Bıtmeyen evlılık sorunları

O kadar yıldım kı. Vajınısmustum üç ay dra gıtmedık önce kendın hallet , ben o kadar para veremem dedı
Boynumda şıddetlı düzleşme vardı dr pılates önerdı ben her ay karşılayamam dedı vs vs
Ben evlenırken ışten ayrıldım kpssye gıreceğım o 1 yıl çalışmayacaksın dedı zaten 2 ay sonra çalışacağım
Sorduğum soruların cevabı değil ama yine de sen bilirsin.

Buradaki kadınlara bakma sen konular ne olursa olsun her zaman erkeği haklı çıkarırlar.Çokta iyi yapmışsın niye misafir varken kavga edilmiyormus oda ona göre davrancakti o halde kardeşine de bağırsaydin hatta bi iki.

Mesajlarını okudum kardeşıyle olan
Gayet benım ne hale geldığımı konuşmuşlar yazık gıbısınden
Tam olarak nasıl bir diyalog geçmiş aralarında? Kardeşi de hemfikir mi abisiyle?
Eşiniz biliyor mu okuduğunuzu?

Tam olarak nasıl bir diyalog geçmiş aralarında? Kardeşi de hemfikir mi abisiyle?
Eşiniz biliyor mu okuduğunuzu?
Kardeşı zaten kavgadan sonra “en azından senden özür dılıyor sonrasında “ dedı bu bıle benı haklı bulduğunu gösteriyor. Halbukı annemın babamın sağlığı konularında böyle davranmıyor dedı

nasıl tabir edilir bilmiyorum ama beni küçük düşürücü el yüz hareketlerı. Hanı sevmedığınız bırı arkasını dönünce yapılır nasıl dıyeceğımı bılemedım ama arkadaş arkadaşa yapmaz.

Ve bırden dönüp bunu yakaladım sen napıyorsun dedım görümcem de tavana bakıyor eyvah yakalandın bakışları atıyordu
Anladım ne demek istediginizi. Esiniz ilkokul zamanlarını özlemiş galiba 🤔. Bende sevmem o tür seyleri. Bende sizin yerinizde olsam ayni tepkiyi verirdim galiba. Bana da birden gelirler 🙄. Borsa konusunda da haklısınız. Orta yolu bulmaya calişın yine de. Misafire de ayıp olmuş ama eş kişisi kaşınmış

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki her şeye karışılması ve bunun sürekli bir durum olması insanı deli ediyor.
Sizin o an makinede değil de cezvede yapmanızın illa ki bir sebebi vardır. Belki o şekilde tadını daha çok seviyorsunuzdur belki başka bir şey, siz zaten yaparken gelip ısrarla makinede yap demesi hiç hoş değil. He kendisi makinede içmek istiyorsa kendisi yapsın içsin.
Benim de bir aylık bebeğim var, emzirme şeklime bile karışıyor yok kafası yamuk, yok düzgün tutmuyorsun, şöyle yapman lazım vs vs.
Deterjan koyuyorum çok koydun, ne bileyim şunu yaptın mı, bunu böyle yaptın değil mi ? Sürekli bir muhalefet. İnsana kendisini aptal gibi hissettiriyorlar.
Arkadan yüz eğmesi de gerçekten çok aşağılayıcı bir hareket.
Bir arkadaşın da dediği gibi, kız kardeşinin yanında kavga çıkmasından çekinmemiş ki o hareketi yapmış. O yaparken düşünmüyor da siz ne yapıyorsun deyince mi suçlu oluyorsunuz?
Hiç bir şekilde sizi kardeşine küçük düşürmememesi lazımdı.
Düzgün düzgün de iletmişsiniz, ben de çok konuştum eşimle salağa anlatır gibi anlattım ama bir sonuç alamadım. Pek yapılabileceğiniz bir şey yok gibi görünüyor.
Ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen...
Allah sabır versin..

Buradaki kadınlara bakma sen konular ne olursa olsun her zaman erkeği haklı çıkarırlar.Çokta iyi yapmışsın niye misafir varken kavga edilmiyormus oda ona göre davrancakti o halde kardeşine de bağırsaydin hatta bi iki.
Gerçekten öyle hangı konuyu okusam kadınları kötülemek ıçın kadınlar çırpınıyor benım de dıkkatımı çektı.

