Boşanma, Yenidoğan velayet

Kisisel iliski konusunda bisey diyemicem, benim kafamda evliligim bitmisti.
Ortada bebek varken insan onun icin ikilemde kaliyor. Acaba cocuga haksizlik mi ediyorum diye. Bende bunu zaman zaman düşünmüştüm.
Ama bosandiktan sonra cocugu hic esirgemedim babasindan, hep aldi gordu. Haftada 3 4 gun babaya gidiyor hala.

Esiniz gibi adamlarin duzelecegini sanmıyorum ben
Ben de çocuğuma bakınca ağlıyorum. Onu boşanmış bi anne baba ile büyüteceğim diye. Ama ben çok kızgınım mahkeme ayda 2 kere diyorsa 2 kereden fazla asla göstermem. Çünkü haketmiyor. Yanımda durmadı ailemizi bozdu çok kızgınım çok. Ailesine bile göstermek istemiyorum. Gidip beni mahkemeye versinler öyle gösteririm ancak

Ben de çocuğuma bakınca ağlıyorum. Onu boşanmış bi anne baba ile büyüteceğim diye. Ama ben çok kızgınım mahkeme ayda 2 kere diyorsa 2 kereden fazla asla göstermem. Çünkü haketmiyor. Yanımda durmadı ailemizi bozdu çok kızgınım çok. Ailesine bile göstermek istemiyorum. Gidip beni mahkemeye versinler öyle gösteririm ancak

Baba madde bagimlisi, alkolik, siddet meyilli vb degilse cocugu gostermemeyi dogru bulmuyorum ben. Cocugun gelisimi açısından cok onemli bence ebeveynle bag kurması.
Cocugu gostermezseniz olacagi soyleyeyim ben. Babada ayni zamanda cocukla bag kuramadigi icin bisure sonra bu duruma alisacak ve hayatini yasamaya devam edecek.
gidip gezmesi, tatile gitmesi bile size batacak belki evlenecek. ondan sonra sizde buraya gelip eski esim bekar gibi yaşıyor arayip sormuyor, cocugum baba istiyor, tum sorumluluklar bende diye konu acacaksiniz. Bide cocuk ergenlige girdiğinde ya ofkeli ya ice kapanik olmasi gibi sorunlarla karsilasacaksiniz.

Cocugu babaya göstermemek babaya verilen ceza degil, cocuga verilen ceza

Baba madde bagimlisi, alkolik, siddet meyilli vb degilse cocugu gostermemeyi dogru bulmuyorum ben. Cocugun gelisimi açısından cok onemli bence ebeveynle bag kurması.
Cocugu gostermezseniz olacagi soyleyeyim ben. Babada ayni zamanda cocukla bag kuramadigi icin bisure sonra bu duruma alisacak ve hayatini yasamaya devam edecek.
gidip gezmesi, tatile gitmesi bile size batacak belki evlenecek. ondan sonra sizde buraya gelip eski esim bekar gibi yaşıyor arayip sormuyor, cocugum baba istiyor, tum sorumluluklar bende diye konu acacaksiniz. Bide cocuk ergenlige girdiğinde ya ofkeli ya ice kapanik olmasi gibi sorunlarla karsilasacaksiniz.

Hayır hayır yanlış anladınız. Babaya göstermeyeceğim demedim babaya mahkemenin verdiği karara göre göstereceğim. Yani 2 günse 2 gün fazlası yok. Eşimin ailesine göstermek istemiyorum sadece.

Şuan belki evlenecek dediniz ya o kadar üzücü geldi ki. Çok zor bi karar vermek üzereyim. Ve hepsi eşimin ailesi yüzünden. Allah'a havale ediyorum. Yuvamı elimden alacaklar.

Hayır hayır yanlış anladınız. Babaya göstermeyeceğim demedim babaya mahkemenin verdiği karara göre göstereceğim. Yani 2 günse 2 gün fazlası yok. Eşimin ailesine göstermek istemiyorum sadece.

Zaten o 2 gunu gostermek zorundasiniz. Sikayetci olursa basiniz agrir.
Ben daha fazlasindan bahsediyorum. 2 gun gercekten baba-cocuk iliskisi icin yetersiz

Zaten o 2 gunu gostermek zorundasiniz. Sikayetci olursa basiniz agrir.
Ben daha fazlasindan bahsediyorum. 2 gun gercekten baba-cocuk iliskisi icin yetersiz
Biliyorum yetersiz ama benim eşim o 2 gün annesinin yanına götürür çocuğumun gelişimine iyi bir katkısı olacağını düşünmüyorum babaannesinin. Küfürleri ve yalanları ile çocuğumun ahlağını bozacak bir kadın.

Biliyorum yetersiz ama benim eşim o 2 gün annesinin yanına götürür çocuğumun gelişimine iyi bir katkısı olacağını düşünmüyorum babaannesinin. Küfürleri ve yalanları ile çocuğumun ahlağını bozacak bir kadın.

Ben size olacagi söyledim.
Sorsaniz benim kizimin dedesi bos isler müdürü, nobetci kaynana, herkesi elestirir bisey begenmez, karisina kölesoymis gibi davranir. Ama kizim gidiyor. Baba hayattayken ayda 2 kez gormesi cocuga haksizlik.

