boyle sey mi olur yaa

Ben Mardin iyim. Ve kesinlikle erkek arkadasin fazlasıyla abartmis :) erkeklerle kadinlar aynı masada yemek yemez ne ya?? Evet öyle bişey var ama o sadece çok kalabalık misafor geldiği zaman (yerde yenir yemek) yer olmadığı için erkekler ve kadınlar ayrı ayrı yer. Onun dışında asla ama asla görmedim ben böyle bişey. bence seni deniyo. Şimdiden gözü korksun bakalım beni gerçekten seviyosa bu şekilde de kabul eder diyodur. Yada gerçekten uzaydan gelmiş bi ailesi var. Şu aileyle braber yemek yeme meselesi de eskide kaldı artık. Ve ben mardinli olarak bunları söylüyorum benim bildiğim malatyalilar mardinlilere göre biraz daha tabiri caizse moderndir. Arkadaşlarımdan biliyorum. Bence sen ailesini iyice araştır. Yengesi kardeşi felan çalışıyo nu yada akrabalarindan kizlar felan. Onlara nasıl davraniyolar o çok önemli.

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Arkadasim bu dogu genellemesi degil karakter meselesi. Ailesi oyle olsa da sana yaptirim uygulamayabilirdi. Sonucta yasantini ve beklentilerini bilerek bu iliskiyi surdurdu. Senin yumusak basli olduğunun o da farkinda olacak ki simdiden soylerim sonra yavas yavas sindiririm dusuncesinde. Madem cok seviyosun asla vazgecme tabi ki evlen ve bir bir yakindan gor butun bu duyarli arkadaslarin anlatmak istediklerini. Belki cok gec olur ama bu sefer kurtulmak istersin. Haa ama onlarda bosanma da yoksa bilemem. Hayatta başarılar umarim yanlis karar vermezsin.

Yani bu Doğu batı meselesi değil biraz da aile yapısıyla alakalı bence yalan değil gitmeden ailesini tanımadan önce bende korkuyodum ama malatya çok gelişmiş bi şehir ve eskisi gibi baskıcı değil artık orada yaşayan insanlar da 2 tane kız arkadaşım var malatyalı hatta nişanlıma sayelerinde tanıştım üniversite zamanında biz mimarız yani kız çocuklarını okutmaya da çok önem veriyolar görümcem bilgisayar mühendisi falan filan :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bencede canım batıdada bu sekilde yasayan insanlar var.bu sekilde aileler var.okumaya cok öenm verirler ve gelin olarak calısan bayan isterler benim cevremdekiler hep böyle tercih calısan bayndandır.Allah hayırlı etsin.benim esimde kayserili kayserililere cimri uyanık derler hiç alakası yok tam tersi benden saftır esim.sehre göre degil demek insan yapısıyla ilgili bişey bencede.gelin kız:KK16::KK16::KK16:

bi de sey dedi beyefendi onu soylemeyi unutmusumm

boyle boyle istee coook iyi dusun tasin kararini ver sonradan aman oyleydi boyleydi yok

biz de bosanma diye bi kavram da yok omur boyu ayri yataklarda yatsak da bosanma gibi bi durum soz konusu olamaz

ben seni biliyorum iki gun sonra mizmizlanir ben yapamiyorum dersin

oyle bi sey yok onu bil bosanma yasakli kelimee dedii:KK47:

Ben Mardin iyim. Ve kesinlikle erkek arkadasin fazlasıyla abartmis :) erkeklerle kadinlar aynı masada yemek yemez ne ya?? Evet öyle bişey var ama o sadece çok kalabalık misafor geldiği zaman (yerde yenir yemek) yer olmadığı için erkekler ve kadınlar ayrı ayrı yer. Onun dışında asla ama asla görmedim ben böyle bişey. bence seni deniyo. Şimdiden gözü korksun bakalım beni gerçekten seviyosa bu şekilde de kabul eder diyodur. Yada gerçekten uzaydan gelmiş bi ailesi var. Şu aileyle braber yemek yeme meselesi de eskide kaldı artık. Ve ben mardinli olarak bunları söylüyorum benim bildiğim malatyalilar mardinlilere göre biraz daha tabiri caizse moderndir. Arkadaşlarımdan biliyorum. Bence sen ailesini iyice araştır. Yengesi kardeşi felan çalışıyo nu yada akrabalarindan kizlar felan. Onlara nasıl davraniyolar o çok önemli.

