Boşanınca çocuklarına bulabilecek miyim

Oyy canım ya iki çocukla çektiğin cilelere bak. Çok üzüldüm sana. Şuan ne yapabilirsin bilmiyorum ama bunlar sana ders olsun ne olursa olsun çocuklarını okut paralarını kazansın ayakları üstünde dursunlar. Allah sana da kolaylık versin
Tek düşündüğüm şey çocuklarım inanın onların güzel bi gelecekleri olsun diye cabaliyorum benim dustugum duruma dusmesinler diye ikisini de okutucam ne kadar zor durumda olsam bile kendi ayaklarinjn üzerinde durmaları için elimden geleni yapacagimdan emin olabilirsiniz ben onlar mutlu olsun diye cabaliyorum ailem benim arkamda durmadı ama ben onlar gibi olmayacam çocuklarımın her zaman arkasında duracam onlar olmasaydı çoktan kucuk bi ev bi iş ayarlayip kurtulmuştum ama hep onlar için katlaniyorum

2 cocuk var bosanma davası acsanız pasa pasa nafaka verecek.
Cocukların giderlerini karsılamak zorunda.
Kusura bakmasın biri 3 biri 9 aylık bebeleri hic bir hakim halasına vermez.
Nafaka ödemedi mi?İcra yoluyla alacaksınız.
Ayrıca bu yeniden evlenirim muhabbeti flaan bildiğim kadarıyla bosanmak icin kusur sayılır.
Artık cimri koca bile kusurlu sayılıyor.
Acaba kocanız nerde yasıyormus?
Haybeye bilip bilmeden sallamıs,kardeslerim bakar cocukları diye.
Azcık dik durup haklarınızı ögrenin.
Babaları olarak cocukların kalacak yerlerini karsılaamak zorunda.

Bende i

Bende iş meselesini surekli dusunuyorum araştırıyorum ama iş için çocuklarımi evde bırakıp gitmem gerekicek bırakacak kimsem de yok evde el işi yapmaya karar vermiştim ama o parayla da geçimimi saglayamam evde yapabileceğim bir iş var mı fikirlerinize ihtiyacım var en azından çocuklarım biraz büyüyene kadar
Merdiven silebilirsin. Bize gelen kadın çocuklarını da yanına alıp yapıyor bu işi. Ev temizliğine de çok çağırıyorlar ama pek gitmiyor. Her günü dolu zaten. Kaç siteyle anlaşmış böyle. Çocuklar bahçede oynuyor. Yarım gün işini yapıp gidiyor. Kocayı da boşadı:)

Merdiven işi ev temizliğinden daha kolay. Başında karışan görüşen olmaz. İstedğin saatte gidip yapabilirsin kendine göre ayarlarsın. Ya da bi sıkıntı hastalık vs. olduğunda ertesi günde gidebilirsin. Site yöneticileriyle konuş canım. İnşallah olur.

Merdiven işi ev temizliğinden daha kolay. Başında karışan görüşen olmaz. İstedğin saatte gidip yapabilirsin kendine göre ayarlarsın. Ya da bi sıkıntı hastalık vs. olduğunda ertesi günde gidebilirsin. Site yöneticileriyle konuş canım. İnşallah olur.
İnşallah elimden gelini yapacam saolun

Yaşlı birine yol arkadaşı olabilirsin böyle güvenilir uygun fiyata yatılı bakıcı arayanlar vardır belki hem sen çocuklarla siginirsin hem yaşlı bakar para kazanırsın doğuda varmı bilmiyorum ama İstanbul'da tek yaşayan çok yaşlı vardır annen demi aynı mantıkta hadi baban tamam odamı destek olmaz sana

Yaşlı birine yol arkadaşı olabilirsin böyle güvenilir uygun fiyata yatılı bakıcı arayanlar vardır belki hem sen çocuklarla siginirsin hem yaşlı bakar para kazanırsın doğuda varmı bilmiyorum ama İstanbul'da tek yaşayan çok yaşlı vardır annen demi aynı mantıkta hadi baban tamam odamı destek olmaz sana
Buralarda bulabileceğini sanmıyorum ama bi internetten arastiricam saolun oneriniz icin annemde babamla ayni fikirde bi farkı yok bizde keyif içinde buyumedik katlan diyodu söylediklerini duymazdan gel diyordu onlardan hayır gelmeyeceğini anlayınca mesafe koydum onlarla arama

2 cocuk var bosanma davası acsanız pasa pasa nafaka verecek.
Cocukların giderlerini karsılamak zorunda.
Kusura bakmasın biri 3 biri 9 aylık bebeleri hic bir hakim halasına vermez.
Nafaka ödemedi mi?İcra yoluyla alacaksınız.
Ayrıca bu yeniden evlenirim muhabbeti flaan bildiğim kadarıyla bosanmak icin kusur sayılır.
Artık cimri koca bile kusurlu sayılıyor.
Acaba kocanız nerde yasıyormus?
Haybeye bilip bilmeden sallamıs,kardeslerim bakar cocukları diye.
Azcık dik durup haklarınızı ögrenin.
Babaları olarak cocukların kalacak yerlerini karsılaamak zorunda.
Malesef keske olay o kadar kolay olsa. 200 TL cocuk basina nafaka veriliyor. Eder 400 TL kadına nafaka baglayabilirlerde, baglamayabilirlerde. Garantisi yok. Ayrica dava bittiğinde bağlıyorlar o 400 TL nafakatida. Malesef cocuklarin kalacaklari yeri karşılamak zorunda degil. Benim kalacak yerim yok derse babaya verir cocuklari. Oda istemezse yetiştirme yurduna.

