boşanma ve nafaka davaları ile ilgili sorularınızı cevaplayabilirim

Canım merhaba, zae bir süredir online olmuyor bende onun affına sığınarak sorunu cevaplayacağım...
Öncelikle uyku bozukluğu için psikiyatriste gitmek pek akıllıca olmamış, herhangi bir psikolog ile de görüşebilirdiniz ancak gittiği psikiyatristten konu ile alakalı bir belge alabilirsiniz neticede hasta kaydı tutulmuştur...Eğer karşı taraf ablanızın akli muhakemesinin yerinde olmadığını iddia ediyorsa bunu kanıtlamak zorunda bu da belgesiz kanıtsız olmaz, bu durumu kanıtlaması gereken kişi ablanız değil, siz yalnızca iddialarını çürütecek şekilde gidilen psikiyatristten hasta kaydı alın eğer durum uykusuzluktan ibaretse zaten bir sorun yok, depresyon konusuna değinilmiş olsa bile boşanma arifesinde bunlar normaldir, birde üzerine psikolojisinin bozulduğuna dair manevi tazminat isteğinde bulunursunuz...

Bunun dışında ablanız dayak yediğine dair darp raporu almış mı? Mesajlar diyorsunuz, bu mesajların içeriğini ve mesajların gönderildiği telefon numarasını mahkemeye sundunuz mu? Zina iddiasına karşılık sizin bu telefon numarasının kime ait olduğuna dair sorgulama talebinde bulunmanız gerekir ve mahkemede bu isteğinizi yazılı olarak belirteceksiniz, yapılacak incelemde süregelen ilişkinin boyutu, günde kaç defa mesajlaşıldığı kaç defa arama yapıldığı görülecektir zaten hat sahibinin açık kimliği ortaya çıkacağından ablanız eşine ait basit bir kütük kaydını da mahkemeye sunarsa zaten bu kişinin yeğeni olmadığı ortaya çıkabileceği gibi ister yabancı bir kişi ister yeğen(!) olsun zina zinadır...hatta işi iyice yokuşa sürüp hat sahibi kişinin mahkemeye getirilmesini sağlayabilirsiniz bakın o zaman o eşin paçaları nasıl tutuşuyor...

çok tesekkür ederim inanın bilseydik gidermiydik ablam gidelim dedi gittik atarax falan verdi gönderdi doktor.ne yazık ki darp raporu almadık dövdüğü zaman polis çağırdık durumu anlattık ablama şikayetçi misin dedi ablam o anlık korkusundan dolayı hayır dedi bu kişide bir daha yapmıyacagım dedi ikisinin kimliğini aldı bir kağıda imza attırdı hepsi bu telefon numarası var kadının hatta ben bile kadınla konuştum ama adını falan öğrenemedim zaten bende sahit olarak yazıldım dövdüğüne ve aldattığına karşılık.size özelden bu konu hakkında mesaj atabilirsem sevinirim..

çok tesekkür ederim inanın bilseydik gidermiydik ablam gidelim dedi gittik atarax falan verdi gönderdi doktor.ne yazık ki darp raporu almadık dövdüğü zaman polis çağırdık durumu anlattık ablama şikayetçi misin dedi ablam o anlık korkusundan dolayı hayır dedi bu kişide bir daha yapmıyacagım dedi ikisinin kimliğini aldı bir kağıda imza attırdı hepsi bu telefon numarası var kadının hatta ben bile kadınla konuştum ama adını falan öğrenemedim zaten bende sahit olarak yazıldım dövdüğüne ve aldattığına karşılık.size özelden bu konu hakkında mesaj atabilirsem sevinirim..

Canım, kardeşim geilnce sorunu yanıtlar, sen mesajını yaz ona birde elinizdeki numara kontürlü hat mı yoksa faturalı hat mı? Eğer faturalı ise hiç değilse adının ve soyadının ilk 2 harfini öğrenebiliriz...

Son düzenleme:

Doktor reçete yazmıştır , o reçetenin kopyasını ve ilacın prospektüsünü mahkemeye sunun, atarax zararsız bir ilaçtır ve çok da iyi uyutur bu durumda suçlamalar zaten düşüyor zira insanların çoğunun uyku bozukluğu vardır zaten, ben bile arada yarım içiyorum bu ilaçtan :)

