Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

Off off hanımlar.. Zor bir gün bekliyor beni yine

Bilenler vardır ama bilmeyenler için hikayemi kısaca özetleyim. 2 yılı aşkın bir süre önce boşandım. Evli ve 2 çocuklu bir kadına aşık olmuş . falan filan.. Selametle dedim gönderdim..

Şu anda oğlumlayım. Oğlum da ben de kısa sürede adapte olduk duruma. Her şey yolunda şükür.

Biz ayrıldıktan bir yıl sonra kadında eşinden ayrıldı. Evlendiler. . Allah mesut etsin.. Bu konuda diyebileceğim başka bir şey yok.
Öyleyse derdin ne diyeceksiniz..

Ama babaanne ve dede bu durumu kabullenemiyorlar. Ayrılmamızı da, onun evlenişini de, evlendiği kişiyi de.. Evlendiği kişiyi kabullenmemelerinin kendilerince sebepleri var. Bu da beni ilgilendirmez. Oğullarıyla görüşmüyorlar. Yeni gelinle de.

Bu arada önemli bir ayrıntı... Oğlumun babası tek çocuk. Oğlum da tek torun..Dolayısıyla ıçok düşkünler torunlarına.. Emekleri de var inkar edemem. Evlilik boyunca ilişkimiz fena değildi ex kaynvalide ve kayınpederle.. İnişli çıkışlı işte.. Bana, evime istedikleri biçimi vermeye çalıştıkları zamanlar oldu. Küçük sürtüşmeler, klasik durumlar işte... Ama iyi insanlardır. İyiliğimizi istediler hep inkar edemem.

Daha boşanma aşamasında ex kayınvalide haklısın demişti. Ben olsam çoktan boşarım. Ama ayrıldıktan sonra ben bu eve girip çıkmaya devam ederim demişti. Ve nitekim aynen böyle davrandılar. Bu arada ayrı şehirlerdeyiz babaanne ve dedeyle. 5-6 saatlik mesafe. Akşam işten geldiğimde kayınpederi oğlumla evde buluyordum. Sürprizzz diyerek.. Eli kolu dolu hafta sonunu bizle geçirmeye gelmiş..İki hafta sonra babaanne aynı şekilde.. Hala onların gelinleriymişim gibi.. Benim işim gücüm programım olamazmış gibi..

Bir de onlarla olmak o kadar zor ki... Oğullarını affetmiyorlar.Kendi adlarına da oğlum adına da.. Sürekli gözleri yaşlı, sürekli bu konudan bahsediliyor. Acıları saygım var onlar için üzülüyorum Allah kimsenin başına vermesin tamam da..Yaşananların pirimer madurları oğlum ve benim. Bu konuları tekrar konuşmak kabuk bağlayan yarayı kaşımak gibi.. Oğlum içinde benim için de sağlıklı değil bu durum
Kendi kendime bunu durdurmam lazım dedim. Kocası olan kadınların kaynanası olur. Ortada koca yok ama kaynana kayınpeder mevcut. Önce oğlumu ve kendimi düşünmem gerek. Bizim sağlığımız, bizim hayatımız. Kimse için fedakarlık yapacak, taviz verecek, katlanacak gücüm yok ki benim..

Sonunda bir şekilde kırmadan dökmeden anlattım derdimi.. Evimde kalamayacaklarını, benim de bir hayatım olduğunu vs. vs. Üzüldüler biliyorum. Ama durdurmam gerekiyordu.Torunlarını istedikleri zaman görürler.. Oğlum yaz tatillerinde yanlarına gidiyor. Bulunduğum şehire geliyorlar. Misafirhane ya da otelde kalıyorlar. Birlikte dışarıda buluşup yemek yiyoruz.Ama evimde kalmalarına izin vermiyorum.
Bu durum hoşuma gidiyor mu asla... ama başka şansım yok. Bir kez izin verirsem sonu gelmez.. 2-3 ayda bir iki gece kalacak olsalar sesimi çıkarmam. Ama dozunda bırakmazlar bundan eminim..

