Kız kardeşimin sevgilisi

ya bana çocuğun anlattıklari çok ergence hayaller gibi geldi.
şirket üzerineymiş beyni oymuş, villa yapilacak satilacak ev alınacak vs. kardeşiniz için hayaller paris hayatlar yine yeşillendi fındık dalları olacak gibi.
yaşları çok küçük bir kere daha ne istedikleri, nasıl bir eşleri olması gerektiği hakkında tam bir fikirleri dahi olmadığına o kadar eminim ki.
kardeşiniz okumayı kendi ekmegini kazanmayı kendi parasını eze eze yedikten sonra evlenmeyi düşünmezmi acaba?
Bence özellikle kadınlar yaşamak istedikleri ve yapabilecekleri şeyleri bekarken yaşamadan evlenmemeli.

ya bana çocuğun anlattıklari çok ergence hayaller gibi geldi.
şirket üzerineymiş beyni oymuş, villa yapilacak satilacak ev alınacak vs. kardeşiniz için hayaller paris hayatlar yine yeşillendi fındık dalları olacak gibi.
yaşları çok küçük bir kere daha ne istedikleri, nasıl bir eşleri olması gerektiği hakkında tam bir fikirleri dahi olmadığına o kadar eminim ki.
kardeşiniz okumayı kendi ekmegini kazanmayı kendi parasını eze eze yedikten sonra evlenmeyi düşünmezmi acaba?
Bence özellikle kadınlar yaşamak istedikleri ve yapabilecekleri şeyleri bekarken yaşamadan evlenmemeli.
Fındık dalları hep yeşil de, gençlik heyecanı ve cinsel çekim pembe gösteriyor, böyle sakura bahçesi gibi görüyor kız yaylayı şimdi fjfjfjfjgj

Bence de bi kaç milyonluk ortak bi paradan bahsediyormuş çocuk bunlsrdan harcayacaklarmıç evlilik hazırlığı sürecinde. Şimdi abi kıl olup demez mi ordan harcadınız bende aynı isterim. Demez mi benim hakkımdan almayın.
Bence de güzel ama çocuğun kardeşime dediği şey şu. İşletme benim üzerime kardeşim çalışan gibi. Kazanılan para ona göre bölünüyor. Ama nasıl oluyor da burda babaya para kalıyor da baba da kazanıyor o kısmı anlamıyorum. Baba iş yapmaya gitmiyomuş finansıyla da bu çocuk ilgileniyomuş asla anlamıyorum kafama da yatmıyo nasıl yani
İşletme babanindir o kurmuştur zamanında tabi ki hakkını alır işe gitmesede yılların emeği baba olmazsa kendi iş yerlerinde calisamazlardi,ayrıca ben de inanmıyorum işletmenin 21 yaşında ki bir çocuğun üzerine olduğunu abisi dururken neden küçük cocugun üzerine versinler.

Harcama kısmı icinde şunu söylemek istiyorum herkesin kendi parası var ise aylık aldığı oradan harcayabilir ama ortak paradan düğün vs masraflarını karşılamak isterse sorun çıkabilir.

Bence de bi kaç milyonluk ortak bi paradan bahsediyormuş çocuk bunlsrdan harcayacaklarmıç evlilik hazırlığı sürecinde. Şimdi abi kıl olup demez mi ordan harcadınız bende aynı isterim. Demez mi benim hakkımdan almayın.
Bence de güzel ama çocuğun kardeşime dediği şey şu. İşletme benim üzerime kardeşim çalışan gibi. Kazanılan para ona göre bölünüyor. Ama nasıl oluyor da burda babaya para kalıyor da baba da kazanıyor o kısmı anlamıyorum. Baba iş yapmaya gitmiyomuş finansıyla da bu çocuk ilgileniyomuş asla anlamıyorum kafama da yatmıyo nasıl yani
çocuk o yaşta işletme açamaz ne ara kazanıp açacak. işletmenin üzerine olduğu fikri bana nedense pek inandırıcı gelmedi adam neden 1 oğlunun üzerine yapsın diğeri abi arıza çıkarmaz mı. bence işletme babanın zaten oğullarıyla çalışıyor koşturmalı işlere vs kendi bakmıyordur. para paylaşımı da 2 şekilde olur.
1- ay sonu ciro neyse herkesin bir yüzdesi vardır (kendi belirledikleri) herkes yüzde düşenini alır
2- ciro ne olursa olsun oğullar sabit bir maaş alıyorlardır, kalan parayı baba alıyordur.