Malesef keske olay o kadar kolay olsa. 200 TL cocuk basina nafaka veriliyor. Eder 400 TL kadına nafaka baglayabilirlerde, baglamayabilirlerde. Garantisi yok. Ayrica dava bittiğinde bağlıyorlar o 400 TL nafakatida. Malesef cocuklarin kalacaklari yeri karşılamak zorunda degil. Benim kalacak yerim yok derse babaya verir cocuklari. Oda istemezse yetiştirme yurduna.
Bide bugun haberlerde yargitaydan yeni bir karar çıktı maaşı olan annelere nafaka verilmeyeckmis inş öyle bisey olmaz

Bide bugun haberlerde yargitaydan yeni bir karar çıktı maaşı olan annelere nafaka verilmeyeckmis inş öyle bisey olmaz
Bu zaten var direk kesiliyor ese verilen nafaka. Bana hakim bayan olmasına rağmen başlamadı. issiz olmama rağmen daha once çalışmışsın git çalış dedi. Cocuk 1 yasinda falandi kim bakacak onuda umursamadi

Cok zor bir durumdasın ne desem sana inan bilmiyorum. O evden sakin cikma esin gitsin, gidecekse. Az once bir bayan demisti, evi olan yaşlılar bakim icin yanina yardimci ariyor, cok zorda kalırsan oyle bir is bul. Bir tanıdığım oyle çalışmıştı.

Yaşlı
Yaslılara yoldaş olma fikri güzel ama internetten baktım bi iki kişiyi aradım onlarda kabul etmedikler çocuklarla ilgilenmekten iyi bakamazsin dediler yatalak hastalara kucuk çocuklar olduğu için bakamam ama sizlerin tanıdığı güvenilir yaşlı insanlar varsa bakabilirim yemeklerini yaparım arkadaşlık ederim ilaçlarını veririm elimden geldiğince evide temizlerim eğer tanıdığınız güvenilir birileri varsa yardımcı olursanız sevinirim

