Bir eş ailesi konusu daha

Eşinizle izin günleri sağlam güzel planlar yapın belli saatler için, o planın vakti gelmeden 2 saat önce falan da onların yanına gidin siz çağırmayın ama oraya gidin ki oturdu kaldılar derdi olmasın.. hem eşinizin gönlü olur hemde beraber vakit geçirirsiniz bu bahaneyle sıvışırsınız diye düşünüyorum. Ayrıca çok iyi anlıyorum sizi. Kültür farklılığı çok kötü. Bende ilk zamanlar eşimin ailesinin yanında hiç bir uçarı yaşantısı olmayan birisi olduğum halde suçlu, geniş, dışlanmamak için rol yapmak zorunda gibi hisseden birisi olmuştum sonra takmamaya başladım yavaş yavaş.. En güzeli olduğun gibi davranmak aslında bu açıdanda.. Sonuçta eşiniz sizi böyle sevmiş desteklemiş tam da içinizden gelesiye davranın anladığım kadarıyla biraz tutucu onlar sizde aksine rahat olun hem eşinizin sevdiği doğal tavrınızı onlar eleştirirse eşiniz sizi fazla zorlayamaz görüşmek için kendi görüşür daha çok oda bir şeydir. Not: eltinin çocuklarını kullanarak eşinle iletişim kurduğunu düşünmeden edemedim. Sonuçta senin eşin ailenin kalanına göre daha gelişmiş farklı birisi belli ki hayranlık olabilir. Günah almayalım da tabi.

Herkese merhaba.

Ben yeni evliyim. Eşimle severek uzun bir flört döneminden sonra evlendik. İkimizin arasında anlaşamadığımız, sıkıntı olan hiçbir konu yok. Beraberken cok gülüyoruz, eğleniyoruz. Birbirimizi kırsak bile 5 dk sonra barışıyoruz. Ev işlerine yardım eder, fikirlerime önem verir. Cok şükür buraya kadar herşey güzel.

Eşimin ailesi kalabalık bir aile. 2 tane eltim var. 3te görümcem. Eltilerim ve kayınvalidem aynı binada yaşıyorlar. Görümcelerimin hepsi şehir dışında. Ben beraber yasamayı kabul etmedim biz kiraya çıktık. İlk etapta kabul edemediler ama su an rahatım iyi ki de oturmamışım.

Konuya gelecek olursak bir kültür farkımız net olarak var ama bunun farkında değiller ya da kabul etmiyorlar. Örnek verecek olursam bir görümcem ve bir eltim hamile. 3. ve 4. çocuğa. Ama ben çocuk düşünmüyorum su an. Benim düşünmemem anormal karşılanıyor. Bir çocuk yapacaksam kendime güvenmeliyim maddi manevi yetmeliyim düşüncesiyle su an hazır hissetmiyorum. Ama görümcem zaten 3 tane var 1 tane daha olsun beraber büyürler düşüncesiyle yapmış mesela kendisi söyledi. Ben tebrik ettim sonrasında Allah rızkı verir gencim diye düşünme ilk başta korunanın sonra çocuğu olmaz gibi cümleler kurdu bende hayırlısı dedim geçtim. Eltimi sürekli örnek gösteriyorlar bak hamile vs diye. Ben kimseyle yarış halinde de değilim Allah bağışlasın dedim kayınvalideme kendine güveniyor ki yapıyor ben güvenmiyorum dedim. Bunu sadece örnek verdim hayata bakışımız ve yaşam tarzımızla.

Ve malesef beni en çok üzen tarafta sınır bilmemeleri. Sürekli görümcemler sehirdısımdan gelir gider, birilerinin dogumgünü olur, özel gün olur, bir yemeği yaparlar çağırırlar, biri misafir gelir sizde gelin derler. Özellikle pazar günleri eşim izinli ve beraber kahvaltı yapmak istiyorum, öğlene kadar uyumak istiyorum, sonra çıkıp dolaşmak istiyorum. Ama her pazar evde olduğunu bildikleri için sabah o telefon çalıyor. Çağırdıklarında eşim söylüyor gelemeyiz vs diye ama gelmek istediklerinde eşimde gelmeyin diyemem diyor. Ama aklı kalıyor son zamanlarda dile getirmeye başladı. Bir hafta senin dediğin olsun bir hafta benim olsun dedi. Kabul etmedim. Bencilce gelebilir ama o kadar kalabalıklar ki ve erkek kadın ayrı oturuyoruz. Gittiğimde hiçbirşey anlamıyorum. Eşimi görmüyorum koridor dısında. İllaki can sıkacak konuşmalar oluyor. Cünkü cok cok farklıyız. Siyasi ve dini olarak girmiyorum bile konuya. Eşim mutlu ayrılıyor ama ben kölelikten azat edilmiş gibi geliyorum eve. Tamam diyorum çaya gidelim iki saat oturalım kahvaltıya gidelim. Yok tüm gün orda bana saçma gelen sohbetlerin içinde dayanmaya çalışıyorum.

