Boşanmış anneler , burada toplanalım, hayatı paylaşalım !

canım zaten bu hödüklerin hepsi aynı derki beni seviyor asla vazgeçemez..
ee iki çocukta oldu şimdi baba evinede dönemez..
ben neyaparsam yap evinde bekliyecek bana muhtaç felannnn gibi abuk subukkkk düşünceler dolar o ufacık beyinlerineee..
bir kadınn bekler,sabreder,yuvası için didinirrr..
zaten gözü dışarda olan biriii bu kadar sabretmez kiii bir hatadaaa hoppp ayrılır hayatını yaşar..
bekledikçede bu adamlarrr kendilerinii bulunmaz bir nimetten sanarlarrrr..
ama öyle bir an gelirki kadın silkinirrrr ne yaaa ben insan değilmiyim der uyanır
sonraaa da bildik sahnelerrr adam şoktadır..
buseferdee iştee yalandan düzelmee hareketleri,ama yokkkk insanın huyu değişirmiiiii aslaaaaaaaaaa
ozamann tak sepeti koluna herkez kendi yolunaaaa...
aman bak şu 3 günlük dünyada ne uğraşacannn..
bugün yanında olmayan yarın yanında olsa neye yarar kiiii ..
boşver rabbim biliyorr herkesin kalbini..
rabbim attığın her adımda seni utandırmasın..
haklısın tatoş huylu huyundan asla vazgeçmiyor bebek olsada aynılar olmasada zaten aynı durumdalar..
9 yılda çok verdim ama artık alma zamanım geldi diye düşünüyorum..
hem nafakaları hemde maddi manevi tzminatımıda alacagım ben bugüne kadar verdiklerimi zaten gitti gözüyle bakıyorum fakat gelirsede tazminatla falan çocuklarım için kendim için yine birşey istemiyorum inanki..
Allahım bizim durumumuzda olan hiç kimseyi utandırmasın inş...
Kızlar hepinizin yaşadıkların ayrı ayrı üzüldüm... Ama artık sirkelenip ayağa kalkacak olmamız ve çocuklarımızı huzurla büyütecek gücü sonunda kendimizde bulmamız onlara en büyük ceza. Biz onlara değil aslında onlar bize muhtaçlar ama henüz bunun farkında değiller. Ben 6 yıllık evliliğimde çok üzüldüm kırıldım varlık içinde yokluk çektim. Ne ailesi huzur verdi ne kendisi. Defalarca annemin evine geri döndüm her defasında bir sürü vaatle beni geri çağırdı ve geri döndüğümde ilk 1 ay falan dediklerini yapar gibi göründü ama sonrasında yine aynı tas aynı hamam.

Ben çok zor bir hamilelik geçirdim. Yerimden kalkamadım ki zaten yasaktı. Bir gün kayınvalimlerdeydim uzanıyorum içeride eşim yoktu 7 gibi gelecekti. Balık pişiriyorlardı buram buram gelmişti kokusu. Sonra tabak çatal sesleri dedim sofra kuruyorlar aradan 10 15 dakika geçti çatal sesleri devam ediyor. Beni çağıran yok sonra eşim geldi kapıyı açtılar. Hoşgeldin oğlum aç mısın falan evet açım dedi siz yediniz mi? diye sordu. Kayınvalidem evet biz yedik hadi sana hazırlayalım dedi. Görümcemle ikisi mutfağa girdi eşim de benim yanıma geldi ben de hadi gidelim dedim. Dur dedi siz yemişsiniz ben de yiyeyim gideriz. Ben yemedim ki bana kimse yiyecek bir şey vermedi dedim. Benimle yersin diyedir dedi. Ben de herhalde öyledir dedim ve bir an utandım kendimden onlara haksızlık ettiğimi düşündüm. Sonra oğullarını çağırdılar. Eşim beni de kaldırdı sofraya bir geldik ki 1 tabak var masada. Boğazım düğümlendi. Beni kaş göz ede ede oturtturdu masaya ve tabak getirdi bana ama ne ablasına ne annesine ağzını açmadı. Geçmedi o lokmalar boğazımdan.

