Boşanmalı mıyım

Evlenmeden neden böyle bir şey yaptın ahh çok yazık etmişsin hem kendine hem o yavruya ailene anlat diycem kp kesin herşeyi en başından anlatır aileniz paramparça olur kal desem berbat bir hayatın var kaç desem o yavrucakla ne yer ne içersin nasıl bakarsın ?? Sabret çocuk doğsun büyüsün biraz evini ayırmaya çalış bu süreçte başka bir yol yok.
Bişey yaşayacak olunca öyle hızlı oluyorki herşey pişman olsam ne fayda aileme anlatabilseydim onlardan yardım isterdim başta çok üzülürlerdi yine ogrenseler yine üzülürler orda kendimi ölü bir beden taşıyormuş gibi hissediyorum kaçsam ne yapacam hiç bilmiyorum sıkıştım

Çok üzüldüm umarım boşanıp kendi hayatınızı kurabilirsiniz. 🙏 Çok güçlü bir anne olacağınıza inanıyorum. Evladınız için en iyisini siz bilirsiniz. Aileniz arkanızda durmazsa da bir süre için çocuğunuzu sevgi evine verip düzen kurduktan sonra geri alabilirsiniz ama umarım hiç bunlara ihtiyacınız kalmaz. Bu arada edebiyat bilgim yok ama yazınız çok akıcı ve güzel geldi belki bu konuda kendinizi geliştirip bu alanda bir iş yapabilirsiniz.
Ne bileyim bebeğimi vermezki bana daha kötüsü boşanalim dediğimde duyduğum şeyler korkutuyo

Ben ailemin kıymetini bilmiş olsaydım bu hallerde olmazdım çocukla kabul etmezler o da çocuğu vermez ben napacam bilmiyorum
Kabul ederler mecbur kabul edecekler diretin ısrarla hangi aile çocuğunu sokağa atar bir süre sonra unutulur yaptıklarınız sende çabalarsan ailenle aran eskisinden iyi olur canım ömür boyu çekmektense sık dişini birkaç sene düzelir inşallah ama kalma orada daha fazla sana yazık olur

Doğmadı daha 1 ay falan kaldı gerçi doğsa da bana vermez versede benim ailem çocukla istemiyo ben napym kaderim diyip çekeyim mi
kadın sığınma evine yerleş , doğumdan sonra bir iş bul ,kadın sığınmadan yanında kalacak bir arkadaş bul. bebeğine baksın . sen paranı biriktir . devletten yardım da iste. bir ev bul ve çık annene yakın bulursan evi annene bebeği baktırabilirsin. hiç birşey yapamazsan maaşını biriktir pazarda birşeyler sat.bebeğinde yanında olur.merak etme bebekler soğuğa daha dirençli oluyor .allah a dayanırsan kimseye eyvallah demezsen allah sesnin yanında olur. not: noktalama işaretleri kullan lütfen

Kabul ederler mecbur kabul edecekler diretin ısrarla hangi aile çocuğunu sokağa atar bir süre sonra unutulur yaptıklarınız sende çabalarsan ailenle aran eskisinden iyi olur canım ömür boyu çekmektense sık dişini birkaç sene düzelir inşallah ama kalma orada daha fazla sana yazık olur
Yazık oldu zaten de geleceğe ne yapacam dahada zorlanır miyim korkuyorum

kadın sığınma evine yerleş , doğumdan sonra bir iş bul ,kadın sığınmadan yanında kalacak bir arkadaş bul. bebeğine baksın . sen paranı biriktir . devletten yardım da iste. bir ev bul ve çık annene yakın bulursan evi annene bebeği baktırabilirsin. hiç birşey yapamazsan maaşını biriktir pazarda birşeyler sat.bebeğinde yanında olur.merak etme bebekler soğuğa daha dirençli oluyor .allah a dayanırsan kimseye eyvallah demezsen allah sesnin yanında olur. not: noktalama işaretleri kullan lütfen
Bunu hiç düşünmedim kadın sığınma evi sahip çıkıyor mu

Kız 25 yaşında böyle yazmayı nerden öğrendin sen?
Ailenin evine gidip işe gireceksin bebek büyüyünce senin başka çaren yok şu anz

1 yil sabret 6 aylik olunca işe gir biraz birikim yap calistirmazlar beni deme esini ikna et .esine ayri eve cikalim ailene yakin olur cocuga onlar bakar biz iki koldan geçiniriz vs de salla bisiler gelecek vaadiyle zaman kazan .biraz birkim yap tam maaşını soyleme gizliden de kimsenin bilmediği banka hesabi ac parani oraya at meslek edinsen terzilik kuafor vs kendi isyerinde bile büyütürsun çocuğunu yasin genc daha

1 yil sabret 6 aylik olunca işe gir biraz birikim yap calistirmazlar beni deme esini ikna et .esine ayri eve cikalim ailene yakin olur cocuga onlar bakar biz iki koldan geçiniriz vs de salla bisiler gelecek vaadiyle zaman kazan .biraz birkim yap tam maaşını soyleme gizliden de kimsenin bilmediği banka hesabi ac parani oraya at meslek edinsen terzilik kuafor vs kendi isyerinde bile büyütürsun çocuğunu yasin genc daha
Kaynanam 6 aylık olunca çocuğu bırakın çalışın siz geçinmeyi bilmiyosunuz parayı da getirip her ay bana verin ben size yaparım herseyinizi diyo 1 aylığına biryere girdim ordan gelecek paranın hesabını gördüler ya

Iki seceneginiz var ailenize herseyi anlatin basiniza kaksada o evden iyidir eninde sonunda bebeginizle kabul edeceklerdir sizi karninizdaki cocugu cikartip onlara verceke halleri yok. Ikinci secenek ise sabredip herkesin suyuna gidin bebek dogunca bir sure sonra ise baslayin birikim yapip bosanin.

Kaynanam 6 aylık olunca çocuğu bırakın çalışın siz geçinmeyi bilmiyosunuz parayı da getirip her ay bana verin ben size yaparım herseyinizi diyo 1 aylığına biryere girdim ordan gelecek paranın hesabını gördüler ya

kaynanan şimdiye kadar ne yapmış da sen çalışıp ona para verince bir şeyler yapacak? çalışırken asla paranı kimseye verme, kendin biriktir.

ayrıca çocuğu bana vermezler diye bir şey yok. boşanmada yeni doğmuş bir bebeği hakim anneye verir çok olağanüstü bir durum olmaz ise. bu olağanüstü durum anne çocuğa şiddet uygular, psikolojisi yerinde değildir bebek tehlikededir gibi durumlarda. yani senden çocuğu almaları imkansıza yakın.

bununla birlikte şu an içinde bulunduğun durumda da madem ailen kabul etmiyor ve senin de şu an gücün yok, sağlıkla doğum yapmaya çalışmalısın ve çocuğun doğduktan sonra da en kısa sürede çalışıp para biriktirmelisin. ekonomik özgürlüğün olduktan sonra zaten kendine güvenin gelecek. o zaman kendin o evden ayrılabilirsin ama asla paranı eş ailesine ya da eşe vermemelisin

X