Boşanma, Yenidoğan velayet

Arkadaşlar birde ben bi anda evden çekip gitmek istiyorum. Çocuğa ait tüm eşyaları ve kendi kıyafetlerimi alıp çekip gitmek mahkeme de suç sayılırmı?

Arkadaşlar birde ben bi anda evden çekip gitmek istiyorum. Çocuğa ait tüm eşyaları ve kendi kıyafetlerimi alıp çekip gitmek mahkeme de suç sayılırmı?

bir avukata danışın ve ona gore hareket edin. Evi terk ettikten hemen sonra dava acmalisiniz diye biliyorum. Ayrica bebekten dolayi baska haklariniz var. Barinacak yeriniz yoksa ve esinizin gidecek yeri varsa dava suresince evin kendinize tahsisini talep edebilirsiniz mesela. Bu sadece bir ornek.
Ama bazi avukatlar evi terk etmeyin diyormuş. Avukatsiz hareket etmeyin sonra basiniz cok agrir

Ben suclamadim sizi ne haddime sadece size göre bir adam değilmiş eşiniz üzmüş yormuş sizi ta nisanliyken bile.Cocugunuzun varlığına tabiki şükür ben onun için niye olmuş diye tek bir kelime yazmadım.İste böyle erkekler insanı bu kadar çok bezdiriyor sadece bunlari yaşamış olmanız üzücü.Yeni bir bebekle daha güzel daha anlayışlı kıymet bilen ve hakeden bir eş olamamis bundan sonrası iyi olsun hem bebeğiniz hem sizin için

Böyle şeyler çok şükür yok ama ya iftira atıp bunların olduğunu iddaa ederlerse diye korkuyorum. Kolay değil böyle şeyler değilmi? Yani bir kızılcık şerbeti vakası geliyor aklıma açıkçası öyle kolay çocuğu babaya vermişlerdi
İnanın hiç kolay değil :) çok rahat olun lütfen. Öyle kaynana görünce elti mahkemede bu kadın o.... Diye iftira atarak velayeti alsalardi Türkiye' de velayeti anne de çocuk kalmazdı. Malesef yoz bir toplum olduk boş konuşmayı seviyoruz .

Merhaba arkadaşlar, size bir konuda danışmak istiyorum.
Eşimle severek evlendik ama baştan beri annesi ve kız kardeşi ile problemler yaşıyorum. Baştan beri hep eşimi benle paylaşamıyorlar. Ve aile olarak çok yalancı ve iftiracı insanlar. Ben nişanlılık dönemimden beri bunlarla mücadele ediyorum ve eşim hiç sesini çıkarmıyor hiç beni savunmuyor. Annesi aramızı bozmaya çalışıyor sürekli yalanları ile evimden yuvamdan hiç çıkmıyor herşeye karışıyor. Ve şimdi de 2 aylık bir bebeğim var. Lohusalık sürecimde bana yapmadığı psikolojik baskı kalmadı ve yine her zamanki gibi eşim sesini çıkarmadı bana da hak vermedi. Bana annelik sevincimi yaşatmadılar. Eşimi seviyordum ama bu süreçte ona da bakış açım çok değişti 40ım çıkana kadar sürekli annesini çağırdı bende kaldılar görümcem kayınbabam kaynanam ve büyükanneleri hepsi bende kaldı yaptıkları psikolojik şiddeti anlatmama gerek yok az çok tahmin edersiniz. Kısaca yaşanan onca şeyden sonra eşimle boşanmayı düşünüyorum bir kaç kere de düzelmesi gerektiğini yoksa boşanacağımı söyledim ama hala aynı hala ailesini çağırmaya bana hakaret etmelerine göz yummaya devam ediyor. Ben boşanma davası açacağım ve merak ettiğim şuan çalışmıyorum 2 aylık bebeğimin velayetini kesin alabilir miyim ? Küçücük çocuğu benden ayırmazlar değil mi?

Küçük çocuğu asla anneden ayırmazlar.

Evet benim bildiğim evi terk etmek suç oluyor. Sakın böyle bir hata yapmayın derim.
Dayanamıyorum artık. Eşim artık beni çok yoruyor. Çocuktan sonra çok değişti. Beni görmüyor. Sadece çocuğu görüyor. Sürekli ailesini içine sokuyor. Ne yapabilirim başka onu mu evden kovayım. Çekip gitmek istiyorum

bir avukata danışın ve ona gore hareket edin. Evi terk ettikten hemen sonra dava acmalisiniz diye biliyorum. Ayrica bebekten dolayi baska haklariniz var. Barinacak yeriniz yoksa ve esinizin gidecek yeri varsa dava suresince evin kendinize tahsisini talep edebilirsiniz mesela. Bu sadece bir ornek.
Ama bazi avukatlar evi terk etmeyin diyormuş. Avukatsiz hareket etmeyin sonra basiniz cok agrir
Şuan bekliyorum belki düzelir diye ama aynı hareketleri yapmaya devam ederse çekip gidecem tabi öncesinde bir avukat ile görüşeceğim. Aslında bir avukat buldum. Ama fırsatım yok ki gideyim. Bir de belki bir umut düzelir diye bekliyorum. Gözümde artık konumu çok farklı aslında çok sarsıldı evliliğim ama yine de insan bir anda vazgeçemiyor

