Bir Kalpte İki Aşk

sepulik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
2 Mayıs 2019
868
1.466
Merhaba sevgili bdv takipçileri, her gün hiç sektirmeden takip ettiğim bu bölümde benim de bir konu açacağım aklıma gelmezdi. Artık benim de nur topu gibi bir derdim var. Yazının uzunluğu için şimdiden retinalarınızdan özür diliyorum; vaktini ayırıp okuyanların değerli fikirlerine, yol gösterici görüşlerine talibim.

Konu; aynı iş yerinde, birlikte 4 senedir çalıştığım ve halen daha çalışıyor olduğum mesai arkadaşım dediğim kişinin bir anda bana karşı duygusal anlamda yakınlık göstermeye başlaması. İsmi X olsun bu kişinin. Çok uzatmamak için bu kısmı kısa geçeceğim. Kendisinin 2016’dan beri evlenmeyi düşündüğü ciddi ilişkisi var ancak eş adayı kişisi bu ilişkinin son 2 yılında başka bir şehirde akademik kadroda. Malum akademik kadroların çakılı olmasından mütevellit bir araya gelemiyorlar, bu da işlerini baya yokuşa sürdü. Doktora sonrası kadro bulamama, uzakta olan iki tarafın da bir araya gelememesi vs.ler. Yani ilişkilerinin geleceği muallak. Ancak birbirlerine görünürde bağlılar, iç meselelerini bilmiyorum. Mesai arkadaşım olan X, evleneceği aday kişisinin yanına gidemiyor. Özel sektöre geçme planları oldu klinik açarım gerekirse her şeyi yakarım dedi ancak yemiyor. Neden çünkü devlette kadro, iş güvencen belli maaşın belli. Doktorası bitti, doktoradan sonra istifa etcem gitcem dedi gitmedi, gidemedi.

Gelgelelim bizim sorunumuza. İş yerinde birlikte çok iyi anlaşıyoruz, her anımız 8-5 mesaide birlikte geçiyor, yediğimiz içtiğimiz bir, ortamın mobbingi ve baskısından kurtulabilmek için geyik muhabbeti yapıyoruz sürekli. Akademik ortamları bilen bilir. Benim üstüm olmasına rağmen bana asla ezikleme, ezme, mobbing yapmadı. Hep çok iyi anlaştık. İkimiz de asla kötü konuşmadık. Tam bir eküri olduk. Birbirimizin dertlerini dinliyoruz. Çok da kafa bir muhabbetimiz var. Kısacası aramızda hiçbir sorun olmadan mükemmele yakın bir dostluk gelişti ta ki 1 ay öncesine kadar. Bir gün yine birlikte takılıyorken bana daha önce hiç temasta bulunmayan X, dokunmaya çalışmaya, temas etmeye, imalı sözler söylemeye başladı. Bir gün bir anda ani bir şekilde başladı yani. Ne olduğunu anlayamadım. Parfümün ne güzel kokuyorlardan, biz seninle burda çalışmalar yaparızlardan, evrak falan verirken elime dokunmalara vardı, bana değişik bakmaya başladı bunu da hissettim. Kendimi geri çektim. Uzak durdum. Dokunmaya çalıştığında kaçtım. İlişkisi var, kendi aralarında yaptıkları söz gibi bir şeyden mütevellit yüzüğü var (temsili), ancak bu yakınlaşma sürecinde yüzüğünü de çıkardığını fark ettim.

1 hafta kadar devam etti bu ilgi seli. Bir gün kenara çektim, sert bir şekilde sordum: “Ne yapmaya çalışıyosun? İlişkin var. Bana bu şekilde davranamazsın. Ne oldu da birden arada hiçbir yakınlık yokken durduk yere böyle temaslarda bulunmaya başladın?” diye. Sürekli vakit geçirdiğimiz için etkilendiğini, güzel bir kız olduğumdan falan dem vurdu. Yarım ağız cevaplar. Ne ayaksın abi? Bu duygular işin içine girdiğinde dostluğumuzu da kaybedeceğiz dememe rağmen devam etti. Ediyor da. Amacı ne anlayamıyorum. Bu gibi duygular çok tehlikeli, kalbe bir kere düştü mü önünü alamıyosun da. Ben de bu ilgisinden etkilendim ne yalan söyliyim ama asla taviz vermedim ilişkisi olduğunu bildiğim için. Kuyruk dik, renk vermiyorum.