Deniyor olsa bile gereksiz bi deneme. Ne gerek var boyle seylere. Sevgilisini kaybetmek pahasina denemek ilginc geldi bana. Ben de mardinliyim ve hala sunu savunuyorum. Bunun doguyla ilgisi yok bu tamamen karakterle alakali. Sanirim yaptirim uygulamayi kaliba sokmayi seven bi arkadas. Bizim ailede her kadin el ustunde tutulur ama arkadasin soyledigi gibisine de sahit olmuslugum cok. Üstelik dogulu degil. Yani arkadasimizin bolgeden cok karaktere odaklanip oyle dusunmesi lazm.

bencede canım batıdada bu sekilde yasayan insanlar var.bu sekilde aileler var.okumaya cok öenm verirler ve gelin olarak calısan bayan isterler benim cevremdekiler hep böyle tercih calısan bayndandır.Allah hayırlı etsin.benim esimde kayserili kayserililere cimri uyanık derler hiç alakası yok tam tersi benden saftır esim.sehre göre degil demek insan yapısıyla ilgili bişey bencede.gelin kız:KK16::KK16::KK16:

Ne diyim Rabbim iyi insanlarla karşılaştırsın canım önemli olan bu yok annemle yaşıcaksın yok annene gidemezsin boşanmak yasak falan böyle şeyler çok saçma tamam kimse boşanmak için evlenmez de hayat bu ne getireceği hiç belli olmaz

ASLA sessiz kalma bu konulara.yoksa ilerde pişman olursun.pişman oluncada ne sevgi kalır nede aşk..ya baştan şartlarını koy yada yol yakınken dön

Bu ne be sevgiline söyle evlenmesin köpek alıp beslesin.
Gel deyince gelir, git deyince gider, kızarsa boynunu eğer köşeye kıvrılır.
Tövbe tövbe.

Hala birlikte misin sen bu adamla? Bunun doğuyla alakası yok cahillikten başka bi'şey değil.
Öğretmen olacakmışsın bi'de adam mı yok yahu, değişmez bu adam.

bu dogululukla alakali birsey degil,Türkiyenin heryerinde var ama sen vazgecemem diyorsan ,evlenince ALLAH yardimcin olsun isin cok zor
adam söyliyecegini söylemis

Bu adam senden ayrılmayamı çalışıyor ya:44: Hani bazı tipler olur ya, kendine kötü dedirtmemek için baskı kurmayı değişik yollara baş vurarark yaparlar:44:

Ben de doğuluyum, gelenekler bana pek yabancı gelmedi. O tarafta hala böyle yaşayanlar var, ama bu yaşam tarzından sıyrılıp farklılaşan çok insan var artık. Belli ki erkek arkadaşınız aşırı gelenekçi ve değişime kapalı bir düşünce yapısına sahip. Daha şimdiden böyle diyorsa bundan sonra değişmesi çok zor, hatta imkansıza yakın bile diyebilirim. Çünkü geleneğine aşırı bağlı insanlar "elalem ne der?" deyip kendini çevreye göre şekillendirmeye daha meyilli oluyor genelde. Tabuları yıkmak kolay değil, belli ki bu durum ona normal geliyor; abisini, ailesini model alarak büyümüş, kendi geleceği ile ilgili de böyle bir plan yapmış. Bence çok detaylı bir şekilde gözden geçirmelisin ilişkinizi. Bu kültürün içinde yaşadığım halde ürktüm ben.