Keşke kocam ağızlarının payını verse bu durumda olmazdık. Peki ben bana bu yapılanları nasıl ispatlarım. Çünkü hiç birini kabul etmeyecekler. Ve üstüne eminim bana iftira atacaklar. Öyle yalancı insanlar. bir gün çocuğumu emanet ettim çocuk kusmuş bana söylemedi. Ben zıbının üstünden gördüm. Sorunca da aa çok az kustu dedi. Ama bildiğiniz zıbın sırılsıklamdı. Kendisinin yanında hiç ağlamadığını kusmadığını mükemmel baktığını iddaa etmek için her türlü yalanı söylerdi bana.
Canım benim.. bu erkeklerin klasik blöfüdür çocuğu alıcam diye.. minicik bebek nasıl alacakmış alsa bakacak gibi bir de tehdit ediyor anasına atmak bakmak değil.
Mahkeme zaten sana verir küçücük.. kaldı ki büyük dahi olsa öncelik annenindir.
Velayet konusunda çok rahat ol. Keşke araya girmeseler minicik bir bebeğin ahını alacak bu aile. Bakalım gün görecekler mi!! Allah bildiği gibi yapsın hepsini eşin de başını taşlara çok vurur bir aileyi bir düzeni yıkacak pasiflikten.. keşke değişse farketse de bebişiniz analı babalı büyüse

Ben suclamadim sizi ne haddime sadece size göre bir adam değilmiş eşiniz üzmüş yormuş sizi ta nisanliyken bile.Cocugunuzun varlığına tabiki şükür ben onun için niye olmuş diye tek bir kelime yazmadım.İste böyle erkekler insanı bu kadar çok bezdiriyor sadece bunlari yaşamış olmanız üzücü.Yeni bir bebekle daha güzel daha anlayışlı kıymet bilen ve hakeden bir eş olamamis bundan sonrası iyi olsun hem bebeğiniz hem sizin için
Çok teşekkür ederim 🙏🏻 eşim de çok zor bir insan neden devam ettim bilmiyorum sevgi belki bağlılık. Eşim de her zaman bana karşı psikolojik şiddet uygulayan bir insandı şimdi daha beter çocukla ilgili herşey de beni suçluyor. Kussa ne yaptın diyor ağlasa neden ağlattın diyor

Şuan bekliyorum belki düzelir diye ama aynı hareketleri yapmaya devam ederse çekip gidecem tabi öncesinde bir avukat ile görüşeceğim. Aslında bir avukat buldum. Ama fırsatım yok ki gideyim. Bir de belki bir umut düzelir diye bekliyorum. Gözümde artık konumu çok farklı aslında çok sarsıldı evliliğim ama yine de insan bir anda vazgeçemiyor

Kisisel iliski konusunda bisey diyemicem, benim kafamda evliligim bitmisti.
Ortada bebek varken insan onun icin ikilemde kaliyor. Acaba cocuga haksizlik mi ediyorum diye. Bende bunu zaman zaman düşünmüştüm.
Ama bosandiktan sonra cocugu hic esirgemedim babasindan, hep aldi gordu. Haftada 3 4 gun babaya gidiyor hala.

Esiniz gibi adamlarin duzelecegini sanmıyorum ben

Telefonda da danışmanlık oluyor bir avukattan online danışmanlık al istersen tüm detayları konuşursunuz

İnanın hiç kolay değil :) çok rahat olun lütfen. Öyle kaynana görünce elti mahkemede bu kadın o.... Diye iftira atarak velayeti alsalardi Türkiye' de velayeti anne de çocuk kalmazdı. Malesef yoz bir toplum olduk boş konuşmayı seviyoruz .
O kadar yalancı insanlar ki ne yaparlar bilmiyorum korkuyorum o yüzden çocuğumu alırlar diye. Düşünerek sağlam adımlar atacağım. Ani karar vermemek için bekliyorum. Dediğiniz gibi avukat ile görüşüp herşeyi yazıp çizip öyle yol izleyeceğim.

Canım benim.. bu erkeklerin klasik blöfüdür çocuğu alıcam diye.. minicik bebek nasıl alacakmış alsa bakacak gibi bir de tehdit ediyor anasına atmak bakmak değil.
Mahkeme zaten sana verir küçücük.. kaldı ki büyük dahi olsa öncelik annenindir.
Velayet konusunda çok rahat ol. Keşke araya girmeseler minicik bir bebeğin ahını alacak bu aile. Bakalım gün görecekler mi!! Allah bildiği gibi yapsın hepsini eşin de başını taşlara çok vurur bir aileyi bir düzeni yıkacak pasiflikten.. keşke değişse farketse de bebişiniz analı babalı büyüse
Keşke canım keşke çok istedim hep uyardım çocuk oldu uyardım ağladım her gün ağladım boşanacağım araştırma yapıyorum dedim. Hala yok düzelmiyor bir insanı nasıl değiştirebilirim ki. Ama dediğin gibi başını taşlara vuracak olan benden çok o olacak. Geri dönüp o aile ile nasıl yaşayacak. Çocuğunu ayda 2 kere görmek ona yetecek mi? Eşi ile arası bozulacak yuvası darma duman olacak. Ama eşim asla pişman olup affet düzelelim demez aşırı gururlu bi insan burnu yere düşse almaz benle çekişir.

X