Sizce yapmaya çalıştığı ne olabilir? “Çok iyi anlaştığım birisi, hoş kız da, gidemezsem yedekte bulunsun evlenemezsem geri dönerim” kafası mı? Yoksa gerçekten ilgi mi duyuyor? İlişkisi varken başkasına gönlü kayan bir insan evleneceğim dediği insana yalan söylüyor şuan. Mantığı o kişi, doğru insan. Ben de eğlencelik miyim, gönül eğlendirme derdinde mi? Bana halen daha yakın davranmaya çalıştığı için ben de iletişimi kesme yoluna gittim çünkü zarar göreceğiz. Bana dost kalalım ayağına yatmaya çalıştı. Hem pastam dursun hem karnım doysun hesabı. Şuan aramız bumbuz. Merhaba-merhaba, selam- selam modundayız. Nasıl bir yol izlemeliyim? O kişinin yanına gidemediği için araları soğumuş olabilir mi bundan mı bana ilgi geliştirdi? Doğru kişiyse neden istifa edip gidemedi madem çok seviyor. Gerçekten seven insan bir dakika bile beklemez, her türlü fırsatı yaratmaya çalışmaz mı. Ya da sözde çok sevdiği doğru insan varsa eğer hayatında başkasına gönlü kayar mı? Özel konulara da çok giremiyorum, soramıyorum. Ancak bu durum aramızdaki ilişkiyi de bozacak farkındayım. Evleneceğim kişi o, sepulik de eğleneceğim kişi olur diye mi düşünüyor bilemiyorum. Büyük dilemmalar yaşanıyor. Restleşmek mi gerekir, anlaşma yoluna gitmek mi? Pasif agresif davranış geliştiriyorum en sevmediğim huyum da bu. Kendimi geri çekip iletişimi kesiyorum zınk diye sözde karşı tarafı cezalandırıyorum. Fikir, öneri ve tecrübelerinize talibim. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Bu pasif agresif bir davranış değil. Olması gereken şeyi yapmışsınız. Eğer diğer kadına olan sevgisi bittiyse ondan ayrılsın. Onu da yapmıyor ama sizin yanınızda yüzüğünü çıkarmaktan da geri durmuyor... Çüş derim böylesine

Evet, izinden döndüm, çıkmadan önce yüzüğü çıkmıştı, baktım yine yanıma geldi bu sefer yüzük parmağında.
Laf arasında konuşurken benim ona bağlılığım ve sevgim var demişti. Nasıl bir sevgiyse artık. Başkasından etkileniyor.

Amacı ve dusuncesı onemsiz.
Hayatında biri varken baskasıyla flort eden insan leştır.
Yok sevgilim uzakta, yok her gun birlikteyiz etkilendim, yok sen cok guzelsın hepsi bos laf.
Bos isler. Madem boyle ayrılır sevgilisinden efendi gibi hayatına bakar herkes.

Neyin kafası anlamıyorum. Hem pastam dursun hem karnım doysunculukta evereste tırmandı. Ayrılma gibi bir durumları yok sanırım. Nişan için aileler yazın bir araya gelmiş. Bu anlattığım süreç bi de bu olaydan sonra gelişiyor. Aklımı yicem tanrım.

Neyin kafası anlamıyorum. Hem pastam dursun hem karnım doysunculukta evereste tırmandı. Ayrılma gibi bir durumları yok sanırım. Nişan için aileler yazın bir araya gelmiş. Bu anlattığım süreç bi de bu olaydan sonra gelişiyor. Aklımı yicem tanrım.
Yok tabıı, yuzugu cıkardı belki etkilenirsin dıye izne ciktın dondun takmıs geri.
Senı deniyor.
Karakteri ıgrenc. Aklını falan yitirme. Allahın selamı dısında sohbet etme. Ozaman seyret gor davranışlarını

