Boşanıyoruz..LÜTFEN okuyunuz ben nerde hata yaptım ki?

GirlOfShine

Üye
Kayıtlı Üye
8 Ekim 2019
237
185
Merhaba arkadaşlar emek verıp okudugunuz için allah razı olsun..Ben işi yerinde aile si orta sevıyede olan biriydim yanı anlıycagınız küçük dünyamın prensesiydim çok neşeli hayat dolu bir insandım ve çok aşık oldum çok sevdım oyle ki ailemı dınlemedim evlenıcem sevıyorum hayatta herşey ekonomı iş değil iki gönul bır olursa herseyı yaparız dedım onun da çok sevdıgınden emınım aslında o da çok şeyden vazgectı kendını çok değiştirmeye çabaladı ama aslında ben bılmıyordum onun hayatını o bana göstermek istediği gibi göstermiş ve bende sevgımden çok sevgımden ınanmısım..çok güzel bir düğünüüm oldu her ıkı aılenınde bahsettıgı o kadar guzeldı kı sevıyordum sevılıyordum basarmıstık bızden keyıflısı yoktu ta kı dugunden 3 gun sonra babasının arayıpta altınlarınızı bozdurun borçlarınızı odeyın dıyene kadar benım haberım yoktu ne borcu dedım bedellı askerlık ve koltuk borcu dedı dedım kı bunun ıcın altın bozdurmayalım cunku ben ıkımızın de borcumuz yok altınlar ev peşınatımız kararı ıle altınları annemın kasasına beraber göturup koymustuk bu kadar bı borc ıcın annemlere soylemeye gerek yok dedım ve uzerıme kredı cektım verdım aksam eve geldıgımde borclarıı odedın mı dıye sordum yok dedı benım sana soylemem gereken bıse var ne oldu biz evin kirasını ödemedik parayı ona verdım dünyam yıkıldı ve sonrasında kendı çabalarımla ogrendıgım 100 bın cıvarında hıcbırının benle alakası olmayan borçları ogrendım hersey ama hersey yalandı kendı ıs yerlerı vardı babasıyla beraber dugunden 10 gun once kapattılar ama borcumuz yok demıslerdı bana bu olaylar olurken babasını cagırdım ben babası bana sen paracısın altınları bozdur borcunu ode bosanacaksanda bosan sıze neyse bıze de o dedı bana ve benı bır kez olsun aramadılar ben kendı cabamla 3 ay boyunca borclarını odemye calıstım annemden 15 bın borc aldım ve en sonunda ben odemeye calıstıkca yenı borçları ogrenınce bıraktım evlerıne ıcra gıttı babası karakola gıttı ve ıhametgahını sıldırdı bana sureklı sus kabullen dır dır etme herkesın borcu var ne var bunda dunyanın sonu degıl dedıler ama ben her ay bı yalan bı borc ogrenıyordum o kadar uzun kı yasadıklarım bardagın son damlası ben 3 aylık evlıyken arkadaslarımdan borc para ıstemesı ve ozelımızı konusmasıydı ben aıleme hıc anlatmadım bunları ve en sonunda herseyı anlattım su anda annemdeyım evı bıle kaldırdılar once onlar kaldırdı 1 yıllık evlı olma suremı beklıyorum bu evlılık bıttı ama pekı ya benım yıkılan sevgım hayallerım ve benım asık oldugum adam nerde ha soruyorsanız ne hıssedıyorsun dıye kocaman bı boşluk o adamı arıyorum ama olmuş kızlar ben ne yasadım bana allah rızası ıcın yardım edın ne oluyo...şu anda arkamdan soylenen yalanları sıze anlatamam borcları bana bıraktı hıc bıse odemıyo esyaları aldılar babası herseyı bılmesıne ragmen allah muhammed hakkına bıse bılmıyordum dıyo canan butun borçları bılıyordu dıyo dır dır cı oglumun psıkolojısı bozulmus dıyo ve anlasmalı bosansınlar baskısı var bu olaylar olurken asık oldugum adam yok babası var ama ben evlenme kararını onla almıstım babası nıe ayrılmamızı konusuyo kı ben gıdıp suratına ayrılmak ıstedıgımı soyledım aılemın duydugunu benım arkadaslarıma benım le ılgılı nasıl konusur borc para ıstersın dıye saydırdım ve en son kapıdan cıkarken bana kendıne duzgun durust zengın bırını bul ve evlen dedı amın ıns dedım asansore bınene kadar benı bekledı ve ses seda yok babası var artık ..bize yazık olan sevgımıze uzulmuyor mu nasıl bı vıcdan var

