Boşanma sonrası cocukla iliski

Ahshah bende boyle olsun ıstıyorum. Ben cocukla ugrasirken oda kafasini isten kaldiramasin

Herkes bunu soyluyor ama ben ihtimal vermiyorum. Umarim barisma hamlesi yapmaz. Bu dunyadaki tek zayif noktam kizim. Ailemdeki herkes kizin icin barisabilirsin, baska adamla ayni eve mi sokacaksin cocugunu dedigi icin yaralaniyorum. Kizimiz icin barisalim cumlesini asla duymak istemiyorum
Kız çocuğu olunca gerçekten ikinci evlilik çok daha zor güven verecek birini bulmak bu devirde çok zor

Bence eğer barışırlarsa 3-4 yılı bulur bu süreç. Bunun eski kocası çok inatçı, garip biri. Olgunlaşmamış. Eğer pişman olup, kendisini yontarsa, pandanın da gönlünü alıp, kendisini affettirirse olur bence evlilik tekrar.

Ayy buda cok dogru bi tespit. 36 yasindaki bir erkekten beklenmeyecek hareketler sergiliyor. Diyabet hastası olduğu icin bazi hareketlerini ona bagliyodum. Hastaligimla ilgisi yok deyince tutunacak dalım kalmadi

Bana karşı bir ilgisinin oldugunu düşünmüyorum açıkçası. Son zamanlarda iliskimiz arkadasa evrildi.
Ben salaklik yaptim, burda soylemeyi unuttum. Sevgilisiyle olan mesajlarin ustune evime gelince yuzune karsi "herkesin yas süresi farkli" dedim. Bosanmayi istemiyo muydun zaten dedi, evet dedim. Isteseydi burdan yürürdü.
Bende isin kizimla ilgili olan boyutundayim. Ilgileniyor, parasini veriyor ki benim icin en onemli kısım acikcasi maddiyat. Henuz iş bulamadim ve hersey cok pahali. Gerisini düşünmüyorum
Salaklık değil seni en hassas yerinden köşeye sıkıştırmaya çalışmış. Sen de altta kalmamissin. Ama evliliğin bitisinin yasini, hüznünü yasayamamissin. Tabi ki de kararını tekrar düşüneceksin.
Eski esin de ayni durumdadır. Senin o cevabına yanıt vermemesi ondan değil yani.
İş konusuna odaklan. Negatif dusunme. Aç değilsin açık da degilsin. Tekrar barissaniz dahi bir daha ayrılsaniz elin güçlü olsun.

Sende biraz kendimi gördüm bazen aşırı kızıp boşanma dilekçesi getirip imzalatmak istiyorum sonra da işte böyle dolabı monte edecek insan beklerim gerçi tamir işleri gelir elimden ama🤪

Evlilige mumkun oldukca bosanma kelimesini sokma :) Bikez aklina dusunce her tartismada kafa direkt oraya gidiyor. Bosansam bitecek, bosansam sinirlenmeyecegim, bosansam kurtulacagim...
Dolabi sagolsunlar sadece kesip boyayip yollamislar. Çivi deligi bile yoktu, güç istiyordu🤦‍♀️
Yok eş pişman olmuş yaa tavırlarından anlaşılıyor yanında kadın kahkahası duyurmak da sırf kıskandırmak için yaa pandanın dolabını monte etmiş yazık ya 😄boşanmış hiç uğraşmasa uğraşmaz
Kadin yokmus o gun yaninda. Starbucksta tiklim tiklim otururken beni denemis aklinca.
Ya Allahtan o kadar duyarsiz birisi degil. Bu davranislari bana olan ilgisi yuzunden degil. Bana yardim edecek kimse yok, cocuk hayatimi kitledi, bunlarin farkinda. Arada bir dogru dusunebiliyor kendisi 😂

Salaklık değil seni en hassas yerinden köşeye sıkıştırmaya çalışmış. Sen de altta kalmamissin. Ama evliliğin bitisinin yasini, hüznünü yasayamamissin. Tabi ki de kararını tekrar düşüneceksin.
Eski esin de ayni durumdadır. Senin o cevabına yanıt vermemesi ondan değil yani.
İş konusuna odaklan. Negatif dusunme. Aç değilsin açık da degilsin. Tekrar barissaniz dahi bir daha ayrılsaniz elin güçlü olsun.