Ve o gün dedim ki bu adamdan ne köy olur ne kasaba... Ama doğumuma az bir zaman vardı belki bebeğimiz doğunca düzelir dedim o da ailesi de... Umut işte ama hiç değişmedi.

Ve en son Şubat ayında geldim kızımla beraber annemin evine o gün bu gündür kendini affettirmek için dil döküyor ama yine her gece sokaklarda arkadaşlarıyla buluşuyor. Ben bir gün iş harici ve yanımda kızım yokken bir arkadaşımla (kız) görüşsem mesajlarla aramalarla burnumdan getiriyor. Ama kararlıyım onu da ailesinin soyadını da tamamen hayatımdan çıkaracağım. Ve her ne yaparsa yapsın beni bir kez daha kandıramayacak. Zaten bırakın aşkı sevgiyi içimde ona karşı küçücük bir saygı bile kalmadı. Bir tek soyadı kaldı inşallah o da 21 Kasımda gidecek.

Allah yardımcın olsun canım sende az şeyler yaşamamışsın hele o hamilelik döneminde yaşanan olaylar insanın aklından hiç çıkmıyor inanki..
şayet kararında kesinsen seni hiç bir şekilde kandıramaz bu sefer,
inş. bebeğinle mutlu huzurlu günler yaşarsın canım sende...

eşim olacak adamın bitmek tükenmek bilmeyen kumar alışkanlığı etrafa yaptığı borçları ödenmeyen kredi kartları bunlarıda bir kenara bırakırsak sorumsuzluğu,ilgisizliği ve saygısızlığı daha ne olsunki alkolünü falanda gözardı ediyorum...
yaptığı borçları bu yıla kadar ödedim yalvardım yakardım yapma etme bitsin artık bunlar diye borçlar bitene kadar canım gülüm borçlar bittiğinde gel yatırım yapalım birşeyler alalım dediğimde ise benim param seni ilgilendirmez gibi cevaplarla karşılaştım üstelik toplum içerisinde küçük düşürmesi sanki kendini bulunmadık hint kumaşı sandı yada benim ondan vazgeçemeyecegimi falan düşündü aslında onla ilgili o kadar çok şey varki anlatılacak sayfalara sığmaz bunlar..

bebeğimiz olmuyordu tüpbebekle bebeklerim oldu benim dediği bebek olsun gör nasıl değişecegim inandım yine salak gibi bu seferde ben hamileyken bebeklerimi beklerken yine yüklü miktarda borçlar olmuş ben bebeklerim henüz 2 aylıkken öğrendim hepsini ailelere haber verdim iki ailede farklı illerde bizde doğuda görev yapıyoduk geldiler konuşuldu ama ben istemediğimi bebeklerimin mama parasını onun kumar borcuna veremeyecegimi söyledim ailesi bireşyler satıp hepsini kapatacaklarını falan söylediler oğullarınıda alıp gittiler gidiş o gidiş 7 aydır iki bebeğimle tek başıma burda yaşam mücadelesi veriyorum. ailesi hiç arayıp sormadı kendisi arıyor soruyor ama dışarıdaki yabancıda arayıp soruyor icraat yok anlayacagın muhtemelen aileside bu borcuda benim ödeyecegimi falan düşünüyorlar galiba artık ne düşündükleride umrumda değil.

bu güne kadar babalık yapmamış adam bundan sonrada ondan babalık beklemiyorum.. zaten bebeklerini toplasan 1 ay görmediki bebeklerine yaptıgı sadece 1 kutu mama 2 paket bez aldı ondada mama hemen bitti diye söylendi durdu...

herkes 2 bebek var onların hatrına bir şans ver dedi 7 aydır beklememin sebebide buydu fakat adam aynı adam değişmez 9 yıldır değişmemiş şimdimi değişecek..
artık o yoluna ben yoluma bakacagız...