Eşimin hakkını hiçbir zaman yiyemem. Her konuda arkamda duruyor. Ayrı ev konusunda cok direttiler olmaz ayrı ev diye herkes ayağa kalktı hayır biz oturmuyoruz dedi. Ne istediysem hersey oldu. Herhangi bir konuda ailesiyle anlaşamazsak hemen müdahale eder hiç susmaz. Bazen gittiğimizde mesaj atar ortam nasıl iyi misin vs diye. Ama tabi alttan söylenen laflar, yönlendirmeler oluyordu erkek sonuçta tam anlamıyor.

Küçük eltim eşimi sürekli görüntülü arıyor. Çocuklarını göstermek için. Mesajlar atıyor. Oğlunun ve kızının resimlerini videolarını. Her gittiğimizde sana bayılıyorlar sen evlenince çocuk yemek yemedi vs konuları dönüyor. O kadar insanlar ama eltimin özellikle esime yapması canımı sıktı. Yemek yiyoruz görmek istemişler aramışlar, sabah kalkmışlar amcayı özledik demişler bu konu bir yara gibi işledi içime. Çocuktur tabiki sever örnek alır özler de onun yaptığı ne yani? Çocuğa amca gelecek dersin susar. Bir kez bana düşkün olsun ben amca bilmedim benim çocuklarımın bağı kuvvetli olacak demişti. Tamam da tek amcası yok diğeri var halaları da var neden özellikle benim eşim? Son zamanlarda benimle de muhatap olmuyor ben geri cektim diye. Farkındalar cünkü benim eşimi etkilediğimin. Kimseyle arasına giremem esinin yengesi bile olsa sonuçta ailesi ama sınır bilerek. Nasılsınız diye sorup benim yüzüme bakmayıp eşimle konuşursan, seni çok özlediler sabahtan beri cok mutlular deyip çocuğu kucağına atarsan, tabiki gıcık olurum.

Aslında bu tarz cok şey var ama sıkmak istemiyorum sizi. Hayatıma bakarsanız pek ağırlamadım bugüne kadar. Hepsi ikişer üçer kez gelmiştir. Çünkü hiç bitmiyor biri şehir dışından geliyor ağırlıyorum, diğeri gidecek okuyor ağırlıyorum baktığınızda ayrı ayrı ağırlıyorum ama totalde herkes 1 senedir iki üç kez geldi. Dün bunun mevzusu da geçince eşim dedi ki abilerim gelsin surda oturalım istiyorum ama sen anlamıyorsun beni pazar izin günüm sevdiklerinle geçirmek istiyorum canını sıkan bir durum olursa bana söylersin biz beraber gereken cevabı veririz ama bu kadar kasma beni dedi. Böyle deyince ona haksızlık mı ediyorum demeye başladım. O abileriyle otururken ben diğer odada kadınlarla oturup sohbet etcem. Birarada olduğumuz nadir anlarda da dediğim eltimin çocuklarını konuşuyoruz sürekli.

Asgari ücretle geçiniyoruz ama arayıp yeğenlerine abur cubur getir diyebiliyorlar rahat şekilde. Bunun da hesabını yapamazsın diyenleriniz olacaktır bende kendime inanmıyorum. Böyle bir insan değildim ben. Hediyeleşmeye bayılırım özellikle ama su abur cubur mevzusuna taktım resmen. Bir kez degil iki kez degil üç dört her gittiğimizde çocuklar ister eşim alır bir bakarım karta 50 TL 100 TL. İyi ama bizim durumumuz belli. Böyle bir durumda da ağzını açamazsın çünkü kiraya çıkmayı ben istedim:)

Su an arkadaşlarımla kahve içiyorum geziyorum tozuyorum sınava hazırlanıyorum gayet rahatım karışanım edenim yok.
Ama şimdi okullar tatil olacak ve su geldi size gelelim bu geldi sizi çağırıyorlar neden aramadınız gelmediniz bugün evdesin dimi oğlum şunu aradın mı kardeşim vs muhabbetleri daha da artacak.