İşletme babanindir o kurmuştur zamanında tabi ki hakkını alır işe gitmesede yılların emeği baba olmazsa kendi iş yerlerinde calisamazlardi,ayrıca ben de inanmıyorum işletmenin 21 yaşında ki bir çocuğun üzerine olduğunu abisi dururken neden küçük cocugun üzerine versinler.

Harcama kısmı icinde şunu söylemek istiyorum herkesin kendi parası var ise aylık aldığı oradan harcayabilir ama ortak paradan düğün vs masraflarını karşılamak isterse sorun çıkabilir.
Hiç emin değilim ama sanıyorum o sıra abisi kendi mesleğini yapıyomuş. Ay çok karışık zaten kafam karıştı iyice 😂 tek bildiğim bi yerde eksikler olduğu ve çocuğun kardeşime doğruyu söylemediği. Ya da ailesi pohpohluyo çocukta öyle sanıyo. Kesinlikle sorun çıkar o kesin

Ordu kadar kafanıza taş düşsün ... siz saraydan mı geliyorsunuz, siz nerelisiniz?? Yazın nereli olduğunuzu , burdaki insanlar da sizin memlekete olan önyargılarını yazsınlar. Konuya geleyim bu kardeşin bir beyni vardır eminim demek ki Orduya da fındığına da itirazı yok. Ayrıca madem fındık üreticilerindne bu derece hazzetmiyorsunuz eve aldığınız Nutellayı da fındık ezmesini de almazsınız olur biter. O fındıklar da ayrica münasip yerlerinize ... neyse siz anladınız.
Orduyu savunurken banlanan koca yurekli cherry :lülülü: ıyyy ordu mu cok kötüü 🤣🤣🤣

çocuk o yaşta işletme açamaz ne ara kazanıp açacak. işletmenin üzerine olduğu fikri bana nedense pek inandırıcı gelmedi adam neden 1 oğlunun üzerine yapsın diğeri abi arıza çıkarmaz mı. bence işletme babanın zaten oğullarıyla çalışıyor koşturmalı işlere vs kendi bakmıyordur. para paylaşımı da 2 şekilde olur.
1- ay sonu ciro neyse herkesin bir yüzdesi vardır (kendi belirledikleri) herkes yüzde düşenini alır
2- ciro ne olursa olsun oğullar sabit bir maaş alıyorlardır, kalan parayı baba alıyordur.
Tabi canım benimde aklıma yatmıyor zaten. İyice öğrenmek lazım. Biraz daha zaman geçsin bakıyım belki doğru gelmez ama baktım kardeşim gereken soruyu soramıyor babam sorar zaten. Bu şekilde şimdi ses etmiyolar diye rahat ama ciddiye binmeye kalksa babam kardeşimi öylece avuçlsrına vermez.

Tabi canım benimde aklıma yatmıyor zaten. İyice öğrenmek lazım. Biraz daha zaman geçsin bakıyım belki doğru gelmez ama baktım kardeşim gereken soruyu soramıyor babam sorar zaten. Bu şekilde şimdi ses etmiyolar diye rahat ama ciddiye binmeye kalksa babam kardeşimi öylece avuçlsrına vermez.
adamın üstünde işletme var mı yok mu 2 dk e devletinden gösterebilir. tabi hoş olmayabilir bunu talep etmek ama tanıdık vs varsa en basit bir bankacı bile borcun harcın mal varlığını döküyor tc ile. emin olun siz, bir de ailenin tavırlarına bakın para durumu dışında da.

