Boşandığını duyunca deden yaşındaki adamın bile yürümesi.. Destek lütfen hanımlar:(

Hayır, kadın olduğu doğrulandı. Küçük dilinizi tutun da boğazınıza kaçmasın. Kıskanıyor.

Resmen psikoloji derslerine konu olacak bir tetiklenme ornegi yasanmis konuda.😅 Nasil kendi tabiriyle 'onceki haline' donuveriyor bir kadinin istendigi/begenildigi imasini bile duydugunda. Inanilmaz.

Ayrica konu sahibi bence erkekler degil kadinlar da yapiyor bunu. Ben gecen yaz hamileyim karnim gec cikti ama yine de bir ayva gobegi vardi zayif oldugum icin belli oluyordu yani. Turkiye'ye gelmistik ben babaannemlerin eski mahallesine gittim baska bir sehre esim yazlikta kalmisti. Benim kucuklugumu bilen mahalle bakkalinin karisi esin yok mu falan dedi, ben de yok o gelmedi benimle dedim. Cumle sadece bu. Ikinci gun gordugunde bana bilmemkimin oglundan bahsedince nasil yani oldum, bi de ustune dedi ki ben sasirinca bu sefer Turk ile evlenirsin bak elin yabancisi seni bosamis 😂 Parmagimda yuzuk ve hamilelik gobegimin olmasi haric sorun yok. Dedim teyze hadi yuzugu gormedin gobegimi de mi gormedin, bi kusura bakma bile demedi 🙈

Resmen psikoloji derslerine konu olacak bir tetiklenme ornegi yasanmis konuda.😅 Nasil kendi tabiriyle 'onceki haline' donuveriyor bir kadinin istendigi/begenildigi imasini bile duydugunda. Inanilmaz.

Ayrica konu sahibi bence erkekler degil kadinlar da yapiyor bunu. Ben gecen yaz hamileyim karnim gec cikti ama yine de bir ayva gobegi vardi zayif oldugum icin belli oluyordu yani. Turkiye'ye gelmistik ben babaannemlerin eski mahallesine gittim baska bir sehre esim yazlikta kalmisti. Benim kucuklugumu bilen mahalle bakkalinin karisi esin yok mu falan dedi, ben de yok o gelmedi benimle dedim. Cumle sadece bu. Ikinci gun gordugunde bana bilmemkimin oglundan bahsedince nasil yani oldum, bi de ustune dedi ki ben sasirinca bu sefer Turk ile evlenirsin bak elin yabancisi seni bosamis 😂 Parmagimda yuzuk ve hamilelik gobegimin olmasi haric sorun yok. Dedim teyze hadi yuzugu gormedin gobegimi de mi gormedin, bi kusura bakma bile demedi 🙈
Kocanla ne zoru varmış ayol?

Beddua etmiyorum. Kimse kınadığını yaşamadan ölmez, karma gerçektir. Alay ettiğiniz şey sınavınız olur. Bu da bir realitedir. Henüz boşanalı 2 hf olduğu için kendime hatırlatma evresine gelmedim, zira henüz unutamadım. Kumar konum yok. Bu tek konum. Elbette haklı olabilirsiniz, aşırı hassas tepki veriyor olabilirim. Yine de vakit ayırıp yorum yaptığınız için teşekkür ederim, sizi incittiysem kusuruma da bakmayın
Sizin de belki "boşanma" ile ilgili olarak bir karmanız vardır, ondan sınavınız olmuştur.

Bence bu üslup hoş değil.
Burada yorum için bulunuyorsunuz, hepsi sizi destekler nitelikte olamaz. Kendinizce "negatif" bulduğunuz yorumları diğer üyelerin kişisel meselesine döndürmek hoş değil. "Sınavınız olur, karma" gibi ifadeler de hoş değil. Beddua değil diyorsunuz da ne oluyor "iyi temenni" mi?

