: :KK52: :KK64: :KK66: :KK62:

hayırlı olsun benimde gözüm kalmıştı ama ev alet dolu.:KK1:
twister koşu bandı pilates topu ab rocket mekik aleti,bide bunu alsam ayrı oda açamamız gerekecek spor odası olarak:KK60:

hayırlı olsun benimde gözüm kalmıştı ama ev alet dolu.:KK1:
twister koşu bandı pilates topu ab rocket mekik aleti,bide bunu alsam ayrı oda açamamız gerekecek spor odası olarak:KK60:

benim ev,m büyük canım bende de var paltes topu kemer falan fişman ama ben salona kydum bisikletimi tv karşısında sabah bindim 10dk öldüm terden :KK76: bacaklarım nasıl agrıdı tam kalça basen bacak sıkılaştırıcı ayrıca kollarınıda ileri geri ittiğin için sırt kaslarında çalışıyor valla iyiki almısım tvistide hem bel hem karınımı çalıştırıyor bugün hareket yaparken her yerimi iyice dinledim:KK52: nerde ne hareket yapyorum nereme yarar saglıyor die her yer çalışıyor maşallah almak isteyenlere tavsiye ederim ab rocet mekik aletide verse alıcam bimden karnımı çalıştırsın die düz mekikte çekebiliyorum ama bunlar insana heves veriyor ayrıca tesekkür ederim

genelde bimden alışveriş yaparım bağımlısı oldum diyebilirim bana çok hijyenik geliyo henüz ürünlerden şikayetim olmadı

bim'e özel ürünlerden çamaşır makinesi deterjanları diğer pahalı markalardan daha iyi leke çıkarıyor ve daha beyaz yapıyor.
yoğurdu sütü harika.
özellikle tarhana çorbasına söyleyecek söz bulamıyorum.
bulaşık deterjanları ,sıvı sabunları da iyi.diğer pahalı markalar ellerimde egzamaya neden oldu.
en önemlisi kesemi düşünüyor .neticede parayı sokaktan toplamıyorum.kazanmak çok zor.harcamaya gelince de beni düşünen bir yer tercih ediyorum.aldığım hiçbir üründen şikayetçi değilim.çok güzel hepsi

kızlar bim in güldal çamaşır suyu nasıl,yoğun kıvamlı olannn,kullanan var mıı,,,ben domestos kullanıyorumda bitti ,güldal güzelse onu alayım dedim

X