Darp raporu tutturmamışsınız ama polis memuru kağıt imzalattığına göre o kağıt hala gidilen merkezde duruyordur, tarihini hatırlayıp gidin, durumu anlatın kardeşiniz şikayetçi olmamakla ne büyük hata yaptığını halihazırdakı durumu ve hala dayak yemeye devam ettiğini memurlara anlatsın ve o belgenin kopyasınıda mehkemeye sunsun netice itibarı ile belgenn içeriği önemli ;darp iddiası ile başvurdular ama şikayetçi olmadılar gibi bir cümle yer alıyorsa işinizi görür...Kadını ne siz ne kardeşiniz bir daha aramasın lütfen, hakkınızda taciz hakaret vs gibi bir çok suçlamada bulunabilir, bu aşamada moralinizi yüksek tutup kendinize hakim olmanız gerek ki bura size iş düşüyor. birde hemen yukarı beni yokluğumda kardeşim yazmış, telefon numarası eğer faturalı hat ise kolaylıkla öğrenebiliriz isminin ve soyisminin ilk harflerini, hiç yoktan çevrenizde o harflerle başlayan kişiler olup olmadığına göz atarsınız...mahkemeyede yazılı olarak telefon numarasının araştırılması ve her iki numara arasında geçen iletişim dökümünü istersiniz...şahitlik meselesine gelince sizden başka arada kan bağı olmayan şahitler bulunması sizin yararınıza olur canım...

arkadaşlar uzmanlık alanım olan boşanma ve nafaka davaları ile ilgili soru ve sorunlarınızı bu konu altında elimden geldiğince cevaplayabilirim. konular çok çeşitli o yüzden arada sorularınız diğer başlıklarda gözden kaçabiliyor.

merhabalar. ben 5,5 aylık evli bir bayanım.boşanmak istiyorum.05.01.2011 tarihinde davayı açtım.ve 28.02.2011 de mahkeme günü.eşimde boşanmayı kabul ediyor.şiddetli geçimsizlik ( evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile) diye başvurdum.(maddi durumum nedeniyle avukat tayin edemedim) mahkeme benden şahit listesi istedi.3 tane de şahit yazdım. acaba tek celsede biter mi ?? ne yapmam gerekiyor mahkeme de. eşimle öyle kavga , dayak gibi problemlerimiz yok.ama hiç bir konuda anlaşamıyor sürekli tartışıyoruz.zaten neredeyse görücü usulü bir evlilik oldu.1 kere görüştüm yani.böyle işte.. 1 yılın altında olduğumuz için ilk celsede bitmezse 3 yıl dava açamıyorsun dediler bana.umarım böyle bir şey yoktur.avukat arkadaşlarım yardımcı olurlarsa çok sevinirim.SAYGILARIMLA

merhaba 3.5 yıllık evliyim ve 17 aylık oglum var şiddet gördüğüm için boşanmaya karar verdim.. bunu yaklasık 2 sene öncede yasadıgımız için darp raporu alıp şikayette bulunmustum..eşimle tekrar barıstıgımızdan davadan vazgectim ama hakim yinede bu olayın 5 yıl içinde tekrarlanırsa esimin ceza alacagını belirterek davayı bitirdi.. şimdi ise aynı şeyler söz konusuve ben yeniden rapor alıp onu şikayet ettm ancak bu defa boşanma davasıda acacagım.. ilk olarak sorum 17 aylık bi erkek bebegi annesine şiddet uygulayan bir babaya verirlermi? ve ben bu davadan nasıl tazminat ve nafaka alabilirim calısmıyorum ailemin durumu ii fakat eşimin yaptıklarının bi cezası olsun istiyorum...gidişat ne yönde olur yardımcı olurmusunuz teşekkürler.......

arkadaşlar uzmanlık alanım olan boşanma ve nafaka davaları ile ilgili soru ve sorunlarınızı bu konu altında elimden geldiğince cevaplayabilirim. konular çok çeşitli o yüzden arada sorularınız diğer başlıklarda gözden kaçabiliyor.

merheba...bende yaklaşık 1.5yıllık evliyim eşim evlenmeden önceki gibi değil buyüzden anlaşamıyorum herşey problem yapamıyorum onunla devamı olucağınada inanmıyorum buyüzden boşanmak istiyorum.boşanmak istediğimi sölediğimde kapı orda diyo fakat ben gitmiyorum boşanmak isteyen gider diyo. çünkü beraber mahkemeye gidip dilekçemizi verip eşyalarımıda alıp öle gitmek istiyorum böyle yapmam doğrumudur neyapmam lazım yada bana yardımcı olurmusunuz..

merhaba 3.5 yıllık evliyim ve 17 aylık oglum var şiddet gördüğüm için boşanmaya karar verdim.. bunu yaklasık 2 sene öncede yasadıgımız için darp raporu alıp şikayette bulunmustum..eşimle tekrar barıstıgımızdan davadan vazgectim ama hakim yinede bu olayın 5 yıl içinde tekrarlanırsa esimin ceza alacagını belirterek davayı bitirdi.. şimdi ise aynı şeyler söz konusuve ben yeniden rapor alıp onu şikayet ettm ancak bu defa boşanma davasıda acacagım.. ilk olarak sorum 17 aylık bi erkek bebegi annesine şiddet uygulayan bir babaya verirlermi? ve ben bu davadan nasıl tazminat ve nafaka alabilirim calısmıyorum ailemin durumu ii fakat eşimin yaptıklarının bi cezası olsun istiyorum...gidişat ne yönde olur yardımcı olurmusunuz teşekkürler.......