Sallıyorlar işe yaa amann.ne gıcık olduğum konular.elin dedesiyle ego kasmanın derdinde.ben olsam yaza yaza dede mi yazıyor diye üzülürdüm.
"Allah akıl fikir ve en kısa zamanda bir fuckbuddy versin size. Zira bu haliniz başınıza bela olabilir."

Mesela akıl fikir anlarım, sizi eleştirmiş, kaba bir yorum zaten bu net. Direkt fuckbuddy'den saldırmışsınız:)

Bence siz şu an sıkıntılı gözüküyorsunuz, biri size "su ister misin" dese "boşandığım için ihtiyacım var onu ima etti" diye insanlara nedensiz kin güden biri gibisiniz.

Ben dahil herkes size, boşanmanın normal olduğunu, sizin durumuzdan değil evli olsanız bile uğrayacağınız toplumun bir pisliği olduğunu söyledi.

Ama yine yazmışsınız "boşandığınız için" oluyormuş.

Ok en çok siz boşandınız, hücrelerinize dek boşandınız. Etraftaki fırsat kollayan erkekler duyargalarını açtı titreştirerek yerinizi tespit ediyor.

"Yıkıldım, günlerdir uyuyamıyorum" nedir gerçekten?

Bir taciz, tehdit, ısrarlı takip varsa şikayetçi olun.

Sanırım daha hassas bir dönemde olduğum ve ilk defa böyle densizlikler gördüğüm için. Hani kolay dönemler değil ya , boşanmayanın anlayabileceği bir psikoloji değil.
Yaşadığınız durumun boşanmayla alakası yok ama siz önce yaşadıklarınızı kabullenin. Bekar, evli, boşanmış her türlü medeni haldeki kadınlara yapılıyor bu ülkemiz böyle maalesef. Tersleyip duruşunuzu bozmayın yaşadığınız karşıdakinin hadsizliğiyle alakalı sizle değil.
Dediğim gibi ben evliyim komşumun tacizine maruz kaldım sapık sapıktır medeni hale bakmıyorlar kadınları rahatsız ederken.

Ay çok geçmiş olsun, bazı densiz yorumları gördükten sonra 2 kere geçmiş olsun hatta kuzum. İlk olarak şunu demeliyim ki herkes böyle teklifler almıyor ama sizin çevrenizdekilerin zihniyeti ile alakalı bir durum, bizden biri o çevreye girse aynısı başına gelir, yani sorun sizde değil bulunduğunuz yerde. Mümkünse daha aklı başında kişilerin olduğu ortamlara taşının. İş değiştirebilirsiniz, ayrı eve çıkabilirsiniz (çünkü anladıgım kadarıyla aileniz de sizin düşüncede değil).
Bu elbette tüm toplumun olmasa da bir kısmının leş düşüncesi işte. Aslında bu leşlerin gözü hep genç/yaşlı farketmeksizin çevresindeki kadınların üstünde oluyor, sadece bekarken ya da evliyken kınanma korkusuyla yaklaşamıyorlar ama evlenip ayrılınca (onların deyimiyle başka bi şey) bunu bahane ederek yürüyorlar. Hani siz yaşlı gösterdiğinizden, hâşâ aranır gibi durduğunuzdan falan değil yani, mesele öyle bir şey değil kendinizi sakın kötü hissetmeyin.
Eşinizi hâlen sevdiğinizi yazmışsınız ama bence duyguları birbiriyle karıştırıyorsunuz. İyi veya kötü sevdiniz birbirinizi, aile oldunuz, yani dışarıdakiler yabancı iken eşiniz bildik/tanıdık olandı sizin için. Hani evde huzur bulamayanlarımız dışarıda bir tehlikeyle karşılaşınca daha huzursuz hisseder ve yine de eve dönmek, duvarlara sarılmak ister onun gibi bir şey. Çünkü en azından eşinizi tanıyorsunuz artık, bir bağlılık olmuş yabancı değil size. Ama bu bence boşluğa düşüp alıştıgınızı aramaktan başka şey değil. Sevgi fedakarlık ister, sizin için kumarı bırakmalıydı, o zaman olabilirdi. Ama sizin için hiçbir şeyden vazgeçmeyen birisi bir gün her şey için sizden vazgeçecektir geri dönmeyin bence, yaşınız çok genç.
Bir de tavsiyem çok nazik olmayın, bahsettiginiz dede ve zihniyeti nezaketi davet anlıyor. Bir şey mi ima etti, ne diyosun sen ulan de gerekirse. Yaşına başına bak de, zorbala valla amaannn.
Çok haklısınız, çoook teşekkürler güzel yorumunuz için 💕