adamın üstünde işletme var mı yok mu 2 dk e devletinden gösterebilir. tabi hoş olmayabilir bunu talep etmek ama tanıdık vs varsa en basit bir bankacı bile borcun harcın mal varlığını döküyor tc ile. emin olun siz, bir de ailenin tavırlarına bakın para durumu dışında da.
Tabi canım öğrenmek çok basit. Belki kardeşim aç göster diyemez ama babam der. Demeli de zaten. Pek karışmıyor ama anlıyorum. Lastik gibi geriliyor babam bu konuya. Pek ciddiye almıyo gibi bi hali de var bıyık altından gülüyo gibi de emin olamadım 😂
Tanışma faslında ak koyun kara koyun belli olur zaten. O zaman anlarız ama ne kadar ertelersek o kadar iyi

Öyle tabi. Bizde karadenizliyiz. Ama bizde asla akraba evliliği olmaz onlarda var. Bizde öyle çaymış fındıkmış bişey olmaz hayvanlar varken bir iki hafta çayır biçerlerdi o kadar. Yıllardır o da yok. Hele aile apartmanı mevzusu bi teyzem öyle bi aileye gelin gitti yaşadıkları yenilir yutulur değil zamanla öyle bi hal almış ki şimdiki teyzeme bakıyorum nasıl susmuş ama ööyle olması onları yaşadığı için. Gözüyle görüyo yani en çok görüştüğümüz akrabamız üstelik. Enişteminde kendi işletmesi ve yanınd açalışan kardeşi mevzusu var yani nerdeyse her şey çok benziyo. Önnüde canlı örnek var. Ama cidden biz konuşunca sanki kötülüğünü istiyoruz. Sonra iki sözünü söyleyemedi diye gözleri doluyo cevap verdirmediniz diye kaçıyo odasına. Daha bana savunamıyo bile ilişkisini ne diyim yani. Gerçekten o kadar kızıyorum ki. Sırf kendini geri çekmesin anlatmaktan çekinmesin diye çok tepki vermemeye çalışıyorum
Karadenizli olduğunuzu bilerek yazdım yani benim karadenizli çok arkadaşım var komşum var çok iyi insanlar, aile yapıları böyle mesela ordulu biri ile Samsunlu biri bambaşka rize ile giresun başka, karadenizde kadınlar gelinler erkeklere göre daha çok çalışıp eziliyor bu bi gerçek. Kendilerie özellikle gelin gidenler diyor zaten bizim buraya gelin olmak zor diye. Kardeşinize tepki vermeyin ama anlatın em kötü aileniz kabul etmesin 2 sene evlilik işiyle bana gelmeyin desin anneniz babanız veya ileri atın 1sene nişanlı şartı koyun uzatın işi

Karadenizli olduğunuzu bilerek yazdım yani benim karadenizli çok arkadaşım var komşum var çok iyi insanlar, aile yapıları böyle mesela ordulu biri ile Samsunlu biri bambaşka rize ile giresun başka, karadenizde kadınlar gelinler erkeklere göre daha çok çalışıp eziliyor bu bi gerçek. Kendilerie özellikle gelin gidenler diyor zaten bizim buraya gelin olmak zor diye. Kardeşinize tepki vermeyin ama anlatın em kötü aileniz kabul etmesin 2 sene evlilik işiyle bana gelmeyin desin anneniz babanız veya ileri atın 1sene nişanlı şartı koyun uzatın işi
Annemde çok endişeli zaten. Annem ben tanıştırmak isteyince benim içime sinmezse vazgeçebilir misin demişti mantıklı sebep sunarsan vazgeçerim demiştim. Evlilik bu sonuçta ciddi bişey büyükler anlar gözüyle bakıyorum. Onayları olmadan adım atmak anca baruta ateş tutmak gibi etki verir. Bu dediğiniz de mantıklı annemlerle kardeşim yokken konuşayım bi