Daha çok küçük olduğu için mahkeme otomatik olarak oğlunu sana verir. Boşanma sonrası oğlunu büyüteceğin ortamı mahkeme araştırır. Ayrıca boşanma süreci boyunca ayrı yaşadığını kanıtlayıp o süre içersinde ödenen nafakadan faydalanabilirsin, ayrıca boşanma süreci boyunca geriye dönük tazminat hakkın var ama davayı kimin açması gerektiğini şu an hatırlamıyorum, eşin devlet memuru ise aylık maaşının büyük kısmı ayrı kaldığın aylarla çarpılıp sana tazminat olarak dönüyor bildiğim... Boşanma uzun bir süreç kararlı isen vazgeçme 1 veya 2 yıl sürebilir.

merheba...bende yaklaşık 1.5yıllık evliyim eşim evlenmeden önceki gibi değil buyüzden anlaşamıyorum herşey problem yapamıyorum onunla devamı olucağınada inanmıyorum buyüzden boşanmak istiyorum.boşanmak istediğimi sölediğimde kapı orda diyo fakat ben gitmiyorum boşanmak isteyen gider diyo. çünkü beraber mahkemeye gidip dilekçemizi verip eşyalarımıda alıp öle gitmek istiyorum böyle yapmam doğrumudur neyapmam lazım yada bana yardımcı olurmusunuz..

Dilekçeyi beraber vermeniz şart değil o anlaşmalı protokol boşanması olur. sen gir bir dilekçe yazdır, mahkeme günü al, tebliğ adresi de ev adresini verirsin, eşin ister mahkemeye gelsin ister gelmesin 3/5 dava ile sonuçlanır. ev eşyalarının hepsini alamazsın mahkeme kararı ile paylaştırılır.

merhabalar. ben 5,5 aylık evli bir bayanım.boşanmak istiyorum.05.01.2011 tarihinde davayı açtım.ve 28.02.2011 de mahkeme günü.eşimde boşanmayı kabul ediyor.şiddetli geçimsizlik ( evlilik birliğinin temelinden sarsılması nedeni ile) diye başvurdum.(maddi durumum nedeniyle avukat tayin edemedim) mahkeme benden şahit listesi istedi.3 tane de şahit yazdım. acaba tek celsede biter mi ?? ne yapmam gerekiyor mahkeme de. eşimle öyle kavga , dayak gibi problemlerimiz yok.ama hiç bir konuda anlaşamıyor sürekli tartışıyoruz.zaten neredeyse görücü usulü bir evlilik oldu.1 kere görüştüm yani.böyle işte.. 1 yılın altında olduğumuz için ilk celsede bitmezse 3 yıl dava açamıyorsun dediler bana.umarım böyle bir şey yoktur.avukat arkadaşlarım yardımcı olurlarsa çok sevinirim.SAYGILARIMLA

eğer şahitlerin sağlam olursa mahkeme ilk celse olmasa bile 2. 3. celsede boşar, mahkemeler kadın haklarını daha çok koruyor bunu unutma. sadece boşandıktan sonra tam hatırlamıyorum ama 1 yıl gibi sanırım tekrar evlilik yapmanı yasaklıyor diye hatırlıyorum

Dilekçeyi beraber vermeniz şart değil o anlaşmalı protokol boşanması olur. sen gir bir dilekçe yazdır, mahkeme günü al, tebliğ adresi de ev adresini verirsin, eşin ister mahkemeye gelsin ister gelmesin 3/5 dava ile sonuçlanır. ev eşyalarının hepsini alamazsın mahkeme kararı ile paylaştırılır.