Her neyse.. Bu akşamüstü babaanne gelecek.. Önce hoş bir mekanda yemek yiyeceğiz. Sonra kahve içeceğiz.. Sonra otogara bırakacağım.. Bu kadar. Bol gözyaşı, intihar söylemleri, helalleşmelerle dolu iç karartıcı bir akşam üstü ve akşam bekliyor bizi..

Yani bitmiyor bitmiyor. Boşansan da, aradan yllar geçse de bitmiyor

yemin ederim peygamber sabrı varmış sende. bu ızdıraba kırmadan dökmeden son verebildin hem de öyle mi? helal olsun ne diyim.. ben sanırım bu kadar sakin karşılayamazdım gelişlerini. bence insanların sırf anne baba oldular diye bu kadar bencilleşebilme hakkı yok ya. o kadın ve o adam mutlaka bunun senin için zor olacağını tahmin edebiliyorlardır. yani salak olmak lazım aksi için. yine de torun aşkına senin duygularını hiçe saymışlar. yani iyi insanlarmış tamam da, çok düşüncesizlermiş. kendi çocuklarının hatasını sen ve oğlun çekiyosun bir de hayatına devam edemeyeceksin gönlünce öyle mi? nerden biliyosun belki biri seni o kadar çok sevecek ki tekrar inanacaksın ilişki kurmaya.. genç bir kadınsın yani istediğin gibi yaşarsın kime neymiş. şahsen ben davet etmeden kimse gelemez benim evime kardeşim. aramadan annem babam gelse yokum derim. aramayı öğrensinler diye.. bıktım ben artık hele bu boşanma sonrası hiç tahammülüm kalmadı, sürprizlerden ve bu anne babalara katlanma durumlarından gına geldi. yeter ya onu çek bunu çek, beni çeken yok ama ilk fırsatta şut maşallah.. ben çok bastırdım duygularımı patlaması böyle oluyo işte sonra... sen süper çözmüşsün meselyi takdir ettim. yalnız inan hiçbirşey yapmak zorunda değilsin bunu sakın unutma. bence çetiğin acıdan sonra, istemediğin hiçbirşeye katlanma ya. onlar çocuğu alınca sen de oh sinemaya git bişeyler yap bence, hakkındır sonuna kadar.

şimdiye kadar söylemedıgıme kızıyolar hep ıcıme attım ondan yuz uldu eşim bıse yapamam gıbıne geldı bılmıyorum babam daha ne duruyon dıyo boşan gıtsın dıyo

boşanmak falan kolay işler değil, evlenmektn çok daha zor yaşadığım için biliyorum. ama hala gençliğin elindeyken kendine birtanecik hayatını yaşamak için şans vermelisin. bütün çektiğin zorluklara değiyor inan bana. zaten sen yalnız büyütüyosun bebeğini birşey değişmeyecek. sadece beklentide olmayacaksın bu adamdan ve kafan rahat olacak, derdini çekmeyeceksin. çocuğun da büyüyünce kendi hayatını kuracak ve eğer sürekli mutsuz bir anneyle büyürse, onu da mutsuz edeceğin için aklı erdiğinde karşına geçip madem bu kadar mutsuzdun ayrılsaydın keşke der sana ilerde eminim. kendin için en doğru kararı sadece sen verirsin. kimse boşanmak için evlenip çocuk yapmaz, hesaplamaz bunları ama herşey daha iyisi için değişir, sakın korkma. senin de bir çok kadın gibi başına bir evlilik kazası gelmiş. sar yaralarını önüne bak bence.. önce sen, sonra bebeğin, sonra diğer herşey..