Son düzenleme:
Vallahi yol yakınken Allah kurtarmış sizi çocuk sevindirin böyle karakter yoksunu daha kendi beynini kullanamayan yalanci bi adamdan zaten eş olmaz kesinlikle.
Kesinlikle de anlaşmalı boşanmayın borçlarını ispat edebilirsiniz hem yalanci hem düzenbazlar baba oğul insallah kurtulursunuz

Vallahi yol yakınken Allah kurtarmış sizi çocuk sevindirin böyle karakter yoksunu daha kendi beynini kullanamayan yalanci bi adamdan zaten eş olmaz kesinlikle.
Kesinlikle de anlaşmalı boşanmayın borçlarını ispat edebilirsiniz hem yalanci hem düzenbazlar baba oğul insallah kurtulursunuz
içimi ferahlattın benım bı hatam yok sevdım ınandım ve evlılıgım ıcın çaba gösterdim çekışmelıye gıtsem ne herseyde hacız varr maası da dahıl alacak bıseyım yokkı psikolojık olarak bunalmak ıstemıyorum anlasıp kurtulmayı dusunuyorum babasının asla yatacakyerı yok..

içimi ferahlattın benım bı hatam yok sevdım ınandım ve evlılıgım ıcın çaba gösterdim çekışmelıye gıtsem ne herseyde hacız varr maası da dahıl alacak bıseyım yokkı psikolojık olarak bunalmak ıstemıyorum anlasıp kurtulmayı dusunuyorum babasının asla yatacakyerı yok..
Hiç düşünme bile vallahi gencecik kadinsin önünde kica bur hayat var böyle dingille ömür geçer mi erkenden yüzünü görmen çok üzücü ama cok iyi olmuş adamin hayati yalanmış sana eş olur mu ondan
Babasina gelince.zaten o ne ki oğlu ne olsun birak Allahindan bulsun ikiside sende o günü gör inşallah sen hayatina.devam ederken merak etme karma denen birsey var bir. belaya çatarlar muhakkak

Seni de kendileri gibi borçlu yapmaya calisiyorlar. Resmen düğün yapalim da gelenle borc kapatiriz zihniyetiyle evlendirmisler. Neresinden dönsen kardir. Kurtul kendi hayatina bak bacim, Allah yardimcin olsun.
aynen oyle ben hep sunu sordum bu kadar borcun vardı altınları neden anneme verdırdın bunu hala ama hala anlayamıyorum bu zıhnıyetteysen altınları nıe verdık anlayamıyorum sorularımın hıcbırının cevabını bılmıyorum kı borclar 2014 2016 2018 borcu allah razı olsun atlatacagıma ınanmak ıstıyorum kırgınım kalbım cok kırık

Çok üzüldüm ne oluyor bu insanlara yahu vicdan merhamet Allah korkusu kalmamis .. ne kadarda kolay geliyo bi yuvanin yikilmasi .. Allah yardimciniz olsun insallah 😔
babası denen adamın on lafında 9 u allah bılıyor musun...vicdanmı asla benım uzerımde 25 bın borc var ve benım kredı kartımla babasının arabasına aldıgı benzınde dahıl nasıl hesap verecek benım paramı yıycek ve ben bunları soyledıgımde odemıyorum ne halın varsa gor dıyen bır adam var karsımda .

Hiç sorgulama bile bundan sonra birak ne halleri varsa görsünler. Hayatta her şey bir deneyim bir tecrübe bir ders.. böyle düşün. Senin iyi niyetin somurulmus malesef, cikardigin dersleri koy cebine yola devam. Ne güzel işin var çalışıp ayaklarin uzerinde yukselmeye devam et. İnan seni hak eden sana gelecektir.

Hiç düşünme bile vallahi gencecik kadinsin önünde kica bur hayat var böyle dingille ömür geçer mi erkenden yüzünü görmen çok üzücü ama cok iyi olmuş adamin hayati yalanmış sana eş olur mu ondan
Babasina gelince.zaten o ne ki oğlu ne olsun birak Allahindan bulsun ikiside sende o günü gör inşallah sen hayatina.devam ederken merak etme karma denen birsey var bir. belaya çatarlar muhakkak
bende aynen boyle dusunuyorum allah razı olsun cesaretımı artırıyorsunuz her bırınız babasından gordugunu yapan bır adam var karsımda resmen kurtuluyorum bunun farkındayım onlara ınat tertemız bı sayfa açmak için çabalıycam allahım yardımcım olsun ha ben onları allaha havale ettım yılan bır kız kardesı var bakalım onlar ne yasıycaklar asla ıflah olmayacaklar buna emınım.