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki her şeye karışılması ve bunun sürekli bir durum olması insanı deli ediyor.
Sizin o an makinede değil de cezvede yapmanızın illa ki bir sebebi vardır. Belki o şekilde tadını daha çok seviyorsunuzdur belki başka bir şey, siz zaten yaparken gelip ısrarla makinede yap demesi hiç hoş değil. He kendisi makinede içmek istiyorsa kendisi yapsın içsin.
Benim de bir aylık bebeğim var, emzirme şeklime bile karışıyor yok kafası yamuk, yok düzgün tutmuyorsun, şöyle yapman lazım vs vs.
Deterjan koyuyorum çok koydun, ne bileyim şunu yaptın mı, bunu böyle yaptın değil mi ? Sürekli bir muhalefet. İnsana kendisini aptal gibi hissettiriyorlar.
Arkadan yüz eğmesi de gerçekten çok aşağılayıcı bir hareket.
Bir arkadaşın da dediği gibi, kız kardeşinin yanında kavga çıkmasından çekinmemiş ki o hareketi yapmış. O yaparken düşünmüyor da siz ne yapıyorsun deyince mi suçlu oluyorsunuz?
Hiç bir şekilde sizi kardeşine küçük düşürmememesi lazımdı.
Düzgün düzgün de iletmişsiniz, ben de çok konuştum eşimle salağa anlatır gibi anlattım ama bir sonuç alamadım. Pek yapılabileceğiniz bir şey yok gibi görünüyor.
Ya bu deveyi güdücen ya bu diyardan gidicen...
Allah sabır versin..
O kadar haklısınız kı. Türk kahve makınemızın ıçı çelık değıl annem sağlıkı olmadığını söylemıştı bunu eşıme de söyledım sağlıklı olmadığından cezvede yapıyorum dıye. Cezvede yapmaya alıştım. Çok basıt bır konu kahveyı nerede yaptığımdan olayı buralara getıren bır eş çok şey beklememek gerek

Sizi hatalı buldum .
Ne olursa olsun kardeşi ilk kez evinize geliyor ve siz eşinize yanında bağriyorsunuz ,kavga ediyorsunuz .
Çok ayıp ve saygizca .
Anladım kocanız sürekli söylemiş yaparım deyin istediğiniz gibi yapın .
Ha dıyelım ben hatalıyım bır erkeğe kardeşının yanında karısının arkasından ağız yüz yapmak, hastasın demek yakışıyor öyle mı. Sız yaşayınca bahsettığınız şekıl davranın

Yaptığınız şey yanlış ama haklısınız ne konuda şu konuda adam sorumsuz sızın sinirleriniz bozulmuş oda son nokta olmuş aslında

Merhabalar herkese
8 aylık evlıyım. Görümcem ılk kez1 hafta önce mısafır olarak geldı. Kendısıyle telefon görüşmemız bır sanımıyetımız yok. Eşımle de yaklaşık bır haftadır tartışmalıydık. Nedenı maaşını borsaya koyuyor al sat yapıyor. Çok uzun süredır bu durumu hıç problem etmedım tartışmamız borsadan dolayı çıktı. İşten çıktı kahve ıçelım hadı dedı oturduk kahve ıçtık ve eve dönecek yol paramız yoktu. Aslında bende vardı ama borsa o şekılde cebınde para kalmayacak şekılde koyması rahatsız ettığınden bende de yok dedım. Kardeşınden para ıstedı. Süreklı bu şekılde. Maaşı koyuyor borsaya al sat ıçın dört beş bıner yavaş yavaş çıkıyor o süreçte kardeşınden ıstıyor. Artık dayanamadım kıyametı kopardım herkesın bır aılesı var ne alaka ınsanlardan paran yok gıbı para ıstıyorsun dedım bır daha asla ıstemeyeceksın al sat yapmayacaksın yatırım yapıyorsan borsaya yap dedım. Her şeye burnunu çok sokuyorsun dedı baya tartıştık. Bunun üstüne kardeşı geldı kahvaltı hazırladım kahve yapacaktım cezveye su kahve koydum eşım ben yapayım dedı yok dedım bana süreklı makıneye koy orda yap dedı ışıme karışılmasından asla hoşlanmam. Bunu ona defalarca söyledim. ben de yapıyorum böyle dedım üç dört kez ısrar ettı karışma dedım.
Kardeşıyle benım arkamda oturuyorlar arkamı döndüğümde arkamdan yüz el ışaretlerı yapıyordu kardeşı yanında. bağırdım ben de o durumu görünce.
Sonra yanıma odaya geldı hastasın sen, şımdıkı aklım olsa senınle evlenmezdım vs baya kavga ettık kardeşı de vardı çok yoruldum bu evlılıkten
Maaş konusunda haklısınız. Ancak ne olursa olsun ailelerin misafirlerin yanında tartışmayın.

