Boş gebelik nedeniyle kürtaj olunca...

Uzun bir tedavi sureci sonrasi ilk asilamamda hamile kaldim.dunyalar benim oldu sanarken bu mutluluk sadece 3 hafta surdu.7+5 te hala bebek gorunmedigi icin kurtaj oldum.daha bir kac gun oluyor.vucut olarak iyiyim ama ruhen bittim.kalp atisini dinlicem,bebegimizi gorcez diye seke seke gittigim merkezden salya sumuk surune surune ciktim.bombos kese gozumun onunden gitmiyor
Hamileyim diye sevinmemeli insan.bebegimi kucagima almadan bir daha sevinmeyi dusunmuyorum.cok buyuk korku kaldi icimde.Allahim daha beterini yasatmasin.simdi kontrol gunumu bekliyorum ve patoloji sonucumu..en kisa zamanda tekrar hamile kalmayi nasip etsin Allahim

Merhaba canım, hiç üzülme yaradan bazen zayıf güçsüz ve kusurlu bebeklerin dünyaya gelmesine izin vermiyor. Ben iki defa boş gebelik yaşadım sonrada iki tane evladıimı kucağıma aldım, inşallah sende en kısa zamanda evladını kucağına alırsın

Uzun bir tedavi sureci sonrasi ilk asilamamda hamile kaldim.dunyalar benim oldu sanarken bu mutluluk sadece 3 hafta surdu.7+5 te hala bebek gorunmedigi icin kurtaj oldum.daha bir kac gun oluyor.vucut olarak iyiyim ama ruhen bittim.kalp atisini dinlicem,bebegimizi gorcez diye seke seke gittigim merkezden salya sumuk surune surune ciktim.bombos kese gozumun onunden gitmiyor
Hamileyim diye sevinmemeli insan.bebegimi kucagima almadan bir daha sevinmeyi dusunmuyorum.cok buyuk korku kaldi icimde.Allahim daha beterini yasatmasin.simdi kontrol gunumu bekliyorum ve patoloji sonucumu..en kisa zamanda tekrar hamile kalmayi nasip etsin Allahim

Merhaba canım, hiç üzülme yaradan bazen zayıf güçsüz ve kusurlu bebeklerin dünyaya gelmesine izin vermiyor. Ben iki defa boş gebelik yaşadım sonrada iki tane evladıimı kucağıma aldım, inşallah sende en kısa zamanda evladını kucağına alırsın

Bunlari daha once yasayanlarin su an bebeklerini kucagina aldigini bilmek insana dayanma gucu veriyor.Allah bagislasin canim darisi bizlerin basina insallah

Bunlari daha once yasayanlarin su an bebeklerini kucagina aldigini bilmek insana dayanma gucu veriyor.Allah bagislasin canim darisi bizlerin basina insallah

evet bende boş gebelikten dolayı 3 ay önce kürtaj oldum.17 ay korunmasız ilişkiden sonra klomen ve çatlatma iğnesiyle hamile kalmıştım.çok sevinmiştik.6+3 günlükken ultrasona göre,bebek yok dedi dr ve kürtaj oldum.bu hayal kırıklığını Allah kimseye yaşatmasın.hamile kalamamaktan daha kötüsü kalmak ve kaybetmek :KK43: Allah kolaylık versin sanada canım.

benimde bebeğim yok kesede yarın alınacak.
zaten tüpüm tek zor oluyodu benim ama napalım kısmet değilmiş.
inşallah kısa zamanda saglıklı bebeklere kavusuruz.

Selam herkese :) benimde sizler gibi 8. Haftada kesede bebek olusmadigi icin kurtaj olmustum. Tam 4 ay gecti uzerinden. Dun reglim gecince test yaptm ve ikinci cizgi silikte olsa cikti. :)) bende bugun kan testiyle onaylattim beta-hcg 29.57 daha yeni 3 haftalik filan dediler yarin iste doktoruma gidicem :) biraz uzun mu oldu nr ins. By u sefer digeri gibi olmaz saglikla kucagimiza alirizz

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Uzulmeyin arkadaslar benimde ilk gebeligim bostu.simdii kucagimda oglum var sukur olsun ve yeniden hamileyim.haftaya cuma kalp atimna gitcez ama herseye hazirlikliyim.allahim en iyisini bilir

Selam kizlar ilk gebeligim bos gebelikti benimde e boyle olunca girmedigim forum okumadigim yazi kalmamisti korunmayi biraktgim ay hamile kaldim ve ben yine ayni seyleri yasacagimi dusunmekten kendimi yedim bitirdimm... Birde kalp atisi diye gittigimizde yine gorunmeyince hepten kahroldum ama bir 1 hafta sonra minigim ordaydi iste bu sefer minigim benimleydi :) Suan 34+5 haftaligiz canim oglusumun tepikleri beni yalniz birakmiyor biran :KK66: yani demem o ki hepsi ayni olacak diye birsey yok kafaya takip uzulmeyin moralde cok onemli allahim tum isteyenlere bu mutlulugu yasatasin :)