avukatla görüştüm senin dediğini söyledi Tatoş mecbur nafaka verecek sen istemesende hakim verilmesine karar verecek dedi. hatta maddi manevi tazminatı bile alırsın dedi durum ortada şahit desen herkes şahit yaşananlara olaylara kendisi düşünsün artık ben büyük bir yükten kurtuluyorum inanki..

dün vekalet işleri ile uğraştım hallettim hepsini bugünde avukatla görüşüp davayı açıyorum. 9 yılımdan geriye kalan bana sadece bebeklerim oldu Allahım onlara sağlık uzun ömür versin banada güç kuvvet sağlık versinkii yetebileyim yavrularıma başka bir dileğim isteğim yok inanki...

Durumunuza çok üzüldüm. 2 çoçukla hayata tutunmak çok zor ama başaracak bir kadınsınız. konuşmalarınızdan güçlü olduğunuz belli.

Ama zaten bu işin sonu belli.Kumarbaz insan akıllanmaz kumarıda bırakamaz. Ben eniştemden biliyorum ablam boşanmadı hayatını bitirdi, ne oldu hiç bir şeyi olmadı. ne evi, ne arabası, nede eşyası.Adam emekli oldu para buldukça hala oynar.

O yüzden kendin ve bebeklerin için bence kararın doğru. Zorlanacaksın ama bir süre sonra bebeklerin büyüyecek ve sende benim gibi deyeceksinki (hayatta yaptığım en güzel şeyler bunlar).

eşimle 13 senedir birbirimizi tanıyoruz. 6 yıl sevgililik ve 6 yıllıkda evliiğimiz var.3,5 yaşında bir kızımız ve daha 2 haftalık bir oğlumuz var.ve biz ayrılıyoruz. ikimizde 30 yaşındayız. son bir ayda tüm hayatımızın benim düşündüğümden çok farklı olduğunu öğrendim. eşim eve çok geç gelemeye ve arkadaşlarıyla çok zaman geçirmeye başlamıştı. dayanamayacağmı söylediğimde bir yığın gerçekle karşı karşıya kaldım. 8 aylık hamileydim. benimle mutsuz olduğunu söylüyor, kendine hayat istediğini. benim onu mutsuz ettiğimi..benden çok şikayeti var. halbuki en kocamı çok seviyorum hala..o da beni seviyormuş ama katlanamıyormuş kısaca..profosyonel yardım alalım dedm kaç sefer kabul etmiyor. ben aramızı düzeltmeye çalıştığımızı sanırken meğer adam sadece zaan kolluyormuş. aslında ii de bir baba. ikimizinde işi ii. belirli bir kariyerimiz var. ama o bekar hayatı yaşamak istiyor.ve ben artık baş edemiyorum. hazmedemiyorum çoğu şeyi. hayatıma yalnız devam edebilecek gücüm ve aile desteğim var. ama yine de şuan kabullenmesi çok zor geliyor. kendimce uğraştım bir şeyleri kurtarmaya ama olmadı. şimdi babamın evine gideceğim. bir müddet orda kalacağım. o da bekar hayatının alıştırmasını yapacak. oldukça gülü bir insanım aslında ama lohusa iken bunları yaşamayı ve bana söylenen o ağır lafları hiç haketmediğimi düşünüyorum. yardıma ihtiyacım var..

Ne güzel şeymiş eşinin düşüncesi.Sen gel evlen sonra sıkıldım bekarlığıma dönmek istiyorum ne ala memleket.Evlilik sanki çoçuk oyuncağı. Peki 2 çoçuk ne olacak onların suçu ne.Peki karın bekarlık hayatına dönmek isterse ne olacak o zaman 2 çoçukla ne halt edeceksin. Ama olurmu biz kadınlar çoçuklarımızı sandıkla koca evine götürdüğümüz için çoçuklar annelerde kalır kocalarda sapsız üzüm misalı gerçekten bekar hayatına döner.

Garibim kadınlarda çoçuklarıyla yaşamaya çalışsın. Hayat erkeklere güzel valla.

