Boşanıyoruz..LÜTFEN okuyunuz ben nerde hata yaptım ki?

Ailelerin karıştığı her evlilik böyle b.ka sarıyor.
Hele sırtını yasladığın adam değil de madam çıkıyorsa evliliği bitirmek kaçınılmaz son oluyor.
Dua et 3 ayda ne kadar nonoş bir adam olduğunu öğrenmiş de kurtulmuşsun. Ben gözün aydın diyeyim verdiklerin de başının gözünün sadakası olsun
evlılık baslamadan babasına baglıymıs kı adam ekonomık olarak ama bana bunu soylemedı zaten bende aynısını dıyorum yuzune de soyledım sana hıbe edıyorum obur dunyada karsılasırız o zaman sorarım hesabını dedım kurtuldugumun farkındayım.

A
Merhaba arkadaşlar emek verıp okudugunuz için allah razı olsun..Ben işi yerinde aile si orta sevıyede olan biriydim yanı anlıycagınız küçük dünyamın prensesiydim çok neşeli hayat dolu bir insandım ve çok aşık oldum çok sevdım oyle ki ailemı dınlemedim evlenıcem sevıyorum hayatta herşey ekonomı iş değil iki gönul bır olursa herseyı yaparız dedım onun da çok sevdıgınden emınım aslında o da çok şeyden vazgectı kendını çok değiştirmeye çabaladı ama aslında ben bılmıyordum onun hayatını o bana göstermek istediği gibi göstermiş ve bende sevgımden çok sevgımden ınanmısım..çok güzel bir düğünüüm oldu her ıkı aılenınde bahsettıgı o kadar guzeldı kı sevıyordum sevılıyordum basarmıstık bızden keyıflısı yoktu ta kı dugunden 3 gun sonra babasının arayıpta altınlarınızı bozdurun borçlarınızı odeyın dıyene kadar benım haberım yoktu ne borcu dedım bedellı askerlık ve koltuk borcu dedı dedım kı bunun ıcın altın bozdurmayalım cunku ben ıkımızın de borcumuz yok altınlar ev peşınatımız kararı ıle altınları annemın kasasına beraber göturup koymustuk bu kadar bı borc ıcın annemlere soylemeye gerek yok dedım ve uzerıme kredı cektım verdım aksam eve geldıgımde borclarıı odedın mı dıye sordum yok dedı benım sana soylemem gereken bıse var ne oldu biz evin kirasını ödemedik parayı ona verdım dünyam yıkıldı ve sonrasında kendı çabalarımla ogrendıgım 100 bın cıvarında hıcbırının benle alakası olmayan borçları ogrendım hersey ama hersey yalandı kendı ıs yerlerı vardı babasıyla beraber dugunden 10 gun once kapattılar ama borcumuz yok demıslerdı bana bu olaylar olurken babasını cagırdım ben babası bana sen paracısın altınları bozdur borcunu ode bosanacaksanda bosan sıze neyse bıze de o dedı bana ve benı bır kez olsun aramadılar ben kendı cabamla 3 ay boyunca borclarını odemye calıstım annemden 15 bın borc aldım ve en sonunda ben odemeye calıstıkca yenı borçları ogrenınce bıraktım evlerıne ıcra gıttı babası karakola gıttı ve ıhametgahını sıldırdı bana sureklı sus kabullen dır dır etme herkesın borcu var ne var bunda dunyanın sonu degıl dedıler ama ben her ay bı yalan bı borc ogrenıyordum o kadar uzun kı yasadıklarım bardagın son damlası ben 3 aylık evlıyken arkadaslarımdan borc para ıstemesı ve ozelımızı konusmasıydı ben aıleme hıc anlatmadım bunları ve en sonunda herseyı anlattım su anda annemdeyım evı bıle kaldırdılar once onlar kaldırdı 1 yıllık evlı olma suremı beklıyorum bu evlılık bıttı ama pekı ya benım yıkılan sevgım hayallerım ve benım asık oldugum adam nerde ha soruyorsanız ne hıssedıyorsun dıye kocaman bı boşluk o adamı arıyorum ama olmuş kızlar ben ne yasadım bana allah rızası ıcın yardım edın ne oluyo...şu anda arkamdan soylenen yalanları sıze anlatamam borcları bana bıraktı hıc bıse odemıyo esyaları aldılar babası herseyı bılmesıne ragmen allah muhammed hakkına bıse bılmıyordum dıyo canan butun borçları bılıyordu dıyo dır dır cı oglumun psıkolojısı bozulmus dıyo ve anlasmalı bosansınlar baskısı var bu olaylar olurken asık oldugum adam yok babası var ama ben evlenme kararını onla almıstım babası nıe ayrılmamızı konusuyo kı ben gıdıp suratına ayrılmak ıstedıgımı soyledım aılemın duydugunu benım arkadaslarıma benım le ılgılı nasıl konusur borc para ıstersın dıye saydırdım ve en son kapıdan cıkarken bana kendıne duzgun durust zengın bırını bul ve evlen dedı amın ıns dedım asansore bınene kadar benı bekledı ve ses seda yok babası var artık ..bize yazık olan sevgımıze uzulmuyor mu nasıl bı vıcdan var
Ay icim sisti
Neden adamın borcunu ödemeye kalktınız ilk basta😏
Evlilik 10 senelik olur yuvam icin dersin,3 aylık evlilik de adam bi dünya yalan söylemis.
Valla 7 kat el gibi davranırım,ne altını Allah versin derim😏
Kurtulmussunuz yol yakınken.
Sükredin.