Sizin de belki "boşanma" ile ilgili olarak bir karmanız vardır, ondan sınavınız olmuştur.

Bence bu üslup hoş değil.
Burada yorum için bulunuyorsunuz, hepsi sizi destekler nitelikte olamaz. Kendinizce "negatif" bulduğunuz yorumları diğer üyelerin kişisel meselesine döndürmek hoş değil. "Sınavınız olur, karma" gibi ifadeler de hoş değil. Beddua değil diyorsunuz da ne oluyor "iyi temenni" mi?

"Allah akıl fikir ve en kısa zamanda bir fuckbuddy versin size. Zira bu haliniz başınıza bela olabilir."

Mesela akıl fikir anlarım, sizi eleştirmiş, kaba bir yorum zaten bu net. Direkt fuckbuddy'den saldırmışsınız:)

Bence siz şu an sıkıntılı gözüküyorsunuz, biri size "su ister misin" dese "boşandığım için ihtiyacım var onu ima etti" diye insanlara nedensiz kin güden biri gibisiniz.

Ben dahil herkes size, boşanmanın normal olduğunu, sizin durumuzdan değil evli olsanız bile uğrayacağınız toplumun bir pisliği olduğunu söyledi.

Ama yine yazmışsınız "boşandığınız için" oluyormuş.

Ok en çok siz boşandınız, hücrelerinize dek boşandınız. Etraftaki fırsat kollayan erkekler duyargalarını açtı titreştirerek yerinizi tespit ediyor.

"Yıkıldım, günlerdir uyuyamıyorum" nedir gerçekten?

Bir taciz, tehdit, ısrarlı takip varsa şikayetçi olun.
Elbette doğru, belki ben de zamanında başıma gelmediği için boşanmayı hafife alıp konuşmuşumdur, birinin gönlünü kırmışımdır ve karmam olmuştur. Yazdıklarım benim için de geçerli. Burada yazan konuyu, karşınızda en sevdiğiniz dostunuz anlatmış olsa; herkes daha yumuşak olur. Ama burada başlık açılınca: “ Ne! NE? kendinize saygınız mı yok? Bu sevgi değil! Destek alın” diyorlar. Şimdi bu üslup doğru mu? Böyle gelene, karmadan başına gelirse anlarsın bu sevgi nasıl devam ediyor demek beddua mı?
Ek olarak, 4-5 aydır da terapi aliyorum. Psikoloğum bu sevginin halen devam etmesini normal buluyor. Bu şekilde olduğum için, kafamda toplum baskısı balon konuştuğunu söylüyor. Ve üzerine calisiyoruz. Yaşaması kolay olsa, aylarca terapi almam. Buraya başlık açmak da işlevsel olur sandım ama olmadı.
Neden “fuckbuddy” demem kırıcı olsun? Hanımefendi bir yorum sonrasında “yokluktan kırılıyoruz” demiş. Ne diyim? Onun için en iyi dilek bu. Kadın kırılıyorum demiş 🤭
Siz evli misiniz?

Benim annem cinselliğin "c"si bile ucundan ima edilse utançtan ne yapacağını şaşıran bir kadın olunca garip geldi.

