Boy uzatmak iin neler yaplabilir?

Sizce boyun uzaması için neler yapılır?

• Ankete Katılan
    513
cnm ablamın uygaladığı formülü söyleyim.basket oynamak çok zor,erkek olsan neyse ama kızlar bu sporu pek tercih etmiyor.onun yerine evde sık sık yukarı zıpla.sanki tavana değmek istiyormuş gibi ellerini havaya kaldırarak zıpla.ablam böyle yapmıştı ve bol pekmez iç.benim annemin ve babamın boyu çok kısa ben ise 1.70 boyundayım.nedeni ise küçükken çok pekmez içmem.günde en az yarım çay bardağı içerdim.tadı kötü ama katlanmak gerek:)

ya cnm internette baktım biraz hıc yazmamıslar boyla ilgili :'(

valla benden söylemesi,ben kulaktan duyma bişeyden bahsetmedim kendim bizzat çok faydasını gördüm bu yüzden tavsiye verdim,zaten denemekten ne çıkarki bu kadar düşünmeye gerek yok bence,yan etkisi olmayan en doğal bişeyi önerdim öptm canım..

cnm doğru sölüson da diyet yaptıgım ıcın coz fazla yemıyorum muz o yuzden merakta kaldım

cnm doğru sölüson da diyet yaptıgım ıcın coz fazla yemıyorum muz o yuzden merakta kaldım

ozaman haklısın canım,muzun kalorisi çok ya dengeleyeceksin yediklerinle çünkü muz tokta tutuyor,yada kilo yapmasından korkuyosan bence yeme sonra kiloyu vermesi zor olur ama bizde gerçekten etkili olmuştu öyle uzun süre falanda yemedim.bunun yerine bol temiz havaya çık yüzmeye git canım yüzmekte etkili olsa gereka.s

yazın dediklerini uygulucam cnm senin boyun ve yasın kac hannecim?

cnm yaşım 23.boyum 1.68 bayan için yeterli diye düşünüyorum,artı annem ve babam biras boydan kısa

Son düzenleme:
Bende bu konuda uzun zaman cok arastirmalar yapmistim, malum bende kisa bpoyumdan hic memnun degildim... sen daha cok genc oldugun icin belki birsey fayda edebilir, bol bol balli süt ic derim, bol temiz havada ve günesli olan yerlerde bulun. bol bol ip atla, hareket et. Bol meyve sebze tüket.

Bu arada evet bunlari yaparak dev olamazsiniz, beli biraz yardimci olur ama genetik faktör cok büyük bir rol oynuyor, ben bir formül biliyorum ona göre boyunun ne kadar olacagini tahminen belli olur..

Baba boyu + anne boyu = ???? bu sayiyi 2 ye bölüyorsun o sayidan - 10 aldinmi kizlar icin ortalama boy + 10 yaptinmida oglanlar icin ortalama boy oluyor.

Ben kendimden misal vereyim:

Babam 176 cm + annem 160 cm = 336 336:2=168
benim icin ortalama boy 1,58 falan ( ben gerci 156 yim genc kizligimda spor yapmadigimdan kaynaklaniyor)
erkek kardesim ise 1,80 boyunda ve 18 yasinda

anlasilmayan bir konu varsa ben yardimci oluruma.s.

BU SAÇMA BENCE :KK70:

BABAM = 180 ANNEM 165 =345 346 :2 = 172,5 10 çıkarırsak 162.5
AMA BOYUM 1.70

benim babam 175 annem 1.58 ben 1.72 ablam 1.64 . neden yazıyorsun bunları derseniz, hani çok uzun boylu değilim belki ortalamayı geçerim ama bizim sülalenin çoğu kısadır hastanede karışmış olma ihtimali haricinde özel bir beslenme ve de spor yapmadığımı da belirteyim

ya arkadaşlar şu yokoyu kullananlar nereye kayboldu nası gidiyo gelişmeler lütfen bişeyler yazın

ben bu konuyu bulamiyordum :) ne kadar ayip bana :KK43: utandim valla

evet başlık silinmiş biraz burdan anlatsanız arkadaşlar yapıyomusunuz esneme hareketleri yok. nasıl gidiyor özdelik tuanacım ya sizi..

