Bir türlü eski halime dönemiyorum

Ayy çok şükür vallahi kurtulmuşsun. Şükür namazını sürekli kıl sen 🫣erkenden ne olduklarını anlamışsın 😌
Evet elhamdülillah kurtuldum ama kalbime biraz ağır geldi. Siz sevdiğiniz halde mi bırakmistiniz yoksa sogudugunuz için mi ? Ben sevgim olduğu halde yanlışlarini gördüğüm için bırakmak zorunda kaldım galiba bu yüzden çok zorlandım

Evet elhamdülillah kurtuldum ama kalbime biraz ağır geldi. Siz sevdiğiniz halde mi bırakmistiniz yoksa sogudugunuz için mi ? Ben sevgim olduğu halde yanlışlarini gördüğüm için bırakmak zorunda kaldım galiba bu yüzden çok zorlandım
Benim çok erken oldu tanıma. Bilirsiniz belki doğu da aileler hemen dini nikah yapma hevesindeler. Ben istemediğim halde aileler istedi dini nikahı. Bende taraflar zoruyla kabul ettim. Karşı taraftaki mahlukat zannetti ki benim tapum onun üzerine oldu. 3 hafta dayandım. 1 ayın sonunda da ayrıldım zaten.

Sandı ki blöf yapıyorum ama ben gayet ciddiydim. Birde yalanlarını yakaladım. Toplasanız 2 3 ay bile birlikte olmadım. Sevgi değildi bende ki sadece hataydı. Sizin zorlanmanızın sebebi o olabilir. Benim ki çok büyük bir hataydı. Sevgi bile olsa inanın bir süre sonra çekilmiyor.

Şu an ki eşime deliler gibi aşığım. Ama bazen beni kızdırıyor. 1 hafta falan konuşmak istemiyorum. O kızgınlık sevginin önüne geçebiliyor. Sonra diyorum ki eee ömür öyle mi geçecek. O özür diliyor. Bir iki hediyeleşiyoruz. Oturup konuşuyoruz tatlıya bağlıyoruz bir şekilde.

Evlilik bu mu bilmiyorum ama bizim ki böyle ilerliyor. Arada oluyor tabi bu. Her zaman olsa çekilmez.

Karsidakinden emin olunca önemli olmuyor demek ki eski konular. Benim ablamın eşi de önceden nişan atmış hiç aklıma bile gelmiyo diyo ablam da . Geçmişi konuşmak huzursuzluktan başka biseye yaramaz zaten
Şu an biri bana dese ki hayatımda kimse olmadı. Ben herhalde inanamam. Gerçekten önemli değil. İnsanların geçmişini kurcalamak zaten dinimizde bile yok. İnançlarıma ters yani. Aklımın ucundan geçmez. Eşimi kıskanmam mesela. O kadar çok güveniyorum.

Tabi ki insanoğlu beşer de şaşar da. Ama şimdiye kadar hiç bir şey görmedim. Görürsem tepkim ona göre olur herhalde. O yüzden bir şeyleri deşmek , altında ima aramak , geçmişi tartışmak bence en büyük cahilliklerden birisi.

Şu an biri bana dese ki hayatımda kimse olmadı. Ben herhalde inanamam. Gerçekten önemli değil. İnsanların geçmişini kurcalamak zaten dinimizde bile yok. İnançlarıma ters yani. Aklımın ucundan geçmez. Eşimi kıskanmam mesela. O kadar çok güveniyorum.

Tabi ki insanoğlu beşer de şaşar da. Ama şimdiye kadar hiç bir şey görmedim. Görürsem tepkim ona göre olur herhalde. O yüzden bir şeyleri deşmek , altında ima aramak , geçmişi tartışmak bence en büyük cahilliklerden birisi.
Çok doğru söylüyorsunuz. Evililiginize çok imrendim gerçekten Rabbim her geçen gün sevginizi saygınızi artırsın , bir ömür çok mutlu olun inşaAllah

Psikolojik destek alıyorum, ilgi alanına giren şeyleri yapmaya başlıyorum yavaş yavaş. Şuan beni üzen o kişi değil de yasadigim olay daha çok. O da geçecek inşallah
Geçer zaman ver kendine kalp kırıklığı hemen geçmiyor, atlattığında büyük bir farkındalık elde etmiş oalacaksın, hayatına kazanımı olacak :KK58:

Merhabalar beş ay önce nişan attim, atmak için birçok sebebim vardı anlatsam çok uzun olur bazı konulara yazdığım yorumlardan taniyanlar vardır belki.
Sorun şu ki bir türlü eski halime dönemiyorum, haketmedigimi düşünüyorum ( evet kimse hakettiği için yaşamıyor bu süreçleri ) . Çok saf ve temiz bir sevgiydi , asla artniyet beslememistim bu yüzden yapılanlar çok ağır geliyor . Daha önce konu açmayı çok düşündüm ama geçmiş bişey için gerek yok dedim, şuan yazmamın sebebi de yarın doğum günüm ve az önce babam bir çiçek yollayıp çok güzel bir not yazmış ben bunu görür görmez ağlamaya başladım çok duygulandım, ne zaman kendime gelirim tam olarak hiç bilmiyorum ama bıkac tavsiyeye ihtiyacim var sanırım . ( Nişan atma surecimi anlatsam eminim tüm kadınlar destek olur ve en iyisini yapmışsın dersiniz , belki uygun bir zamanda yazarım onu da)
canım bi doktora git hafif bi ilaç başla kuş gibi olursun bazı şeyler desteksiz atlatılmıyor

canım bi doktora git hafif bi ilaç başla kuş gibi olursun bazı şeyler desteksiz atlatılmıyor
Psikolojik destek alıyorum ama ilaç kullanmak istemiyorum. Kullanan var mı öneriyor musunuz? En ufak sorunda ona bağlı kalmaktan korkuyorum