Derdimi tam anlatabildim mi bilmiyorum açıkçası cünkü kafamda cok şey var. Sürekli görüşme istekleri ve benim ortamda mutlu olamamam. Su yeğen mevzusu. Özel alanımızın olduğunu kabul etmemeleri. Ben biraz dişimi gösterdim birkaç konuda o yüzden eskisi gibi müdahale edemiyorlar bu edememiş halleri :)

Sürekli istek hep istek. İnsan bir hediye alacaksa içinden gelir düşünür alır. Karne aldı hediye alında gelin akşam bizdeyiz. Ee eşime de hak veriyorum tüm aile toplanmış gitmeyecek miyiz? Ama cözüm bulamıyorum tabiki. Gelme konusunda mesafeli durduğum icin şimdilik gelen giden yok ama en ufak bir açık bulsalar asla çıkmazlar. Normalde bizim semt biraz uzak hiç gelmemişler önceden akrabaları vs de yok. Ama biz evlendik buralardan çıkmaz oldular. Eltim arkadaşına gelmiş eşi de ordan xe geç çocuklar görsün amcalarını demiş. Oda yok cok seviyorlar cok üzülürler sürekli gidemedikleri için demiş. İyi de neden sürekli geleceksiniz?

Bunun dışında eşimin ablasının neden bize hoşçakal demeden gittin demesi, iki gün kalacak olup geldiğinde hosgeldine giderken uğurlamaya gitmemizi istemeleri, gecenin bir köründe arayıp uyuyoruz demesine rağmen muhabbet etmeye çalışmaları. Hayır kendileri gelmek isterse beni arar hangi gün müsaitsen sana gelmek istiyoruz derler. Eşime gidip yeğenini kastederek cok özlüyorlar seni amcanın evi gidelim diyorlar izin günün ne zaman demeleri çıldırtıyor beni. Bir gün haftaici izin yapmıştı annesi aradı evde miydin bugün diye şaşırdı eşim evet deyince eee söyleseydin bugün gelirdik oğlum bak sabahtan beri amcaya gidelim diyorlar x seslen kızım oğlum amca seni özledik de. Bu muhabbet ne yani?

Benim sürekli kendimi geri çekmem ve sürekli kontrol etmeye çalışmam eşimde artık kötü bir etki bırakıyor. Bazen boguluyorum kontrol etmenden demişti. Pazar ararlarsa gidemeyiz diyorum mesela bana böyle söyleme askeriyede gibi hissediyorum diyordu. En sonunda dediğimi yapıyor ama bende oda tükeniyoruz. 5 yaşındaki çocuk bile evimizi görmek istiyormuş bunun mevzusu döndü günlerce. Sizle gelir degil mi ağırlarım tabiki ama 5 yaşında çocuk yani ayrı alamam ki ya da o gelecek olduğunda hepiniz gelirsiniz.

Herkes mesafemin ve sertliğimin farkında. İlk zamanlar sinirimi eşimden çıkarırdım herkesin önünde. Artık yapmıyorum ama sinirlendigimi belli ediyorum. Annesi de aramız bozulsun kötü olalım istemez hiç. Sürekli arayıp Allah sizi korusun , ağzınızın tadı bozulmasın der. Ama bunların farkında mı degil anlamadım.

Okuduğunuz icin teşekkür ederim. Konu esimin ailesinin gidip gelmesi degil sürekli olması. İsteklerin cok olması. Sınır bilmemeleri. Altını çizerek söyliyim ki rahatsız eden bu cünkü. Ne yapabilirim nasıl davranabilirim ya da yanlış mı yapıyorum. Biraz yüz versem gerisi gelecek diye diken üstündeyim. Okuduğunuz icin teşekkür ederim.
Aynı sehirde yasiyorsunuz aile de kalabalik esinizin turumu gayet iyi bir pazarini sizinle bir pazarini ailesi ve sizinle birlikte gecirebilir araniza sogukluk sokmayin yavas yavas esinizin aklini celmeye baslamasinlar kin gütmeisnler size cocuk icin neden baski yapiyolar anlayamiyorum o kadar cocuk var torun olarak yani sizinki olunca nolcak ne ilgilendiriyor onlari baska korunanin cocugu olmaz lafini da kim cikardiysa Allahindan bulsun bende ayni dertten muzdaripim maddi manevi ihtiyaclarini karsilayabilcegim zaman yapmak istiyorum dogan zaten bi sekilde buyuyor ama suan ulkede o kadar psikopat ve ruh sagligi bozuk genc var ki bunlar hep bi tane daha yap gitsin kafasiyla olmus cocuklar