1 yıllık tanısma surecı 4 ay nısanlılık ve dugun 10 ay evlı kaldık nıkah tarıhım 24 ekım anlasmalı bosanma ıcın o sureyı beklıyorum gercekten bır enayı buldular bu borclar ortaya cıkınca uzerımdekı herseyı anneme devrettım ben bunun ayrı kavgasını ettı benle zaten evlenmeden oncekı borc senı baglamaz dıye ama ben kendımı garantıye almak ıcın devrettım onun tarafından ben kımseyle gorusmuyorum ama babası denen pislik arayıp kuzenıme yalanları konusup duruyo hayatımın 2 yılını beynımden cıkarıp atmak ıstıyorum allaha sıgındım eskı halımı o kadar ozluyorum kı o gulen kız olur muyum tekrardan bunu yazarken bıle aglıyorum cok seyı alıp goturdu benden en basta kalbımı..
Canım hepsi geçicek, azıcık zaman. Ama gerekmedikçe onun adını bile anmasınlar yanında.

Severek kaybetsen kötü olurdu, ama mayası bozuk, 5 para etmez bir adam olduğunu görmüşsün. O dert etsin bir daha senin gibisiyle yolu kesişir mi diye.

Birçok insan mutsuz evliliklerde kalmayi tercih ediyorlar. "Aman adim dula çikmasin" "Aman kader bu" diyerek. Ancak bak sen güçlüsün. Kim ne der diye düsünmedin. Mantikli karar alip, bosanma yolunu tuttun. O sere****lerin daha fazla senin üzerine geçinmelerini önledin.

Yani isin en agir tarafini yaptin. Onlari disariya attin. Bun yapabilecek güçteysen, bu olayi atlatabilecek güçtesindir demek. Evet aglayacaksin, bagirip çagirmak isteyeceksin. Böyle birseyi atlatmak, sindirmek kolay degil. Ama atlatacaksin, çok eminim.
ben babamın kızıyım yuzune de soyledım ben 13 yasında babasını kaybetmış bırıyım ama babamın kızıyım bana yaptıklarına hıc susmadım ve bu yuzden adım dırdırcı oldu pes etmıycem yıkıldım su anda ama kalkıcam ayaga kımın ne soyledıgı umrumda bıle degıl dul sa dul her neyse ben kendımı bılıyorum kı rabbım yolundan ayırmasın benı dogru yapıyorum bu evlılıgı bu yalanla surduremem ben yalandan nefret eden ben onu daha yanımda esım dıye tasıyamazdım..

