Boşanmış olduğum için ailesi beni istemiyor

dertlerderya90

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
18 Aralık 2023
14
0
33
selam kızlar, bir süre önce bu konuda yazmıştım, ben 34 yaşındayım sevgilim 38, ben daha önce bir evlilik yaşadım ve anlaşamadığımız için 5 yıl önce boşandık. Sevgilimle çok ama çok iyi anlaşıyoruz ikimizde her anlamda birbirimizin ruh eşiyiz. Evlenmek istiyoruz ama sevgilim boşandığımı ailesine söylemekte çekinmişti. Çünkü sorun edeceklerini biliyordu, ama ben onların bu konuda haberinin olması gerektiğini düşünerek sevgilime ailesine söylemesini rica ettim. Çünkü daha sonra nişan vb durumlarda boşboğz akrabaların birinden öğreneceğinden korktum o zaman daha kötü olurdu.Beni kırmamak için ailesine durumumu anlatmış, öncesinde beni ailesi ile tanıştırmıştı ve beni çok sevmişlerdi. Ancak bunu anlattıktan sonra ailesi asla istemediklerini istemeye gelmeyeceklerini söyleyerek eğer benden ahrılmazsa bidaha bu evin kapısını çalamayacağını söylemiş. Annesi çok ama şok inatçı biri. Çok ama çok üzgünüz, ailesine tamamen sırt çevirmesini de istemem o zaman da o çok mutsuz olur bunu kabul edemem. Böyle bi durum yaşayan veya yakınının başına gelen var mı? Yada yaşanmasa bile ne yapmamız gerekiyor sizce ailesinin inadı kırılır mı nasıl kırılır ne düşünüyorsunuz

selam kızlar, bir süre önce bu konuda yazmıştım, ben 34 yaşındayım sevgilim 38, ben daha önce bir evlilik yaşadım ve anlaşamadığımız için 5 yıl önce boşandık. Sevgilimle çok ama çok iyi anlaşıyoruz ikimizde her anlamda birbirimizin ruh eşiyiz. Evlenmek istiyoruz ama sevgilim boşandığımı ailesine söylemekte çekinmişti. Çünkü sorun edeceklerini biliyordu, ama ben onların bu konuda haberinin olması gerektiğini düşünerek sevgilime ailesine söylemesini rica ettim. Çünkü daha sonra nişan vb durumlarda boşboğz akrabaların birinden öğreneceğinden korktum o zaman daha kötü olurdu.Beni kırmamak için ailesine durumumu anlatmış, öncesinde beni ailesi ile tanıştırmıştı ve beni çok sevmişlerdi. Ancak bunu anlattıktan sonra ailesi asla istemediklerini istemeye gelmeyeceklerini söyleyerek eğer benden ahrılmazsa bidaha bu evin kapısını çalamayacağını söylemiş. Annesi çok ama şok inatçı biri. Çok ama çok üzgünüz, ailesine tamamen sırt çevirmesini de istemem o zaman da o çok mutsuz olur bunu kabul edemem. Böyle bi durum yaşayan veya yakınının başına gelen var mı? Yada yaşanmasa bile ne yapmamız gerekiyor sizce ailesinin inadı kırılır mı nasıl kırılır ne düşünüyorsunuz

Çocuğunuz yokmuş. Ailesi tam olarak neyi dert ediyormuş ? Erkek arkadaşınız 38 yaşına gelmesine rağmen, kendi kararlarını alamıyor ve kararlarının arkasında duramıyorsa; kendisiyle bir yola da çıkılmaz.

Çocuğunuz yokmuş. Ailesi tam olarak neyi dert ediyormuş ? Erkek arkadaşınız 38 yaşına gelmesine rağmen, kendi kararlarını alamıyor ve kararlarının arkasında duramıyorsa; kendisiyle bir yola da çıkılmaz.
Elalemin yüzüne nasıl bakarlarmış, uykuları kaçarmış. Erkek arkadaşım ailesi ile konuşmuyor benden ayrılmakta istemiyor ama aile de yok sayılmaz ki ondan bunu isteyemem ben

40 yaşına gelmiş bir adamdan bahs ediyoruz niye kendi kararlarını kendi veremiyor.🫤
Koskoca adam ailesine saygı duymali evet ama el alem ne der ne konuşur diye sevdiyi kadından vazgeçiyorsa o adamdan zaten afedersin ama bir cacık olmaz.
Ve evlenincede asla öyle konuşmalarina izin vermemeli.Boşanan kadın sanki vebali bir hasta gibi davraniyorlar bazılari.🙄

Bu ilişki bu dakikadan sonra zaman kaybı olur. Bence sizin için acı da olsa ayrılın ve böyle kompleksleri olmayan bir ailenin evladıyla hayat kurun. Yoksa bu sefer de mutlu olamayacağınız bir evlilik sizi bekliyor.

