Bir Kalpte İki Aşk

Artık benim de okuduğum yorumlardan sonra kafamdaki profili iğrençleşti, baya da bir alçaldı, gözüm daha da açıldı resmen ya. Ne kadar güzel bir hayat ya. İstediğime yanaşayım, salça olayım, ilgi arsızlığı yapayım ama bi yandan da ciddi düşündüğümden vazgeçmiyim.
Çok iyi olmuş kafanızdaki profilin böyle olması. Kendinizi uzak tutun. Bu gibi tipler valla bak çok gördüm etrafta, ağına yavaş yavaş çeken örümcek misalidir. Aman deyim.

Konuyu okumadım ama 1 kalpte 2 aşk = boynuz takmanın/metres olmanın kibarcası olmuyor mu :olamaz:
MissCherryBlossom MissCherryBlossom sen muhteşem bir kadınsın😍 bir insanın her yorumu hem eğlenceli, hem doğru, hem tatlı olur mu? Oluyor. Sanırım erkek olsaydım evlenmek için her şeyi yapacağım kadındın Cherry🙂 Beni sanalda da aşık olunabileceğine inandırdın😄 Yıllardır denk geliyorum. Kısmet bu mesajınaymış. Umarım hayat karşına hep iyi insanlar çıkarsın.

Çok doğru. Adam gibi adam kararını verir ve sevgilisine olmuyor ayrılalım der. Ondan sonra da konu sahibine yaklaşır. Ama ciddi hiçbir girişim göstermemiş. Yüzüğü takmaya da devam ediyor. Acaba o uzaktaki kız gelse yanına, konu sahibiyle daha muhatap olup samimiyet kurar mı adam? Bence kesinlikle hayır.
İnsan faktörü işin içine girdi mi o denklemden ne sonuç çıkacağı maalesef belli olmuyor. Bu yüzyılda sadakat kadın erkek iki taraf için de gerçekten korunması zor bir değer. Etkileşim olabiliyor. Kafa karışıklıkları olabiliyor. Önceki yorumum çok keskin olmuş. İnsan önce kendisine sahip çıkmalı. Konu sahibi bu konuda sağlam bir tutum sergiledi 👌

Belki sizden olumlu bir soz duysa iliskisini bitirecekti. Allah askina burda ahkam kesenler baska birisinden hoslansalar hemen aninda iliskilerini bitirecekler mi? "Senin sevgilin var o yuzden olmaz. Eger iliskin olmasaydi ve ciddi dusunseydin olumlu bakabilirdim." demek zor degil. Bunu dediginiz zaman belki de iliskisini bitirecekti. Belki de geri adim atacakti siz "ciddi" dediginiz icin eger sizden hoslanmiyorsa. Bunun cevabini buradaki kimse veremez konusarak cozulebilecek bir problem. Ciddi bir iliski aradiginizi belirtin. Eger oyle bir arayis icindeyseniz tabi.
Kesinlikle katılmıyorum. Aşk, sevgi, evlilik; bunlar şartlara bağlı olmamalı. Duygu kalpten gelmeli ve sizin için dünyada tek olmalı. Sınavlarda iki şıkka indirgediğin bir soru olmamalı (ki öyle olsa bile her sorunun bir cevabı olur).

Karşıdaki adam (lafın gelişi dedim, yoksa adam kriterlerini karşılamıyor) konu sahibine her hangi bir teklifte bulunmamış, müstakbel eşinden ayrılacağını söylememiş. Neredeyse nişanlı olduğu halde konu sahibine fiziksel ve duygusal yılışmış, flört etmeye ve ileriye götürmeye çalışmış. Tek kelimeyle iğrenç. Bu fıtrattaki biriyle konu Sahibi gibi akıllı, kariyerli, temiz bir genç kızın ne işi olur. Konuda sadece müstakbel geline acıdım.

Ayrıca sizin dediğiniz gibi bile olsaydı yine durumun gayri ahlakiliğini değiştirmiyordu. Evet sevgi azalabilir, bitebilir, başka birine aşık olunabilir. Ama aynı anda iki tane olmaz. Ve biri bitince yapılması gereken kimsenin aklıyla, gururuyla ve onuruyla oynamadan bitirmek. Yoluna bakmak. Yeni biriyse yeni biri için çabalamak. Yoksa kendini garantiye alıp bu olmazsa eskisiyle evlenirim şerefsizliği değil. O zaman kız arkadaşıyla ayrılıp sonra konu sahibiyle flört edecekti. Ya da teklif vs bilemiyorum, ilişkinin boyutuna göre değişir. Hülâsa Bu karakterdeki bir adamı da hiçbir hemcinsimin yanına yakıştıramam.

Son olarak sizin başınıza gelse demişsiniz. Başıma geldi. Konu sahibinden çok daha agresif bir tutumla hayatımdan sonsuza kadar çıkardım.