Boşanınca altınlar kadına veriliyor yüksek ihtimal.
Altınları istemeyin diye anlasmali boşanın diyorlardir.
Ama söke söke alın hakkınızı.
Baba zaten dolandırıcı galiba yoksa bi insanın bu kadar borcu olması normal değil kesinlikle.

Sevdiğiniz insan da sizi gerçekten sevse babasına ezdirip evliliğini bu hale getirmezdi.
O nedenle boşuna değmeyen tipler için ağlayıp üzülmeyin.

Bir dolandirici ile evlenmessin. Net. Cok üzgünüm ama o sana asik degildi. Seni sadece para olarak gördüler.
Hani bu sekilde evlenen kadinlar var ya, altinlari alip kaçiyorlar. Ha ise, esinde ayni seyi yapmaya çalismis.

Bu olay tabiki insanin pskolojisini bozar. Hatta çok agir bozar. Yapilan sey istismar. Senin güvenini istismar ettiler. Beline hiç olmayacak kadar yük koydular.

Bunu atlatmanin tek yolu psikologtur. Profesyonel destek lazim, yasanilan çok agir birsey.

Ha bide yapacagin birsey elbette yoktu. Dolandirildin. Magdursun. Kurbansin. Umarim onlar bir sekilde cezalarini çeker. Sende önüne bak, elbette çok güzel günlerin olacak.

Hiç sorgulama bile bundan sonra birak ne halleri varsa görsünler. Hayatta her şey bir deneyim bir tecrübe bir ders.. böyle düşün. Senin iyi niyetin somurulmus malesef, cikardigin dersleri koy cebine yola devam. Ne güzel işin var çalışıp ayaklarin uzerinde yukselmeye devam et. İnan seni hak eden sana gelecektir.
amin rabbım hepımızın karsısına ıyı ınsanlar cıkarılsın o kadar ıyı nıyetlıyım kı ona kotu bır tozu kondurmadım ayagına tas degsın ıstemedım hep onun ıcın cabaladım ama hakkımı helal etmıyorum çok ders cıkardım anlatamam her an her dk 10 ay boyunca o evde bu evlılıkte bırgun gulmedım ama ayaga kalkıcam ınanıyorum allah benı sevıyo ve benden yana ki işime dort elle sarıldım patronum da bılıyo durumumu herkes arkamda saolsunlar ıs yerınde bıle yardımcılar bana allah hepınızden razı gelsın cesaretımı artırıyorsunuz.

Boşanınca altınlar kadına veriliyor yüksek ihtimal.
Altınları istemeyin diye anlasmali boşanın diyorlardir.
Ama söke söke alın hakkınızı.
Baba zaten dolandırıcı galiba yoksa bi insanın bu kadar borcu olması normal değil kesinlikle.

Sevdiğiniz insan da sizi gerçekten sevse babasına ezdirip evliliğini bu hale getirmezdi.
O nedenle boşuna değmeyen tipler için ağlayıp üzülmeyin.
rezıl olmaktan korkuyorlar cunku kız kardesını zengın bır yere nısanladılar yenı onlar duymasın dıye bır an once kapatma tarafındalar altınlar bende zaten hakkımı alacagım bı mal varlıkları yok babada ogluda hacızlık sevdıgım ınsanın adı pislik adam degılmıs adam olan adam böyle durmazdı bunları babasının yapmasına ızın vermezdı babası 4 trılyon borc ıcınde kuzenıme benım 1 trılyon alacagım var ogluma herseyı yaparım dıyomus kuzenımde borcunu ode demıs cevap yok anlayamıyorum bu adam nasıl yatıyor...

Pislikler! Herhalde bir enayi bulduk, senelerce borç ödetiriz diye düşünüyorlardı.

Tanışma, evlenme süreciniz toplamda ne kadar sürdü?

Sıkmayın canınızı. Giden 1 sene olsun, seviyorum, bir umut düzelir diye yıllarınızı harcamamışsınız çok şükür.

Siz yine eski neşeli siz olursunuz, o karaktersiz adam ve babası hep aynı bozuk kişikleri ile hayata devam edecekler. Huzur bulmaz onlar.

Bu iki arada laf taşıyan insanları da susturun. Sinrinizi bozmaktan başka neye yarıyor? Çok kredi borcunuz yoktur inşallah.