size karşı ciddi anlamda bir şeyler hissetse, dayanamaz önce o ilişkiyi bitirir sonra ne yapacaksa yapar. şu an sadece bir nedenden ilgi görmek istiyor ve gösteriyor olabilir ama o ikilinin gidişatı da hiç belli olmaz çünkü ne olacağı belli değil . ya da her şeyi geçtim gerçekten size bir şey hissediyorsa da güvenmenizi tavsiye etmem çünkü bu şekilde başladığınızda yarın diğer gün bir sorun yaşadığınızda bir başkasına da aynı şekilde gitme ihtimali var.
bir diğer durum siz bu konuşmayı yapıp mesafeyi koyduktan sonra sizi gerçekten istiyorsa ( hayatında) hiçbir pürüz kalmayacak şekilde ayrılır ve öyle gelir. ama yok böylece kalıyorsa hiç vakit kaybetmeyin bu adamla. basit tabirle en fazla takılabileceğiniz bir adam olur eğer siz tercih ederseniz.

Ben iletişimi kesmenizle doğru yaptığınızı düşünüyorum. Düşünün ki bir hemcinsiniz onun hayatında 4 yıldır var, üstelik 2 yıldır başka bir şehirde herşeyden habersizce, üstelik kendisi belki daha da zor koşullarda çalışarak hala bekliyor. Aynı davranış size yapılsa ne hissederdiniz? Aralarındaki ilişki bir şekilde daha önceden, başka nedenden bitmiş olsaydı, burası sizi ilgilendirmezdi. Ancak şu bahsettiğiniz koşullarda ben tasvip edemiyorum.

Yok tabıı, yuzugu cıkardı belki etkilenirsin dıye izne ciktın dondun takmıs geri.
Senı deniyor.
Karakteri ıgrenc. Aklını falan yitirme. Allahın selamı dısında sohbet etme. Ozaman seyret gor davranışlarını

Yüzüğü gördükten sonra ben zaten iyice sinirlendim, o da bir kopuş noktası oldu. Yüzüne bakmamaya başladım. Benim aklımla dalga geçiyor zaar, bi akıllı kendisi. Bu durum aramızdaki mesai arkadaşlığına da yansıyacak. Ama kendi etti yapacak bir şey yok. Şimdi peşime gelmeye çalışıyor, odama falan, yemeğe gidelim mi diye soruyor. Ama asla taviz yok.

Yüzüğü gördükten sonra ben zaten iyice sinirlendim, o da bir kopuş noktası oldu. Yüzüne bakmamaya başladım. Benim aklımla dalga geçiyor zaar, bi akıllı kendisi. Bu durum aramızdaki mesai arkadaşlığına da yansıyacak. Ama kendi etti yapacak bir şey yok. Şimdi peşime gelmeye çalışıyor, odama falan, yemeğe gidelim mi diye soruyor. Ama asla taviz yok.
Yok yok aynen oyle devam. Bunlara bıraz yakın samimi davranınca elde ederim sanıp dırekt oraya oynuyorlar.
Sanıyorlar ki karsılık alırız. Hayır senın sevgilin var neden karsılık alasın kı, senınle kahve ıcıp sohbet eden herkes sana asık degıl. Kafaya bak.
Sen en dogrusunu yapıyorsun. Boyle devam

size karşı ciddi anlamda bir şeyler hissetse, dayanamaz önce o ilişkiyi bitirir sonra ne yapacaksa yapar. şu an sadece bir nedenden ilgi görmek istiyor ve gösteriyor olabilir ama o ikilinin gidişatı da hiç belli olmaz çünkü ne olacağı belli değil . ya da her şeyi geçtim gerçekten size bir şey hissediyorsa da güvenmenizi tavsiye etmem çünkü bu şekilde başladığınızda yarın diğer gün bir sorun yaşadığınızda bir başkasına da aynı şekilde gitme ihtimali var.
bir diğer durum siz bu konuşmayı yapıp mesafeyi koyduktan sonra sizi gerçekten istiyorsa ( hayatında) hiçbir pürüz kalmayacak şekilde ayrılır ve öyle gelir. ama yok böylece kalıyorsa hiç vakit kaybetmeyin bu adamla. basit tabirle en fazla takılabileceğiniz bir adam olur eğer siz tercih ederseniz.