Durumunuza çok üzüldüm. 2 çoçukla hayata tutunmak çok zor ama başaracak bir kadınsınız. konuşmalarınızdan güçlü olduğunuz belli.

Ama zaten bu işin sonu belli.Kumarbaz insan akıllanmaz kumarıda bırakamaz. Ben eniştemden biliyorum ablam boşanmadı hayatını bitirdi, ne oldu hiç bir şeyi olmadı. ne evi, ne arabası, nede eşyası.Adam emekli oldu para buldukça hala oynar.

O yüzden kendin ve bebeklerin için bence kararın doğru. Zorlanacaksın ama bir süre sonra bebeklerin büyüyecek ve sende benim gibi deyeceksinki (hayatta yaptığım en güzel şeyler bunlar).

güçlüyüm evet gücümü bebeklerimden alıyorum üstelik büyük bir şehirde değilde doğuda bir ilin ilçesinde küçük bir yerde yaşamaya çalışıyorum ben.

ama şikayetci değilim halimden yaşadığım yerden memnunum en azından emekli oluncaya kadar burda olmam daha iyi benim için.

keşke ablanda zamanında çekmeseydi inan bunu çekmeyen bilemez çok zor hergün kapıya birimi gelecek icra kagıtlarımı gelecek diye düşün dur...
çok ama çok zor o durumda olmak Allah yardımcısı olsun ablanında canım

değişmezler bu adamlar..
değişen şey sadece zaman olur ve de dahada dibe batıştırr..
en yakın ken mantıklı davranıp hemen uzaklaşmakk lazım..
eee elin delisini akıllı edecez diye ömrümüzümü harcıyalım..:KK14:

Son düzenleme:
değişmezler bu adamlar..
değişen şey sadece zaman olur ve de dahada dibe batıştırr..
en yakın ken mantıklı davranıp hemen uzaklaşmakk lazım..
eee elin delisini akıllı edecez diye ömrümüzümü harcıyalım..:KK14:

çok güzel demişsin elin delisini akıllı edemiyosunda zaten kv. son olaydan sonra eşim için gelip benim başıma bela olacak demiş. demekki onlarda farkındalar herşeyin ama elin kızı yıllardır çekiyor birşey denmiyor..
bencede en mantıklısı olmuyorsa bırakacaksın gidecekkk..

çok güzel demişsin elin delisini akıllı edemiyosunda zaten kv. son olaydan sonra eşim için gelip benim başıma bela olacak demiş. demekki onlarda farkındalar herşeyin ama elin kızı yıllardır çekiyor birşey denmiyor..
bencede en mantıklısı olmuyorsa bırakacaksın gidecekkk..

bu kv ler zaten aslında olayın en başındalar ama neyseee ..
bilmezmi insan oğlunun huyunu suyunu..
yinede sen doğru bildiğini yap canım..
ellerle uğraşıp,hizmet edip ömrümüzü tüketeceğimizeee
yaşarız evlatlarımla analarımızlaa..
onlara hizmet ederiz ..
hiç olmazsaaa nankörlük görmeyiz..
bırak ya inceldiği yerden kopsun ki bir gün sana şunu diyeceği günü bekleeeee PİŞMANIM...
ben duydum şükürler olsun ama artık öyle bir adama dönmektenseee ölmek daha iidir benim için..

bu kv ler zaten aslında olayın en başındalar ama neyseee ..
bilmezmi insan oğlunun huyunu suyunu..
yinede sen doğru bildiğini yap canım..
ellerle uğraşıp,hizmet edip ömrümüzü tüketeceğimizeee
yaşarız evlatlarımla analarımızlaa..
onlara hizmet ederiz ..
hiç olmazsaaa nankörlük görmeyiz..
bırak ya inceldiği yerden kopsun ki bir gün sana şunu diyeceği günü bekleeeee PİŞMANIM...
ben duydum şükürler olsun ama artık öyle bir adama dönmektenseee ölmek daha iidir benim için..

haklısın inanki, ahh ahh ben varya nede iyi derdim k.v. için nerden bileyim içini hiç görmemişim ki...
şimdiden diyor çok pişmanım yapma etme diye ama asla beni kandıramaz artık bitti herşey canımmm
şu satten sonra ben çocuklarımın kulu kölesi olurum onların hizmetcisi olurum kime giderse gitsin ne yaparsa yapsın umrumda değil inanki..