Annesi cinselliğin c sini duysa utançtan ölüyormuş ama çatır çıtır sevişip çocuk yapmayı biliyor.

Kızı da tecavüze uğrayan kadınları kıskanıyor.

Cinsel açlığın Afrika’sı bi aile 😃
Siz niye ard arda bi sürü negatif yorum attınız böyle? Neye bu kadar sinirlendiniz de bi türlü sinirinizi atamadınız? Bu kadar öfkelenecek ne var anlamadım ben. Hayırdır konu sahibine yürüyen yaşlı amca siz misiniz?

Taciz tacavüz gibi şeyleri güzellediği eski mesajları vardı eskiden anormal göremiyor. Malesef evet kadın. Belkide konu sahibinin dikkat çekmesi vs kıskançlığını tetiklemiştir. Neyi kıskanacağı hiç belli olmaz.

Allah kimseyi bir dedenin sarkıntılığına bile hasret bırakacak konuma getirmesin.Hasta bir ruh ancak böyle bir yorum yapar

Ferhans sitenin gelmiş geçmiş en doğal insanlarından birisi. İçinden ne geçiyorsa dünyanın en kötü düşüncesi bile olsa direkt söylüyor. Troll olduğunu, birilerine saç baş yoldurmak için böyle şeyler yaptığını asla düşünmüyorum. Evet gerçekten kıskanç bir insan. Ancak salağa yatan, üstün zekasıyla insanları delirten birisi kesinlikle değil.

Saç baş da yolmuyorum yorumlarını okuyunca. Şahsen ferhansın tecavüze uğrayan kadınlara özenmesi benim nezdimde hiçbir şey ifade etmiyor. Aksine birileri muhalefet edip mutlu olduğunu, güzel cinsel hayatlarını olduğunu falan yazınca kendisi sinirleniyor. Nitekim çok kez forumda sinirlendiğini gördüm. Bir örneği de yengencin güzel giden ilişkisini anlattığı bir konuydu. Küfre kadar varmıştı olay.

Nasıl yani nerede bu yorum 😱

Ayşenimi isimli üyenin eski ismi Ferhans’mış. Herkes bahsediyor bi araştırın ❤️

Annesi cinselliğin c sini duysa utançtan ölüyormuş ama çatır çıtır sevişip çocuk yapmayı biliyor.

Kızı da tecavüze uğrayan kadınları kıskanıyor.

Cinsel açlığın Afrika’sı bi aile 😃

Ne güzel dedin, valla kız çocuk leylekten sipariş edilen birşeyse boşuna cinsellik yaşayıp karnımızda büyütmeyelim 🤝😄 böyle 2 yüzlü annelerden nefrett... bu arada böyle otoriter ve dogmalarla dolu anneden bir halt olmaz hatta ismini unuttum ama nekrofili sapık vardı annesi ölünce iyice sapıtmıştı bunların çocukları hiç ama hiç normal bir birey olamıyor.

Konudan alakasiz ama bu "seni de kaybettik" demek seni kendime istiyirdum demek degil. Bu lafi erkekler birbirlerine de soyluyorlar evlenirken. 😃
Adamin genel tavrini bilemeyecegim simdi ama tek başina bu laf öyle bir ifade olmayabiliyor. 😀
buna katılıyorum
bu yaygın bir geyik...
ben de bekar olarak evlenenlere 483670 kere söylemişimdir,
etrafımda da söyleyeni defalarca duymuşumdur. gülünmüştür.

adamın başka lafı sözü tavrı vardır o ayrı ama her laf da kadına yürümeyle alakalı laf değil yani