Cocuk olunca yasayamadim duygularimi. Duzen degisikligine cok tepki verdi. Aglayacagim, cocuk aç. Yatmak istiyorum, cocuk gece uyanik. Yemek istiyorum, agliyor. Dogru duzgun depresyona giremedim 😂
Cok sukrediyorum evim var, karnimiz doyuyor. Eski esime soyledim. Cevresi cok genis, personel arayan olursa beni yonlendirecek. Muhtemelen bikac aya iş bulurum gibi geliyor

Cok dogru soyluyosun %100 dogru tespit. Bende dik karakterim ama törpülemeye calistim. Eskiden sinirlenince basip yuruyuse giderdim. Bundan rahatsiz oldugu icin biraktim. Bu sefer balkona cikiyorum, pesimden gelip bıdı bıdı konusuyor. Zaten ofkeliyim yapma diyorum, sus diyorum, yok susmuyor, asla susmuyor.
Ben hep kafama gore yasadigim icin özgürlük alanimin kisitlanmasindan rahatsiz oldum. Eski eş bunu farkettikce ustume geldi. 4 sene sonra ilk defa giysime karisti, bile bile yapti, beni rahatsiz etmek icin.
Ciddi bir iletisim sorunumuz var. Kendisinin baska sorunlari da var. Hayatinda basaramadigi herseyi başkasına yüklüyor. "Hayir" kelimesinden, istediginin olmamasından hoslanmiyor.
Iyi huylarida vardi tabi, inkar edemem. Terapi olmadan asla ayni eve girmem kendisiyle
Haha bunu burda anlattığına inanamıyorum. Ama anlatacağım. Kıyafet vs bizim ilişkimizde hiç problem olmadı. Zaten ben o konularda çok rahat yetistirildim.Ama perde konusunda takıntısı vardı. Ben hiç evin perdesi kapalı açık mı dikkat etmem. Eşim de habire yok ışık vardı yok bura görünüyor vs derdi.Sanki her an biri bizi izliyor. Umursamıyorumdum ama sürekli yapıyordu. Azcik dikkat etsene deyip cart perdeyi çekiyordu. Birgün ışık açık, tül var yani içeri görünüyor. Ben de oturuyorum. Üstüm basım da kapalı bu başladı yine bak perdeden bilmem vs diye. Ayağı kalktım üstümü cikardim. Bunun gözler açıldı. Bir daha perde dersen tamamen soyunurum dedim. Bitti çok uzun zamandır perde kelimesini duymuyorum:)

Bu düşünceler zzten beni yiyor. Birde buradaki konulari okuyunca korkuyorum. Olay benim evliligimle sınırlı değil. Eski eş evlenirse cocuguma nasil davranacaklar göremeyeceğim.

Ben bekar halimle buradaki boşanmışları okurken şok oluyorum. 🤣

Kimisi diyorki kocam eski eşiyle asla ama asla görüşemez ben olmadan. Bu korkunç bir düşünce. Niye benim çocuğumla ilgili bir konuyu ben illa eski kocamın, yeni eşiyle paylaşmak zorunda kalayım? Hangi insan kendisiyle alakalı bir konunun, yeni cici anne, yeni cici baba tarafından bilinmesini ister. Medeniyet,iyi niyet kalmamış insanlarda.

Birde bikac sey ekleyecegim. Siddet yok, aldatma yok, neden boyle oldu diye dusunuyorsunuz degil mi?

Benim annem ve babam cok kavga ederdi..babam öldüğünde ben 7 yasindaydim. 7 yasina kadar geceleri hep bagirma, çığlık sesine uyanirdim. O kocaman odanın icinde kucucuk kalirdim. Caresiz hissederdim, suclu hissederdim, "Allahim annem ölmesin, babam ölmesin, ben öleyim" diye dua ederdim. Karakola giderdik, sevinirdim kavga bitecek bidaha olmayacak sanirdim. Bu yuzden bu yasima kadar hep yuksek sesten rahatsiz oldum arkadaslar. Eski eş olacak kisi bana sesini yukselttikce ben yatakta büzüsüp, battaniyenin altina saklanam cocuk oldum. Ayaklari ciplak, annesinin elinden tutup evden kosarak cikan kiz oldum. O yuzden eski eşin her bagirmasinda evden kendimi sokaga attim. Bagirma dedikce bagirdi. Allahim anlatirken bile boguluyorum. Arkadaslar ben kalabalik evde kalamam bile biliyor musunuz? Fisilti sesi duysam uyanirim. En ufak sese kalkarim. Bana hep annemle babami hatirlatti bu evlilik.