Güncelleme : Burda verdiğiniz tavsiyeleri düşünüp hayatıma geçirdim. Yemekten sonra çaya gittik, bazen eşimi tek gönderdim sen git ben bugün gelmeyeyim diye. Bazen yemege gittik. İki pazar pikniğe gittik beraber eşimin gönlü olsun dedim. Düzene giriyor gibiydi ama patlak verdi. Normal gittiğimiz bir günde ortada hiçbirşey yok. Annesi eşimi aramış. Cümbüşün sıkıntısı ne? Neden suratı asık her geldiğinde? Hepimiz uzak durduğunu, seni de uzak tuttuğunu düşünüyoruz, Ben sen olmadan bu eve gelsin sende aksam gel oturalım bizle gezsin hepberaber olalım istiyorum demiş. Eşimde bir sıkıntısı yok o pek hoşlanmıyor fazla samimiyetten demiş. Ve yaptığım hiçbirşey yok. Sürekli uykun mu var neden konuşmuyorsun vs diyor ama benim konuşacağım konular degil. Dinliyorum çay içiyoruz oturuyoruz. Sonra E bizde onun ailesiyiz vs demiş. konu kapanmış. Sonraki sefer pikniğe gittiğimizde otururken ısrarla neden kalmıyorsunuz neden erken gidiyorsunuz, neden uzak duruyorsunuz vs konuları açılınca ben esimin teyzesi ve annesiyle bayağı büyük tartıştım. İlk önce anlatmaya çalıştım anlamadılar birbirlerinden destek aldılar. Biri sağda biri solda. Karşımda da ortaokulda okuyan yeğeni var bilmiş bilmiş bize de gelmiyor büyük dayı diyor esim icin. Eniştesi bırakın istedikleri gibi yapsınlar demesine rağmen başka yerleri geziyorsunuz ama, arkadaşlarınızda kalıyorsunuz ama vs diye hesap sormaya kalktılar. Takmışlar neden orda kalmadığımıza. Sonra biz kalktık geldik eve. Sabaha kadar uyumadım sinirimden. Özet geçiyorum su an ama tartışma 20 dk sürdü. Eşimde cok sinirlendi duyduğunda o ortamda yoktu. İki gün konunun sinirinden çıkamadım. Sonra esim aramıyorum kimseyi artık dedi. Onlarda aramadı. Tabi esim dayanamadı aradı bugün sabah nasılsın diye. Bende dinledim içim rahat etmedi. Gel kahvaltıya derim oğlum ama karın izin vermez dedi. Şok oldum ben. Şimdi herkes olayı ben geri duruyorum, izin vermiyorum gibi göstermeye başladılar. Eşim tepki koymak isterken onlar koydu. Bu tartışmadan önceki hafta 2 kez çaya bir kez yemege gittik. Eşimde ondan önce tek gittiği günler oldu. Ama konu cok farklı yerlere gitmeye başladı. Hiçbirşey yapmadığım halde üstelik. Şimdi bende konuşmuyorum. Eşimde üst üste olanların şokunda ama tam bir tepki de göremedim açıkçası. Bana diyor sen istediğini söyle o an arkandayım ama bana sonradan ara gerekeni konuş deme diyor. Ama zaten hep onun olmadığı yerde bu olaylar oluyor ki. Su an uzak duruyorum kafam rahat. Ama bu olaylardan sonra her telefonla konuştuklarında ya da arayan olduğu zaman içim Nefret dolmaya başladı. Konuşsun istemiyorum esim ama asla söylemem ona. Hissim bu yani. Ne yüzle arıyorlar demek geliyor içimden. Ben çizgimden şaşmam. Yaptığımın doğru olduğunu bir kez daha anladım. Onlara ayak uydurmazsam böyle psikolojini bozacak duruma getiriyorlar. Hiçbir zaman tatmin olmuyorlar, kalın dediklerinde kalırım ama sabah eve geçerim dedim kahvaltı yapalım kahve içeriz sonra akşam alır seni esin diyor. Ya ben bu noktadayım zaten. Çaya gidiyoruz neden yemege gelmediniz, yemege gidiyoruz burda kalsaydınız. Açıkça ifade ettim bize kalın demeyin, biz geliriz gideriz ısrar etmeyin sizden çekinmiyoruz ama baskı hissediyorum dedim. Esimin teyzesi sen baskı görmemişsin dedi. Artık bu insanlara diyecek birsey bulamıyorum. Diş getiremeyeceklerini anladılar ama bunu sindirmeleri zaman alacak sanırım. Mesafeli ama iyi olayım derken gerçekten kötü edecekler😩