Artvinliyiz. Kardeşim de bende İstanbul'da doğup büyüdük.
Aslinda aranizda cok ta kultur farki yok gibi.Kis kardesiniz kafayi takmis bir kere engellemeniz konusmaniz cokta bir ise yaramayacak gibi.Olmazsa aranizda bir soz kesin2 senede zaman verin hem siz aileyi taniyin hem kardesiniz cocugu tanisin.En makul yol bu gorunuyor.2 sene sonrada hala direniyorsa cokta yapacak bisey yok kismetten otesi olmuyor

Bu arada bende karadeniz geliniyim.Ama esimin aliesi ile uzaklik nedeniyle cok gorusemedik.Ama muhtemelen yakin olsam yapamazdim.Onlar gelinleri cok calistiriyorlar.Ozellikle kadinlari kendileride cok calisiyorlar.Ayrica buyuklere bakma isine gelince kizlar pek orali olmuyor hep gelinlerden bekleniyor.Nihayetinde zor insanlar.Birde ben kultur farki yasadim belki ayni tarafli olsaydik bu kadar zor olmazdi

Aslinda aranizda cok ta kultur farki yok gibi.Kis kardesiniz kafayi takmis bir kere engellemeniz konusmaniz cokta bir ise yaramayacak gibi.Olmazsa aranizda bir soz kesin2 senede zaman verin hem siz aileyi taniyin hem kardesiniz cocugu tanisin.En makul yol bu gorunuyor.2 sene sonrada hala direniyorsa cokta yapacak bisey yok kismetten otesi olmuyor
Memlekete bakınca yok. Ama aile ilişkisine bakınca var. Bi de Karadeniz çok çeşitli ya. Artvinin her ilçesinde farklı bi kökene bağlı bölgeler var öyle biliyorum yani. Kültürlerde farklı oluyor haliyle. O yüzden çok çeşitli en azından bizim bölgemiz öyle. Hepsinden ayrı olarak bizim memeleketimizle tek bağımız anne babamınızın ebeveynlerinin orda olması. Onlar olmasa az bişey olan mal mülk dışında bizi bağlayan bişey yok oraya. Zaten Doğu Karadeniz'in en köşesinden gelip Batı Karadeniz'in en köşesine yerleşmişler annemle babam. Haliyle bizde İstanbul biçmii büyüdük biraz. Anne babamızın kardeşleri hariç pek aile ilişkimiz yok hatta bazılarıyla ayda yılda bir görüşüyoruz. Yıllardır yüzünü görmediğim konuşmadığım halam var en son 2 yıl önce bayramda gördüğüm teyzem var. O açıdan bakınca fark çok

Bana da aileyle tanışıp oturup kalksak ne olduklarını anlarmışız gibi geliyo da yine de kardeşim biraz saf aşık gözüyle bakıyo olaya o yüzden diğer etkenlerin yükünün ağırlığının farkında değil. Bunları içtenlikle anlayarak kabul ettiğini bilsem yine bi nebze içim rahat olur

Bu arada bende karadeniz geliniyim.Ama esimin aliesi ile uzaklik nedeniyle cok gorusemedik.Ama muhtemelen yakin olsam yapamazdim.Onlar gelinleri cok calistiriyorlar.Ozellikle kadinlari kendileride cok calisiyorlar.Ayrica buyuklere bakma isine gelince kizlar pek orali olmuyor hep gelinlerden bekleniyor.Nihayetinde zor insanlar.Birde ben kultur farki yasadim belki ayni tarafli olsaydik bu kadar zor olmazdi
O geline baktırma işi bizde de var. Babamın babasına kalsa bana kızlarım bakar ama ne hikmetse yine en rahat benim anne babamın yanındalar. Geçen kış geldiler de 1 hafta 2 kızında idare edemediler yine bize döndüler. Kadın çalıştırma konusunda da haklısınız annemin babası rizeye çay fabrikasına gidermiş kışın anneannem evi çekip çevirir erkek işi yaparmış annemlerde teyzesiyle büyümüşler. Ama şimdi bak kadıncağız asıl boyunun yarısı kaldı o zamanki yükünnü eziyetini şimdi çekiyo. Yine de öyle dinçler ki çok şaşırıyorum.
Oralıyım ama inanın ben bile yapamam öyle. Şehir hayatında büyümüş insanların yapacağı şeyler değil onlar