Hanımefendi, senelerdir tanıdığım ve saygı duyduğum bir büyüğümün boşandığımda yürümesi sizce tesadüf mü?
Yoksa bu ülkede damacanaya tecavüz ediliyor. Elbetteki sapığımız bol. Bu sapıklar boşanana daha kolay saldırıyor, mevzu bu. Boşanmayla ilgisi bu.
tabii konunun boşamanızla alakası var

elbette uçana kaçana, dengi olana olmayana rahatsız eder şekilde yürüyen bi dolu erkek var ama neden önceden tanıdığınız birisi boşanana kadar yürümemiş de şimdi aklına gelmiş. konuya bana da x tarihte y kişi yürümüştü (boşanma vs olmadan) diye yazanlar iyi niyetle yazıyor anlıyorum da, konu o değil ki...

her kadına yürüyen densizler var. e tamam var. fakat toplumda bir de dul kadın gerçeği var, yok mu diyelim şimdi? yok deyince yok mu edecez anlamadım ki. evet öyle bi gerçek var, ve b.k yesin bu gerçekliği yaşatanlar.

ha dul kadın gerçeği var. ama yıkılacak kadar filan bişey yok.
ilk bi ağır gelmiştir, donmuşsunuzdur, tepki verememişsinizdir, zor gelmiştir. fakat geçecek. yani geçsin, lütfen.

buna katılıyorum
bu yaygın bir geyik...
ben de bekar olarak evlenenlere 483670 kere söylemişimdir,
etrafımda da söyleyeni defalarca duymuşumdur. gülünmüştür.

adamın başka lafı sözü tavrı vardır o ayrı ama her laf da kadına yürümeyle alakalı laf değil yani

Evet ya. Bazi kadinlar her şeyden kendine pay cikartmaya, herkeslerin kendilerine aşik oldugunu sanmaya meyilliler gercekten. 🙄
Eşim mesela esprili, güler yüzlü biridir ama kadinlara karşi dikkat eder. Bazilari iki güler yüz, espri görse kendilerine aşik olundu saniyorlar. 😁

Evli boşanmış farketmiyor. Ya artık evlilere bile yürüyorlar. Gerekeni söyle herkese rezil et dicem de o yaşlı adamla ne konuştun da öyle dedi derler. Oyüzden boşver ama yaşlı adamın kendisine 2 küfür et tamam.

Bu konular bana çok garip geliyor ya 😀 bence kendiniz de böyle görüyorsunuz boşanmış birine herkes yürür dede bile mantığınız olduğu için.
Boşanmaya gerek yok erkekler için evli bekar boşanmış vs vs farketmiyor
Ben de ilk eşimden boşandım adliyeden bekar ayrıldım hiçte değişik muamele görmedim öyle bir çevrem yok
Şimdi çocuklu ve evliyim adliyeden çocuklu dahi çıksam bekar çıkarım hiç farkım olmaz insanın kendini koyduğu yer önemli çevre de çok önemli.

Sallıyorlar işe yaa amann.ne gıcık olduğum konular.elin dedesiyle ego kasmanın derdinde.ben olsam yaza yaza dede mi yazıyor diye üzülürdüm.
Demekki yokluktan kırılıyoruz lafını kendin yaşıyorsun aksi halde başkasını da öyle zannedip bi sapık dedenin teklifini ego olarak kullandığını düşünmezsin.Kimsenin ne yaşadığını bilmeden sallıyor demen de çok komik.Bi ara anonim chat uygulaması indirmiştim eğlencesine ve hiç tanımadığım birisi bana oyuncak at var ya sallanan,onun arka kısmını oyup o işi yaparken çektiği videoyu atmıştı.Bence bu ülkede kadınlar yokluktan kırılmaz olsa olsa erkekler kırılır.Oyuncak ata hallenen bi milletin erkeğini suçsuz görmeyip bu kadına yüklenmen acizce.Dayılar bile sana bakmıyorsa demekki hırsını alamamışsın

D damla dml bunun neresini haklı bulup like 👍 attınız çok merak ettim valla hatta birçok mesajına atmışsınız birde yeni üye hmm ilginç.

X