Boşanmalı mıyım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Valla kim haklı kim haksız bilmem . Tek taraflı dinlemekle olmuyo. Bi evlilikte mutlu huzurlu değilsen, heyecan yoksa çocuk var diye ömür heba edilmez. Ki çocuklarda böyle bi ortamda çok da sağlıklı olmuyor malesef.

Gerçekmiş gibi cevaplıyorum.
1- Kriterleriniz belliyken size tam uymayan biri ile nasılsa anlaşırız diyerek evlenmeniz büyük hatanız olmuş. Bundan sonrakiler neden değil sonuç oluyor ancak.
2- Eşinize belli bir fikri aşılamak için kitaplar vs. alıp baskı yapmanız doğru değil. Başta da dediğim gibi sizin umduğunuz gibi biri olmaması, onu değiştirmeye hakkınız olduğu anlamına gelmiyor.
3- Ailesine yakın olmak istemesi ne zamandan beri bir sorun oldu ya?
Ya bir de tv yasak, internet yasak, müzik makyaj yasak vs. bunlar baskı yapmaktır ve hiçbir baskının sonucu gül bahçesi olmaz.
Madem kadın bu kadar kötüydü, ne diye 2 çocuk? Hele biri daha 1 yaşında. Sevmediğiniz insanlarla nasıl çocuk yapabiliyorsunuz? Hayret ya. :olamaz:

madem internet yasak değil :KK70: o zaman tv neden yasak abicim anlayan beri gelsin... böyle yaparsanız kimse sizi ciddiye almaz ki
çok baskı yapıp dediğim dedik tavrınız olduğunu düşünüyorum haliyle kadında bunalmış sanki

Konu sahibi ya eşinin hesabını ele geçirdi ya da tarifi olmaz bir yalancı. Konudaki hiçbir şeye de inanmadım. Ama hadi gerçekmiş gibi yazalım. En baştan aynı hayat görüşünde olmadığınız biriyle evlenmişsiniz hadi artık yaşım geldi evlenek diye. Yazınız buram buram kibir kokuyor, eşinizi suçlamışsınız ama her cümlede bir tepeden bakma, kendini üstün görme havası var. Eşiniz de anlamıştır buna sinir oluyordur. Sevmediğin biriyle evlen, anlaşama, koşa koşa çocuk yap ( hamile kaldı diye yazmış sanki kadın kendi imkanlarıyla yaptı çocuğu) ailesiyle görüşmek istemesi suç, TV izlemek istemesi suç, of içim şişti. Karşısında beynini yiyen bir adam sürekli kurmalı oyuncakmiscasina komut veriyor. Şunu ye, bunu oku, bunu izle, bunu yap, bu saatte kalk bu saatte yat. Böyle hayat mı geçer. 🙄

Arkadaşım birazdan siteden uzaklaştırılacaksın, erkek üye yasak;ama olsun dışarıdan okursun. Kim haklı kim haksız bilemem, olayı sadece sizin tarafınızdan dinledik;ama şunu söyleyebilirim ki eşiniz sizi sevmiyor.

Beklentileriniz, katı yaşam tarzınız onu boğuyor muhtemelen, sevgi de olmayınca kadına ara ara geliyor muhtemelen.

O kadar kavga gürültü, hır gür, bağrış çağrış içinde çocuklar da sağlıklı büyüyemez, siz de mutlu olamazsınız. Zaten evlilik oturmadan çocuk yapmanız en büyük hatanız olmuş. Dolayısıyla boşanın diyorum, muhtemelen bu konuda da katısınız;ama başka çare yok.

Boşanınca ne yapacaksınız? hayallerinizdeki Robotla mı evlenmeyi düşünüyorsunuz? Düğmeyi açar kaparım tamamdır..

Gerçekten mutsuzsanız boşanın. Kimse mutsuz olduğu bir hayatı yaşamak zorunda değil.

Bir kadın, sizin yazdıklarınızın aynısını yazsaydı aynı şeyi yazardım.

Boşanınca ne yapacaksınız? hayallerinizdeki Robotla mı evlenmeyi düşünüyorsunuz? Düğmeyi açar kaparım tamamdır..

Gerçekten mutsuzsanız boşanın. Kimse mutsuz olduğu bir hayatı yaşamak zorunda değil.

Bir kadın, sizin yazdıklarınızın aynısını yazsaydı aynı şeyi yazardım.
Ne yapacak "mütedeyyin" bir hanım bulup tekrar evlenecek. Eh bu da kavun değil ki koklayıp anlayabilesin. O da istediği gibi çıkmazsa, bir iki çocuk da ondan yapar. Sonra onu da boşar. :KK51:

Ahahahhaha yani eski konular yüzünden gülüyorum şimdi siz erkekmişsiniz eğer orada eşinizi anlattıysanız her şeye çok müdahale çok ben bilirim doğruyu diyen biri gibisiniz

Gerçekten bu kadar zamandır kadın sitesinde mi takılıyosunuz bi de hamilelik günlüğü falan yapmışsınız. Sonra da eşinizi suçluyosunuz sabaha kadar nette takılıyo diye. Sizce hanginiz daha anormal? Ayrıca bi şey hissetmediğiniz bi kadınla neden evlendiniz? Bi de edebi şeyler yazıyodum falan demişsiniz. Niye kandırdınız kadını? Bi şey hissetmediğiniz halde böyle şeyler yazmak falan… Siz resmen "ben bulmuşken bununla evleneyim de nasılsa hamur gibi yoğurur istediğim kıvama getiririm" düşüncesiyle evlenmişsiniz. Kusura bakmayın ama bu düşünce bana hep çok sinsice ve sağlıksız gelmiştir. Herkesin kendi karakteri, yaşam tarzı var. Öyle kitap vereyim okusun, internetti kötüleyim vazgeçsin, ben diyim o yapsınla olmaz bu işler. Baştan hatalısınız. Üstelik evlenmeden önce de gayet belliymiş birbirimize karakter olarak benzemediğiniz. Bi de sizi dinlemek lazım eşinizden. Bu sitede bu kadar zamandır hamilelik günlüğüne varana kadar oluşturmanız bile bunun kanıtı.

Ne eksik ne fazla herşey burda yazıyor.
Okumayı seviyorsunuz madem çevirip çevirip okuyun.
Ama bu sefer sadece okumayın, anlayında.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X