Kızıma geçen gün eskisi gibi eski evimizde babanla beraber yaşamak ister miydin diye sordum. Hayır annecim burada anneannemle yaşamk daha rahat daha eğlenceli sen hep gülüyorsun benimle oynuyorsun artık hep yorgun değilsin dedi. 5.5 yaşındaki çocuk bile farkında koca insanların umrunda değilmiş.

haklısın inanki, ahh ahh ben varya nede iyi derdim k.v. için nerden bileyim içini hiç görmemişim ki...
şimdiden diyor çok pişmanım yapma etme diye ama asla beni kandıramaz artık bitti herşey canımmm
şu satten sonra ben çocuklarımın kulu kölesi olurum onların hizmetcisi olurum kime giderse gitsin ne yaparsa yapsın umrumda değil inanki..

bişey söyleyeyim mi canım..inan dönsen barışmış olsannn en fazla 15 gün sonrası daha fena..:KK37:
yok gittin geldin yok şöyle böyleee inan eskisinden dahada beter olur..
aklını başına al yalnış yapmaa artık sen yavrularına hem ana hem babasınn..
eee ozaman söğüt dalına ne ihtiyacın varkiii kuru kuruyaaa pehhh..
kimse istemez tabiiki yuvasının yıkılmasınaaa ama gel görkiii sen ne kadarda diretsenn..
adamın gözü yoksaa boşuna uğraşırsın..
tek taraflı yürümez evlilik..:KK19:
uhde cimmm rabbim attığın hiç bir adımda seni ve yavru kuzularını utandırmasın..:nazar::nazar:

Kızıma geçen gün eskisi gibi eski evimizde babanla beraber yaşamak ister miydin diye sordum. Hayır annecim burada anneannemle yaşamk daha rahat daha eğlenceli sen hep gülüyorsun benimle oynuyorsun artık hep yorgun değilsin dedi. 5.5 yaşındaki çocuk bile farkında koca insanların umrunda değilmiş.

aslında çocuklar herşeyin farkındalar bakma bizler görmezden geliyoruz çoğu şeyi.
her zaman diyorum mutsuz bir evde anne babayla mutsuz büyüyecegine bir çocuk mutlu bir evde annesiyle mutlu bir şekilde büyüsün..
önemli olan zaten çocuklarımız değilmi ki gerisi boş yaniii

ayyy canım yaaa işte biliyor herşeyin aslında okadar farkındalarkiii bu cennet meleklerimiz..
ne desek boş sözün bittiği yer..
:KK43:çocuklarımıza huzurlu bir yuva veremiyeceksek niye getirdikki bu kuzuları biz dünyayaaa..
hakkımızda hayırlısı diyelim..:nazar::nazar:

bişey söyleyeyim mi canım..inan dönsen barışmış olsannn en fazla 15 gün sonrası daha fena..:KK37:
yok gittin geldin yok şöyle böyleee inan eskisinden dahada beter olur..
aklını başına al yalnış yapmaa artık sen yavrularına hem ana hem babasınn..
eee ozaman söğüt dalına ne ihtiyacın varkiii kuru kuruyaaa pehhh..
kimse istemez tabiiki yuvasının yıkılmasınaaa ama gel görkiii sen ne kadarda diretsenn..
adamın gözü yoksaa boşuna uğraşırsın..
tek taraflı yürümez evlilik..:KK19:
uhde cimmm rabbim attığın hiç bir adımda seni ve yavru kuzularını utandırmasın..:nazar::nazar:

onunla yeniden barışmak mı Allah korusun böyle bir ihtimali bile düşünemiyorum, dediğin gibi sonucu belli zaten görünen köy kılavuz istemez ki canım..
inan şöyle geçmişe bakıyorumda 9 yılda veren hep ben alanda hep o olmuş sanki erkek ben kadın o olmuşuz insan gerçekleri görsede bazen kendisine yalan söyleyebiliyor..
bu kararı verdiğimde baktımki artık kendime bile söyleyecek yalanım kalmamış onla ilgili..
yok yani ufacık bir ışık yokkk..
amin canımm Allahım hepimizin yolunu bebeklerimizle birlikte açık etsin inş..

