Boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca...

konu başlığında yazılanları tek tek okuyunca yalnız olmadığımı gördüm...tüm gün ağlamaktan bitap düştüm.drum boş gebelik teşhisi koydu bugün.

5 haftadaki ilk muayenemde kese 10 cmdi. 6+4. günüm bugün ve kese 18 cm ve içinde embriyo oluşmamış.cumaya kadar beklememi ama büyük olasılıkla düşük yada kürtaj olucakmışım.
benim bir tane 6 yaşında oğlum var .ama ikinci çocuğu çok istemiştik.ve okadar ümitlenmiştikki tamamen bir yıkım oldu benim için. aynı şeyleri yaşadığım tüm arkadaşlarrın ne hissettiğini çok ii anlıyorum.herkese geçmiş olsun ve sağlıklı bebekler kucağına almayı nasip etsin rabbim. benim içinde dua edin lütfen.

canım 5.haftanda 10 cm miydi eminmisin 10 mm mi demek istedin genel de milimle tabir ediyorlar 10 cm çok büyük geldi bana ultrason çıktında gs yazan yeremi bakıyoruz. bende 6+0 da gittim sade kesem vardı 0,94 cm dedi doktor bebekte yok içinde2 hafta sonra gel dedi aradan 4gün geçti. ultrasonda kaç haftalık görünüyor. bu kadar ümitsiz olma geç döllenme olduğunu düşünüyoruz

canım inan yaznını okurken kendimi gördüm.gecen yaz adetime iki gun kala nerdeyse 4 tane test harcadım.hepside silik çıktı.doktor kan testini nde takişp etmemiz gerekiyor dedi.5 haftalıkken kese göründü.biraz sevindim.tabi boş gebelik nedir bilmiyorum kese görününce herseyi normal sandım.herkese söyledim hamileyim diye .haftaya tekrar gel dedi.nerdeyse 8 hafta olana kadar gittim.doktora beklesem olmazmı belki kalbi atar dedim.ama maalesef kesenin boyuda küçülmeye başlamıştı.8 hafta 3 günlükken kürtajla alındı.o gün bu gündür asla ultrasonda bebegin herseyini görene kadar kimseye söylememeye karar verdim.seni çok iyi anlıyorum canım arkafdaşım umarım bunu tekrar yasamayız.

canım aynı durumu bende yaşadım ne yazikki, boş gebelik olmuştu iki yıl önce, tabi bizde keseyi görünce heyecanlanıp herkese söyledim sonra bebeği aldırınca gelen telefonlarla kesinlikle görüşmedim en yakınlarımla bile konuşmak istemedim, eşim sağolsun hepsiyle o ilgilendi, insanlar tabi geçmiş olsun demek istiyo ama benim acım hep ikiye katlanıyodu her geçmiş olsunda :KK43: şimdi yine hamileyim ama kanamalarım oluyo, 5+6 günlük hamileyim ve pazar günü gittiğimizde keseyi göremedi doktor 8 kasımda çağırdı o zaman görebiliecekmiş ama benim ümidim yok :KK43:

canım aynı durumu bende yaşadım ne yazikki, boş gebelik olmuştu iki yıl önce, tabi bizde keseyi görünce heyecanlanıp herkese söyledim sonra bebeği aldırınca gelen telefonlarla kesinlikle görüşmedim en yakınlarımla bile konuşmak istemedim, eşim sağolsun hepsiyle o ilgilendi, insanlar tabi geçmiş olsun demek istiyo ama benim acım hep ikiye katlanıyodu her geçmiş olsunda :KK43: şimdi yine hamileyim ama kanamalarım oluyo, 5+6 günlük hamileyim ve pazar günü gittiğimizde keseyi göremedi doktor 8 kasımda çağırdı o zaman görebiliecekmiş ama benim ümidim yok :KK43:

umarım bu sefer bebeğinizi kucağınıza almayı nasip eder rabbimmm...ben hala beklemedeyim.cuma günü doktor randevum var..korku endişe üzüntü hepsi bir arada...böyle beklemesi en kötüsü...belirsizlik.minik de olsa bir ümit..
biliyorum bu teşhis koyulduktan sonra kalp atışı görme ihtimali yok ama hala içimde olduğunu bilm ek kesenin ümidimi koruyo... :KK43:
allahım kimseye yaşatmasın... bunu sadece yaşayan bilir ve anlar....

geçmiş olsun hepinize kızlar
ben de cumartesi günü 7+0 da bebek görünmediği için kürtaj oldum yolk sac vardı ama bebek yoktu
bunu yazmak bile zoruma gidiyo :KK43:
bu cumartesi de doktorum kontrole çağırdı
parça genetiğe gönderildi
bundan önce de eylülde 8. haftaya girerken bi düşüğüm oldu kürtajsız
1 adet görüp yeniden hamile kalmıştım ama olmadı
doktor bundan sonra farklı tedaviler uygulicaz dedi
kan sulandırıcı iğne vs sonuçlara göre tahlil falan yapılırsa belli olcak
allah tekrar yaşatmasın bu acıları çok zormuş

umarım bu sefer bebeğinizi kucağınıza almayı nasip eder rabbimmm...ben hala beklemedeyim.cuma günü doktor randevum var..korku endişe üzüntü hepsi bir arada...böyle beklemesi en kötüsü...belirsizlik.minik de olsa bir ümit..
biliyorum bu teşhis koyulduktan sonra kalp atışı görme ihtimali yok ama hala içimde olduğunu bilm ek kesenin ümidimi koruyo... :KK43:
allahım kimseye yaşatmasın... bunu sadece yaşayan bilir ve anlar....