coook haklısın canım suana kadar benım destegımle ayakta bu evlılık bu kadınlardakı anaclık duygusu yokmu hep bundan yüz buluyo bu erkekler

benim anneliğim anaçlığım sadece kızıma geçer bence. koca dediğin sevgilidir, dosttur, hayat arkadaşıdır, candır, olmalıdır. olamıyorsa yallah işte kapı işte bu da sapı demek lazım. biz kadınlar herşeyin altından kalkarız tek başımıza, kimseye yıkılmayız, bu adamları sadece aynı yolda yürümek aşk yaşamak için istiyoruz yanımızda. adamda bu anlayış yoksa bir dakika bile harcama, bak ondan sonra ne güzel şeyler olacak hayatında. Allah dert vermez, gelişmemiz için sınavlar çıkarır karşımıza. atlattıkça aşamaları daha da güçleniyoruz hep. bu adamın çekilir tarafı pek yok bana göre, sen kocanı daha iyi bilirsin tabi. ama aşk da bittiyse o bulduğu yüzü ona çevirmeyi bilmek lazım. üzülme nolur, önüne bak hep önüne.. arkana bakarak yolda yürüyemeyeceğin gibi, geçmişe saplanıp gelecek de kuramazsın. eşin için önemsemediği bir detay olarak hayatında rafa kaldırılmış olabilirsin ama birileri için hayatın anlamı olacağına eminim.

bugune kadar bu adi herıfım ıckısıne kufurlerıne maddı yönden benı sömurmesıne hep katlandım 8 yıllık evlılıgımzde arkadasları ıcıp ıcıp halılarımamı kusmadıkları kaldı hamıleyken ıcıp ıcıp ustume yurumedıgımı ellerıyle camları kırdı amelıyatlar oldu hepsını tamam dedım özel sırkette calısıyodu memurum dedım gucune gıtmesın kartlarımı verdım elıne keeske kıymet bılseydı arkadaslar kac maas yatmıs derdı cekmedımkı derdım utanırdım :'( babası ıcıp ıcıp evıme geldı gecenın körunde altınlarımı ıstedı verdım bosanmıyem dedım ogluma yazık dedım 700 ytl dedıgı kredının kartının extresını gördum 4000tl noldu dedım cok acıldık dedı ne ıstedımkı ben sana lux yasamadım balayı ıstemedım gezme tozma ıstemedım kızkenkı esyalarımı gıydım mıllet 7 nöbet tutarken 10 nöbet tuttdum 200 ytl fazla kazanayım dıye o naptı adıı serefsız battım dıyo neden dedım neden ben sana ne yaptıımm her dedııne he dedım her sıkıstık dedıgınde kredı cektım Allahından bulsunlar kumarbaz babası tefecılerden para almıs beyfendı ben 1 mılyonun hesabını yaparken ogluma ıstedıgım seylerı gıydıremezken o sıkısık halımızde kredı kartı cıkartmıs babasına 3.000 para vermıs 2 yıl önceden dıyo napcez dıyo hıc bısey dedım hıcbısey senın aklın aılende kalmıs dedım neden evlendın benım hayatımı neden zehır ettın arkadaslarından araba alırdı bınme ramazan emanete bınılmez ramzan gıttı bı tane jaguar arabaya carptı bındıgı arabanın degerı 4000ytl yken 6500 ytl ceza geldı babama ödettım ben ehlıyetımı bıle anama aldırmıstım yaaa adıı ınsan bu kadar adı mı olur daha gecen gene aynı arabaya bınıyo ıcıp ıcıp arayıp kufur edıyo hakeret edıyo dayanamıyorum Allahım ne yalanmıs be dünyaaaaaaaaa

BABAM ARADI BIZ SENDEN NE IST4EDIK KIBENIM KIZIM NEDEN AGLIYO SEN NE ZAMAN ADAM OLCEN DAHA NELER NELERR :'ve ben aklımda bitirdim sadece korkuyorum ıcıp ıcıp benı öldurmeye kalkarsa ogluma kendıne zarar verırse ben naparım kızlar :KK14:

bugune kadar bu adi herıfım ıckısıne kufurlerıne maddı yönden benı sömurmesıne hep katlandım 8 yıllık evlılıgımzde arkadasları ıcıp ıcıp halılarımamı kusmadıkları kaldı hamıleyken ıcıp ıcıp ustume yurumedıgımı ellerıyle camları kırdı amelıyatlar oldu hepsını tamam dedım özel sırkette calısıyodu memurum dedım gucune gıtmesın kartlarımı verdım elıne keeske kıymet bılseydı arkadaslar kac maas yatmıs derdı cekmedımkı derdım utanırdım :'( babası ıcıp ıcıp evıme geldı gecenın körunde altınlarımı ıstedı verdım bosanmıyem dedım ogluma yazık dedım 700 ytl dedıgı kredının kartının extresını gördum 4000tl noldu dedım cok acıldık dedı ne ıstedımkı ben sana lux yasamadım balayı ıstemedım gezme tozma ıstemedım kızkenkı esyalarımı gıydım mıllet 7 nöbet tutarken 10 nöbet tuttdum 200 ytl fazla kazanayım dıye o naptı adıı serefsız battım dıyo neden dedım neden ben sana ne yaptıımm her dedııne he dedım her sıkıstık dedıgınde kredı cektım Allahından bulsunlar kumarbaz babası tefecılerden para almıs beyfendı ben 1 mılyonun hesabını yaparken ogluma ıstedıgım seylerı gıydıremezken o sıkısık halımızde kredı kartı cıkartmıs babasına 3.000 para vermıs 2 yıl önceden dıyo napcez dıyo hıc bısey dedım hıcbısey senın aklın aılende kalmıs dedım neden evlendın benım hayatımı neden zehır ettın arkadaslarından araba alırdı bınme ramazan emanete bınılmez ramzan gıttı bı tane jaguar arabaya carptı bındıgı arabanın degerı 4000ytl yken 6500 ytl ceza geldı babama ödettım ben ehlıyetımı bıle anama aldırmıstım yaaa adıı ınsan bu kadar adı mı olur daha gecen gene aynı arabaya bınıyo ıcıp ıcıp arayıp kufur edıyo hakeret edıyo dayanamıyorum Allahım ne yalanmıs be dünyaaaaaaaaa

BABAM ARADI BIZ SENDEN NE IST4EDIK KIBENIM KIZIM NEDEN AGLIYO SEN NE ZAMAN ADAM OLCEN DAHA NELER NELERR :'ve ben aklımda bitirdim sadece korkuyorum ıcıp ıcıp benı öldurmeye kalkarsa ogluma kendıne zarar verırse ben naparım kızlar :KK14:

her zaman derim biz kadınlar çile çekeriz yuvamız bozulmasın evladımız babasız kalmasın diye etrafımıza çevremizdekilere bile belli etmeyiz evimizde olanları herkes sanır ki çok ama çok mutluyuz gelin görünki o dört duvar arasında neler yaşanıyor bilemezler ki boşanıyorum dediğinde ise ''aaa mutlu bir yuvan var çocugun için katlan '' derler derlerde bizlerde ne dayanacak güç kalmıştır nede evliliği yürütmeye derman kalmıştır.

canım senin durumda aynen böyle işte ailen arkanda bugüne kadar çektiğin kocana ve babasına yedirdiğin yetmez mi ????
ailenin yanında ol içer içer gelir kapına dayanır bu kesin ama savcılığa şikayet eder koruma falan istersin inanki bu adamın rezilliğini çekmektense bir süre onun rezaletine katlanırsın yapacak birşey yok...

kızlar benim kzıım mahkeme zamanı 9,5 aylık olacak. baba başka şehirde. acaba mahkeme abbanın çocuğu görme zamanalrını nasıl belirler. fikri olan var mı. kızımı yanında biri olmadan vermek istemem. nasıl olacak. kaç saat görecek. bu yaştaki çocuğu yatılı verecek mi. aklım hep bunda.

kızlar benim kzıım mahkeme zamanı 9,5 aylık olacak. baba başka şehirde. acaba mahkeme abbanın çocuğu görme zamanalrını nasıl belirler. fikri olan var mı. kızımı yanında biri olmadan vermek istemem. nasıl olacak. kaç saat görecek. bu yaştaki çocuğu yatılı verecek mi. aklım hep bunda.

bunları bende düşünüyorum fakat en ufak bir fikrim yok canım yaşayıp görecegiz artık..