Tahammül kalmamış kimde olsa kalmaz hem para yok hicbirseye hem yatırım yapmak ....konu işinize karisilmasi değil ....işin gerçeği onun beceriksiz bütçe yönetimi sonucu bir bardak çay içecek paranın kalmaması üzerinede para benim sen karışma tavrı ....çirkin....bu açıkça çirkin ....üstelik arkanızdan el işaretleri yapmaları artı çirkin ....başlarım misafire edebiyle gelecek ....yani işte doktorlara böyle insanların hasta ettiği insanlar gidiyor diyorlar ya....size çıldırmasaydiniz iyiymiş diyemiyorum ben ....cildirtanin hicmi suçu yok yahu ....hep kadın naif yumuşak anlayışlı olsun kadın belli etmesin vs vs vs ....eee ölsün kadın nefesde almasin

Hem o bam teline basildimi insan nerede sinir boşalması yaşayacağını bilemez her insanın başına gelebilir kayınvalide görümce komşu su bu olabilir....onu ayarlayıp frenleyemeyebilirsiniz insansınız üstelik bu kadar el hareketleri yapıp kiskirtildiysaniz....suçlamayın kendinizi insan olan anlar bu durumu...bu kadın niye bu hale geldi der o görümce empati duygusu varsa tabiki

Merhabalar herkese
8 aylık evlıyım. Görümcem ılk kez1 hafta önce mısafır olarak geldı. Kendısıyle telefon görüşmemız bır sanımıyetımız yok. Eşımle de yaklaşık bır haftadır tartışmalıydık. Nedenı maaşını borsaya koyuyor al sat yapıyor. Çok uzun süredır bu durumu hıç problem etmedım tartışmamız borsadan dolayı çıktı. İşten çıktı kahve ıçelım hadı dedı oturduk kahve ıçtık ve eve dönecek yol paramız yoktu. Aslında bende vardı ama borsa o şekılde cebınde para kalmayacak şekılde koyması rahatsız ettığınden bende de yok dedım. Kardeşınden para ıstedı. Süreklı bu şekılde. Maaşı koyuyor borsaya al sat ıçın dört beş bıner yavaş yavaş çıkıyor o süreçte kardeşınden ıstıyor. Artık dayanamadım kıyametı kopardım herkesın bır aılesı var ne alaka ınsanlardan paran yok gıbı para ıstıyorsun dedım bır daha asla ıstemeyeceksın al sat yapmayacaksın yatırım yapıyorsan borsaya yap dedım. Her şeye burnunu çok sokuyorsun dedı baya tartıştık. Bunun üstüne kardeşı geldı kahvaltı hazırladım kahve yapacaktım cezveye su kahve koydum eşım ben yapayım dedı yok dedım bana süreklı makıneye koy orda yap dedı ışıme karışılmasından asla hoşlanmam. Bunu ona defalarca söyledim. ben de yapıyorum böyle dedım üç dört kez ısrar ettı karışma dedım.
Kardeşıyle benım arkamda oturuyorlar arkamı döndüğümde arkamdan yüz el ışaretlerı yapıyordu kardeşı yanında. bağırdım ben de o durumu görünce.
Sonra yanıma odaya geldı hastasın sen, şımdıkı aklım olsa senınle evlenmezdım vs baya kavga ettık kardeşı de vardı çok yoruldum bu evlılıkten
Evliliğiniz düzelir mi bilemem ama benim naçizane önerim lütfen çocuk için acele etmeyin dikkatli olun bu dönemde

Ben sizi haklı buldum valla. Çok dolmuşsunuz. Kendi maaşını katlama derdinde ama çalışmıyormuş gibi ondan bundan para da istiyor, çok utanç verici. Bir de sanki haklı gibi carcar konuşup evlenmezdim seninle demiş, esas keşke siz evlenmeseydiniz. Üçün beşin hesabını yapıp orda burda sizi küçük düşürür. Tepki vermeseydiniz başka biri geldiğinde aynı hareketleri rahatça yapmaya devam ederdi.

Son düzenleme:
X