Merhabalar beş ay önce nişan attim, atmak için birçok sebebim vardı anlatsam çok uzun olur bazı konulara yazdığım yorumlardan taniyanlar vardır belki.
Sorun şu ki bir türlü eski halime dönemiyorum, haketmedigimi düşünüyorum ( evet kimse hakettiği için yaşamıyor bu süreçleri ) . Çok saf ve temiz bir sevgiydi , asla artniyet beslememistim bu yüzden yapılanlar çok ağır geliyor . Daha önce konu açmayı çok düşündüm ama geçmiş bişey için gerek yok dedim, şuan yazmamın sebebi de yarın doğum günüm ve az önce babam bir çiçek yollayıp çok güzel bir not yazmış ben bunu görür görmez ağlamaya başladım çok duygulandım, ne zaman kendime gelirim tam olarak hiç bilmiyorum ama bıkac tavsiyeye ihtiyacim var sanırım . ( Nişan atma surecimi anlatsam eminim tüm kadınlar destek olur ve en iyisini yapmışsın dersiniz , belki uygun bir zamanda yazarım onu da)
Bence yaşanılan her olayda kişi zaten o gün ki gibi olmaz.Tecrube kötü bir şey değil elbet sana bir şeyler katacak hatta belki alacak🤷

Bence yaşanılan her olayda kişi zaten o gün ki gibi olmaz.Tecrube kötü bir şey değil elbet sana bir şeyler katacak hatta belki alacak🤷
Çok doğru ama geçti artık diyorum çok mutlu da olsam o içimdeki boşluk , burukluk biyerlerde hep hissettiriyor kendini. Evet tam olarak bir mutluluk yoktur zaten burası imtihan dünyası ama bu olayin beni bu kadar etkilemesini istemiyorum artık

Ne gibi etkileri oluyo mesela ? Unutuyo musunuz , mutluluk mu veriyo vücudunuza?
Yani şöyle anlatayım her şeyi kafaya takan düşünen düşündükçe sanım sıkılan ağlayan biriydim kafama takmamam gereken şeyleri takmıyorum benim ilacim çok hafif ama yani nasıl desem sadece kendime odaklı canımı sıkan şeyleri önemsemeyen bi hal geldi bana

Yani şöyle anlatayım her şeyi kafaya takan düşünen düşündükçe sanım sıkılan ağlayan biriydim kafama takmamam gereken şeyleri takmıyorum benim ilacim çok hafif ama yani nasıl desem sadece kendime odaklı canımı sıkan şeyleri önemsemeyen bi hal geldi bana
Aklıma soktunuz 😄 psikologuma danisacagim bunu

Ben de aşık olduğum halde ayrıldık ailesi yüzünden. Sahip çıkmadı o da. Yarım saatlik mesafeli yolu gelip yanıma ikna edebilirdi. Çünkü çok cok kırılmıştım ona. Ailesinin gazına gelip beni çok kırmıştı hem de gelinlik aldığım gün. Sorunlu bir aileydi. Baştan beri sorun çıkardılar. Sevdiğim halde ayrıldık çok zor. Bir ay oldu. Sanki daha kötüyüm. Anlamıyorum sevmedi mi beni nasıl bırakır hala anlamıyorum. Çok özlüyorum ben de.

Ben de aşık olduğum halde ayrıldık ailesi yüzünden. Sahip çıkmadı o da. Yarım saatlik mesafeli yolu gelip yanıma ikna edebilirdi. Çünkü çok cok kırılmıştım ona. Ailesinin gazına gelip beni çok kırmıştı hem de gelinlik aldığım gün. Sorunlu bir aileydi. Baştan beri sorun çıkardılar. Sevdiğim halde ayrıldık çok zor. Bir ay oldu. Sanki daha kötüyüm. Anlamıyorum sevmedi mi beni nasıl bırakır hala anlamıyorum. Çok özlüyorum ben de.
O çok yalvardı , 6 ay olacak geçen gün yine yazmış cevap vermedim . Ama geçiyor , ilk zamanlar ben de nefes alamiyordum sanki ama zamanla azalıyor

Öyle zor acılar atlatanlar varki herşeye rağmen hayatlarına devam ediyorlar seninkide geçer. Dert gelecekki gelmekte olanın kadrini kıymeti anlaşılsın

Hayata gülümsemek için öyle güzel bir nedeniniz var ki, o perde kalksa da gözünüzden, görseniz.
Babamın bir kez olsun sesini duyup ona sarılmak için neler vermezdim ama yedi yılı geçti dünyadan göçeli.
Babamdan çiçek aldım, çok güzel bir not yazmış diyorsunuz.
Baba travmaları yüzünden ne hikayeler okuduk burada.
Bakış açınızı değiştirin. Kaybedilenlere değil, elinizde bulunan güzelliklere sarılın.
Nice yaşlara.

X