başka şehirde olunca nasıl olur bilmiyorum ama biz ilk davayı açtığımızda oğlum 1,5 yaşındaydı hakim o zaman 15 günde bir cumartesi ve pazar günleri saat 10:00 ile 16:00 arasında yanında birisiyle demişti küçük ve bakıma muhtaç olduğu için birde dini bayramların 2. günü. bizim kararda yaz tatilleri yada 15 tatillerle ilgili hiç bir madde yok bende oralı olmadım yaşı küçük olduğu için şu an vermek istemiyorum ama ilerde babasıyla tatil yapmak isterse tabiki gidebilir

bızım gıorus gunlerımızde ayın 1. ve 3.hafta sonu cumartesılerı 11-15 kadar
ama gorusler gerceklesmıyor
19 ayllıkken ılk kez gerceklestı :S eve goturduler ancak yanında kımse olmadan bı aracı goturdu bellı bı yere kadar kahrolsun taksının arkasında aglaya aglaya goturmusler
taksıyede bırı bacaklarından bırıde omuzlarından tutar sokmuslar
sımdı 37 aylık olucak odum patlıyor ararlar dıye :S
gorusturmek ıstemıyorum
baska yaz tatılı 15 tatıl veya dını bayramlar veya dogum gunlerı gıbı bır madde eklenmedı
bu ara ıc gudulerım bu ara basımıza bı ıs gelecegını dusunuyorum ve kahroluyorum :S

bunları bende düşünüyorum fakat en ufak bir fikrim yok canım yaşayıp görecegiz artık..

başka şehirde olunca nasıl olur bilmiyorum ama biz ilk davayı açtığımızda oğlum 1,5 yaşındaydı hakim o zaman 15 günde bir cumartesi ve pazar günleri saat 10:00 ile 16:00 arasında yanında birisiyle demişti küçük ve bakıma muhtaç olduğu için birde dini bayramların 2. günü. bizim kararda yaz tatilleri yada 15 tatillerle ilgili hiç bir madde yok bende oralı olmadım yaşı küçük olduğu için şu an vermek istemiyorum ama ilerde babasıyla tatil yapmak isterse tabiki gidebilir

bızım gıorus gunlerımızde ayın 1. ve 3.hafta sonu cumartesılerı 11-15 kadar
ama gorusler gerceklesmıyor
19 ayllıkken ılk kez gerceklestı :S eve goturduler ancak yanında kımse olmadan bı aracı goturdu bellı bı yere kadar kahrolsun taksının arkasında aglaya aglaya goturmusler
taksıyede bırı bacaklarından bırıde omuzlarından tutar sokmuslar
sımdı 37 aylık olucak odum patlıyor ararlar dıye :S
gorusturmek ıstemıyorum
baska yaz tatılı 15 tatıl veya dını bayramlar veya dogum gunlerı gıbı bır madde eklenmedı
bu ara ıc gudulerım bu ara basımıza bı ıs gelecegını dusunuyorum ve kahroluyorum :S

biraz içimi rahatlattınız teşekkürler. saatten çok yanında biri olması beni rahatlatacak. bende isterim babasını tanısın eksikliğini hissetmesin. ama adam öfkeden hırsdan egodan normal davranmadığı için içim çok rahat değil. aslında açıkçası çok sık gelip göreceğinide düşünmüyorum. inşallah yanıltmaz beni. bazen diyorum biran önce birini bulsa evlensede rahat etsem.

biz anlaşmalı boşandık ve protokole pazar günleri 11-18 saatleri arası anne gözetiminde dedik.duruşmada hakim hanım bana kalsa 15 günde bir derdim dedi.gerçi kalma yokmuş dedi.bebeğin çok küçük,emiyorsa hele ne ala,gözetiminde verir,farklı şehirler oldğu için her hafta demez,en az 15 güne bir der bence,bebeğin bakımı açısından sana ihtiyacı olduğundan ayırmaz senden.

kızlar benide rahatlattınız cevaplarınızla tşk. ederim... iki tane benimki nasıl olur diye düşünüyodum sürekli hoş hakim değil 15 günde bir ayda bir göreceksin dese eşime gelip görmez eminim buna fakat annesi ve babası işte ısrarcı olurlar onların sayesinde eşimde gelirmi bilemiyorum...