Güncelleme : Burda verdiğiniz tavsiyeleri düşünüp hayatıma geçirdim. Yemekten sonra çaya gittik, bazen eşimi tek gönderdim sen git ben bugün gelmeyeyim diye. Bazen yemege gittik. İki pazar pikniğe gittik beraber eşimin gönlü olsun dedim. Düzene giriyor gibiydi ama patlak verdi. Normal gittiğimiz bir günde ortada hiçbirşey yok. Annesi eşimi aramış. Cümbüşün sıkıntısı ne? Neden suratı asık her geldiğinde? Hepimiz uzak durduğunu, seni de uzak tuttuğunu düşünüyoruz, Ben sen olmadan bu eve gelsin sende aksam gel oturalım bizle gezsin hepberaber olalım istiyorum demiş. Eşimde bir sıkıntısı yok o pek hoşlanmıyor fazla samimiyetten demiş. Ve yaptığım hiçbirşey yok. Sürekli uykun mu var neden konuşmuyorsun vs diyor ama benim konuşacağım konular degil. Dinliyorum çay içiyoruz oturuyoruz. Sonra E bizde onun ailesiyiz vs demiş. konu kapanmış. Sonraki sefer pikniğe gittiğimizde otururken ısrarla neden kalmıyorsunuz neden erken gidiyorsunuz, neden uzak duruyorsunuz vs konuları açılınca ben esimin teyzesi ve annesiyle bayağı büyük tartıştım. İlk önce anlatmaya çalıştım anlamadılar birbirlerinden destek aldılar. Biri sağda biri solda. Karşımda da ortaokulda okuyan yeğeni var bilmiş bilmiş bize de gelmiyor büyük dayı diyor esim icin. Eniştesi bırakın istedikleri gibi yapsınlar demesine rağmen başka yerleri geziyorsunuz ama, arkadaşlarınızda kalıyorsunuz ama vs diye hesap sormaya kalktılar. Takmışlar neden orda kalmadığımıza. Sonra biz kalktık geldik eve. Sabaha kadar uyumadım sinirimden. Özet geçiyorum su an ama tartışma 20 dk sürdü. Eşimde cok sinirlendi duyduğunda o ortamda yoktu. İki gün konunun sinirinden çıkamadım. Sonra esim aramıyorum kimseyi artık dedi. Onlarda aramadı. Tabi esim dayanamadı aradı bugün sabah nasılsın diye. Bende dinledim içim rahat etmedi. Gel kahvaltıya derim oğlum ama karın izin vermez dedi. Şok oldum ben. Şimdi herkes olayı ben geri duruyorum, izin vermiyorum gibi göstermeye başladılar. Eşim tepki koymak isterken onlar koydu. Bu tartışmadan önceki hafta 2 kez çaya bir kez yemege gittik. Eşimde ondan önce tek gittiği günler oldu. Ama konu cok farklı yerlere gitmeye başladı. Hiçbirşey yapmadığım halde üstelik. Şimdi bende konuşmuyorum. Eşimde üst üste olanların şokunda ama tam bir tepki de göremedim açıkçası. Bana diyor sen istediğini söyle o an arkandayım ama bana sonradan ara gerekeni konuş deme diyor. Ama zaten hep onun olmadığı yerde bu olaylar oluyor ki. Su an uzak duruyorum kafam rahat. Ama bu olaylardan sonra her telefonla konuştuklarında ya da arayan olduğu zaman içim Nefret dolmaya başladı. Konuşsun istemiyorum esim ama asla söylemem ona. Hissim bu yani. Ne yüzle arıyorlar demek geliyor içimden. Ben çizgimden şaşmam. Yaptığımın doğru olduğunu bir kez daha anladım. Onlara ayak uydurmazsam böyle psikolojini bozacak duruma getiriyorlar. Hiçbir zaman tatmin olmuyorlar, kalın dediklerinde kalırım ama sabah eve geçerim dedim kahvaltı yapalım kahve içeriz sonra akşam alır seni esin diyor. Ya ben bu noktadayım zaten. Çaya gidiyoruz neden yemege gelmediniz, yemege gidiyoruz burda kalsaydınız. Açıkça ifade ettim bize kalın demeyin, biz geliriz gideriz ısrar etmeyin sizden çekinmiyoruz ama baskı hissediyorum dedim. Esimin teyzesi sen baskı görmemişsin dedi. Artık bu insanlara diyecek birsey bulamıyorum. Diş getiremeyeceklerini anladılar ama bunu sindirmeleri zaman alacak sanırım. Mesafeli ama iyi olayım derken gerçekten kötü edecekler😩
Bence iyi olmuş, şuan siz görüşmüyor musunuz?
Bence eşinizden de arayıp savunmasını falan beklemeyin zaten arkanızda durmuş, kendisi gitsin görüşsün. Siz zaten fazlasıyla muhatap olmuşsunuz