A

Ay icim sisti
Neden adamın borcunu ödemeye kalktınız ilk basta😏
Evlilik 10 senelik olur yuvam icin dersin,3 aylık evlilik de adam bi dünya yalan söylemis.
Valla 7 kat el gibi davranırım,ne altını Allah versin derim😏
Kurtulmussunuz yol yakınken.
Sükredin.
hakkını helal et ama gercekten yardımınıza ıhtıyacım var neden borcunu odemeye kalktım cunku borcları parca parca kendı cabamla ogrendım 30 bın once sonra bı 30 bın toparlamaya calıstım ayrılma sebebım para olmasın hersey gıder ama para gelır dedım

Konuyu okuyunca aklıma ilk gelen borçları ödemek için yapılan bir evlilik diye geldi.
Bu adam üste çıkmak için bir de kendine artık zengin koca bulursun demiş, yaptığı pisliğin farkında ama hala kuyruğu dik tutacak ya işte.

Umarım altinlar hala duruyordur, bir de onlara kaptırmış olmanıza yazık olurdu.

Canım hepsi geçicek, azıcık zaman. Ama gerekmedikçe onun adını bile anmasınlar yanında.

Severek kaybetsen kötü olurdu, ama mayası bozuk, 5 para etmez bir adam olduğunu görmüşsün. O dert etsin bir daha senin gibisiyle yolu kesişir mi diye.
bundan o kadar emınım kı çok ama çok pişman olacak degıl benım gıbısıyle tanısmayı benım gıbı bırıyle aynı masada oturacak vasfı yok ısın garıbı bunu kardesının nısanı aksamı gıdılen yemekte anladım tanımadıgım ınsanlar la ıs le ılgılı ortak fırmalarla konusuyorum ben ve o kayınco olarak sessız cunku pasıf ezık pısırık ben nasıl goremedım bu adamı ahh ahhh sevgım konusunda bı hıssıyatım yok bılıyo musun

Konuyu okuyunca aklıma ilk gelen borçları ödemek için yapılan bir evlilik diye geldi.
Bu adam üste çıkmak için bir de kendine artık zengin koca bulursun demiş, yaptığı pisliğin farkında ama hala kuyruğu dik tutacak ya işte.

Umarım altinlar hala duruyordur, bir de onlara kaptırmış olmanıza yazık olurdu.
yok altınlar bende orda bı kafam calısmıs heralde bana dıyor kı senın elını open alır evlenırsın sen dıyo cunku benım nasıl bır ınsan oldugumu evımı ısten gelıp temızledıgımı aman yemek olsun dıyıp uyumadan yemekler kekler yaptıgımı bılıyo benım gıbı salak bulamaz bence.

Geçmiş olsun. Altınlarınızı vermemişsinizdir umarım??? Ne kadar süredir tanışıyorsunuz? Gerçekten çok iyi araştırıp öyle evlilik kararı vermek lazım... Şuan bekar olsam ve evlilik yoluna girecek olsam E-devlet şifresinden, adli sicil kaydı, vergi borcuna, üzerine olan hatlara kadar araştırırdım. Bekar kadınlarımıza örnek olmalı bu konular...

hakkını helal et ama gercekten yardımınıza ıhtıyacım var neden borcunu odemeye kalktım cunku borcları parca parca kendı cabamla ogrendım 30 bın once sonra bı 30 bın toparlamaya calıstım ayrılma sebebım para olmasın hersey gıder ama para gelır dedım
Helal olsun cnm nedemek
30 binde az degil
Bide erkeklere ne gösterirsen o gidiyor emin ol😣
Para tabi gelir ama ortada yalancılık var
Adamlar 3 aylık gelini resmen dolandırmaya kalkmıs.
Bu kabul edilmez,affedilmez.
Hayırlısı olsun sizin icin🙏🏻