Cocugun ailesinin butun secelesini dokmussunuz okurken zorlandim. Ailenin Ordulu olmasinin konu ile alakasi ne onu da anlamadim. Burda okudugum kadari ile her tur ailede bu tarz sansasyonel olaylar oluyor. Siz nerelesiniz cok merak ettim acikcasi, 7 kusak istanbul herhalde.
Evlenmek icin yaslari kucuk, ama en azindan yaslari birbirine denk sizin gibi 21 yasindayken kendinden 7 yas buyuk biri ile evlenmeye calismiyor kardesiniz. Esinizin yasinin buyuk olmasi sizin durumunuzu daha iyi degil kotu yapiyor bence.
Bence evlenmezler, bir bakmissiniz bi aya ayrilmislar boyle kararlar vermek icin cok erken. Eger illa evlenicez diye israr ederlerse de aileniz sureci yavaslatmaya calissin ve aile apartmani gibi bi duruma engel olsunlar.
Benim genel izlenimim kardesinizin hayatina cok burnunuzu sokuyorsunuz gibi.

Bende acele etme diyorum ama o tanışın diyo e tanışınca iş ciddiye binmez mi biner. Sonra kurtaramayız ah akılsız kafam demesin istiyorum
Diyecegi kesin biz insanlar birseyin doğru olmadığını pişman olmadan yasamadab anlamıyoruz illa görmek gerekiyor

Cocugun ailesinin butun secelesini dokmussunuz okurken zorlandim. Ailenin Ordulu olmasinin konu ile alakasi ne onu da anlamadim. Burda okudugum kadari ile her tur ailede bu tarz sansasyonel olaylar oluyor. Siz nerelesiniz cok merak ettim acikcasi, 7 kusak istanbul herhalde.
Evlenmek icin yaslari kucuk, ama en azindan yaslari birbirine denk sizin gibi 21 yasindayken kendinden 7 yas buyuk biri ile evlenmeye calismiyor kardesiniz. Esinizin yasinin buyuk olmasi sizin durumunuzu daha iyi degil kotu yapiyor bence.
Bence evlenmezler, bir bakmissiniz bi aya ayrilmislar boyle kararlar vermek icin cok erken. Eger illa evlenicez diye israr ederlerse de aileniz sureci yavaslatmaya calissin ve aile apartmani gibi bi duruma engel olsunlar.
Benim genel izlenimim kardesinizin hayatina cok burnunuzu sokuyorsunuz gibi.
Benim genel izlenimim de biraz fazla atıp tuttuğunuz yönünde. Gayet reşit aklım başımda ve ne olduğunu bilerek evlendim şikayetçi değilim. Yasal olarak ya da kişisel olarak ya da fiziksel olarak hiçbir engel göremiyorum ben 22 eşim 29 yaşındayken evlenmiş olmak konusunda?
Ordulu olması değil mesele memleket yadırgamadım bilenler biliyor zaten ne demek istediğim ortada. Aile seceresi mi bu sizce yani aile ilişkilerinin durumunu açıklamak istedim çünkü benim gözümde önemli. Ailesine iyi davranmayan başkasına iyi davranmaz. 21-22 yaşında daha kendi ayakları üzerinde durmayı bilmeyen iki ergenlikten yeni çıkmış çocuğun evlenmesi normal mi geldi size anlayamadım? Bu mu iyi olan yani? Hadi iyi olan bu daha kendini savunmayı bilmeyen kardeşime önünü açıpta hadi kızıp git kendini ezdir mi diyim?

X