Ben size olacagi söyledim.
Sorsaniz benim kizimin dedesi bos isler müdürü, nobetci kaynana, herkesi elestirir bisey begenmez, karisina kölesoymis gibi davranir. Ama kizim gidiyor. Baba hayattayken ayda 2 kez gormesi cocuga haksizlik.
Bilmiyorum. Çocuğumu bana karşı doldururlar benden uzaklaştırırlar. Yanlış şeyler öğretirler diye korkuyorum

Şuan belki evlenecek dediniz ya o kadar üzücü geldi ki. Çok zor bi karar vermek üzereyim. Ve hepsi eşimin ailesi yüzünden. Allah'a havale ediyorum. Yuvamı elimden alacaklar.
Eşinizin ailesi yüzünden degil,eşiniz yüzünden. Eşiniz sınırlarını cizebilseydi bunların hiç biri yaşanmazdi

Merhaba arkadaşlar, size bir konuda danışmak istiyorum.
Eşimle severek evlendik ama baştan beri annesi ve kız kardeşi ile problemler yaşıyorum. Baştan beri hep eşimi benle paylaşamıyorlar. Ve aile olarak çok yalancı ve iftiracı insanlar. Ben nişanlılık dönemimden beri bunlarla mücadele ediyorum ve eşim hiç sesini çıkarmıyor hiç beni savunmuyor. Annesi aramızı bozmaya çalışıyor sürekli yalanları ile evimden yuvamdan hiç çıkmıyor herşeye karışıyor. Ve şimdi de 2 aylık bir bebeğim var. Lohusalık sürecimde bana yapmadığı psikolojik baskı kalmadı ve yine her zamanki gibi eşim sesini çıkarmadı bana da hak vermedi. Bana annelik sevincimi yaşatmadılar. Eşimi seviyordum ama bu süreçte ona da bakış açım çok değişti 40ım çıkana kadar sürekli annesini çağırdı bende kaldılar görümcem kayınbabam kaynanam ve büyükanneleri hepsi bende kaldı yaptıkları psikolojik şiddeti anlatmama gerek yok az çok tahmin edersiniz. Kısaca yaşanan onca şeyden sonra eşimle boşanmayı düşünüyorum bir kaç kere de düzelmesi gerektiğini yoksa boşanacağımı söyledim ama hala aynı hala ailesini çağırmaya bana hakaret etmelerine göz yummaya devam ediyor. Ben boşanma davası açacağım ve merak ettiğim şuan çalışmıyorum 2 aylık bebeğimin velayetini kesin alabilir miyim ? Küçücük çocuğu benden ayırmazlar değil mi?
Maddi durumunuz nasıl ? Eşinizin mesleği, sizin mesleğiniz ve maddi durum önemli ancak bende velayet sizde kalır diye düşünüyorum. Avukat bir kk üyesi yorumu gelir inşallah ❤️

Paylaştım. Eşim yapı gereği nankör bi insan. Beni severdi ama bu süreçte ona sürekli kendisinden soğumaya başladığını düzelmesi gerektiğini söyleyip durdum eminim onunda bana karşı bakış açısı değişti. Boşanmak istediğimi söylediğim de çocuğu sana asla vermem dedi. Bende mahkemenin ona vermeyeceğini söyledim. Ben her şekilde alırım dedi.

B.k alır iğrenç herif

Paylaştım. Eşim yapı gereği nankör bi insan. Beni severdi ama bu süreçte ona sürekli kendisinden soğumaya başladığını düzelmesi gerektiğini söyleyip durdum eminim onunda bana karşı bakış açısı değişti. Boşanmak istediğimi söylediğim de çocuğu sana asla vermem dedi. Bende mahkemenin ona vermeyeceğini söyledim. Ben her şekilde alırım dedi.
Alir da ne alicagini ben yazmiyim simdi buraya yakisik almaz😐

Utanmaz adam.

İlk 5 gün süt kanallarım tıkandı stresten her gün sağım yaptım kanalları açmak için çok uğraştım. O süreçte bana sütün yok çocuk doymuyor göğüslerin çok küçük bu memelerle doyar mı. Göğüs ucum içe gömük diye silikon meme ucu ile emziriyordum büyük annesi göğüs ucun hiç güzel değil kaynanam ememiyor çocuk. Sonra altını değiştirsem yapamıyorsun üstünü değiştirsem yapamıyorsun. Çocuk ağladığında ben ağlatıyormuşum gibi suçlamalar. Bi ara bebeğim ağlıyordu kucağıma aldım ağlamaya devam etti kaynanam dedi ki milletin bebeği annesinin kucağında ağlamaz susar sen ağlamaya devam ediyorsun o gün o kadar üzüldüm ki anlatamam. Daha neler buraya yazsam sayfalar dolar.
Mahkemede hepsini dilekcenize eklesin avukatiniz. Yuklu bir tazminat davasi acin. Bebeginizi asla sizden alamazlar . Kanit toplamaya calisin. Yakin size taniklik yapacak komsu, es dost varsa eve cagirin ve sahit olsunlar mahkenede. Eve geldikleri gun bir sekilde foto cekinin sahitlerinde gorundugu.

X