Kız kardeşimin sevgilisi

Erken bulabilirsiniz, yaş farkini fazla bulursunuz o sizin kişisel fikriniz tabi ki, siz öyle yapmazsiniz o ayri da 25 yasina kadar herkes cocuktur evlenmesinler demek çoook başka şeylere gidiyor. Olgun davranmamalari cocuk oldugu anlamina gelmez herkes ayni olgunlukta da olmuyor oyle bakarsak 30 yasinda cocuklar da olur. 🙄
Evet yaşlar biraz erken evlilik için ama çocukta değiller hani. Bence de abartılmış bu mesele.

Ben konuda sorun da göremedim açıkcası.

Kardesiniz jest yapıp kek yapmış, kv ne farkı var diyerek gelecekte nasıl bir iliskileri olacağını göstermiş aslında.

Kızlar merhaba. Olabildiğince açık olmaya çalışacağım. Lütfen yorumlarınızı nazikçe yapın kimseyle ters bi muhabbete girmek istemiyorum.

Kız kardeşimin görüştüğü bi çocuk var 5 aylıklar ama evlilik düşünüyorlar. Kardeşim 22 çocuk 21 yaşında. İkisinden de bahsedeyim azar azar neyden rahatsız olduğumu anlarsınız.

Kardeşim geç olgunlaşan bi tip. Ters konuşmaktan çekinmeyen dili sivri ama iyisi de çok merhametli aslında kalbi çok temiz kötü düşünceleri olmaz eski iki iş yerinden haksızlığa uğramasına rağmen hakkını savunmadan çıkıp gitti o yüzden kendini savunamadığını ve bu mekanizmayı geliştirmediğini düşünüyorum. Bize karşı da bi o kadar fena ama neyse dışarıya öyle değil demek istiyorum.
Çocukta aslında iyi bi çocuğa benziyo en azından şu an saygılı biri olduğunu ve kardeşime de iyi davrandığını görebiliyorum. Ortak tanıdıklarımız var. Çocukla ayrı aileyle ayrı. İki tarafta iyi insanlar olduğunu söylüyorlar. Çocuğun kardeşimi Sevdiğini düşünüyorum içini Allah bilir. Çocuk aile işletmesinde çalışıyor işletme çocuğun üzerineymiş öyle söylemiş kardeşime. İş alma ve yönetme işleriyle çocuk ilgileniyomuş. Bir de abisi var aslına hemşire abisi ama aile işinde daha çok kazandığı için orda çalışıyomuş. İşi yaparken de iki kardeş brlikte yapıyorlsrmış. Babası da var ama elini çekmiş beyin çocuk iş gücü iki kardeşin anladığım kadarıyla. Aile arazisine villa yapıp sattıktan sonra iki kardeşe ev almak gibi bi hedefleri varmış tabi anne babaya da bi ev ama aile apartmanı mantığında tam o kısmı kavrayamadım kardeşimin anlsttığını söylüyorum. Abisi bekar bu arada. Annesi de var çocuğun şimdiye kadar bi sorun yokmuş gibi ama bi kere kek yapmış kardeşim herkes beğenmiş ilk başta kadın nesi var farklı benden istesen bende yapardım falan demiş biraz kıskançlık yapmış gibi sezdim ama sonra kardeşimi görünce çok beğendiğini söylemiş. Zaten çocukla annesinin arası baya iyiymiş öyle söylüyor kardeşim babasıyla daha mrsafeliymiş bu da biraz endişelendirdi. Eski iş yerinin hemen yanında işletmeleri o yüzden ailesiyle önceden tanışıyordu kardeşim.

Ama kafama takılan kısım şu. Çocuğun memleketi ordu. Çok sevdiğim ordulu insanlar var ama aile ilişkileri çok iç içe anlaşabilseler iyi bişey ama anlatıcam. Bizimde yakın olduklarımız var ama bizim olduğumuzdan daha farklılar. Kalabalık bi aileler biz öyle değiliz. Fındık tarlaları yazın köye gidip tarlada çalışmalar falan işin içinde olanlar bilir zaten. Çekirdek aile hariç diğer akrabalarla araları pek iyi değil anladığım kadarıyla en azından bazılarıyla beni alakadar etmez de anlayın diye anlatıyorum. Akrabalardan biri öbürünün çocuğu evlenirken sırf sevmiyorlar onları diye kız tarafı sorunca iftira atmışlar sonradan gerçekler ortaya çıkmış o akraba evlenmiş ama aile içi karışmış işte anlatabildim umarım aile ilişkilerini. Bunların hiç biri beni bağlamaz sadece genelde rahatsız olduğum şeyleri anlatmaya çalışıyorum.
Kız kardeşimin böyle bir aile ilişkisi içerisinde yapamayacağını muhtemelen kendini ezdireceğini ve çocuğun şu anki güler yüzüne ve anlattıklarına aldanmaması gerektiğine inanıyorum. Burada neler okudum ne kandırılan kadınlar var aynı şeyi yaşamasını istemiyorum çok yıpranır kaldıramaz bu yükü anlatabiliyorum umarım.
Teyzem çok benzer bi aile ortamına evlendi ve kuzenlerim kardeşimi uyarmaya çalışıyor neyle karşı karşıya olduğunu ama dinlemiyor çocuğun söylediklerine güveniyor. Ben olsam bende güvenirim. Ama bize kulağını tıkıyor uyarıları dinlemiyor. Anladığını sanmıyorum. Çocuğu istemediğimizi evliliğe engel olduğumuzu sanmayın sadece endişeleniyoruz çünkü çok zor olmaya müsait bi ortam anlıyorsunuz değil mi? Evlenince aynı iyiliği, işte o masaya vuran aileme bağlı kalmam diyen çocuğu bulamayacağını düşünüyorum sonuçta aile şirketinde çalışan lise mezunu bi çocuk bildiği tek meslek bu.

