Biz İnandık Siz de İnanın! ⭐

Canım 1 saatten bir şey olmaz 7-8 çok fark etmez. Kabağı akşamdan yapıp ertesi gün yoğurt döküp yersin. Soğuk daha güzel oluyor. Kendi diyetini de paylaşırsan çok iyi olur.
1000032308.jpg

1000032301.jpg

Merhabalar labellevie labellevie Chocolita Chocolita
Diyetisyenimin 99,7 kg iken bana verdiği diyet listesini paylaştım. Kendisi sayesinde 2018 yılında 110 kg'dan 81,5 kg'a düşmüş idim. 81,5 kg iken bana verdiği listeyi de paylaşayım sizinle. Öğle yemeğinde et yersem akşam yemeğinde sebze/salata, öğle yemeğinde sebze/salata yersem akşam et yememi istiyordu. 15 günde bir listemi düzenliyordu. Bunun da faydasını görüyordum. 81,5 kg için olan listem şöyle:
1000032309.jpg

Son düzenleme:
insülin direnci olduğu nasıl anlaşılır? Benim şekerim normal ama hamurişini çok seviyorum. Yemediğim zaman ihtiyaç hissediyorum. Tatlı ile hiç aram yok.
Endokrinoloji uzmanına veya dahiliye uzmanına gidersen yaptıracağı kan tahlillerinde ortaya çıkar.Kan şekeri ve insülin testi(HOMA) belirleyici labellevie labellevie Gerekirse şeker yüklemesi de yapılıyor. İnsülin direnci için özel bir hesaplama var, doktorlar hesaplıyor hemen. Yemekten sonra yorgunluk, terleme, ellerin titremesi.
İnsülin direncinde çok zor kilo veriliyor.
Tatlı ihtiyacı fazla oluyor.
Karında yağlanma artışı, karaciğer yağlanması. Sık acıkma v.b. gibi belirtileri var.

Merhabalar:KK54:🌸
Chocolita Chocolita
4 Mayıs, Cumartesi günü
Menüm:
Kahvaltı:
*haşlanmış yumurta
*4 zeytin
*1 dilim kaşar peyniri
*1 tatlı kaşığı bal
*az tereyağı
*2 dilim ekmek
Ara öğün:
*1 greyfurt
*sade Türk kahvesi
Akşam yemeği:
*etli bamya yemeği
*4 y.k. pirinç pilavı
Su:1,5 lt.
*Spor yok maalesef.

Yarin ben de bismillah diyecegim aksam menülerinize bakip ben de ilham alayim azcik.

Bu arada kendimi tanitayim. Nisa ben yurtdisinda yasiyorum. Ögretmenim calsiyorum. 2 evladimiz var, biri 9,5 biri 5 olacak.

Normalde gecen sene 66ya kadar düsmüstüm ama sinav dönemim vardi o arada aldim. Ama suan calsiyorum biraz daha düzenim var.
Öglen 14 .30 evde oluyorum en gec.
Kahvalti yapmiyorum. Yersem arada yarim elma kahve .

Aksamlari da 30 dk pilates yapsam yeterli olur mu grup kurallari icin ?

@

Yarin ben de bismillah diyecegim aksam menülerinize bakip ben de ilham alayim azcik.

Bu arada kendimi tanitayim. Nisa ben yurtdisinda yasiyorum. Ögretmenim calsiyorum. 2 evladimiz var, biri 9,5 biri 5 olacak.

Normalde gecen sene 66ya kadar düsmüstüm ama sinav dönemim vardi o arada aldim. Ama suan calsiyorum biraz daha düzenim var.

@
Chocolita Chocolita

@
Anca bakabildim hafta sonları çok yoğun oluyorum. Olur tabi. Çok güzel olur. Biz adım yarışı da yapıyoruz. Katılmak isterseniz her gün az çok demeden adım fotosu gönderiyoruz. Rekabet olunca güzel oluyor. Dutt Dutt ilgileniyor artık. Onu ve beni etiket yaparak adım fotosu paylaşabilirsiniz

Günlük egzersiz bekliyor, şart koşmuyorum. Haftalık sonuçlar bize epey bir hareket sağlıyor. Ceza egzersizlerinde kanıt şart. İlk sayfayi okudunuz değil mi?