Bence iyi olmuş, şuan siz görüşmüyor musunuz?
Bence eşinizden de arayıp savunmasını falan beklemeyin zaten arkanızda durmuş, kendisi gitsin görüşsün. Siz zaten fazlasıyla muhatap olmuşsunuz
Görüşmüyorum ama kesin bir küslük yok. Keske olsa diyorum bazen. İki gün sonra biz ne yaptık ki diye temize çıkarırlar kendilerini. Bundan sonra öyle yapacağım. Esim kendisi gitsin görüşsün istediği kadar. Sadece içim içimi yiyor dolduracaklar diye. Eşim farkında ama yine de acındırmakta algı yapmakta üstlerine yok 😥

Sonraki sefer pikniğe gittiğimizde otururken ısrarla neden kalmıyorsunuz neden erken gidiyorsunuz, neden uzak duruyorsunuz vs konuları açılınca ben esimin teyzesi ve annesiyle bayağı büyük tartıştım
Nasil bir tartisma oldu bağırıp çağırdınız mi neler dediniz?
Hepimiz uzak durduğunu, seni de uzak tuttuğunu düşünüyoruz
Ayy saka mi bu kadin nasil da şikayet etmiş sinirim bozuldu ya.

Bu tavırda devam et. Kalma konusunda da 3 adım ötede evim varken kimsede kalmam de yeter. Eşine de sadece olanları anlat, ara hesap sor deme sakın. Sen dik durunca onlar zamanla pes edecekler.

Baskıyı sürekli arttiracaklarindan eminim sınırınizi koruyun çünkü onları memnun etmeniz imkansız seve seve alisacaklar

Görüşmüyorum ama kesin bir küslük yok. Keske olsa diyorum bazen. İki gün sonra biz ne yaptık ki diye temize çıkarırlar kendilerini. Bundan sonra öyle yapacağım. Esim kendisi gitsin görüşsün istediği kadar. Sadece içim içimi yiyor dolduracaklar diye. Eşim farkında ama yine de acındırmakta algı yapmakta üstlerine yok 😥
Doldursalar nolur? Zaten eşiniz sizin arkanızı savunur acindirmakla da dolduruşa gelmez. Eşiniz de ailesi gibi düşünüp sizi zorlayabilirdi o yüzden içiniz rahat olsun bence. Böyle sınırları zorlayan aileler hiçbir zaman sizi anlamaz. "Başka yerleri geziyorsunuz ama" diyebilecek kadar yuzsuzler. Sanki gezmekle onlara görev olarak gitmek aynı. O yüzden durumdan hiç rahatsız olmayın içiniz rahat olsun

Nasil bir tartisma oldu bağırıp çağırdınız mi neler dediniz?