Hepsinin yanında zaten çok gençler bende o yaşında evlendim ama eşim bu kadar genç değildi 7 yaş var aramızda o yaş farkı olmasa anlaşamazdık bile. Olgunluklarımız tutmazdı. Bazen yine de ben olgun kalıyorum eşimin yanında. Benim eşim ailesine karşı beni ezdirmez daha önce ezdirmedi zaten. Önlerini kapadı hemen ama bu çocuğun yapabileceğinden şüpheliyim. Yaşı, aileye bağlı olduğu konular yüzünden yapamaz gözüyle bakıyorum.

İnşallah ben yanılıyorumdur çok isterim mutlu olsun ama belki burda okuduklsrım duruma daha iyi gözle bakmamı engelliyordur. Benim bu noktada daha fazla yapabileceğim bişey yok aynı memlekete evli arkadaşım durum hakkında konuştu, kuzenim bu aile yapısının neleri getirdiğini anlattı, annem ben nasıl davranması gerektiğini dik durması gerektiğini anlattık. Kişisel şeylerden değil evlendiği kişinin ailesini ne kadar tanırsan tanı kv olarak tanımıyoruz kp olarak tanımıyoruz. O çocuk eş olunca nasıl davranacak bilemiyoruz. Herkes evlenirken bu şeyleri düşünüyor biliyorum. Herkes aynı eve girmeden önce iyidir. Öyle devam ederse ne ala. Tabiki mutlu bi ilişkisi sorunsuz bi hayatı olsun istiyorum. Burdaki mesele böyle bi aile yapısından, bu şekilde aile apartmanında yaşama durumundan korktuğumu söylemek istiyorum. Aynı mahalledeyken bile neler oluyor alt alta neler olur. İnşallah ki kendi kızları gibi benimseyip kardeşimi mutlu ederler çocuk kardeşimi yalnız bırakmaz da arkasında olur ama içimde bi his var niyeyse böyle olmayacak gibi geliyor.

Sizden rica ettiğim şey şu. Bu şekilde bi aile yapısı olan kişilerle evli olan kadınlarımızın neler yaşadığını iyi ya da kötü anlatmasını, en azından nasıl davranırsa güvende olabileceğini, ne konuda gözünü açması gerektiğini bu işin yanlış olacağının işaretlerinin neler olduğunu anlatmasını istiyicem. Mesajlarınızı kardeşime okutacağımı, kalbini kıracak şeylerden kaçınmanızı rica ediyorum
Kardeşinizin karakterindeki insanlar ( üstte bahsettiğiniz kadarıyla ) o olayın içine girmeyene kadar durumun ciddiyetini kavramazlar . Yapacak hiç birsey yok kendisi evlenip gorecek . Şunu da söyleyeyim yer yüzündeki hiç bir güç beni 21 yaşındaki bir erkekle evlenmeye ciddi düşünmeye itemez

Kardeşinizin karakterindeki insanlar ( üstte bahsettiğiniz kadarıyla ) o olayın içine girmeyene kadar durumun ciddiyetini kavramazlar . Yapacak hiç birsey yok kendisi evlenip gorecek . Şunu da söyleyeyim yer yüzündeki hiç bir güç beni 21 yaşındaki bir erkekle evlenmeye ciddi düşünmeye itemez
Aynen mesela sadece aileler vs falan değil. Meselenin en büyüğü yaşlar. Anlamak istemeyince yapıcak bişey yok

Abisi dururken 21 yasinda cocugun ustune vermişler komple is yerini, abisi yaninda calisiyo maasla oyle mi? Bi de kendi yonetiyor tamamen? Benim inanasim gelmedi niyeyse. 😃
21 yasinda cocuktan da koca filan olmaz. Kardedmsinizi de eziiimmm eziiimm ezerler gorunuyor.
al benden de o kadar yemin ediyorum iç sesim olmuş yazdıklarınn😁😁😁😁

X