@
Allah bağışlasın çocuklarınızı. Dönem dönem düşüp çıkıyoruz olabilir. Tek öğün beslenmek bana da yarıyor. Esas yarayan tabi akşam 5-6 dan sonda bir şey yememek. Herkesin işleyişi kendi içinde farklı. Ne şekilde fayda görür, ne yaparsa kendisine iyi gelir ya da gelmez biliyor.
Ama bildiğim bir şey varsa oda hareketin fazla olduğu hafta muhakkak herkes kilo veriyor.
Ne zaman adımlar düşüşe geçerse + olarak dönüyor bize

Adım yarışına katılacak arkadaşlar salı gününden itibaren adım fotosu atıp beni etiket yapsın :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Adım görevini ben üstlendim yabışın yarış başlıyoor :KK71:
Sana da yakıştı 😍 yollari ateşe veriyorsun malum 🔥
Biz İnandık Siz de İnanın Adım Yarışı konusu acmalisin dutum salıya kadar yaparsın. Sağına soluna koyduğumuz simgeleri değiştirerek açabilirsin. Sonra oraya listede kim varsa engellemeni rica ediyorum. Sadece senin tablo gonderilerini takip edelim. Bazen şaşırıp menü paylaşımı oradan yapılıyor çarşı pazar karışıyor. Konuşmalar oldukça da Tablolar geride kalıyor. Onu kapatmış olalim. İstersen ilk sayfada gönderi olarak paylaşıp sürekli onun üstünde oynamalar da yapabilirsin. Arri ayrı ayrı gönderirdi. Sen nasıl rahat edeceksen öyle yapabilirsin

insülin direnci olduğu nasıl anlaşılır? Benim şekerim normal ama hamurişini çok seviyorum. Yemediğim zaman ihtiyaç hissediyorum. Tatlı ile hiç aram yok.
Labelcim benim insülin direnci çıktığında doktora vücudumda çıkan kizariklarla gitmiştim. Sonra bu kizariklar yara olmaya başladı korktum ben. Çok kötü bir dönemimdi tikanircasina yemek yeme başlamıştı. Gözlerim yerinden çıkacak gibi hissediyordum. Ay beslenme şekli çok önemli ya. Hepsi psikolojik kandırmaca. Yiyeceklerin depresyon çözdüğü nerede görülmüş. 10 dk lik kandirmaca geleceğinden yıllar çalıyor. Daha büyük sorunlara yol açıyor. Büyük depresyona sürüklüyor
Artık fiziği mizigi geçtim anlayacağın sağlık için savaşıyoruz

İyi Geceler Canlarım 🌙

4 Mayıs Menü ve Spor Bildirimi

Chocolita Chocolita çokom evet dün biraz karışık oldu. ASLInda dikkat ettim ama not alamadım. Kafamda biraz yoğun. Tez için son 15 gün gibi bir sürem kalınca ona yoğunlaştım. Ama yarın zamanında bildirim yapacağım inşallah. 💕

08.45 2 yumurta, 1 domates, yarım kk kadar peynir, 5 zeytin, 1 elma

12.30 1 şekersiz kahve

16.00 1 elma

18.00 4 yk haşlanmış tavuk, 2 yk pirinç pilavı, salata, turşu ve ayran

2,5 litre su

3 Mayıs 8044 adım 🏃🏼‍♀️

4 Mayıs 4579 adım 🏃🏼‍♀️ A Arrietty_
IMG_0455.png

IMG_0457.png

İyi Geceler Canlarım 🌙

4 Mayıs Menü ve Spor Bildirimi

Chocolita Chocolita çokom evet dün biraz karışık oldu. ASLInda dikkat ettim ama not alamadım. Kafamda biraz yoğun. Tez için son 15 gün gibi bir sürem kalınca ona yoğunlaştım. Ama yarın zamanında bildirim yapacağım inşallah. 💕

08.45 2 yumurta, 1 domates, yarım kk kadar peynir, 5 zeytin, 1 elma

12.30 1 şekersiz kahve

16.00 1 elma

18.00 4 yk haşlanmış tavuk, 2 yk pirinç pilavı, salata, turşu ve ayran

2,5 litre su

3 Mayıs 8044 adım 🏃🏼‍♀️

4 Mayıs 4579 adım 🏃🏼‍♀️ A Arrietty_
Eki Görüntüle 3422973

Eki Görüntüle 3422972
Artık adımlara Dutt Dutt etiketliyoruz canım

Merhaba, bende aranıza katılabilir miyim? 😊 2 küçük bebeğim var. Biri 1.5 yaşında diğeri 6 aylık. 83 kilo ile doğuma gittim şimdi 71 kiloyum. Ama hedefim 7-8 kilo daha vermek. Arada diyete giriyorum ama sonra motivasyonumu kaybediyorum. Burası disiplin için bana iyi gelecektir. Kuralları ödül ve cezaları okudum. İnşallah uyucam güzelce
Hoş geldiniz 💐
Bi kisilik yeriniz var mi ?:KK43:
Hoş geldiniz 💐
Adım yarışına katılacak arkadaşlar salı gününden itibaren adım fotosu atıp beni etiket yapsın :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
Adım görevini ben üstlendim yabışın yarış başlıyoor :KK71:
teşekkür ederiz canımmmm 💕
Artık adımlara Dutt Dutt etiketliyoruz canım
Tamamdır çokom mesajları şimdi gördüm. İyi geceler canım 💕

X