Haha bunu burda anlattığına inanamıyorum. Ama anlatacağım. Kıyafet vs bizim ilişkimizde hiç problem olmadı. Zaten ben o konularda çok rahat yetistirildim.Ama perde konusunda takıntısı vardı. Ben hiç evin perdesi kapalı açık mı dikkat etmem. Eşim de habire yok ışık vardı yok bura görünüyor vs derdi.Sanki her an biri bizi izliyor. Umursamıyorumdum ama sürekli yapıyordu. Azcik dikkat etsene deyip cart perdeyi çekiyordu. Birgün ışık açık, tül var yani içeri görünüyor. Ben de oturuyorum. Üstüm basım da kapalı bu başladı yine bak perdeden bilmem vs diye. Ayağı kalktım üstümü cikardim. Bunun gözler açıldı. Bir daha perde dersen tamamen soyunurum dedim. Bitti çok uzun zamandır perde kelimesini duymuyorum:)

Ay aglamakliydim, bunu gorunce yuzum guldu.:)
Bende bana karisinca istediğimi giydim ciktim. Sokagin ortasinda tövbe estağfurullah demeye basladi. Evlenmeden once ayni evdeydik, beni boyle gordun ve aldin diyorum ben degistim diyor. Tam cildirmalik.

Birde bikac sey ekleyecegim. Siddet yok, aldatma yok, neden boyle oldu diye dusunuyorsunuz degil mi?

Benim annem ve babam cok kavga ederdi..babam öldüğünde ben 7 yasindaydim. 7 yasina kadar geceleri hep bagirma, çığlık sesine uyanirdim. O kocaman odanın icinde kucucuk kalirdim. Caresiz hissederdim, suclu hissederdim, "Allahim annem ölmesin, babam ölmesin, ben öleyim" diye dua ederdim. Karakola giderdik, sevinirdim kavga bitecek bidaha olmayacak sanirdim. Bu yuzden bu yasima kadar hep yuksek sesten rahatsiz oldum arkadaslar. Eski eş olacak kisi bana sesini yukselttikce ben yatakta büzüsüp, battaniyenin altina saklanam cocuk oldum. Ayaklari ciplak, annesinin elinden tutup evden kosarak cikan kiz oldum. O yuzden eski eşin her bagirmasinda evden kendimi sokaga attim. Bagirma dedikce bagirdi. Allahim anlatirken bile boguluyorum. Arkadaslar ben kalabalik evde kalamam bile biliyor musunuz? Fisilti sesi duysam uyanirim. En ufak sese kalkarim. Bana hep annemle babami hatirlatti bu evlilik.

Eski kocanın amacı evlilik süreci senin böyle eline oyuncak yapabilmek olmuş. İyice ezmeye çalışmış. Boşanacağını sanmıyordu bence. Evden gideceğini de. Senin zayıf noktanı bilip, bunu ısrarla sürdürmesi çok tehlikeli bir şey, çünkü bilinçli yapılmış. Her ilişkide kavga olur. Ama bir noktaya kadar hatalar tekrar edilir. Bir noktadan sonra bilinçli kötülük olur.

Ben bekar halimle buradaki boşanmışları okurken şok oluyorum. 🤣

Kimisi diyorki kocam eski eşiyle asla ama asla görüşemez ben olmadan. Bu korkunç bir düşünce. Niye benim çocuğumla ilgili bir konuyu ben illa eski kocamın, yeni eşiyle paylaşmak zorunda kalayım? Hangi insan kendisiyle alakalı bir konunun, yeni cici anne, yeni cici baba tarafından bilinmesini ister. Medeniyet,iyi niyet kalmamış insanlarda.

Ya cok ilginc gercekten. Dogum yapiyorsun, cocugu kucagina veriyorlar ya hayattaki onceligin o cocuk oluyor. Kocadan, ana babadan daha once o geliyor.
Baba icinde aynisinin gecerli oldugunu düşünüyorum. Bunu kendi iliskimden bagimsiz soyluyorum bu arada. Kime sorarsan sor evlat candır der. Araya nasil girebilirsin? Ben bu kafayi anlamıyorum.
Cocuk icin istesen de istemesen de omur boyu gorusmek zorundasin. Cocuklu insanlarla evlenen kişilerin bunu kabullenmesi gerekiyor.

Ha bazi kadinlar eski eşleri evlenince cildiriyor, oda yanlis. Valla toplumun ortasi yok ya. Hep uçlarda yaşıyoruz

Eski kocanın amacı evlilik süreci senin böyle eline oyuncak yapabilmek olmuş. İyice ezmeye çalışmış. Boşanacağını sanmıyordu bence. Evden gideceğini de. Senin zayıf noktanı bilip, bunu ısrarla sürdürmesi çok tehlikeli bir şey, çünkü bilinçli yapılmış. Her ilişkide kavga olur. Ama bir noktaya kadar hatalar tekrar edilir. Bir noktadan sonra bilinçli kötülük olur.