aynen kızlar benmde boyum 160 cm teyzelerde uzunda var kısada var ama malesef babamn tarafından en uzun babam 176 annem 160 benmde boyum 160 yaşım 18 doktora gittim bana normal dedi zaten biliyorum duymak istediğim bu durum değişrmi uzarmı yanii belki 2 3cm dedi
kız kardeşim benden 1 yaş küçük boyu168 onun yannda çocuk gibi kalıyorum her sefernde yanyana gelelim ne kadar küçük duruosun diyo çok bunaldm artıkk :1no2:
ama elden bişeyy gelmiyoo Allahım 170 boyum olsa nolurdu diyorum en çok istediğim şey budur çünküsenağlama

Bol bol muz yemeni öneririm..kardeşim ve ben hastalandığımız dönemde annem bize bol muz yedirirdi ve gözle görülür şekilde boyumuz uzamıştı

her meyveyi severm hele muzu özellikle çocukken dedem kilolarla alırmş bana ama genede boyum160 psikolojm kıyaslandığım zman aşırı bozuluyor..
ergenlik dönemimi çok stresli ve üzüntülü geçirdm gece hiç uyumuyodum depresyon tedavileri gördmm babam kendini çok yıprattın bu yüzden uzamadn fazla diyor
aslında adam haklı kız kardeşim benden bir yaş küçük ve uykuya resmen aşık ama hem iri hemde boyu 170 yakın yemek öyle kendine özel bakımda yapmaz
vermeyen Allah vermiyor işte
Allah bilir kemik kapakçıklarımda kapanmıştır senağlama

evet başlık silinmiş biraz burdan anlatsanız arkadaşlar yapıyomusunuz esneme hareketleri yok. nasıl gidiyor özdelik tuanacım ya sizi..

canim ben hareketleri 1 aydir yapamiyorum, ameliyyat gecirdim doktorlar izin vermiyor spor yapmama. isallah 15 gun sonra doktor izin verirse tekrar basliycam. sen neler yaptin canim? ben beslenmemem de hic ozen gosteremedim bu aralar. bunyem de cok zayifladi

evet canim 1 cm gibi oldu ama sanirim daha duzgun kullansaydim daha fazla uzardim. simdi devam ediyorum. 3-6 ay olsun da bakalim ne olucak

canım sen kullandin :asigim: :asigim: :asigim: ben kacirmisim... eski mesajlara da baktim ama anlamadim ne kullandigini... sana zahmet bi daha deyiverir misin a.s.

canim ben hareketleri 1 aydir yapamiyorum, ameliyyat gecirdim doktorlar izin vermiyor spor yapmama. isallah 15 gun sonra doktor izin verirse tekrar basliycam. sen neler yaptin canim? ben beslenmemem de hic ozen gosteremedim bu aralar. bunyem de cok zayifladi

canm çok geçmiş olsun yaaa

arkadaşlar geçenlerde bi haber sitesinde okudum kafatasının içine silikon yerleştirip 5 cm boy uzatıyorlarmış maliyeti 8000 dolar dı sanırım ama sadece kafadan uzuyorsunuz yani bana komik geldi

selam
bende boy fukaralarındanım.1,55 hemde.
aslında çok da şikayetçi değilim,şirin gösteriyor beni.
tek problemim sürekli kilo kontrolüne dikkat etmemi gerektirmesi.
max.50 olmalı benim için. fazlası... :1shok: allah korusun.işte o zaman başlıyor kompleksler.
Ha bir de aldığım her pantolonu kestirmek zorunda kalıyorum,ya da hep kapri alıyorum
60'ı aklımdan bile geçiremiyorum:yürümeme gerek kalmaz yuvarlanarak giderdim heralde :roflol:
Benimkinin aileyle pek alakası yok.annem ve babam çok kısa değiller.
Küçükkende yaşıtlarıma göre hep kısaydım.annem gelişimimizin iyi olması için abim ve bana balık yağı hapı alıyordu.
aksilik bu ya abim boyuna uzadı,ben enime uzadım hep :smiley-cool:
buna da şükür ya daha kısa olsaydım? neyse canım kader böyleymiş,
bu yaştan sonra da uzamam zaten...

X