(Pardon yanlış anlamışım, biriyle beraberken birinden hoşlansalar bitirmezler gibi bir şey söylemişsiniz sanırım. Benim hatam yanlış anlamışım. Düzeltiyorum). Başıma böyle bir şey gelmedi. Ama doğru ve ahlaki olanı yaparım diye düşünüyorum. Yakın arkadaşımın başına geldi. Hoşlanmaya başladığı insandan uzak durdu. Hatta en sonunda iş değişikliği yaptı. O zamanki ilişkisi de şimdiki eşi. Ve maşallah çok mutlular. Gönül gerçekten kayabilir. Ama o kaymayla ne yapacağımız bizim elimizde. Zaten bizi hayvanlardan ayıran en önemli şey iç güdülerimize rağmen akıl, mantık ve iradeyle yaptığımız tercihlerimiz değil mi?

Son düzenleme:
Aynısını yapıyorlar evlilikte de. Evliliğim gitmiyor yürümüyor, heyecan kalmadı, zaten ayrı yatıyoruz, çocuk var yoksa boşanıcam. hiçbir şey hissetmiyorum iletişimimiz yok karımla falan diyorlar...
Aynı yani...
Aynı palavralar hokkabazlıklar:KK14:

Ya hayır yani tamam bitebilir duygular, ilk günkü heyecanlar, tutkular.. İlk zamanlardaki gibi de kalmaz zaten ilişkiler.
Fiziksel anlamda yakınlık kuramamaktan kaynaklı hislerin yıpranmaya başlaması, uzaktan ilişki sorunsalından mütevellit bir araya gelememek, dokunamamak, ilişkiyi sadece dilde ve mantıkta devam ettirmeye çalışmak...Hadi bunlar olmuş olabilir, hepsini anlarım. Mantığıma uydurmaya çalışırım. Ama böyleyse devam ettirmek niye peki? Bunu anlayamam. Verilmiş sözler vardır buna da bir şey diyemem ama nişanlım dediğin insanla yarın öbür gün evlenip aynı yatağa gireceksin. Hiçbir şey hissetmeden bu nasıl olacak yahu değil mi? Tamam bu onun sorunu beni zerre enterese etmez ama, burda kandırılan bir karşı taraf var bir de kendini kandıran o kişi var. Ömrü boyunca mış gibi yaşamak vicdanına da aklına da zul gelecek. Bunu bir kere yaptın bi de, aklın bir kere kaydı. Zaten duygusal olarak hissiz bir şekilde o insanla hayatını birleştireceksin, bu akıl kayması her an olabilecek onun hayatında. Boynuzları arşa değmiş bir müstakbel sözde çok sevilen sevgili. Gerçekten kalpten gelen sevgiye bu ihanet yapılmaz bence. Aklım mantığım hiçbir düşünen yerim almıyor bu çarpık davranışları.

sana iş atıyor işte
Yokluyor
Bakalım olabilir mi vs diye
O kızdan da sıkılmış belli ki
Zaten o kızı nerede görüyor ki
Belli bir süre sonra göz görmeyince unutuluyor.
Bence doğru olanı yapmışsınız.
Samimi ise önce ilişkisini bitirip gelsin.

Kesinlikle katılmıyorum. Aşk, sevgi, evlilik; bunlar şartlara bağlı olmamalı. Duygu kalpten gelmeli ve sizin için dünyada tek olmalı. Sınavlarda iki şıkka indirgediğin bir soru olmamalı (ki öyle olsa bile her sorunun bir cevabı olur).

Karşıdaki adam (lafın gelişi dedim, yoksa adam kriterlerini karşılamıyor) konu sahibine her hangi bir teklifte bulunmamış, müstakbel eşinden ayrılacağını söylememiş. Neredeyse nişanlı olduğu halde konu sahibine fiziksel ve duygusal yılışmış, flört etmeye ve ileriye götürmeye çalışmış. Tek kelimeyle iğrenç. Bu fıtrattaki biriyle konu Sahibi gibi akıllı, kariyerli, temiz bir genç kızın ne işi olur. Konuda sadece müstakbel geline acıdım.

Ayrıca sizin dediğiniz gibi bile olsaydı yine durumun gayri ahlakiliğini değiştirmiyordu. Evet sevgi azalabilir, bitebilir, başka birine aşık olunabilir. Ama aynı anda iki tane olmaz. Ve biri bitince yapılması gereken kimsenin aklıyla, gururuyla ve onuruyla oynamadan bitirmek. Yoluna bakmak. Yeni biriyse yeni biri için çabalamak. Yoksa kendini garantiye alıp bu olmazsa eskisiyle evlenirim şerefsizliği değil. O zaman kız arkadaşıyla ayrılıp sonra konu sahibiyle flört edecekti. Ya da teklif vs bilemiyorum, ilişkinin boyutuna göre değişir. Hülâsa Bu karakterdeki bir adamı da hiçbir hemcinsimin yanına yakıştıramam.