kabul ederse oda anlaşmalı boşanıcaz ben istanbuldym memleketime kafamda herşeyi bitirip öle dönmek istiyorum onun için burda onunla beraber haledip öyle gitmek istiyorum yani beraber gidersek daha çabuk sonuçlanır diye düşüdüğüm için

merhabaa avukat hanım ben boşanmyala iligli deildee hukikii bii konuda yardım almak istiyorumm

evlelikte aldıggımz e v eşimin üzeürnee oldu benimm eger allah korususn herjhangi bii durumda o aldıgımz evden pay alabilirmiyim yoksa eşimiii hak sahibi oluyor......yanii kısaca benimmm o eden alcam pay olurmuu :44:

nafaka davaların da hukuk hep kadınlardan yana fakat bu konuda madur olan erkeklerde çok fazla adam ikinci evliliğini yapmış. aldığı maaş asgari ücret kirada nafaka 300 bu insan hayatını nasıl sürdürecek anneleri de biraz insafa davet ediyorum. sadece yeteri kadarını istiyelim çalışmaya açık olalım çalışıp kendimiz kazanalım

merhabalar benimde bir sorum olacak...geçenyıl erkek tarafından evlilik birliği içinde alınmış ve kadının üzerine tapusu çıkarılmış bir ev,boşanma sonrası nasıl paylaştırılır...evin yarı kirası erkeğe verilse yada diyelimki ev 200bin erkeğe 100bin ödense koca evden çıkarılabilir mi...bu paylaşım kadın evin içinden çıkmadan nasıl halledilir... evin yarı bedelinin ödenmesi için mahkeme ne kadar süre verir...yani kadın bu 100bini ödeyemezse ne olur...mahkeme mi satılığa çıkarır bu konuda bilgi verirseniz çok seviniceğim.....

merhaba avukat hanım ben size birşey danışmak istiyorum benim ablam eşinden boşanıcak ama emekli ablam emekli olduğu için nafaka alamazmı şimdi bu durumda eşinden alırmı,ayrıca 4 adette evleri var
2 tanesi eniştemin 2 tanesi ablamın üzzerine bunların paylaşımı nasıl olur sizce ablam sorunları olduğu için bandırmadaki kendi evine gitti eniştem ankarada kaldı bu durumda evden gittiği için ablam suçlumu olur,2 tanede yetişkin çocukları var erkek kuzenim askerde kız kardeşide üniv. okuyor bunların nafaka olayları nasıl olur yaşları 18 den büyük çünkü ablam çok dolduruşa geliyor arkadşlarının hergün şöyle yapıcam böyle yapıcam yani tazminat falan dio çok aklımız karıştı yardımcı olursanız bu sorduklarıma çok sevinirim çünkü eniştem nafaka vermek istemiyor emeklisi var diye sanırım ablama ayrıcada evin birini vermek istiyor gibi bir durumları var

peki eşinizle ayrı yaşadığınız dönemde eşiniz evlilikten sonra edindiğiniz malları satarsa nasıl hak iddia edilir? ben hemen dava açmamıştım yani onun istediği mi oldu? birde 1,5 yaşında kızım var babası yaz tatilinde 1 ay yatılı istiyo ama kızımıza 5 dak. bile bakamazdı. bu yaştaki çocuk babaya yatılı verilebilir mi? verilmezse kaç yaşından itibaren verilebilir?

merhabalar
benimde siz bir sorum olucak ben 2,5 aylık evliyken eşimden boşanmaya kara verdim ve boşanma davası açtım dayak yüzünden darp raporuda aldım. şuanda davamız devam etmekte kendise bana 50.000 tl likkarşı dava açtı biz karakolluk olduğumuz çin kamu bize dava açtı bende onu tırmalamıştım oda rapor almış aöa sulh cezdaki mahkemede ben beraate ttim oda ertleem cezası aldı ben şikayetçi olmadıpımiçin para cezası almadı şimdi 28 temmuzda davamzı var ve çok gerginim şahitlerimde var beni iş yerimde rahatsız ettiğine dair bi arkadaşım gözümün şiştini gördü o gittikten sonra babam şahit patronum şahit olucak acaba ben tazminat davamı kazanabilirmiyim ayrıca resimlerde var kafamın şiştiğine dair rapaorumda var bana yardımcı olursanız sevinirim...

biz eşimle 1buçuk yıldır evliyiz eşimin ailesiyle bir yaşadık ve eşimle anlaşamadık hep sorun çıktı eşim bana ilgisiz davranıp hep ihmal etti sevgimiz bitti artık eşimi görmek istemiyorum bu sorunlar yüzünden psikolojim bozuluyo hep hasta oluyorum eşimle konuştuk anlaşmalı boşanmaya karar verdik ama o ilgilenmiyo sen hallet diyor ben davayı açsam masrafları benmi karşılamak zorundayım lütfen yardım edermisiniz?

İnternette bu şekilde danışmanlık yapmanız avukatlık kanunu VE HAKSIZ REKABET açısından kanuna uygun değildir. Davranışınız Reklam yasağı maddesine de aykırılık teşkil etmektedir.

sizden ve tüm üyelerden özür diliyorum yanlış yere yazmışım bir türlü nereden danışacağımı bilemedim bende şaşırdım sanki avukatmışım gibi banasorular gelditekrar özür

X