amin canım hepimize nasib eder inşallah rabbim, haftaya cteside benim randevum var :KK43: heyecanla o günü bekliyorum, herşey o zaman belli olacak, içimde hala bir ümit var, kahverengi akıntılar, pembemsi bir renk aldı ara ara içinde küçük kan pıhtıları oluyo, kesin kaybedeceğiz ama yinede Allahtan bir ümit diliyorum, hayırlı sağlıklı bir bebek nasib etsin diye :KK43:

selam arkadaşlar bende 7 haftalık hamileydim 2 gün önce kontrole gittim ve boş gebelik olduğunu öğrendim dün kürtaj oldum çok zordu benim için çok üzüldüm kendimi nasıl toparlayacağım bilmiyorum

bugün dra gittim.8.haftam ama hala görünmedi. dr sonlandırıması lazım dedi. kürtaj olmak istemiyordum.drumda doğal yolla düşüğü önerdi. ilaç aldım ve kanamam başladı. :KK43: şuan çok sancımm var. ağrım ve kanamam artarsa gideceğim dr.a..benim için dua edin.. :KK43:

bundan bi buçuk ay önce adet günüme 1-2 gün kala eczaneden gebelik testi aldım; ikinci çizgi soluk çıktı, ertesi gün denedim tekrar; aynı. sonra kanda baktıralım dedik 110 du. doktora gittik; "takip gerekiyor iki günde bir ikiye katlamalı kan değerin" dedi. biz iki gün sonra yaptırdık tahlili katlamadı, ardından biçok kez daha yaptırdık bi ümit katlar diye.... hani ilk bebek ya endişeleniyo insan....artış vardı ama 2ye katlamıyordu. sonra bi başka doktora gittik; doktor muayene etti usgde kese göründü ve biz çok sevindik,5 haftalıktı, neyse ki dış gebelik şüphesi ortadan kalkmıştı. 5 gün sonra gittik yine kese orda bu sefer 5+2 haftalık, şaşırdık. tabi gördük ya keseyi artık hcg baktırmıyoruz. sonra bi 5 gün sonra yine gittik 5+5 haftalık, korktuk. kese yeterince büyümüyordu. sonra bi başka doktora gittik bi iki gün içinde ve boş gebelik.... yarım saat içinde gene anestezi ile her şey temizlendi. ben çok ağladım....
çıkarılacak ders: bir sonraki gebeliğimde bu kadar ümitlenmeyeceğim ve tarama testleri bitene kadar kimseye gebeliğimi söylemeyeceğim.
sonuç: iyiyim, toparlıyorum, rejimdeyim :))))

bende benzerini 2 gün önce yaşadım 7 haftalık gebelik kontrole gittik meğer boş gebelikmiş dün kürtaj oldum çok üzgünüm ve korkuyorum tekrar hamile kalamamaktan

5+6 gün 11 mm kese ve içi bomboş. Bugün doktora ağzı kulaklarında giden ben büyük bir yıkım yaşıyorum. 5 gün içinde kendi kendime düşük yapacağımı olmazsa 10 gün sonra muayenede tekrar görülmezse kürtajla gebeliğin sonlandırılacağını öğrendim. Çok kötüyüm kızlar...

merhaba kızlar,
dün 7+3 te doktora kontrole gittim bebeği görmemiz gerekiyordu ancak doktorum göremedi sadece kesemiz büyümüş. şimdi bir hormon ilacı verdi haftaya perşembe tekrar kontrole gidicem ama okadar çok korkuyorumki

belki bi okuyan olur diye yazıyorum umarum cevap gelir :)makesef benimde boş gebeliklerim oldu.hatta tüp bebek de tutmadı.bizde sorun morfolojiymiş.size ayrıntılı sperm testinizi yaptırın derim.benim durumumda olan var mı?merak ediyorum.ayrıca morfoloji %3

Selam kızlar başlık açtım ama kimse göremedi ya da öyle bir şey yaşamadığı için cevap vermediler sanırım bir de buraya yazayım dedim..:KK3:
Ben bir hafta önce boş gebelik sebebiyle 8+3 de kürtaj oldum çok zormuş gerçekten :KK14: eni yeni kendimi toparlamaya başlıyorum fakat karnım çok şiş :KK50: patlayacak gibi bir de midem çok fena ağrıyor sizde de oldu mu böyle şeyler normal midir acaba? :18:
Yaşayan ya da yaşamayan varsa cevap verebilir mi lütfen? :KK51:

bende 20 gün önce kürtaj oldum benimde karnım çok şiş eskiye oranla bel bölgem çok kalınlaştı kiloda aldım.daha hasta olmadım..

