Bir sorunum var esim

Acaba ailenizin yaşadığı yere nakli mümkün mü rapor alıp falan. İçiniz rahat eder o da kendini kapana kısılmış gibi hassetmez.
Is dönüşü servis ya da toplu taşıma kullanıyor musunuz? O yolda konuşma şansınız var mı?

Esiniz alışacak kardeşinizi yalnız bırakacak haliniz yok ya.
Kardeşinizi gün içinde mutlaka ailenizde arasın bu arada.

Ben böyle şeyleri dillendirmiyorum rahatsız olup tepki verirse eşim düzgünce anlatıyorum bu olayı değiştiremeyiz diyorum ve istediği kadar kafada kursun kardeşimi aramayacak değilim alışacak
Yürüyerek donuyoruz. İş yerinde de beraberiz zaten aynı dairede. Bir de kardeşim ilk defa ailemden uzakta yaşıyor. Alışkın değil

o zaman psikolojik yardım almalı. belkide içinin rahat etmemesini onada hissettiriyorsundur baskı oluşturuyordur.
yine konuş konuşma demiyorum ama napıyorsun nasılsın değil ara ara gün içinde molan varsa komik video at laf içinde şuan yemek yiyorum de ağzından öyle laf al
Gün içinde iletişim halinde kalmak daha mantıklı sanırım. Akşama biriktirince konu uzuyor. Gerçi ben de konuşturmaya çalışıyorum kızı açılsın biraz diye ondan uzuyor konuşmalar

Acaba ailenizin yaşadığı yere nakli mümkün mü rapor alıp falan. İçiniz rahat eder o da kendini kapana kısılmış gibi hassetmez.
Ailemde çok ilgili kardeşime. Biraz da alışsın diye uzağa yolladılar alışti da aslında ama işte yalnız hissetmesin istiyorum

Kızla yarım saat her gün ne konuşuyorsunuz ki bence de salın. Alışamaz böyle ekstrem asla yapamayacağı bir durum varmış gibi bir hava oluşmuş ortada.
İşten eve dönerken yolda konuşun, molalarda konuşun. Eşim her akşam en rahat vakit geçireceğimiz zamanda kardeşini arasa yeter derim.

Daha önceki konularınızı biliyorum. Bence eşinizin her hareketine anlam yüklemeyin. Ayrıca yanında sık konuşmasınız olur biter.

Is dönüşü servis ya da toplu taşıma kullanıyor musunuz? O yolda konuşma şansınız var mı?

Esiniz alışacak kardeşinizi yalnız bırakacak haliniz yok ya.
Kardeşinizi gün içinde mutlaka ailenizde arasın bu arada.

Ben böyle şeyleri dillendirmiyorum rahatsız olup tepki verirse eşim düzgünce anlatıyorum bu olayı değiştiremeyiz diyorum ve istediği kadar kafada kursun kardeşimi aramayacak değilim alışacak

Özel görüşmesini toplu taşımada yaparak,toplu taşımayı kullanan diğer insanları rahatsız etmesini öneriyorsunuz yani. 😒

Bunu diyeceğimi düşünmezdim ama ilk defa eşiniz hakli. Kardeşinize iyilik etmiyorsunuz, bir uzmandan destek alsın kardeşiniz. Siz de her gün konuşmak yerine birkaç günde bir konuşabilirsiniz. Ya eşim her gün kardeşiyle konuşsa asabım bozulur hiç sevmediğim şeyler.

O durumu siz daha iyi bilirsiniz. Eşinizin hali, tavrı vs... Sağlıklı bir birey olarak hayata karışsın istiyorsanız kardeşinizi bir uzmana yönlendirmek daha mantıklı olabilir.

Özel görüşmesini toplu taşımada yaparak,toplu taşımayı kullanan diğer insanları rahatsız etmesini öneriyorsunuz yani. 😒
Neden bağıra bağıra mı konuşuyor?
Kulaklığını taksın telefonun ucundaki kişi kendisini duysun yeter siz bağırarak mı konuşuyorsunuz?
Daha bugün bir kadin ben servisten dönerken telefonla konuşuyordu yanımda sadece telefon çaldı onu duydum hiçte rahatsız etmedi küçücük küçücük konuştu olması gerektiği gibi

Yürüyerek donuyoruz. İş yerinde de beraberiz zaten aynı dairede. Bir de kardeşim ilk defa ailemden uzakta yaşıyor. Alışkın değil
E size hiç alan bırakmıyor o zaman. İşte beraber evde beraber. Tabii ki konuşacaksınız ya kardeş bu yani alışacak eşiniz.

Gün içinde öğle arasında falan konuşun olmadı. Ama ben olsam hiç bunu kafama takmam kardeşimi yalnız mı bırakayım

Sorun eşin mi? Yeni evli birinin her aksma oturup ailesinden biriyle yarim saat görüntülü gorusmesi hos degil bence. Yeni evli bile sayilmam ama üniversiteye hazirlanan kiz kardesine esim kendince "koçluk" yapmak için sık sık arayip calisma rutini konusup durmaya başlamıştı. Hayir dedim, her aksam benim yanimda bu kadar oturup konusamazsin dedim. Bostan korkulugu degilim sonucta. Ayrica haftada 1-2 birine destek olmak icin yeterli, gerisi onu da boğar

Eşinizin bu durumdan rahatsız olmaya hakkı var mı sizce ? Bence sormayın bile. Sonuçta özel durumu olan bir kardeşiniz var. Muhtemelen keyif için aramıyorsunuz her gün. Eşiniz de rahatsız olmayıversin bi zahmet. Ben olsam bana bak rahatsız oluyorsan kendine gel o benim kardeşim bana ihtiyacı var falan derdim büyük ihtimalle 🤦🏼‍♀️ bazı konularda bu kadar yüzlemeyin bence.