Son olarak sizin başınıza gelse demişsiniz. Başıma geldi. Konu sahibinden çok daha agresif bir tutumla hayatımdan sonsuza kadar çıkardım.

(Pardon yanlış anlamışım, biriyle beraberken birinden hoşlansalar bitirmezler gibi bir şey söylemişsiniz sanırım. Benim hatam yanlış anlamışım. Düzeltiyorum). Başıma böyle bir şey gelmedi. Ama doğru ve ahlaki olanı yaparım diye düşünüyorum. Yakın arkadaşımın başına geldi. Hoşlanmaya başladığı insandan uzak durdu. Hatta en sonunda iş değişikliği yaptı. O zamanki ilişkisi de şimdiki eşi. Ve maşallah çok mutlular. Gönül gerçekten kayabilir. Ama o kaymayla ne yapacağımız bizim elimizde. Zaten bizi hayvanlardan ayıran en önemli şey iç güdülerimize rağmen akıl, mantık ve iradeyle yaptığımız tercihlerimiz değil mi?

Bitirmeye bi tarafı yiyemez çünkü o ilişkisine en baştan ciddi başlamış, kız burdan yanından gitse de son 3 yılı uzakta geçse de belli ki verilmiş sözler var. Bana yaklaşmaya çalıştığı o zamanlarda böyle lafları gevelerken ben anı yaşayalım istedim gibisinden bir şey çıkmıştı, zaten bu da az çok burda yazılan tüm her şeyi doğrular nitelikte burdaki yazılanları da oturup mantık süzgecimden geçirdiğimde her şey cuk oturdu. Çok ağır bir tabir olabilir belki ama günümüzün amiyane tanımıyla f..b.. olarak kullanmak istediğini düşünüyorum. Anı yaşayalım, anlık mutlu olalım, bu zamanlar bir daha gelmez kafası. Ama nişanlısıyla da halen daha hiçbir şey olmamış gibi konuşmaya devam etmesi. İki yüzlülük ve yalanda everest resmen.

Çok doğru. Adam gibi adam kararını verir ve sevgilisine olmuyor ayrılalım der. Ondan sonra da konu sahibine yaklaşır. Ama ciddi hiçbir girişim göstermemiş. Yüzüğü takmaya da devam ediyor. Acaba o uzaktaki kız gelse yanına, konu sahibiyle daha muhatap olup samimiyet kurar mı adam? Bence kesinlikle hayır.

Kesinlikle kurmaz tabi ki.
Ciddi girişimde değildi zaten. Yoklamaya çalıştı. Anı yaşayalım ayağına yatağa atmaya çalışmak biraz ağır oldu ama böyle.
Halen daha da ilişkisiyle devam ediyor. Hiç böyle şeyler söylememiş, bir eğilimi olmamış gibi.
Hem kendini hem de karşındaki sözde çok sevdiği ve gönül bağı kurduğu insanı aldatıyor.

Var mı bi gelişme? Konuşmuyorsunuz değil mi?

Samimi muhabbeti kesmiştim. Selam-selam modundaydık. Bana gelip ya aramızdaki dostluk bozulmasın, dost kalmaya devam edelim dedi. Ben zaten öyleydim ama sen her şeyi mahvettin, amacın benle eğlenmekti beni kullanmaya çalıştın, senden soğudum bir daha asla eskisi gibi olamam dedim. Seni kullanmayı asla düşünmedim, sana gerçekten değer veriyorum, seni önemsiyorum gibisinden bir sürü mavallar okudu. Yalan hepsi. Normal iş ilişkimiz devam ediyor, yine yaklaşmaya çalıştı ben sert çıktım. Taviz vermedim. Mecbur konuşmak zorunda kalıyoruz. Sınavlar oluyor, hocanın biri çağırıyor, beni ona soruyor, onu bana soruyorlar. Temas etmeye çalıştı epey. Ben yakınlaşmadım. Yakınlaşma çabalarını da reddettim. Son durum bu

Yok yok aynen oyle devam. Bunlara bıraz yakın samimi davranınca elde ederim sanıp dırekt oraya oynuyorlar.
Sanıyorlar ki karsılık alırız. Hayır senın sevgilin var neden karsılık alasın kı, senınle kahve ıcıp sohbet eden herkes sana asık degıl. Kafaya bak.
Sen en dogrusunu yapıyorsun. Boyle devam
Ay valla konuyu bölüyor gibi oluyorum da böyle tuhaf insanlarda az değil ya e bana Güldün ya fa en ufak hareketten yüz bulan irrite ediyor beni

X