Merhabalar, benimde ilk hamileliğimdi ancam 8+0 haftalıkken yani dün kese 13mm de kaldığı ve bebek gorunmedigi için kürtaj oldum. Zaten iki haftadir bir tuaflik oldugunu sezinliyordum ama genede bir umut bebeği gorurmuyum die gittik eşimle doktora. Malesef olmadi. Ben kendimi aliştırdıgımı düsünüyordum operasyonada o sekilde girdim ama bilinç altıma atmıs olmalıyımki opersyon sonrası anesteziden deli gibi ağlayarak uyandim. Tamamen kontrolum dısindaydı:/ Umarim bundan sonra hersey sorunsuz ilerler ve sağlikli bir hamilelikle tekrar bebek sahibi oluruz ben ve tüm isteyenler. Yalnız birsey sorucam kürtajdan sonra hemen adet oluyor muyuz? doktor bana 1 hafta gibi hafif bir kanaman olur dedi ama benim şuan kanamam yok denecek kadar az. Yani rahim dokusunun dokulme asamasi nezamn olacak kurtajdan 1 ay sonrami yoksa hemen mi. Hoş bir ani değil ama sizde nezaman oldu?

Merhabalar, benimde ilk hamileliğimdi ancam 8+0 haftalıkken yani dün kese 13mm de kaldığı ve bebek gorunmedigi için kürtaj oldum. Zaten iki haftadir bir tuaflik oldugunu sezinliyordum ama genede bir umut bebeği gorurmuyum die gittik eşimle doktora. Malesef olmadi. Ben kendimi aliştırdıgımı düsünüyordum operasyonada o sekilde girdim ama bilinç altıma atmıs olmalıyımki opersyon sonrası anesteziden deli gibi ağlayarak uyandim. Tamamen kontrolum dısindaydı:/ Umarim bundan sonra hersey sorunsuz ilerler ve sağlikli bir hamilelikle tekrar bebek sahibi oluruz ben ve tüm isteyenler. Yalnız birsey sorucam kürtajdan sonra hemen adet oluyor muyuz? doktor bana 1 hafta gibi hafif bir kanaman olur dedi ama benim şuan kanamam yok denecek kadar az. Yani rahim dokusunun dokulme asamasi nezamn olacak kurtajdan 1 ay sonrami yoksa hemen mi. Hoş bir ani değil ama sizde nezaman oldu?
Bende iki kez kürtaj olmak zorunda kaldın boş gebelikten dolayı ilkinde kese Hariç hepsini almışlardı :) 26 martta ikincisini oldum iki kürtaj Arasında da düşük yaşadım. Bir gebelikte 2 kürtaj bir düşük yani. Şimdi kanamam yok hafif gaz Sancısı gibi ağrılarım oluyor.

Yardımcı olabilecek arkadaş varsa birde şu gebelik takvimini nasıl kaldırabilirim
Çok geçmiş olsun. Bir kerede neden tamamını almadılar acaba:/ Gebelik takvimini profilinde kişisek ayarlar var orda bebeğin doğacağı tarihi silersen takvimde kalkıyor. Insalah en kısa zamanda tekrar ve saglikla bebegini kucağina alırsın.

Merhaba aranıza yeni katıldım.Keşke daha güzel bir nedenden dolayı aranıza katılsaydım.Çoğu sayfayı okumaya çalıştım ama benim gibi olan var mı merak ediyorum.Ben cumartesi günü boş gebelik nedeniyle kürtaj oldum ,rahim açılmadığı için operasyon başarısız geçmiş.2 gün sonra doktorum ilaçla rahmi açacağını sonra tekrar kürtaj olacağını söyledi ve yine başarısız operasyon.8 saat sancı çektim ama kanamam olmadı.şimdi evdeyim doktorum ilaçla kendi kendine düşmessini bakleyelim dedi.Sancım ve kanamam başladı doktorum parça gelene kadar bekle sonra gel temizleyelim dedi.Çok yoruldum,çektiğim acı umrumda değilde bir an önce bitse artık.Var mı benim gibi olan.
Cok eski bir paylasim ama okurken dikkatimi cekti ve urperdim. O kadar aciya nasil dayanabildiniz? Benim ilactan sonra 3 saatte dusuk gerceklesti ama son yarim saat dayanilmaz sanci cektim. Ameliyathaneye giderken titriyordum (ilacin etkisiyle) siz bunlari nasil cektiniz? Cok zor bir sey. Hatirlatmis gibi mi oluyorum bilmiyorum ama cok gecmis olsun.

Cok eski bir paylasim ama okurken dikkatimi cekti ve urperdim. O kadar aciya nasil dayanabildiniz? Benim ilactan sonra 3 saatte dusuk gerceklesti ama son yarim saat dayanilmaz sanci cektim. Ameliyathaneye giderken titriyordum (ilacin etkisiyle) siz bunlari nasil cektiniz? Cok zor bir sey. Hatirlatmis gibi mi oluyorum bilmiyorum ama cok gecmis olsun.
Siz anestezi almadan mi yaptirdiniz ?