hergün bebeklerim için arıyorum diyen adam artık aramıyor yaklaşık 15 gün oldu ses soluk yok sanırım ne kadar ciddi olduğumu yeni idrak edebildi kendileri Allah yolunu açık etsin....

valla canım benim eski eşim eski sevgilisiyle birlikte şu an o bayanında oğlumdan 4 ay büyük oğlu var ama inanırmısın oğlu kıymete bindi şimdi
yazın babanne ve dede yokken 15-20 günde bir alıyordu o bayanda o zaman bu şehirde değildi şimdi o da buraya geldi hatta eski eşimle aynı iş yerinde çalışıyorlar ne olduysa şimdi işten bir hafta izin alıp oğluyla vakit geçirmek istiyor bende engel olmuyorum sabah işe gelirken veriyorum akşam iş çıkışı alıyorum
ilerde bazı kararları oğlumun vermesini istiyorum eğer şimdi engel olursam ilerde belki babamı tanımak isterdim diyebilir yada annen görüştürmedi dediklerinde suçlu olmak istemiyorum ama ilişkilerinin uzun soluklu olucağınıda düşünmüyorum

valla canım benim eski eşim eski sevgilisiyle birlikte şu an o bayanında oğlumdan 4 ay büyük oğlu var ama inanırmısın oğlu kıymete bindi şimdi
yazın babanne ve dede yokken 15-20 günde bir alıyordu o bayanda o zaman bu şehirde değildi şimdi o da buraya geldi hatta eski eşimle aynı iş yerinde çalışıyorlar ne olduysa şimdi işten bir hafta izin alıp oğluyla vakit geçirmek istiyor bende engel olmuyorum sabah işe gelirken veriyorum akşam iş çıkışı alıyorum
ilerde bazı kararları oğlumun vermesini istiyorum eğer şimdi engel olursam ilerde belki babamı tanımak isterdim diyebilir yada annen görüştürmedi dediklerinde suçlu olmak istemiyorum ama ilişkilerinin uzun soluklu olucağınıda düşünmüyorum

zaten elin çocugu nedense kendi evlatlarından daha kıymetli olur anlamam bende bunu hiç...

inan bende istiyorum çocuklarımla iyi geçinsin sevsin onları çocuklarım baba sevgisinden mahrum kalmasınlar diye ama hiçde istediğim gibi olmayacak gibi geliyor bana..
birazcık çocuklarını düşünseydi şayet bu durumlarda olmazdık hiçbirimiz bakalım ilerki günlerde neler olacak hayatımızda bekleyip görmek lazım şimdi ne desem boş..
hakkımızda hayırlısı ne ise o olsun inş.

kızlar benide rahatlattınız cevaplarınızla tşk. ederim... iki tane benimki nasıl olur diye düşünüyodum sürekli hoş hakim değil 15 günde bir ayda bir göreceksin dese eşime gelip görmez eminim buna fakat annesi ve babası işte ısrarcı olurlar onların sayesinde eşimde gelirmi bilemiyorum...

hergün bebeklerim için arıyorum diyen adam artık aramıyor yaklaşık 15 gün oldu ses soluk yok sanırım ne kadar ciddi olduğumu yeni idrak edebildi kendileri Allah yolunu açık etsin....

benimkide annesinin ısrarı duygu sömürüsü ile gelirse gelir yada bu taraflara iş için gelir arada bir o zamanlar gelip görür. böyle diyorumda birde tam tersi olurmuş beni yanıltırmış:KK43: oooffffffffff bu stres ne zaman bitecek. herşey yoluna girecek mi acaba.