Begumcum bende tam bu yuzden ona kirginim. Etraftan cocuk icin evliliginize devam edin, tartismayin baskisi cok geldi.
Bakti ki panda gitmiyor, pandanin isi yok, pandanin annesinin kafa gidik, bu kiz gitmez, istedigimi yapayim dedi. Bu beni incitiyor.

Buraya yazdigim kadar yazmadigim seylerde var. Sırlarım var cekirdek ailemle ilgili. Hayatimda ilk defa birine sırlarımı actim, oda bunu kullandi. Guven duygumu zedeledi.
Bazi seyleri bilincli yapti, bazilarini bilincsiz yapti. Yontulmamis bir birey oldugu icin beni ne kadar yaraladigini anlayamadi ve anlayabilecegini sanmıyorum. O yuzden barismak icin bana karsi adim atsin istemiyorum

Karsima geçip sen salaksin dese inan bu kadar kirilmazdim. Hatta muhtemelen affederdim.
Benim zor durumumu bana karsi kullanmasini, bunda beis gormemesini, ben ne bicim insanim dememesini kendime yediremiyorum. Şu an ekstra destek olmasinin sebebini bazen buna bagliyorum. Belki farketti ve vicdan yukunu hafifletiyor diyorum. Belki kendimi kandiriyorum. Benim icin bir kuru ozur yeter halbuki. Bu kadar kolay bir insanim

Yanlış anlamayın barışın demiyorum. Haddim de değil. Görmezden de gelmeyin ki zaten gelmemissiniz. Sizin gecmisinizi bildiği halde köşeye sıkıştırmaya çalışmış. Bu eslige yakışmaz.
Ama siz de geçmişle fazla ozdeslestirmissiniz evliliğinizi. Bağırsin arada. Bu patolojik degil. Bizim evde her evdeki kadar bagris cagris olurdu. Bunlar da bende travma yaratmadı. Baska bir sürü çocukluk travmam var ama bunlar değil.
Eşlerin ikinci evlilikleri çocuk varken sorun ama bu da şimdilik sizin sorununuz değil.
Sizin sorununuz iş bulmak. Ve o sırada eski eş dahil olmak üzere flört edebilirsiniz. Bakın bakalım eski eş hatanın farkında mı yoksa kendin de hiç mi sorun görmüyor. Alan tanıyın hayatın tüm etmenlerin kontrol edemezsiniz. Size çocukken tanınmayan alanı siz de tanımıyorsunuz.

Yanlış anlamayın barışın demiyorum. Haddim de değil. Görmezden de gelmeyin ki zaten gelmemissiniz. Sizin gecmisinizi bildiği halde köşeye sıkıştırmaya çalışmış. Bu eslige yakışmaz.
Ama siz de geçmişle fazla ozdeslestirmissiniz evliliğinizi. Bağırsin arada. Bu patolojik degil. Bizim evde her evdeki kadar bagris cagris olurdu. Bunlar da bende travma yaratmadı. Baska bir sürü çocukluk travmam var ama bunlar değil.
Eşlerin ikinci evlilikleri çocuk varken sorun ama bu da şimdilik sizin sorununuz değil.
Sizin sorununuz iş bulmak. Ve o sırada eski eş dahil olmak üzere flört edebilirsiniz. Bakın bakalım eski eş hatanın farkında mı yoksa kendin de hiç mi sorun görmüyor. Alan tanıyın hayatın tüm etmenlerin kontrol edemezsiniz. Size çocukken tanınmayan alanı siz de tanımıyorsunuz.

Hayir hayir aksine teşekkür ederim yorumlariniz icin. Ben saglikli dusunemiyor olabilirim. Fiziksel olarak cok yorgunum, unutkanligim basladi, kan tahlili yaptirmam gerekiyor, ruhsal olarakta zedelendim. Bunu yapiyorum, en dogrusu bu diyemiyorum. Hatta bazen cumleleri bile karisik yaziyorum, farketmissinizdir belki.