Anestezi aldim ama oncesinde dusuk yaptirdilar o cok zordu.
Benimki 5haftalik gorunuyor ultrasonda 9 haftalikmis yani 5.haftda kalmis gelisimi durmus o yuzden 1 hafta sonra yinr gidicrz eger gelisim yoksa durduguna emin olursak alicaklar yavrumu :KK43: sizin kac haftalikti nasil yani dusuk yaptirdilar derken dogurtturdular mi ya ? Canli canli belki buyuktu sizinki ondan olabilir :KK43: anestezili derken 2 cocugunuzu mu kaybettiniz

Benimki 5haftalik gorunuyor ultrasonda 9 haftalikmis yani 5.haftda kalmis gelisimi durmus o yuzden 1 hafta sonra yinr gidicrz eger gelisim yoksa durduguna emin olursak alicaklar yavrumu :KK43: sizin kac haftalikti nasil yani dusuk yaptirdilar derken dogurtturdular mi ya ? Canli canli belki buyuktu sizinki ondan olabilir :KK43: anestezili derken 2 cocugunuzu mu kaybettiniz

Benim sata gore 9 haftalikti. Kesem 7 haftalikti ama bos gebelikti. Yani bebek yoktu. Kanamam baslamisti. Devlet hastanesine gittim kalp atisi yok dediler ama kurtaj falan demediler usune bir de progestan verdiler dusmesin diye. Sonra icim rahat etmedi ozele gittim. Ordaki doktor normal gitmedigini soyledi ve detayli ultrason icin beni marm.uni.arastirma hast.yonlendirdi. detayli ultrasonda kese bos gorundu ve ertesi gun tekrar hastaneye gittim. Vajinadan ve agzimdan bir ilac verdiler. Rahimin acilmasi icinmis. 2 bucuk saat sonra sancilarim basladi. Bebek yoktu ama dogum yaptirdilar yani dusuk yaptirdilar. Kanamam baslayinca ameliyathaneye goturduler anestezi verdiler ve kurtajimi yaptilar. Yarim saat falan sanci cektim kurtajdan once. Rahim acilirken. Ama sunu diyorum normalde evet cok agrili ama eger kucagima bir bebek vermis olsalardi o kadar da cekilmeyecek bir sey degil bence. Tabi dogum sancisi gercekten buysa.

Benim sata gore 9 haftalikti. Kesem 7 haftalikti ama bos gebelikti. Yani bebek yoktu. Kanamam baslamisti. Devlet hastanesine gittim kalp atisi yok dediler ama kurtaj falan demediler usune bir de progestan verdiler dusmesin diye. Sonra icim rahat etmedi ozele gittim. Ordaki doktor normal gitmedigini soyledi ve detayli ultrason icin beni marm.uni.arastirma hast.yonlendirdi. detayli ultrasonda kese bos gorundu ve ertesi gun tekrar hastaneye gittim. Vajinadan ve agzimdan bir ilac verdiler. Rahimin acilmasi icinmis. 2 bucuk saat sonra sancilarim basladi. Bebek yoktu ama dogum yaptirdilar yani dusuk yaptirdilar. Kanamam baslayinca ameliyathaneye goturduler anestezi verdiler ve kurtajimi yaptilar. Yarim saat falan sanci cektim kurtajdan once. Rahim acilirken. Ama sunu diyorum normalde evet cok agrili ama eger kucagima bir bebek vermis olsalardi o kadar da cekilmeyecek bir sey degil bence. Tabi dogum sancisi gercekten buysa.
Bos gebelikte neyin dusugunu yaptirdilar çözemedim acaba kesenin mi cikmasini beklediler? Veya niye direkt anestezi verip almadilar bos yere sanci cektiniz ki? Benim bos degil gebelik var bebek gorunuyor ama gelişimi 5.haftada durmus ultrason da 9 haftalik gorunuyor gelisimi 5haftalik o yuzden 1 hafta sonra yine gidicez hala kalp atisini duyamadik kesinlesicek bu hafta sonu :KK43: siz yinede dger ihtimali de dusunun bebek icerde ölmüş olabilir dedi doktor :KK43: o yuzden kurtaj olacakmisim ooooof oooof veren de Rabbim alanda Rabbim isyan etmiyorum vardir bir hayir ama kurtaj yazilarini okudum cok korktum ya kimisi sizin gibi sanciyla dogum yapar gibi yaptırmışlar anlamadim niye direk anestezi ile almiyolar

Bide genel anestezi mi oldu acaba? Belden asagi mi yoksa? Boyle sanci cektirerek yaptirmalarinn bi sebebi varmiymis

Bide genel anestezi mi oldu acaba? Belden asagi mi yoksa? Boyle sanci cektirerek yaptirmalarinn bi sebebi varmiymis
Sonucta icerde kese vardi onun temizlenmesi gerekiyordu. Kese buyuyordu ama bebek buyumuyordu.
Genel anestezi yaptilar. Neden direk uyutmadilar cunku gebeligin ilerlemis eger direk kurtaja alirsak vucudunu cok yipratir dediler. Ama benim bir arkadasimi 3 aylikken direk kurtaja almislardi ve onun bos gebelik degildi. Hicbir sey de olmamisti. Bana niye oyle yaptilar bilmiyorum.

X