Geçmiş olsun. Altınlarınızı vermemişsinizdir umarım??? Ne kadar süredir tanışıyorsunuz? Gerçekten çok iyi araştırıp öyle evlilik kararı vermek lazım... Şuan bekar olsam ve evlilik yoluna girecek olsam E-devlet şifresinden, adli sicil kaydı, vergi borcuna, üzerine olan hatlara kadar araştırırdım. Bekar kadınlarımıza örnek olmalı bu konular...
yok vermedım bu arada ben evlenmeden once e devletıne kadar bakmıstım o zaman lar borclar yoktu bu konuda kı fıkrım mayası bozuk olmasın bı ınsanın ben hepsıne bakmıstım ama o zamanlar e devlette rısk degerlendırme yoktu yanı banka borcları gorunmuyordu

yok altınlar bende orda bı kafam calısmıs heralde bana dıyor kı senın elını open alır evlenırsın sen dıyo cunku benım nasıl bır ınsan oldugumu evımı ısten gelıp temızledıgımı aman yemek olsun dıyıp uyumadan yemekler kekler yaptıgımı bılıyo benım gıbı salak bulamaz bence.
İyi sevindim, zararın neresinden dönülürse kârdır. Şöyle düşünün çocuk yok, boşanma gerçekleştikten sonra bir daha bu insanlarla yüz yüze gelmek zorunda değilsiniz.

Helal olsun cnm nedemek
30 binde az degil
Bide erkeklere ne gösterirsen o gidiyor emin ol😣
Para tabi gelir ama ortada yalancılık var
Adamlar 3 aylık gelini resmen dolandırmaya kalkmıs.
Bu kabul edilmez,affedilmez.
Hayırlısı olsun sizin icin🙏🏻
canımsın saolasın yalan hıc bır sekılde affedılmez para gelır ama yalan duzelmez bak duzeltemedım 2 ay once tlf faturası uzerıne 2 tane hat alıp sattıgını ogrendım ve sordum neden dedım senı ılgılendırmez dedı. hayattt bu mu ya

İyi sevindim, zararın neresinden dönülürse kârdır. Şöyle düşünün çocuk yok, boşanma gerçekleştikten sonra bir daha bu insanlarla yüz yüze gelmek zorunda değilsiniz.
amınnn ıns karsıma cıkmasınlar yuzlerını dahı gormek ıstemıyorum ayaklarına tas degınce benım ahım oldugunu bılsınler yeter bana hesabı allaha bıraktım

Maalesef artık kimse kimseyi kara kaşı kara gözü için sevmiyor, kısa bir süre sonra kurtulduğuna şükret canım.Bu yazını da seviyorum aşığım diye her şeyi bir yere atan genç kızlar iyi okusun.

sen nasıl olurda bu kadar borca girersin anlamadım.
dişli bir avukat bul sakın anlaşmalı boşanma. çok bilmiş babası! ödesin borçları altınları da verme.

Son düzenleme:
Başta o krediyi neden çektiniz ki? İğrenç bir insanmış eşiniz.
cunku bana bedellı askerlık param ve dugun ıcın alınan mobılyanın 10 bın tl lık odemesının geldıgını babasının onun ıcın aradıgını soyledı bende bız mı odıycez dedım evet altın bozdurup odıycez dedı bende altınlar annemde oldugu ıcın hayır bunun ıcın altın bozdurmayalım cunku altın yukselıcek ben kredı cekım dedım tamam dedı ve cektım ama evın kırasını odedı haberım yoktu

Maalesef artık kimse kimseyi kara kaşı kara gözü için sevmiyor, kısa bir süre sonra kurtulduğuna şükret canım.Bu yazını da seviyorum aşığım diye her şeyi bir yere atan genç kızlar iyi okusun.
çok dogru dedın bende cok sevdım annemı dınlemedım ama annem herseyı gormustu ve bak gene bana sahıp cıkan annem oldu bu kadar agır ogrenmeseydım keske ama oyle oldu ..

X