su yolunu bulur elbette,sıkmayın canınızı,hakkımızda hayırlısı olsun,benim şahsi fikrim çocukları babayla görüşmelerini elimizden geldiği kadarıyla sağlamak,çünkü boşadığımız eşlerimizin malesef minnacık beyinleri var ve muhakeme kabiliyetleri çok zayıf,şimdi hata yaparlar yıllar sonra anlarlar,olan çocuğa olur.ben hesap soruyorum,heyırdır sevmiyor musun kızını hissi veriyorum,kötü baba imajını düşünmek bile rahatsız ediyor,zaten çok tatlı şeyler,ama ıslah olmaz tipler var tabi,onlar bahsim dışında..Allah akıl fikir versin inşallah

boşanmaya ramak kalmaaa korkularım ; oglum cok üzülecekmı (4 yasında) bu duruma ben ne zaman alısacagım ex eşim ıntıhar edermı ıcıp ıcıp kapıma dayanırmı mıllet ne der ıs yerınde bana soru sormalar ne zaman bıter ınsanlar hep bönbön mü bakar ne zaman hersey normale döner offf bu işler cok kötü kızlar :KK14:

benimkide annesinin ısrarı duygu sömürüsü ile gelirse gelir yada bu taraflara iş için gelir arada bir o zamanlar gelip görür. böyle diyorumda birde tam tersi olurmuş beni yanıltırmış:KK43: oooffffffffff bu stres ne zaman bitecek. herşey yoluna girecek mi acaba.
sen eşini daha iyi tanırsın gelmez diyosan gelmez emin ol canım keşke iyi birer baba olabilseler eş olamadılar çocuklarına sahip çıksalar Allah büyük herşeyin hayırlsı olsun inş..

boşanmaya ramak kalmaaa korkularım ; oglum cok üzülecekmı (4 yasında) bu duruma ben ne zaman alısacagım ex eşim ıntıhar edermı ıcıp ıcıp kapıma dayanırmı mıllet ne der ıs yerınde bana soru sormalar ne zaman bıter ınsanlar hep bönbön mü bakar ne zaman hersey normale döner offf bu işler cok kötü kızlar :KK14:

canım etrafı çevreyi takma kafana ağzı olan konuşuyor zaten bir müddet konuşulacak sorular sorulacaktır hazırlıklı ol bunlara sonrasında inan unutulup gidiyor biraz zaman gerekiyor sadece..
kendine birşey yapmaz böyleleri canları kıymetlidir göz dağı vermek ister sana nede olsa yumurtlayan tavugu kaçırıyor elinden kolay değil artık arkasında sırtını dayayacagı bir banka kalmıyor onun içinde yapacagı herşeye hazırlıklı ol bence...
çocuguna gelince üzülmez desek yalan söyleriz sonuçta alışkanlıkları var iyide olsa kötüde olsa babası sonuçta senin yapman gereken karşına alıp konuşmak olacaktır seni anlayabilecek yaşta şuan onun en az zararla nasıl bu fikre alıştırırsın onu düşünmek lazım... çocuguna babasıyla anlaşamadığınızı sadece aynı evi paylaşmayacagınızı yine onun babası oldugunu bir şekilde anlatman gerekiyor umarım en az zararla atlatır kötü günleri...
Allah hepimizin yardımcısı olsun inş.

Eveeeet ben anlaşmalı boşanalı 1 ayı geçti.Eski eşim cumartesi günleri kızlarımı alıyor.Sabah 11 gibi akşam 7-8 gibi getiriyor.Ben yeni yeni inanmaya başlıyorum boşandığımıza.Boşanmak benim için çok zor oldu.Ben onu seviyordum.Bana bunu nasıl yaptı hala inanamıyorum.Ama artık düzelmeye başlıyorum.Arada bazı günler dibe vursamda ,yapacak artık hiçbirşey kalmadı.O beni haketmedi.Benim sevgimi haketmedi.

canım üzülme bende yarın dava acacagım evet hıc bırımız haketmedık ne güzel kı haketmedık dıyorum gecen yıllarıma uzulmuyor degılım ama gunahlarıma kefaret olacak cektıgım ezıyetler şükür anlımız temız onlar nemı yapacak haketmeyenlere deger verecek sonra öyle bı kazık yıcekler kı bızı mumla arayacaklar bende boşanıp kurtulsam valla zıl takıp oynayacagım o içkici o yalancı o kufurbaz o sömürgeci sahıştan :KK14:

X