Bir dolandirici ile evlenmessin. Net. Cok üzgünüm ama o sana asik degildi. Seni sadece para olarak gördüler.
Hani bu sekilde evlenen kadinlar var ya, altinlari alip kaçiyorlar. Ha ise, esinde ayni seyi yapmaya çalismis.

Bu olay tabiki insanin pskolojisini bozar. Hatta çok agir bozar. Yapilan sey istismar. Senin güvenini istismar ettiler. Beline hiç olmayacak kadar yük koydular.

Bunu atlatmanin tek yolu psikologtur. Profesyonel destek lazim, yasanilan çok agir birsey.

Ha bide yapacagin birsey elbette yoktu. Dolandirildin. Magdursun. Kurbansin. Umarim onlar bir sekilde cezalarini çeker. Sende önüne bak, elbette çok güzel günlerin olacak.
bır dolandırıcı ıle evlenmek o kadar ağır kı hele de ona ınanıp sevmek bunların hepsının bende farkındayım o benı ben oldugum ıcın degıl ısım karıyerım evım arabam maasım ıcın sevmıs ya da sevmıs rolu yapmıs ama ben onu o oldugu ıcın sevmıstım psıkolog destegıne bu hafta baslamayı dusunuyorum zaten mıdem bulanıyor karektesızlıklerı aklıma gelınce ben onları allaha havale ettım allahım buyuk.

Pislikler! Herhalde bir enayi bulduk, senelerce borç ödetiriz diye düşünüyorlardı.

Tanışma, evlenme süreciniz toplamda ne kadar sürdü?

Sıkmayın canınızı. Giden 1 sene olsun, seviyorum, bir umut düzelir diye yıllarınızı harcamamışsınız çok şükür.

Siz yine eski neşeli siz olursunuz, o karaktersiz adam ve babası hep aynı bozuk kişikleri ile hayata devam edecekler. Huzur bulmaz onlar.

Bu iki arada laf taşıyan insanları da susturun. Sinrinizi bozmaktan başka neye yarıyor? Çok kredi borcunuz yoktur inşallah.
1 yıllık tanısma surecı 4 ay nısanlılık ve dugun 10 ay evlı kaldık nıkah tarıhım 24 ekım anlasmalı bosanma ıcın o sureyı beklıyorum gercekten bır enayı buldular bu borclar ortaya cıkınca uzerımdekı herseyı anneme devrettım ben bunun ayrı kavgasını ettı benle zaten evlenmeden oncekı borc senı baglamaz dıye ama ben kendımı garantıye almak ıcın devrettım onun tarafından ben kımseyle gorusmuyorum ama babası denen pislik arayıp kuzenıme yalanları konusup duruyo hayatımın 2 yılını beynımden cıkarıp atmak ıstıyorum allaha sıgındım eskı halımı o kadar ozluyorum kı o gulen kız olur muyum tekrardan bunu yazarken bıle aglıyorum cok seyı alıp goturdu benden en basta kalbımı..

Ailelerin karıştığı her evlilik böyle b.ka sarıyor.
Hele sırtını yasladığın adam değil de madam çıkıyorsa evliliği bitirmek kaçınılmaz son oluyor.
Dua et 3 ayda ne kadar nonoş bir adam olduğunu öğrenmiş de kurtulmuşsun. Ben gözün aydın diyeyim verdiklerin de başının gözünün sadakası olsun

bır dolandırıcı ıle evlenmek o kadar ağır kı hele de ona ınanıp sevmek bunların hepsının bende farkındayım o benı ben oldugum ıcın degıl ısım karıyerım evım arabam maasım ıcın sevmıs ya da sevmıs rolu yapmıs ama ben onu o oldugu ıcın sevmıstım psıkolog destegıne bu hafta baslamayı dusunuyorum zaten mıdem bulanıyor karektesızlıklerı aklıma gelınce ben onları allaha havale ettım allahım buyuk.

Birçok insan mutsuz evliliklerde kalmayi tercih ediyorlar. "Aman adim dula çikmasin" "Aman kader bu" diyerek. Ancak bak sen güçlüsün. Kim ne der diye düsünmedin. Mantikli karar alip, bosanma yolunu tuttun. O sere****lerin daha fazla senin üzerine geçinmelerini önledin.

Yani isin en agir tarafini yaptin. Onlari disariya attin. Bun yapabilecek güçteysen, bu olayi atlatabilecek güçtesindir demek. Evet aglayacaksin, bagirip çagirmak isteyeceksin. Böyle birseyi atlatmak, sindirmek kolay degil. Ama atlatacaksin, çok eminim.

X