Boşanma aşamasıyla ilgili sorular ve iç dökme.

Merhaba bu konu için üye oldum, uzatmadan anlatayım. Eşim olacak kişinin sosyal medya üzerinde mesajlarını yakaladım ekran resmini aldım, kendi telefonuma kaydettim. Kendine fake hesap açıp yapmış bunu. 2 gün oluyor öğreneli dün sinir ve aglama krizleriyle geçti.
Tabi onda da ağlamalar yalvarmalar klasik aldatan erkek hareketleri. İlk başta çok etkilendim ama şimdi daha bi sogukkanliyim. Kendisinin küçüklükten büyük travmaları var (taninmamak icin ayrıntı vermiyorum ailevi meseleler) onları bahane ediyor ailemde ne gördüysem onu uygulamism farkında değilim diyor. Halbuki ben her fırsatta sürekli telefon tv ikilisinden kopmasını ilişkimize heyecan katmamiz gerektiğini bu evlilikte çok yorulduğumu söylüyordum sürekli kendisine. Kısa kısa cevaplarla gecistiriyordu. Beni duymuş gibi yapıp bildiğini okuyordu meğer onun zaten başka uğraşı varmis:)))
Yakaladigimdan beri yemekleri yapıyor bulaşık yıkıyor evdeki her işi yapıyor 3 yıldır alamadığım verimi aldım demekki isteyince yapabiliyormus...
Cocuğumuz yok. Bile isteye yapmadım önce iş bulayım diye. Şu an işsizim ama kpssye hazırlanıyorum. Bu çocuk karari için kendimi alnımdan öpüyorum: )
Neyse dün psikoloğa gidicem tedavi olcam beraber gidelim son bi şans ver dedi gittik. Psikolog ayrı ayrı görüştü bizimle ve benim resmen özguvenim tazelendi. Ne kadar haklı olduğumu benim de geçmişten gelen travmalarımdan dolayı onu seçip evlendigimi söyledi bana .

İçimi dökmek istedim şimdi sorularım şöyle;
1.Kriz anında ben ona eşimi aldattığım icin evi, altınları vb eşime veriyorum, nafaka bağlıyorum yazdırıp imzalattim (kanıt olsun diye aldattım yazsin demişti online danıstigim avukat.) Bu işime yarar mı? 1 yıl ders calisicam Atanıp bu şehirden gitmek istiyorum kitap parası onu bunu aileme yük olmadan karşılamak için nafaka dedim ama bilmiyorum emin değilim. Aslında onun parasna minnet etmek de istemiyorum ama.. kendi bolumumden iş bulamam çok küçük bir yer annemlerin yaşadığı yer ama belki geçici işlere girerim bilmiyorum şu an .
2.Mehir belgesi duruyor şu kadar altın verecektir diye sahitlerin ve ikimizin imzası var kanunen gecerligi var diye biliyorum var mı?
3.En önemli sorum; şu an evi terketmedim gitmeyi düşündüm ama daha önce birkaç tanıdık davasında kadın evi terkettigi icin suçlu çıkarılmış ondan emin olamadım.
Bu durumda beni haksız çıkarma şansı var mı? Su an her şeyim senin olsun yeter ki beni bırakma modunda ama zerre güvenmiyorum boşanmaya gelince cirkinlesiyorlar.

Özellikle benzer şeyler yaşamış kişiler yardımcı olabilir mi? Daha aileme de söylemedim. Cevaplar için teşekkür ederim.
(Bu arada fiili aldatma yok sanal aldatma konusma mesajlaşma var, dava yorumlariniz açısından söylüyorum)

*Bu arada evlilikte benim yukarda saydiklarim disinda bugüne kadar problem yoktu. Saçma bi şekilde imrenilen bi evliligimiz vardı. Ev aldık araba aldık evliligimiz oturdu ben de iş bulunca çocuk gelecek şöyle yaparız böyle yaparız diye hayal kuruyorduk. Daha yeni tatile gittik geldik yani o kadar saçma ki yaptıkları. Rahat battı kendisine sanırım.

Güncelleme: avukatı aradım aklımdaki soruları sormak icin 1500 TL danışmanlık ücreti diyor su an çalışmadığım için mümkün değil vermem. Hanımlar bi el atın nasıl yapabilirim baro avukatları ücretsiz mi oluyor kafama göre gidebiliyor muyum? Ya da burda avukat olan birileri yardımcı olabilirse çok sevinirim. En azından yanlış bi adım atmamaya çalışırım..
Bence bebek yokken ayrilabilirsin aldattiysa.bu onun kisiligini gosterir.yol yakinken donebilirsin ama karar senin sonucta.diger huylari mukemmeldir affetmeyide secebilirsin.

X