Kizlar paylasmak istiyorum ben mi abartiyorum gorun diye

Bugun sevgilimle bulustuk kendisi malatyali ve kürt yanlis yerlere cekilmesin lutfen durum anlasilsin diye yaziyorum

bugun biraz ailelerimizden gelecekten falan bahsettik bana soylediklerini yaziyorum Allah askina cok ilginc degil mi ben sok oldum

bunlar para icinde yuzuyolar bana dedi ki senin calismana hic gerek yok isimiz ciddiye binerse biz evlenirsek kesinlikle ama kesinlikle calismicaksin anca batariz bes kurussuz kaliriz onun disinda olmaz dedii
ben seneye ogretmen olucam bunca maddi manevi emegi bosa veriyorum sankii adama bakin:KK47:

sonra dedi ki mutlaka ayri evimiz olur ama sadece otel gibi kullaniriz yatmadan yatmaya kullaniriz onun disinda ben isteyken sen annemle kalirsin yemek olayi falan her sey ortak dedi su an abimler boyle yasiyo biz de boyle yasicaz dedi

ve mesela abimin karisiyla annem ayri yemek yerler biz erkekler ayri ayni masaya hayatta oturmayiz falan dedi

evlenince ne kadar yakin olsan da oyle iki de bir annene gidemezsin ben her gun seni oralardan mi toplicam dedii:KK47:

ben sok oldumm kultur farkliligi bekliyodum ama bu kadar beklemiyodum bunlar asla taviz vermicegim seyler bi kizi ne kadar seversem seveyim bunlara hayir derse vazgecerim dedi

ben de ben hayir diyorum nolucak simdi dedim sinirlendimm:KK47:

ama ben senden vazgecemem ya bunlari zamani gelince konusuruz diye kivirdii

kizlar ben napmaliyim bunlar benim ve ailemin hayatta kabul etmicegi seyler o da geri adim atmiyoo is ciddiye binmeden kac dersiniz eminim ama gercekten cok seviyorum yaa vazgecemem gibi geliyoo :KK14:

dogulu arkadaslar varsa ozellikle onlardan yorum istiyorum yasam tarzi gercekten boyle mi yaa yoksa abartarak beni denemeye mi calisiyo

ve ne onerirsinizz

sevgiyle kalin kizlarr

Sevgilim cok açık konuşmuş iyi bisey bu. Aynen anlattığı gibi yasarsınız. Kv min komşusu var ordan bikiyorum. Acayip iyi insanlar gelinleri benim kankam :KK66: 7 yılın sonunda kız haftada bir gun 3-5 saat aynı mahalledeki annesine gitme hakkı kazandı :/ ayrıca gecen yaz tatile gitmek istediler yine kıyamet koptu :/ bunları kaldiramayacaksan sakin evlenme. Sonu boşanma olur diyecem o bile zor olur

Bende doğulum ve maalesef orada hala bu tarz eylemler mevcut.

Kesinlik ile tavrını koy

Cnm belli ki eşinin ailesi yapısı ve mantiği snden baya farklı ...bazen yetisme tarzında eger sıkı yetişme varsa bu kurallara dayanabilir ama goruyirum ki cnm snn yapun yetismn buns uygun degil zaten buna uygun biri de zor bulunur artik...cnm eger cidden cok seviyosan bile ilerde evlenip huzursuz olup kv.tartisip esini kirmaktansa aranin boxulmasindansa huzursuz olmaktansa vazgec bnce cnm zamanla jer sey unutulur ve her seyin de bi sonu vardir..