Merhabalar kafama bir şey takıldı. Üniversiteye yeni başlamış sosyal olarak akranlarina kıyasla geriliği olan, iletişim sorunları yaşayan bir kız kardeşim var. Ailemden uzakta okuyor şuan. Her gün görüşüyorum görüntülü ya da sesli olarak. Bu görüşmeler 15-30 dakika aralığında. Gündüz işte olduğumdan mecburen gece oluyor. Eşimle de yeni evliyiz. Henüz bir şey dillendirmedi fakat içten içe rahatsız mı oluyor bu kadar sık görüşmemden diye düşünüyorum. Sizce bı absurdluk var mı bu durumda. Daha öncesinde sal biraz kızı, her şeyini sorup öğrenmek istiyorsun bu şekilde alisamaz oraya falan demişti. Bilemiyorum sizce rahatsız oluyor mudur. Dediğim gibi her gün arıyorum kardesmi
İçinizin rahat ettiğini yapın. Kardeş bu..can..ben de kardeşimle çok konuşurum. Her gece yatmadan iyi geceler der ararım. O benim kıymetlim. Eşime sormam bu durumu yani...bir de kardeşiniz, buna alistiysa kendinizi geri cekmeniz onda yanlis dusuncelere de sebep olur. Üstelik sorunları da varmış tabi ki arayacaksiniZ Görüşmeye aramaya devam edin ama görüntülü görüşmeyi çok uzatmayın sadece.

Merhabalar kafama bir şey takıldı. Üniversiteye yeni başlamış sosyal olarak akranlarina kıyasla geriliği olan, iletişim sorunları yaşayan bir kız kardeşim var. Ailemden uzakta okuyor şuan. Her gün görüşüyorum görüntülü ya da sesli olarak. Bu görüşmeler 15-30 dakika aralığında. Gündüz işte olduğumdan mecburen gece oluyor. Eşimle de yeni evliyiz. Henüz bir şey dillendirmedi fakat içten içe rahatsız mı oluyor bu kadar sık görüşmemden diye düşünüyorum. Sizce bı absurdluk var mı bu durumda. Daha öncesinde sal biraz kızı, her şeyini sorup öğrenmek istiyorsun bu şekilde alisamaz oraya falan demişti. Bilemiyorum sizce rahatsız oluyor mudur. Dediğim gibi her gün arıyorum kardesmi
bu konuyu esinle konusmana gerek yok, yarim saat bi sey degil, ayrica engelli sayilabilecek bir kardesin var, tabi ki esinle ortak karar almalisin ama bu konuda ona soz soyleme hakki verme bence (tabi uslubuna dikkat ederek)

Eşinize sorsanız bunu? Bence kardeşinizi sıktığınızdan öyle söylemiştir. Her gün her gün çok ama onu ve evi ihmal etmiyorsanız lafını edemez zaten.
Ama kardeşinizi bu kadar sık aramayın, aramasını da istemeyin. Zorlanarak da olsa bir çevre edinecek. Ama nasılsa ablamla her akşam dertleşiyorum diye düşünürse konfor alanından hiç çıkamaz.

Siz eşinizden kaçıyorsunuz, aranız iyi olsa belki de o kadar düşmeyeceksiniz kardeşinizin üstüne, en azından günde 3-5 saat telefonda konuşmayacaksınız. Sizin eşinizden kaçtığınız bir evliliğiniz var, henüz 3-4 aylıksınız, saçınızın kurumaması gereken zamanlarda kaçacak delik arıyorsunuz. Sizce bu hayat mı?

Kardeşinle şu kadar konuştun bizim beraber geçireceğimiz vakitten aldını kadınlar düşünür genelde. Erkeklerin çok abartılmadigi sürece buna takilacağini hiç sanmıyorum. Eşinizle ilgili hiç rahat değilsiniz ayrıca. Öyle mi der böyle mi düşünür. Rahatsız olursa da söyler size zaten.

Kardeşinizle de hergun o kadar uzun ne konuşuyorsunuz? Özel bir durumu olduğu için sesini duymak isteyebilirsiniz ama ayrıntılı sorup bunaltmayin derim.

Kızı salma konusunda haklı.birakin hayatını yaşasın düşsün kalksın öğrensin.zorda kalırsa arkasında olacağınız bilsin yeter . Ama korkun kardeşimle konuşuyorum diyeyse hadi ordan. Kardeşimle 15-20 dk konusmamin da hesabını vermeyeyim bir zahmet.

Siz eşinizden kaçıyorsunuz, aranız iyi olsa belki de o kadar düşmeyeceksiniz kardeşinizin üstüne, en azından günde 3-5 saat telefonda konuşmayacaksınız. Sizin eşinizden kaçtığınız bir evliliğiniz var, henüz 3-4 aylıksınız, saçınızın kurumaması gereken zamanlarda kaçacak delik arıyorsunuz. Sizce bu hayat mı?
Kız günde 3 5 saat dememiş ki 30 dk demiş konuda sanki ?

X