mrb arkadaşlar kafam çok karışık son çare buraya yazmak istedim belki bi çözüm bulabilirim diye boşanmak istiyorum ama iki çocuğum var biri 3 yaşında diğeri dokuz aylık 6 yıllık evliyim ilk çocuk istiyerek oldu ozaman guzel giden bir evliligimiz vardı sonra maddi sorunlardan dolayı kavga eder olduk maddi durumu gayet iyiydi aylık 6 bin maaşı vardı ama ne doğru düzgün bez alırdı ne de mama çocukla da doğru düzgün ilgilenmezdi bu yüzden evde kavgalar olmaya başladı o zaman gerçek yüzünü gordum ama çocuk olduğu için katlandim kreş yaşına gelince bosanirim diye düşündüm çok büyük kavgalar hakaret dövme v.s olmadığı içinde bi taraftan düzelir diye umdum hep ikinci çocuğu doğum kontrol hapı kullandığım halde oldu tam bebeğim kreş yaşına geldi boşanma arifesinde yeniden hamile oldugumu öğrendim büyük bi şok oldu benim için ailem arkamda değildi ztn klasik doğu aileleri doktora gittim bebeği almak için ama baba rızası olmadan yapamayız dediler özel hastanelerde baya pahalıydı o kadar vercek param yoktu neyse uzatmiyim ikinci çocuğum da oldu onlar büyüyene kadar biraz Altan aldığım sorumsuzlugunu kavga çıkmasın diye ama bu sefer de o durmuyor eskiden soylediklerimi surekli yüzüme vuruyor yok sen bana sunu dedin bunu dedin seni mutlu edemedim falan surekli kavga çıkarıyor surekli bana yengesinin ovuyor yok yengem abime karşı ilgile yok şöyle yok böyle ama abiside bunun gibi değil ki karısı ne isterse aninda getiriyor çocuklarına karşı çok ilgili bir baba hem maddi hem manevi anneden çok çocukları babalarını seviyorlar bebeklerin altlarini değiştirmesinden tut herseylerine yetişen bi baba çok ilgili hem evine hem karısına hem çocuklarına karşı sadece ben değil o da bunu biliyor kendi aileside ama buna rağmen surekli en ufak bi tartismamizda yengesinden bahsediyor yok o abime karşı cok iyi abimi çok seviyor şöyle böyle diye bende dayanamıyorum abin ailesine karşı çok iyi tabiki karısı çok sever hem maddi hem manevi herseyleriyle ilgileniyor sen ise tam tersisin diyorum bu seferde yine başlıyor yok ben seni mutlu edemedim çok sorumsuz biri ama hiç kendinde suç aramıyor hep ben suçluyum herşey doğru düzgün çok iyi bir eş çocuklarına karşı çok ilgili de ben naz yapıyorum ben istemiyorum gibisinden beni suçluyor neyse çok uzattim kusura bakmayın işin kısası boşanmak istiyorum ama destekçi hiç kimsem yok tek başıma cocuklara bakabilir miyim bilmiyorum doğu tarafında yaşadığım için maddi imkansızlıklar dan okuyamadim asgari ucretli bir işe girmek gerekicek özel sektörde kreş saatleriyle iş saati uyar mı 1+1 ev fiyatları var 400 liraya falan var ama çocukları bırakacak kimsem yok ailene bırak demeyin çok denedim ama istemiyorlar arkamda dursalardi ztn ikinci çocuk bile olmazdı çoktan bosanmistim sildim onları konuşuyorum hiçbir şekilde arkamda durmadılar bizim buralarda kız çocuklarına önem vermezler tek dertleri bir an önce evlendirip başından atmaktır o yüzden onlardan hayır yok ama evliligimde yürüyecek gibi değil ne ben ne eşim istemiyoruz ayrı odalarda uyuyoruz bitmiş bi evlilik bana çocuklarını da al baba evine git dedi bosanalim dedi bnde ailem istemiyor benim gidecek bir yerim yok bu evden çıkmam çocuklarım için kalacam sen istemiyorsan gidebilirsin dedim çocukları bana bırak ben bakarım dedi nasıl bakacaksin sen surekli calisiyosun dediğimde anlama kızkardeslerime verecem onlar bakar dedi kv vefat etmiş ben kabul etmedim çocuklarım çok küçük onlarsiz yapamam başkasına emanet edemem dedim sonra çıktım odadan ama daha ne kadar böyle devam edecek bilmiyorum sizce krese verip çalışarak onlara bakabilir miyim yoksa böyle devam mı edeyim onun tek derdi tekrar evlenip hayatını yaşamak biraz çocukları dusun ona göre hareket et diyorum tek söylediği çocuklar benden değerli mi onlar büyüyene kadar gençliğim gider diyor yeniden evlenmek istiyorum diyor bnde söyledim ona bn bu evden cikmiyacam git kendine kimi bulursan bul bu başka bir şehire git orda yasa çocuklar okul yaşına geldi mi bu evden cocuklarima alır giderim çalışıp onlara bakarım dedim ama yine kabul etmedi bu seferde o zamn benim ailem beni suçlar herkes beni kotuler diyor baya uzun oldu kbmayin kafam çok karışık sizce ne yapmam gerekiyor
Adam yeniden evlenmek için maaşını biriktiriyor belli ki. Bezi bile çocuk parasiyla aldığına göre. Ya küçük çocuğun biraz büyüyene kadar bekleyeceksin ya da bakıcı tutacaksın kiraya çıkacaksın. Temizlik şirketleriyle filan görüşebilirsin ekstra evde para kazandıracak işleri araştir mutlaka. Cocuklar için nafaka alabilirsin az da olsa ama pek muhattap olma adamla şu an.

Adam yeniden evlenmek için maaşını biriktiriyor belli ki. Bezi bile çocuk parasiyla aldığına göre. Ya küçük çocuğun biraz büyüyene kadar bekleyeceksin ya da bakıcı tutacaksın kiraya çıkacaksın. Temizlik şirketleriyle filan görüşebilirsin ekstra evde para kazandıracak işleri araştir mutlaka. Cocuklar için nafaka alabilirsin az da olsa ama pek muhattap olma adamla şu an.
Cocuklar varken nasil yapacak cok zor. Cocuklar cok kucuk

Cok zor bir durumdasın ne desem sana inan bilmiyorum. O evden sakin cikma esin gitsin, gidecekse. Az once bir bayan demisti, evi olan yaşlılar bakim icin yanina yardimci ariyor, cok zorda kalırsan oyle bir is bul. Bir tanıdığım oyle çalışmıştı.
Tanidiginiz kişinin cocuklari var mıydı?kabul etmişler miydi çocuklarla birlikte yaşlı bakmayı

Çocuklarını al, 3 bin nafaka ödesin ailenin yanında kalırsın, ailen para olunca kabul eder.

Boşanma arefesinde yeniden hamile olduğumu öğrendim kısmından sonrasını okumadım. Boşanma arefesinde nasıl sevişebiliyorsunuz? Doğum kontrol hapı kullandığınıza göre düzenli cinsel hayatınız var. O yüzden sonrasını okumak anlamsız,çünkü dedikleriniz birbirini tutmuyor.

allah yardım etsin durumun zor :KK43:

Ayrılma davası aç
Öncelikle baroya git ve kendine bir avukat talep et
Sağlam nafaka iste
Asgari ücretli bir iş bul
Kirada ev tut
Sonrasında da çocukları kreşe verirsin mecbur

X