38 yaş bir erkek evlenmek için bu denli ailesinin kriterlerini önemsiyorsa ; eyvah eyvah diyorum ve kendisinden uzak durmanizi tavsiye ediyorum.

Evlenseniz de sonrasında çok rahatsız olursunuz. 38 yaşına gelmiş ama karakteri oturmamış, özsaygısı gelişmemiş bir adamla olmaz. Zamanla siz de saygınızı kaybedersiniz ona karşı.

Sevgilim ailesi gibi düşünmüyor ki ve ailesine de hak vermiyor ailesini de üzmek istemiyor benden de ayrılmak istemiyor seni yok sayarız yüzüne bakmayız demeleri onu çok üzdü sadece.

40’a merdiven dayamış koskoca adamın aileden çekinmesi de komik sanki 22-23 yaşında havalara bak.
Böyle pısırık pasif sevdiğinin arkasında durmayan adamlarla birlikte olmayın.
Çocuğunuz da olabilirdi aileyi ilgilendirmez adam da iş yok

Sevgilim ailesi gibi düşünmüyor ki ve ailesine de hak vermiyor ailesini de üzmek istemiyor benden de ayrılmak istemiyor seni yok sayarız yüzüne bakmayız demeleri onu çok üzdü sadece.
Şimdi sevgi ve heyecanla bizim yaptığımız uyarıları yersiz buluyorsunuz. Normal değil 38 yaşındaki bir adamla böyle konuşulabilmesi. Demek ki annesinim oğlunun kararlarına saygısı yok. Kimseninde umrunda olmaz 40ına gelmiş adam kiminle evleniyor.

Size hiç hissettirmeden bile halledebilirdi. Bu kadın benim sevdiğim asla üzülmeyecek dese ne diyecekler. Yinede aile diretir adamda onlarında kalbi kırılmasın moduna girerse sen bitir. Üzülürsün bu durumda bırak kendi halletsin yoksa yol ver

Çocuğu olsa da n'olacak ki adamla kadın bu kararı vermişse ailelere susup oturmak düşer.

Çocuklarının nasıl üzüldüğü hiç umurlarında değil çok ilginç bi kere ağlar sileriz seni bidaha da kapımızı bile çalamazsın ne demek bi aile bunu çocuğuna nasıl yapar aklım almıyor. Hiç mi çocuklarını sevmiyorlar :KK43: ben onu okdar çok seviyorum ki arada kalmasını ailesine rest çekmesini istemiyorum bu yüzden ama ayrılırsakta ömür boyu içimizde ukte kalıcaz.

Size hiç hissettirmeden bile halledebilirdi. Bu kadın benim sevdiğim asla üzülmeyecek dese ne diyecekler. Yinede aile diretir adamda onlarında kalbi kırılmasın moduna girerse sen bitir. Üzülürsün bu durumda bırak kendi halletsin yoksa yol ver
Demiş ama cevap olarak istemeye bile gelmeyeceklerini ayrılmazsa benden onu yok sayacaklarını söylemişler. Bu çok büyük bi vicdansızlık değilmi :KK43:

Çocuğu olsa da n'olacak ki adamla kadın bu kararı vermişse ailelere susup oturmak düşer.
Çocuk bir ömür 2 insanı ve 2 aileyi birbirine bağlıyor ve iletişim halinde tutuyor malum.

Adamın basiretsizliğinin ve bu saçma sebepleri konu sahibine anlatmasının hiçbir mantıklı açıklaması olmadığını vurgulamaktı amacım.

Şimdi sevgi ve heyecanla bizim yaptığımız uyarıları yersiz buluyorsunuz. Normal değil 38 yaşındaki bir adamla böyle konuşulabilmesi. Demek ki annesinim oğlunun kararlarına saygısı yok. Kimseninde umrunda olmaz 40ına gelmiş adam kiminle evleniyor.
Asla yersiz bulmuyorum, ailesinin oğullarına saygısı kesinlikle yokmuş ama erkek arkadaşımın da suçu yokki :KK43:

X