arkadaşlar ben de 6+1 haftalık hamileyim. 4+5 te kahverengi lekelenmem oldu düşük riskim var. Bugün yine doktora gittim karından bakılan ultrasonda kese var ama içinde hala bebek yok görünmüyor. 10 gün sonra tekrar gideceğim boş gebelik olma durumu var. Şunu sormak istiyorum dünden bu yana göğüslerimdeki gerginlik ortadan kalktı acaba boş gebelik geçirenlerde böyle bir durum oldu mu? yazarsanız sevinirim. Beklemek çok zor her bir değişiklik stresle bereaber 1001 soru getiriyor aklına insanın.

arkadaşlar ben de 6+1 haftalık hamileyim. 4+5 te kahverengi lekelenmem oldu düşük riskim var. Bugün yine doktora gittim karından bakılan ultrasonda kese var ama içinde hala bebek yok görünmüyor. 10 gün sonra tekrar gideceğim boş gebelik olma durumu var. Şunu sormak istiyorum dünden bu yana göğüslerimdeki gerginlik ortadan kalktı acaba boş gebelik geçirenlerde böyle bir durum oldu mu? yazarsanız sevinirim. Beklemek çok zor her bir değişiklik stresle bereaber 1001 soru getiriyor aklına insanın.

bende ayni durumu yasiyorum galiba sizinle daha once bos gebelik yasadim yine aynisi olucak galiba cunku kese 13mm dedi doktor icindede bebek yokmus hayirlisi ama benim icin cok buyuk yikim oldu

ben de ağustos ayında 10 haftalıkken boş gebelikten dolayı kürtaj olmuştum cnm ama benim bütün hamilelik belirtilerim devam ediyordu göğislerimin şişliği ve ağrısı da kürtajdan sonra ancak geçmişti ... orası belli olmaz yani, hayırlısı olsun inşallah allah sağlıklı evlatlar nasip etsin ..

bundan bi buçuk ay önce adet günüme 1-2 gün kala eczaneden gebelik testi aldım; ikinci çizgi soluk çıktı, ertesi gün denedim tekrar; aynı. sonra kanda baktıralım dedik 110 du. doktora gittik; "takip gerekiyor iki günde bir ikiye katlamalı kan değerin" dedi. biz iki gün sonra yaptırdık tahlili katlamadı, ardından biçok kez daha yaptırdık bi ümit katlar diye.... hani ilk bebek ya endişeleniyo insan....artış vardı ama 2ye katlamıyordu. sonra bi başka doktora gittik; doktor muayene etti usgde kese göründü ve biz çok sevindik,5 haftalıktı, neyse ki dış gebelik şüphesi ortadan kalkmıştı. 5 gün sonra gittik yine kese orda bu sefer 5+2 haftalık, şaşırdık. tabi gördük ya keseyi artık hcg baktırmıyoruz. sonra bi 5 gün sonra yine gittik 5+5 haftalık, korktuk. kese yeterince büyümüyordu. sonra bi başka doktora gittik bi iki gün içinde ve boş gebelik.... yarım saat içinde gene anestezi ile her şey temizlendi. ben çok ağladım....
çıkarılacak ders: bir sonraki gebeliğimde bu kadar ümitlenmeyeceğim ve tarama testleri bitene kadar kimseye gebeliğimi söylemeyeceğim.
sonuç: iyiyim, toparlıyorum, rejimdeyim :))))

--bu msjlar yazılalı çok olmuş ama benim başıma yeni geldi malesef:S geçen hafta kürtaj oldum boş gebelik nedeniyle:KK43: hem üzgünüm hemde hala şoktayım.. dr a kontrol için gtmedim henüz ama kürtaj sonrası kanama yada ağrılarınız ne kadar devam etmişti? lütfen bilgilendirirmisinz beni :KK43:

--bu msjlar yazılalı çok olmuş ama benim başıma yeni geldi malesef:S geçen hafta kürtaj oldum boş gebelik nedeniyle:KK43: hem üzgünüm hemde hala şoktayım.. dr a kontrol için gtmedim henüz ama kürtaj sonrası kanama yada ağrılarınız ne kadar devam etmişti? lütfen bilgilendirirmisinz beni :KK43:

Geçmiş olsun.Rabbim bir daha yaşatmasın.Bende daha önce yaşadım ve kürtaj oldum.Kürtaj sonrası çok uzun olmayan adet kanaması benzeri kanamam olmuştu.Ağrımda çok şiddetli değildi hafif bir adet sancısı gibiydi.Ama kasıklarımdaki hassaslık bir ay kadar sürdü.40 güne varmadanda ilk adetimi oldum.Kürtaj sonrası hijyen önemli doktor mutlaka belirtmiştir ama en az 2 hafta ilişki yok deniyor ama en doğrusu ilk adeti görene kadar ilişki yaşamamak enfeksiyon riskini en aza indirmek için önemli.Kendinize çok dikkat edin.Rabbim sağlıkla nasip etsin inşallah.

X