Bagirma konusundaki hassasiyetim fazla evet. Beni korkutuyor. Fiziksel olarak zarar vermeyecegine eminim ama korkuyordum. Bide babaannem esimi fiziksel olarak babama benzetmisti, gercekten benziyor. Ilk zamanlar bana o kadar ozenli davranirdi ki babaannem bunlari gordukce oglum gibi seviyorum seni derdi. Hersey tepetaklak oldu.
Gercekten su an onceligim iş. Hayatima devam etmek istiyorum. Sosyal hayatim olsun, kizimla hayallerimi gerceklestirebileyim istiyorum. Eski eşe gelirsem benimle flort etmiyor 😅 gecenlerde ilk defa cocukla ilgili uzun uzun mesaj atti bana, onu yapti, sunu yapti diye. Normalde ne zaman alacaksin, arayayim mi ötesinde mesajimiz olmuyordu. Bana arkadasca yaklasiyor

Ha bu arada yine yazmayi unuttum.
Size çocukken tanınmayan alanı siz de tanımıyorsunuz.
Bu cumle bende farkindalik yarattı. Olur olmadik herseyin ihtimalini düşünüyorum, cevap hazırlıyorum, simdi farkettim. Buda beni bunaltıyor. Bunu duzeltmek icin çabalayacağım

Hayir hayir aksine teşekkür ederim yorumlariniz icin. Ben saglikli dusunemiyor olabilirim. Fiziksel olarak cok yorgunum, unutkanligim basladi, kan tahlili yaptirmam gerekiyor, ruhsal olarakta zedelendim. Bunu yapiyorum, en dogrusu bu diyemiyorum. Hatta bazen cumleleri bile karisik yaziyorum, farketmissinizdir belki.

Bagirma konusundaki hassasiyetim fazla evet. Beni korkutuyor. Fiziksel olarak zarar vermeyecegine eminim ama korkuyordum. Bide babaannem esimi fiziksel olarak babama benzetmisti, gercekten benziyor. Ilk zamanlar bana o kadar ozenli davranirdi ki babaannem bunlari gordukce oglum gibi seviyorum seni derdi. Hersey tepetaklak oldu.
Gercekten su an onceligim iş. Hayatima devam etmek istiyorum. Sosyal hayatim olsun, kizimla hayallerimi gerceklestirebileyim istiyorum. Eski eşe gelirsem benimle flort etmiyor 😅 gecenlerde ilk defa cocukla ilgili uzun uzun mesaj atti bana, onu yapti, sunu yapti diye. Normalde ne zaman alacaksin, arayayim mi ötesinde mesajimiz olmuyordu. Bana arkadasca yaklasiyor
Sizin enerjiniz değişsin gelir flört eder. Şu anda sıkıştığınizi farkediyor. Yoksa 3 kere sevgilin var mı demez.
Paranız yoksa adam kızınizi aldığında gidin mahalle hamamına. Kese attirin o bile değişiklik.
Zaten çocuk küçük, bu yaşları zor, yeni yuruyorlar, bosanmissiniz hem de esin abuk subuk psikolojik baskısından, çevre sıkıştırıyor, para yok bunlar negatif.
Sağlıklısıniz, kızınız sağlıklı, gayet aklı başında ve de karakterli bir insansınız, çocukken yaşadığınız onca şeye rağmen kendinizi, çevrenizi sağlıklı elestirebiliyorsunuz.
Aslında tüm konunun özeti kendinize bir huzur verin. Çocuğun da uyku saati düzensiz olsun ne olacak?

Sizin enerjiniz değişsin gelir flört eder. Şu anda sıkıştığınizi farkediyor. Yoksa 3 kere sevgilin var mı demez.
Paranız yoksa adam kızınizi aldığında gidin mahalle hamamına. Kese attirin o bile değişiklik.
Zaten çocuk küçük, bu yaşları zor, yeni yuruyorlar, bosanmissiniz hem de esin abuk subuk psikolojik baskısından, çevre sıkıştırıyor, para yok bunlar negatif.
Sağlıklısıniz, kızınız sağlıklı, gayet aklı başında ve de karakterli bir insansınız, çocukken yaşadığınız onca şeye rağmen kendinizi, çevrenizi sağlıklı elestirebiliyorsunuz.
Aslında tüm konunun özeti kendinize bir huzur verin. Çocuğun da uyku saati düzensiz olsun ne olacak?

Goruntulu aramak istediğinde hep evdeyim, tabi kafasi rahattir :) aslinda cocugu aldikca cikip yürüyorum, kahve iciyorum, tek basima olsam bile geziyorum ama cok sık alamiyor iş durumundan dolayi 🤦‍♀️ bu konuyu konustum, ablamlara bırakabilirsin, onlar zaten cocugu istiyor dedi. Ramazandan sonra arada bir goturup birakacagim, kendime alan taniyacagim.
O mesaj bana gelene kadar cok iyiydim aslinda. Mesajdan sonra sarsildim :KK43:
Toparlayacagim
Ihtimalleri dusunmeyecegim
Kasmayacagim
Çok teşekkür ederim 😍 kendi kendime hapishane insa etmisim resmen

X