Son düzenleme:
geçen oğlumu futbol okulundan almaya gittim..
baktım çakma babada ordaaa..
slm hayırdır dedimmm
oğlumu özledim dediii birdeee...
dedi sustu..
neysee ders bitti eve gidecekkenn oğlumaa
annenle yeniden evlenelim mi dediii:KK37:
ben şok oldum benim yavrumdaaa
hayır baba istemiyorum hem annem seni sevmiyor kiiii :KK52:
o andaki yüz ifadesini görmeniz lazımdııı :KK1:
saçmalıyorsun iiice dengesizleştin deyip uzaklaştım neymiş hala seviyormuşşşş..
yuh dedim yaaa pes artıkkk..
buarada eski eşim evliiiiii:KK37:
işte bu adamlar biz ne yaparsak yapalım mutlaka dönerler bize tavırlarındalarrr..
acıyorum resmennn...
komik geliyorrr artıkk konuşmaları..
dinleme gereği bile duymuyorummm :KK33:

geçen oğlumu futbol okulundan almaya gittim..
baktım çakma babada ordaaa..
slm hayırdır dedimmm
oğlumu özledim dediii birdeee...
dedi sustu..
neysee ders bitti eve gidecekkenn oğlumaa
annenle yeniden evlenelim mi dediii:KK37:
ben şok oldum benim yavrumdaaa
hayır baba istemiyorum hem annem seni sevmiyor kiiii :KK52:
o andaki yüz ifadesini görmeniz lazımdııı :KK1:
saçmalıyorsun iiice dengesizleştin deyip uzaklaştım neymiş hala seviyormuşşşş..
yuh dedim yaaa pes artıkkk..
buarada eski eşim evliiiiii:KK37:
işte bu adamlar biz ne yaparsak yapalım mutlaka dönerler bize tavırlarındalarrr..
acıyorum resmennn...
komik geliyorrr artıkk konuşmaları..
dinleme gereği bile duymuyorummm :KK33:

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: inan çok güldüm Tatoş hakkatten bu adamların kafalarında eksik bir tarafları var galiba..
halen senin ona dönecegini sanıyor üstelik başkasıyla evliii wayyy beeee
helal olsun oğluşunada net bir tavırla gerçeği söylemiş işte
inan eşine bu gerçek tokat gibi gelmiş ve anlamıştır senin onu sevmediğin gerçeğini
hoş ne kadar kabullenir buda tartışılır tabiiki..

onunla yeniden barışmak mı Allah korusun böyle bir ihtimali bile düşünemiyorum, dediğin gibi sonucu belli zaten görünen köy kılavuz istemez ki canım..
inan şöyle geçmişe bakıyorumda 9 yılda veren hep ben alanda hep o olmuş sanki erkek ben kadın o olmuşuz insan gerçekleri görsede bazen kendisine yalan söyleyebiliyor..
bu kararı verdiğimde baktımki artık kendime bile söyleyecek yalanım kalmamış onla ilgili..
yok yani ufacık bir ışık yokkk..
amin canımm Allahım hepimizin yolunu bebeklerimizle birlikte açık etsin inş..

tatlım olayı aşmışsın artık..:KK19:
bırakmışsın yuvana çocuklarına eşine kendine acımayıı
en mantıklısını yapmaya çalışıyorsun farkındayım..
bundan sonra yaşamaya başlıyacaksın allahın izniyleee..
huzurun olacakk,yüzün gülecekk
daha ne ister ki insan..
zor bir süreçtir mahkeme şahitlik boşanmaaa
ama yılma bak önünde yaşayacak çok daha gzl günleriniz olacak..
:nazar::nazar: rabbim büyük..

