Boşanma sonrası yeni hayata adaptasyon süreci

Çocuksuz ayrıldınız ve 3.5 sene evli kaldınız.Hic tasalanmayin takriben bu yaz bile iyi hissetmeye başlayacaksınız.Biliyorum yıkılan hayaller gelinlik düğün eş dost vs vs vs ve verdiğiniz emekler..Unutmak için neler yapabilirsiniz şöyle ki mesela kanser değilim bu günde saglikliyim elim ayağım tutuyor iki gözüm görüyor bakmam gereken 5 çocuğum yok parasız çaresiz kadinma sığınma evinde değilim ve en önemlisi mezar ziyaretinde bulunun (BU DURUMDA OLANLARA AYRİCA SİFA DİLİYORUM) .Hala hayattasiniz acinizi hüznünuzu kucumsemiyòrum asla....Sadece daha ömrünüz var kalbiniz atıyor bundan sonrası size kalmış.Bir köşede hüzünle kahrolmak yada inanmak.Ben çok güzel olacağını düşünüyorum sizin için zamanı gelince her şey yoluna girince derdi olana derman gelir . acı yarıştırmiyorum fakat ben bin mislini yaşayıp atlattiysam elbette sizde atlatirsiniz iyi nekahatler .Bu arada doğru kişi çıkıncaya bağlamayın olayı siz doğru kişiyi bulmalısınız onunda tek yolu önce yalnızlığı kabul etmek sonra ruhunu iyileştirmek en sonda ben ne istiyorum diyebilmek .....Azla yetinmeyin çocuk için evlenmek için yalnızlıktan kurtulmak için zaten bı kere evlendim nolacak demek için evlenmeyin...Yoksa bu dersi tekrarlar hayat .Zamanı gelince öylede iyi olacaksınız ki buna siz bile inanamayacaksınız

Cokda düşünmeyin beyin hastalıkları böyle böyle başlıyor.Siz yapamamış değilsiniz ki olmamış.Buda dünyanın sonu değil.Bende ikinci evliliğimi yaptım.Keske binotuz yıl ömrüm olsada bu eşimle yaşasam.Yasadigim her kötü şey rüya gibi bana..Yaşama gücümüz o kadar fazlaki inanın hayat sizi bir köşede unutmaz.Ofkeyi büyütmeyin Biliyorum zor ama anlayacaksınız bir gün sizde iyiki bitmiş diyeceksiniz.Tabiki mantıkla bakar ve iyi olmak iyileşmek isterseniz herşey sizde....

1 yili gecti ben bosanali. Haksizligi hazmetmek zor oluyor. Tek care kabullenmek. Evrt haksiziga ugradim deyip yolunuza devam etmelisiniz. Gecmisi degistiremiyoruz, degistiremeyecegimiz seylerin ustune dusunmek sadece zaman kaybi
Alakasız olacak belki ama eski eşiniz evlendi mi yada sizinle tekrar denemek istedi mi ? Merak ettiğim bir konuydu sizin konunuz 🤭

Alakasız olacak belki ama eski eşiniz evlendi mi yada sizinle tekrar denemek istedi mi ? Merak ettiğim bir konuydu sizin konunuz 🤭

Eski esim evlenmedi bi ara sevgilisi vardi nolfu bilmiyorum. Benim eski es sahsina münhasır bir karakter. Ben ise girdigimde gunde 5 kez sacma sebeplerle ariyodu, birakti. Simdi de arada flort etmeye calisiyor, karşılığını alamıyor. Bi ay sonra tekrar deniyor. Barisma talebi denemez buna bence 😂

Eski esim evlenmedi bi ara sevgilisi vardi nolfu bilmiyorum. Benim eski es sahsina münhasır bir karakter. Ben ise girdigimde gunde 5 kez sacma sebeplerle ariyodu, birakti. Simdi de arada flort etmeye calisiyor, karşılığını alamıyor. Bi ay sonra tekrar deniyor. Barisma talebi denemez buna bence 😂
Sizi yoklamaktan başkalarıyla tanışmaya fırsat bulamıyor demekki 😂

Sız tamamiyle geride bıraktınız mı peki ?

Merhabalar. Konularımı bilenler vardır.
Boşanma sonrası süreç benim için sancılı geçmeye başladı. Çünkü yaşadığım 3.5 senelik evliliğin bırakmış olduğu psikolojik travmalara ek bir de yaşanması gereken yas süreci .. Tüm düzenimin , yaşadığım şehrin , iş hayatımın değişmesi … Aile yanına dönmek . Hepsine alışmaya çalışıyorum. Uyku düzenim bozuldu, işe adapte olmaya çalışıyorum. Sürekli olarak nedenler , niçinler … Onu özlemiyorum ama ben bunları mı hakettim düşüncesi beni çok yoruyor. Nasıl böyle yanlış kararlar aldım hayatım nasıl bu hale geldi gibi …
Daha önce boşananlardan yorum istiyorum. Nasıl geçiyor bu süreç ? Neler yaptınız ? Yeni hayatınızı nasıl kurdunuz ? Adaptasyon sizin içinde sancılı oldu mu ?
bu süreç tam da böyle sizin süreciniz gibi geçiyor bende hep neden ben dedim, neden bu hatayı yaptım nasıl böyle bir adamla evlendim nasıl çocuk yaptım diyip durdum hala da diyorum inanın. zor bir süreç ama adapte olacaksınız merak etmeyin. kendinizi mutlu edeceğiniz şeyler yapın, bol bol kitap okuyup kafanızı dağıtmaya çalışın. hedefler koyun kendinize ben öyle yaptım ve hedeflerimin hepsini tek tek gerçekleştirdim şimdi yeni hedefler koydum kendime.

Çocuksuz ayrıldınız ve 3.5 sene evli kaldınız.Hic tasalanmayin takriben bu yaz bile iyi hissetmeye başlayacaksınız.Biliyorum yıkılan hayaller gelinlik düğün eş dost vs vs vs ve verdiğiniz emekler..Unutmak için neler yapabilirsiniz şöyle ki mesela kanser değilim bu günde saglikliyim elim ayağım tutuyor iki gözüm görüyor bakmam gereken 5 çocuğum yok parasız çaresiz kadinma sığınma evinde değilim ve en önemlisi mezar ziyaretinde bulunun (BU DURUMDA OLANLARA AYRİCA SİFA DİLİYORUM) .Hala hayattasiniz acinizi hüznünuzu kucumsemiyòrum asla....Sadece daha ömrünüz var kalbiniz atıyor bundan sonrası size kalmış.Bir köşede hüzünle kahrolmak yada inanmak.Ben çok güzel olacağını düşünüyorum sizin için zamanı gelince her şey yoluna girince derdi olana derman gelir . acı yarıştırmiyorum fakat ben bin mislini yaşayıp atlattiysam elbette sizde atlatirsiniz iyi nekahatler .Bu arada doğru kişi çıkıncaya bağlamayın olayı siz doğru kişiyi bulmalısınız onunda tek yolu önce yalnızlığı kabul etmek sonra ruhunu iyileştirmek en sonda ben ne istiyorum diyebilmek .....Azla yetinmeyin çocuk için evlenmek için yalnızlıktan kurtulmak için zaten bı kere evlendim nolacak demek için evlenmeyin...Yoksa bu dersi tekrarlar hayat .Zamanı gelince öylede iyi olacaksınız ki buna siz bile inanamayacaksınız
Çok güzel yorum ❤️

X