Evet çok haklısınız, bitirir öyle gelirdi. Dediğim gibi bir günde bir anda başladı bu hisleri. Neye uğradığımı şaşırdım, afalladım. Evlenmeyi planladığı tarihleri alt üst oldu, pandemi, kadro sorunları vs. Ama hala yüzük parmağında dediğim gibi. Ben de yakınlaşsam eminim ki istifade edecekti durumdan ama yüz vermedim. Gerçekten istiyorsa önce bitirmesi gerekir ki yapmaya yemez bunu biliyorum. Karşındaki insana üzülüyorum. Sevdiği kişi başkasını düşünüyor.

Ben iletişimi kesmenizle doğru yaptığınızı düşünüyorum. Düşünün ki bir hemcinsiniz onun hayatında 4 yıldır var, üstelik 2 yıldır başka bir şehirde herşeyden habersizce, üstelik kendisi belki daha da zor koşullarda çalışarak hala bekliyor. Aynı davranış size yapılsa ne hissederdiniz? Aralarındaki ilişki bir şekilde daha önceden, başka nedenden bitmiş olsaydı, burası sizi ilgilendirmezdi. Ancak şu bahsettiğiniz koşullarda ben tasvip edemiyorum.

Ben de ilişkisi varken bu duygusal yakınlaşmasını tasvip etmedim o yüzden muhabbeti kestim. Olan bizim iş ilişkimize oldu, aramızdaki dostluğa oldu şimdi yalnız kalacak kürsüde benden başka iyi anlaştığı kimse yok. Ama kendisi yaptı hepsini. Kesinlikle istemezdim. O yüzden söyledim de kendisine.

Başlık bile rahatsız etti beni, bir kalpte iki aşk olmaz.

Tavrıniz pasif agresif değil olması gereken şekilde davranıyorsunuz.
Adamın ilişkisi, neyi niye yapıp yapmadığınin da hiç önemi yok bence.
Güya ciddi bir ilişkisi var ve size yılışıyor.
Leş bir tip, inşallah sevgilisi de anlar sevgilisinin ne mal olduğunu.

siz kendinize saygınızı yitirmeyerek doğru olanı yapıyorsunuz. hem içinizden bir yerlerden "nasıl olur acaba, iyi anlaşıyoruz" diyorsanız bile, ki olabilir insanız, şu saatten sonra yapması gereken gayet belli eğer istiyorsa. siz de böylece hem bir yalan üzerine bir şey kurmazsınız, hem size saygısını kaybetmez.

Yok yok aynen oyle devam. Bunlara bıraz yakın samimi davranınca elde ederim sanıp dırekt oraya oynuyorlar.
Sanıyorlar ki karsılık alırız. Hayır senın sevgilin var neden karsılık alasın kı, senınle kahve ıcıp sohbet eden herkes sana asık degıl. Kafaya bak.
Sen en dogrusunu yapıyorsun. Boyle devam

Akıl tutulması resmen. Sözde sevdiği insana nasıl yalan söyleyebiliyor, hala onu seviyormuş gibi davranabiliyor ben en çok buna hayret ediyorum ya. Aklına başka birisi düştüyse sen o sevdiğini sandığın kişiyle nasıl aynı yatağa gireceksin ki?

Akıl tutulması resmen. Sözde sevdiği insana nasıl yalan söyleyebiliyor, hala onu seviyormuş gibi davranabiliyor ben en çok buna hayret ediyorum ya. Aklına başka birisi düştüyse sen o sevdiğini sandığın kişiyle nasıl aynı yatağa gireceksin ki?
Parayla seks yapan insanların oldugu su hayatta, herkesle zevkle sevısır dıye dusunuyorum boyle adamın.

Onun derdinin bir önemi yok siz ne düşünüyorsunuz?

Karaktersizlik olduğunu. Eğer benle bir şeyler yaşamak istiyorsa ilişkisini bitirmesi gerektiğini. Ama hem pastam dursun hem karnım doysunculuğa soyundu bariz. Geri teptim. Kendi yazık etti her şeye.

Büyük konuşmayayım ama önceki ilişkisini bildiğim birisi benim için olmazlar listesine eklidir.
Akademik kadrolu birisi olarak şöyleleyim kendi iş yerimden de asla birisini düşünmem. Özellikle böyle bir karakterde birisi ile hiç olmaz

X