Bitmek Bilmeyen Araba Sorunumuz

elayse

Guru
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2013
60
-29
34
Arkadaşlar merhaba, ben evleneli henüz bir yıl olmadı. Evlenmeden önce eşim bana şu an oturduğumuz evde oturmayı şart koştu (kendi evi olduğu için ve ev ailesine yakın) Benim iş yerime uzak, 4 araç değiştiriyorum. Ancak eşim zaten araba alacağız demişti. Benim ülke koşullarına göre iyi bir maaşım var, eşimin maaşı benden de iyi. Ancak her araba konusu açıldığında kavga ediyoruz, sonunda konu hep boşanmaya kadar geliyor eşim tarafından. Boşa o zaman ben sana araba alamıyorum diyor. Ben ilk arabamız olacağı için güzel bir araba almak istiyorum ve gerçekten artık toplu taşımadan bıktım usandım. Bana hiç anlayış göstermiyor. Ben düğün takılarının hepsini vermeye ve kredi ödemeye razı oldum ancak kendisi biraz olsun ekstra peşinat çıkartmıyor. Bana karşı bu kadar merhametsiz olması beni çok soğuttu, her seferinde konuyu boşanmaya getirmesinden nefret ettim. Açıkçası ayrılmaya kalksam hem ailem perişan olacak hem de beni suçlayacaklar, çünkü bana çok uygun gördükleri bir kişi değildi. Tek başıma da tüm külfeti üstlenip almak istemiyorum çünkü evlilik içinde edinilen mal ortak, para konusunda eşime bu tavırlarından dolayı güvenim kalmadı. Onu seviyorum ama onun beni sevdiğine inancım da kalmadı, bu sabah robot süpürge almak istediğimi söyledim, o da 8 bin lira, başladı böyle para harcarsan nasıl araba alırız, lüks tüketim yapan bir insan da değilim, kafayı yiyeceğim, çok doldum, ağlayarak yazıyorum. ne yapmalıyım

Yani eşiniz sizi sevmiyor,değer vermiyor...böyle değer vermeyen kocaya 8 yıl katlandim keşke ilk yıl bosansaydim aynı şekilde ailemin istemediği biriydi şu an arkamdalar yani bu süreçte çocuk yapma verdiği sözü tutmamış 4 vasıta değiştirmek ne demek size yalan söylemiş evlenirken şart koşmuş yani nerden tutsan elinde kalıyor da siz yine de çocuk yapmayın

Eşinizin sizi sevmediğine dair olan görüşünüze katılıyorum .

Sevseydi "bu evde oturacagiz yoksa evlenemeyiz" demez, evlenmek için şart koşmaz . Seven erkekler ne olursa olsun evlenmek ister..

Seven erkekler ikidebir boşanmaktan bahsetmezler, bunu tehdit aracı olarak kullanmazlar

Seven erkekler kendilerine denmeden hanımlarının konforu için gerekeni yapmaya çalışır. Normali de budur yani.

Adama altın veriyoruz , para veriyoruz, her gün 4 vasıta değiştirip işe gidiyoruz da araba aldıramıyoruz. Kendisi günde 4 vasıta yapsaydı uçak çekmişti şimdiye altına.

Eşiniz merhametsiz olduğu kadar bencil de...

bu adamdan boşanmadığın sürece müstahak diyorum kusura bakma. Sırf ailen laf söyleyecek diye şu herife katlanıyorsun ya pes
kendi paramla alırım ama onu da istemiyorum, onun da katkı sunmasını istiyorum, ikna edebilir miyim bilmiyorum. bir de çocuk gibi küsüyor bana, her seferinde ben adım atıyorum, psikolojik olarak çöktüm
kendi paran varkenniye ondan para bekliyorsun? ev harcamalarını,faturaları ona bırak al arabanı

kendi paramla alırım ama onu da istemiyorum, onun da katkı sunmasını istiyorum, ikna edebilir miyim bilmiyorum. bir de çocuk gibi küsüyor bana, her seferinde ben adım atıyorum, psikolojik olarak çöktüm
Ayy aynı benim eskisi giden ömründen gidecek belki 2 yıl belki 3 yıl sonra olacak orasını Allah bilir ama senin sonun boşanma gibi