Ayy saka mi bu kadin nasil da şikayet etmiş sinirim bozuldu ya.
İlk olarak açıklama yaptım anlamaları için. İnsan evinde rahat ediyor, daha evleneli kaç ay oldu başka şehirde olsak tamam ama aynı şehirde daha evinin tadına doymadım neden kalayım dedim. Sonra kendi gelinlerinden örnek verdi teyzeleri gelir kalırlar diye. Dedim onlar çoluk çocuğa karışmış kaç yıldır evliler seninle de iyi anlaşıyorlar demek ki kalıyorlar dedim. Baktım oluru yok cok çirkinleşmeye başladı konu bende ne düşünürseniz düşünün isterseniz kırılın kalmıyorum dedim. Sonra eşimi etkilediğimi ben bu kadar sert olduğum icin esimin de uzak durduğunu söyledi. Bende bayağı surat astım sesimi yükselttin ara ara anlamıyor musunuz tarzında konuştum. ama tavırlarım gergindi yani. Annesi de gözleri doldu ağlayacak sandım. ben bayağı el kol yaparak kendime hakim olamadan konuştum. Olay oldu yani birden. Sözde pikniğe gittik. Sürekli ilerde benimde anne olacağımı ve o zaman anlarsın ne demek istediğimizi dediler. Kücücük 11 yaşındaki çocuk bile yorum yapıyor bu konuyla alakalı. Sonra biz aramızda da konuşuyoruz neden uzak durduğunda alakalı dedi. Bende uzak durmuyorum benim normalim bu çaya geldik yemege geldik beraber pikniğe gittik daha ne yapabilirim dedim. Öyle deyince teyzesi görev olarak yapma sanki seni manipüle ediyormuşuz gibi dedi. Eşim geldi konuyu kapattılar. O kadar cok laf döndü ki bunlar hatırladıklarım. Eşime de kapıdan burası sizin eviniz tamam eviniz var ama burası da sizin eviniz demiş. Şimdi hiçbirşey yok gibi arayıp evi boyattıklarını anlatıyor. Eşimin bilmediğini zannediyorlar sanırım. Birde iki eltimde onlar ne derse yapar. Büyük eltim 40 yaşında. İşini gücünü bırakıp yemek saatinde yukarı çıkar. Dışarı çıkacağı zaman izin alır. Kendi Annesi bile bir gün gelen gideniniz bitmiyor, boş bir gününde görüşelim kızım demiş. Eğer misafir gelmez boş bir gün olupta onay alırsa gidip görüşebilir yani. Şimdi benim ayrı baş çekmemden dolayı (onlara göre) kötü oldum işte. Ablası da eşime mesaj atmış. Annem cok üzülüyor kimse bir ay kalın demiyor arada büyüklerin gönlünü görmek iyidir demiş. Bu kadar hırs etmeleri diş geçiremediklerinden ama esim icin üzülmüyorlar mı acaba? Arada kalır demiyorlar mı?

Bu tavırda devam et. Kalma konusunda da 3 adım ötede evim varken kimsede kalmam de yeter. Eşine de sadece olanları anlat, ara hesap sor deme sakın. Sen dik durunca onlar zamanla pes edecekler.
Evet bu sıkıştırma olayını kesmem gerek. Müdahale etmemeliyim. Söyledikçe burda da eviniz var diyorlar. İnşallah zamanla alışırlar

Doldursalar nolur? Zaten eşiniz sizin arkanızı savunur acindirmakla da dolduruşa gelmez. Eşiniz de ailesi gibi düşünüp sizi zorlayabilirdi o yüzden içiniz rahat olsun bence. Böyle sınırları zorlayan aileler hiçbir zaman sizi anlamaz. "Başka yerleri geziyorsunuz ama" diyebilecek kadar yuzsuzler. Sanki gezmekle onlara görev olarak gitmek aynı. O yüzden durumdan hiç rahatsız olmayın içiniz rahat olsun
Eşimle dün şakalaşırken hayat sana güzel tarzında birsey dedim gülüştük sonra 5 dakika su aklımı sana taksam duramazsın dedi. Bu konulara cok üzülüyor. Ama ben elimden geleni yaptım. Pazar sabahtan gittik kahvaltı yaptık ordan pikniğe gittik akşama kadar beraberdik bu tartışma oldu. Biraz daha iyiyim kalbimi ferah tutmaya çalışıyorum teşekkür ederim 🙏