:KK1::KK1::KK1::KK1::KK1: inan çok güldüm Tatoş hakkatten bu adamların kafalarında eksik bir tarafları var galiba..
halen senin ona dönecegini sanıyor üstelik başkasıyla evliii wayyy beeee
helal olsun oğluşunada net bir tavırla gerçeği söylemiş işte
inan eşine bu gerçek tokat gibi gelmiş ve anlamıştır senin onu sevmediğin gerçeğini
hoş ne kadar kabullenir buda tartışılır tabiiki..

yok canım resmi olarak 2009 da boşandım ..
o günden beri her karşı ya geldiğimde aynı laflarr..
yok seviyormuş yok aslında bende onu unutmamışımdaa
yok pişman mış ama benimde hatalarım var mış mış mış mışşşşş :KK37:
he canım şimdi sen böyle dedin ben hop kucagındayım..
ona dedim başkası olur amaa sen aslaaa ..
yüzsüzlerrr anlamıyorlar anlatamıyorsun kiiii
konuş durrr yeni ben farklı artık..
küllerimden yeniden doğdum..
şükür rabbimeee kiii senin gibi bir mahlukltan ayrıldım :KK52:
aLlahın sevgili kuluyummmmmmmmm :KK1:

tatlım olayı aşmışsın artık..:KK19:
bırakmışsın yuvana çocuklarına eşine kendine acımayıı
en mantıklısını yapmaya çalışıyorsun farkındayım..
bundan sonra yaşamaya başlıyacaksın allahın izniyleee..
huzurun olacakk,yüzün gülecekk
daha ne ister ki insan..
zor bir süreçtir mahkeme şahitlik boşanmaaa
ama yılma bak önünde yaşayacak çok daha gzl günleriniz olacak..
:nazar::nazar: rabbim büyük..

inanmazsın belki ama şuan arkadaşlarım sürekli evime geliyorlar güya beni teselliye ama bakıyorumki onlar ağlıyolar ben onları teselli ediyorum, en son dedimki Allah aşkına ağlayıpta benimde moralimi bozmayın böyle yapacaksanız gelmeyin dedim.
sonra gülmeye başladılar haklısın dediler...
ben şimdiden yoluma bakıyorum bebeklerim için en güzeli ne onları arıyorum...
zor bir sürece girdiğimi biliyorum ama üstesinden gelirim bununda farkındayım biraz yorucu olacak o kadar

inanmazsın belki ama şuan arkadaşlarım sürekli evime geliyorlar güya beni teselliye ama bakıyorumki onlar ağlıyolar ben onları teselli ediyorum, en son dedimki Allah aşkına ağlayıpta benimde moralimi bozmayın böyle yapacaksanız gelmeyin dedim.
zor bir sürece girdiğimi biliyorum ama üstesinden gelirim bununda farkındayım biraz yorucu olacak o kadar

ya boşver arkadaş felan..
ağlarsa anan ağlar gerisi hikayedir..
yaşamayan bilemez..kolaymı böyle bir adamla ömür geçirmekkk
ben senin adına mutluyum en azındann kafan ve gönlün rahat olacak..
mutlaka hayatta zorluklar olacak ama bak dahada güçlü olacaksın sen hayata inat..

Ya aynı şey bana da oluyor. Ailemdeki bazı insanlar, arkadaşlarım ve çevremden duyanlar "üzülme bu günler geçecek olmuyorsa olmuyordur" gibi ya da "bak arada çocuk var dövmüyor aldatmıyor evine bakacak kadar para da kazanıyor yuva yıkmak kolay yapmak zor" gibi türlü laflarla karşıma geliyorlar. Ben de onlara ısrarla bu kararı alan benim ve mutsuz değilim tam tersi mutlu olmak için aldım bu kararı diyorum.
İnsanlar bir kadın boşanırken hele de çocuk varsa adam dövmüyor aldatmıyor ve evin temel ihtiyaçlarını karşılıyorsa ayrılmak saçma geliyor insanlara :KK33:

X