ya aslinda sandiginiz kadar geri kafali degiller

okumaya cok onem verirler mesela 5 kardesler her biri avukat muhendis falan kiz kardesleri de dahil

ben de dedim senin kardeslerin okuyo onca emek veriyosunuz ilerde kocalari onlara senin bana dediklerini dese calismicaksin falan dese nolur dedim

olabilir saygi duyarim kocalaridir ne derse o sorun yok burda dedi bunu diyen turkiyenin en iyi okullarindan birini ikincilikle bitirmis bi insan

yengesi de nasil bi insansa gelmis bana onu ovuyo o cok mutlu hayatindan bizimle bu sekilde yasamaktan cok mutlu tek sikintisi abim cok calistigi icin onu

gezdiremiyo onu da kiz kardeslerim hallediyo her sey gulluk gulustanlik yani abartiyosun herkes birbirini sever sayar deger verir sakalasir bizde dedi

herkes her seyden memnun goruldugu gibi tek sikintili benmisim

Son düzenleme:
Deniyor olsa bile gereksiz bi deneme. Ne gerek var boyle seylere. Sevgilisini kaybetmek pahasina denemek ilginc geldi bana. Ben de mardinliyim ve hala sunu savunuyorum. Bunun doguyla ilgisi yok bu tamamen karakterle alakali. Sanirim yaptirim uygulamayi kaliba sokmayi seven bi arkadas. Bizim ailede her kadin el ustunde tutulur ama arkadasin soyledigi gibisine de sahit olmuslugum cok. Üstelik dogulu degil. Yani arkadasimizin bolgeden cok karaktere odaklanip oyle dusunmesi lazm.

Çok haklısın. .

ya aslinda sandiginiz kadar geri kafali degiller

okumaya cok onem verirler mesela 5 kardesler her biri avukat muhendis falan kiz kardesleri de dahil

ben de dedim senin kardeslerin okuyo onca emek veriyosunuz ilerde kocalari onlara senin bana dediklerini dese calismicaksin falan dese nolur dedim

olabilir saygi duyarim kocalaridir ne derse o sorun yok burda dedi bunu diyen turkiyenin en iyi okullarindan birini ikincilikle bitirmis bi insan

yengesi de nasil bi insansa gelmis bana onu ovuyo o cok mutlu hayatindan bizimle bu sekilde yasamaktan cok mutlu tek sikintisi abim cok calistigi icin onu

gezdiremiyo onu da kiz kardeslerim hallediyo her sey gulluk gulustanlik yani abartiyosun herkes birbirini sever sayar deger verir sakalasir bizde dedi

herkes her seyden memnun goruldugu gibi tek sikintili benmisim

Canim senin bu is olmaz sen nerelisin bilmiyorum ama anlatim tarzindan anladigim kadariyla sen bunlara katlanamazsin senin hayatin senin secimin kendin bilirsin

Son düzenleme:
Hımm evet sorun yokmuş, kocası gezdiremediği için görümceleriyle geziyor...ve çok mutlu...!! o geline gidip sorsan kimbilir neler anlatır.
Bence bu iş zor..
Adam sana seçenek sunmuyor ki. Beni dediğim olacak, sen de mutlu olacaksın diyor. Yani o durumda mutlu olmazsan sorun sende olacak ...
Anladın mı? Çook iyi düşün.. eğer ben mesleğimi yapacağım dersen arkanı dön ve kaç...
Niyetini çok net anlatmış. Şu aşamadan sonra bir u dönüş yaparsa bil ki köprüyü geçene kadar...
Sonra seni eve kapatmak için her türlü psikolojik baskıyı yapacaktır...

Ben de doğuluyum Biz de öyle birşey yok yani kadın erkek iciceyiz mesela benim eşim Karadenizli onlar da var oyle şeyler bu kadar olmasa da . Bunun bolgeyle alakası yok yani . Ama yine sukret bence olay ciddiye binmeden söylemiş sana . Bence kabul etme bu şartlari

note3 kadinlar_klubü

Canim ben batmanliyim valla dediklerinin cogu abarti yani bizde oyle seyler hic yoktur kadinlar ayni sofrada da otururur. Calismak istiyosan calisirsin heleki meslegin varsa ovuyolar bile. istedikleri zaman ailesinin yaninada gider . Aileler birbirine bagli icli dislilar ama kimse seni zorla kaynananla yasamaya zorlamaz gelinler oyle eskisi gibi susup kosesine cekilmiyolar fena valla simdikiler :)
Hakkinizda hayirlisi .

X