Arkadaşlar merhaba, ben evleneli henüz bir yıl olmadı. Evlenmeden önce eşim bana şu an oturduğumuz evde oturmayı şart koştu (kendi evi olduğu için ve ev ailesine yakın) Benim iş yerime uzak, 4 araç değiştiriyorum. Ancak eşim zaten araba alacağız demişti. Benim ülke koşullarına göre iyi bir maaşım var, eşimin maaşı benden de iyi. Ancak her araba konusu açıldığında kavga ediyoruz, sonunda konu hep boşanmaya kadar geliyor eşim tarafından. Boşa o zaman ben sana araba alamıyorum diyor. Ben ilk arabamız olacağı için güzel bir araba almak istiyorum ve gerçekten artık toplu taşımadan bıktım usandım. Bana hiç anlayış göstermiyor. Ben düğün takılarının hepsini vermeye ve kredi ödemeye razı oldum ancak kendisi biraz olsun ekstra peşinat çıkartmıyor. Bana karşı bu kadar merhametsiz olması beni çok soğuttu, her seferinde konuyu boşanmaya getirmesinden nefret ettim. Açıkçası ayrılmaya kalksam hem ailem perişan olacak hem de beni suçlayacaklar, çünkü bana çok uygun gördükleri bir kişi değildi. Tek başıma da tüm külfeti üstlenip almak istemiyorum çünkü evlilik içinde edinilen mal ortak, para konusunda eşime bu tavırlarından dolayı güvenim kalmadı. Onu seviyorum ama onun beni sevdiğine inancım da kalmadı, bu sabah robot süpürge almak istediğimi söyledim, o da 8 bin lira, başladı böyle para harcarsan nasıl araba alırız, lüks tüketim yapan bir insan da değilim, kafayı yiyeceğim, çok doldum, ağlayarak yazıyorum. ne yapmalıyım

tek cocuksanız anne babanızın üzerina alın. ya da yüksek bir araba almayın. ek olarak düğün takıları erkek ve kadının zaten sadece onları kullanıp arabayı alabilirsiniz? takılarda ikinize ait. düğün takıları peşinatı karşılamıyor mu? krediyi de birlikte ödüyorsunuz zaten evden gidiyor para

bu adamdan boşanmadığın sürece müstahak diyorum kusura bakma. Sırf ailen laf söyleyecek diye şu herife katlanıyorsun ya pes

kendi paran varken onun parasına niye göz dikiyorsun? ev harcamalarını,faturaları ona bırak al arabanı
ben çalıştığım için ev harcamalarına katılmamı bekliyor ve ileride boşanırsak arabaya ortak olmayacağından emin değilim

tek cocuksanız anne babanızın üzerina alın. ya da yüksek bir araba almayın. ek olarak düğün takıları erkek ve kadının zaten sadece onları kullanıp arabayı alabilirsiniz? takılarda ikinize ait. düğün takıları peşinatı karşılamıyor mu? krediyi de birlikte ödüyorsunuz zaten evden gidiyor para
ne yazık ki onun tarafından çok az takı geldi, taşıt kredileri de çok az, peşinat koymadan hasarsız bir araç almak pek mümkün değil

Eşiniz işe nasıl gidiyor?

Kaç vasıta değiştiriyor?

İşten geldiği zaman ev işlerini yapıyor mu?

İşe giderken 4 vasıta değiştirmeyi, imkanınız varken, nasıl kabulleniyorsunuz?

Eşinizin araç almamaktaki gerekçesi tam olarak nedir? Lüks olmasına gerek yok, beni rahatlatsın yeter derseniz cevabı ne olur?

Sizin halinizi görmüyor mu diyeceğim ama bu muameleye katlanan, kendine saygı duymayan birine kusura bakmayın ama kimse saygı duymaz.

Boşanın bence, 4 araç değiştiriyorsunuz işe giderken neden ailesine yakın olabilmek için. Sizi bu adamla evlenmeye ikna eden motivasyon kaynağınız ne? Başında çocuk yokken boşanın çocuktan sonra daha zor. Aileniz de perişan falan olmaz.

onu seviyorum, benim geçirdiğim çok zor günler oldu hep yanımda oldu ama bu olanları yeni yeni görüyorum, evlenmeden önce verdiği sözleri tutmuyor, evlenmeden önce çok cömertti üstelik

X