İlk olarak açıklama yaptım anlamaları için. İnsan evinde rahat ediyor, daha evleneli kaç ay oldu başka şehirde olsak tamam ama aynı şehirde daha evinin tadına doymadım neden kalayım dedim. Sonra kendi gelinlerinden örnek verdi teyzeleri gelir kalırlar diye. Dedim onlar çoluk çocuğa karışmış kaç yıldır evliler seninle de iyi anlaşıyorlar demek ki kalıyorlar dedim. Baktım oluru yok cok çirkinleşmeye başladı konu bende ne düşünürseniz düşünün isterseniz kırılın kalmıyorum dedim. Sonra eşimi etkilediğimi ben bu kadar sert olduğum icin esimin de uzak durduğunu söyledi. Bende bayağı surat astım sesimi yükselttin ara ara anlamıyor musunuz tarzında konuştum. ama tavırlarım gergindi yani. Annesi de gözleri doldu ağlayacak sandım. ben bayağı el kol yaparak kendime hakim olamadan konuştum. Olay oldu yani birden. Sözde pikniğe gittik. Sürekli ilerde benimde anne olacağımı ve o zaman anlarsın ne demek istediğimizi dediler. Kücücük 11 yaşındaki çocuk bile yorum yapıyor bu konuyla alakalı. Sonra biz aramızda da konuşuyoruz neden uzak durduğunda alakalı dedi. Bende uzak durmuyorum benim normalim bu çaya geldik yemege geldik beraber pikniğe gittik daha ne yapabilirim dedim. Öyle deyince teyzesi görev olarak yapma sanki seni manipüle ediyormuşuz gibi dedi. Eşim geldi konuyu kapattılar. O kadar cok laf döndü ki bunlar hatırladıklarım. Eşime de kapıdan burası sizin eviniz tamam eviniz var ama burası da sizin eviniz demiş. Şimdi hiçbirşey yok gibi arayıp evi boyattıklarını anlatıyor. Eşimin bilmediğini zannediyorlar sanırım. Birde iki eltimde onlar ne derse yapar. Büyük eltim 40 yaşında. İşini gücünü bırakıp yemek saatinde yukarı çıkar. Dışarı çıkacağı zaman izin alır. Kendi Annesi bile bir gün gelen gideniniz bitmiyor, boş bir gününde görüşelim kızım demiş. Eğer misafir gelmez boş bir gün olupta onay alırsa gidip görüşebilir yani. Şimdi benim ayrı baş çekmemden dolayı (onlara göre) kötü oldum işte. Ablası da eşime mesaj atmış. Annem cok üzülüyor kimse bir ay kalın demiyor arada büyüklerin gönlünü görmek iyidir demiş. Bu kadar hırs etmeleri diş geçiremediklerinden ama esim icin üzülmüyorlar mı acaba? Arada kalır demiyorlar mı?
Ne kadar sacma ve korkunçlar ya. Ablasi da ayri alem. Eşiniz ne dedi buna? Herkes o eltiler gibi köle olmak ve onlara bağlı yaşamak zorunda mi? Evlenmeseydi o zaman oğulları. Gercekten cok sinirlendim. Peki sorsaniza niye evlendirdiniz oğlunuzu her gün sizin yanınızda olmasini istiyorsaniz diye

Hafta içi gitmekten tehlikeli bence bu sefer tüm haftayı isterler asla hafta sonundan vazgeçmezler
Bence tek gitsin ara sıra sizde evde kafanızı dinlersiniz

Ya tamam da niye? Ailesiyle mi olmak istiyor sabah aksam. Valla evlilikten soğudum yine
Yok ailesiyle olmak istese ve bu yorumu yapsa başından dönelim derdim. Korkum yok boşanmakla ilgili kendisi de biliyor. Sürekli sitem etmelerine, trip atmalarına üzülüyor sanırım. Duygu sömürüsü hatta yeri gelince ağlamaların bile içine girdiği yerde esimin dimdik durduğunu gördüm. Yapıyor ama fazla yıpratıyor kendini. Üzülüyor aramızın böyle olmasına. Zaten ailesi de o yüzden esim yokken bunları yapıyor

Yok ailesiyle olmak istese ve bu yorumu yapsa başından dönelim derdim. Korkum yok boşanmakla ilgili kendisi de biliyor. Sürekli sitem etmelerine, trip atmalarına üzülüyor sanırım. Duygu sömürüsü hatta yeri gelince ağlamaların bile içine girdiği yerde esimin dimdik durduğunu gördüm. Yapıyor ama fazla yıpratıyor kendini. Üzülüyor aramızın böyle olmasına. Zaten ailesi de o yüzden esim yokken bunları yapıyor
Ne boşanmasi eşin iyi biri belli, siz de sakin olun umarim her sey iyi gider sizin için

X