sizce beni yanlış anlar mı? yoksa yine takıntı mı yapıyorum?

gardenofx

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Eylül 2020
1.154
935
25
Merhaba kk üyeleri. Kuzenimin eşiyle aramız iyidir muhabbetimiz var. dışarda vs görüşürüz. Doğum öncesi de onu çok uyku bastırıyordu ve diyordum çağır beni gelirim çağırıyordu ben de çocuğuna bakıyordum. Olayı açıklamak için söylüyorum büyüğü Eylülde 1 yaşına girdi ocakta da ikinciyi doğurdu. Dün gece yengem aradı ve bunaldım sen biraz gelip büyüğüne bakar mısın dedi ben de neden bilmiyorum kuzenimin eşini aramadım sabah giderken de poğaça börek kek çorba tavuk ve taze fasulye götürdüm taze fasülye buzlukta vardı hazır pişirir diye götürdüm. daha önce de gitmiştim bebeği görmeye yine yemek yapıp gitmiştim çünkü ikinci bebekleri ve ilki de 1 yaşında haliyle çok zorlandığını. Sabah kuzenimin eşi beni aradı annem seni çağırmış geliyor musun dedi evet dedim müsait misiniz sonra kasaba sipariş vermiş onları almamı istedi. Gittiğimde de kuzenimin eşi evi süpürüyordu elinden aldım ben yaparım diye kardeşimle birlikte gittik o da bebeği merak ediyordu. Oturma odası hem de büyük bebeğin oyun odası olarak kullandığı bir alan var. Eşyalar çok olduğu için amcam hediye oyuncak dolabı gibi bir şey almış sonra ben de bilmiyorum hadsiz miyim ama samimiyete güvendim ve maalesef ki yengem mıymıntının tekidir böyle eline süpürgeyi bile binbir nazla alır gittim koltuğu vs çektim temizlik yaptım oyuncakları yerleştirdim. Kardeşim de büyük olanla oynadı aynı zamanda büyük olan çok sıkıntı çıkarıyor ve kardeşine vuruyor asabileşti. Bu yüzden annesi o yokken emziriyor vs ve bebeğin başında bekliyorlar. Sonra kuzenim geldi o da izinli ama saçma sapan işler peşinde araba aldı denk gelmiş fırsat olmuş eski arabasını sattı vs onunla uğraşıyor günlerce. Ardından da mutfağı temizledim oyuncakları vs topladım yerleştirdim. Tek değildim bu arada kuzenimi de yönlendirdim hadi sen de banyoyu temizle ya da git salonun tozunu al vs şeklinde doğum öncesi temizlikçi çağırmıştı ama evde insan kalabalığı çok fazla bebek görmeye gidenler oluyor vs. Sonra bana yatak odasına büyük olan ekmek ufalamış burayı da alır mısın dedi ordan da istersen yatağı çekelim dedim olur dedi kuzenimle yatağı çektik öyle süpürdük. Şimdi de içime dert oldu acaba kötü anlamış mıdır bilemedim durup dururken kadının evini temizledim onun pis olduğunu düşünüyorum sanmış mıdır :KK43: O gün eltisi de gelmişti o da benim kuzenimin eşi bundan sonra karışmasın diye anne olandan anne elti olandan elti diye bahsedeyim. Elti geldiğinde biz kuzenimle temizlik yapıyorduk ben buzdolabını düzenliyordum. Kuzenim de dolapları siliyordu saçma sapan konuştu ilk başta böreği poğaçayı görünce gün mü var dedi ben de hasta evine geldim dedim aman ne olacak doğum hastalık değil vs alışması lazım vs dedi. Sonra siz evi niye bu kadar temizliyorsunuz dedi. Bu arada evde toz vardı çünkü zaten bebekli ev yani. bu arada yengem fazla iş yapan birisi değil sonra o gitti anne olan geldi kıyma almış ben de porsiyon ayırma da köfte yapalım buzluğa koyalım hazır çıkarırsın dedim airfryer almış dedim hem kolaylık olur. Birazını da kavuruz şimdi diyorum neden burnumu soktum ki. sezeryanlı bu arada. Acaba ben terbiyesizlik mi yaptım:KK43: teşekkür etti işte çok sağol falan dedi ama yine de şimdi düşünüyorum acaba ben hadsizlik mi yaptım. telefonda konuşurken herkes yiyip içip gidiyor annem(yengem onun kaynanası) ayrı alemde diye şikayet vs ediyor genelde. Bilmiyorum şuan panik oldum acaba ben yanlış mı yaptım onun evine karışma hakkım yok muydu?

Son düzenleme:
Kötü bişey yapmamışsın normalde de yapıyor muydun ve bu bahsettiğin yengen mi

Insanlara yapmayin iyklik sonra düşman oluyorlar .her zaman yapamam isim var gelemem ben ben diyen kiymetlidir.kendinizi ezmissiniz malesef devir böyle

Oyy parçalamışsin kendini ya! Bir de peşine düşünüyorsun yanlış mı yaptım diye. Kuzeninin eltisi gibi bende fesatlandim şimdi. Kuzenin,komşunun,kaynananın iyisi hep başkalarında 😔

Bu kadar kafaya takmak yorar sizi. Ortada sorun yok rahat olun. Hiçbir şey düşünmemistir. Ben olsam memnun olurum. Yinede çok samimiyet bazen kötü oluyor dozunda olun
çok samimi değiliz zaten ama aramız iyi. Ondan çok kuzenimle samimiyim abim gibi görüyorum. Bilmiyorum ben de pişman oldum ama üzüldüm görünce ve sürekli gitmiyorum nasılsa

Kötü bişey yapmamışsın normalde de yapıyor muydun ve bu bahsettiğin yengen mi
hayır normalde yapmıyorum. Yengem dediğim kişi amcamın eşi. doğum yapan da amcamın oğlunun eşi. Normalde evine fazla gitmişliğim yok gitsem bile misafirliğe gittim ama kuzenimin eşi ben taşınırken gelip bana yardım etti

Bence çok iyi niyetli yaklaşmışsınız. Bunu yanlış anlayacak kişi kusuru dönüp kendinde aramalı. Ama naçizane tavsiyem bu kadar samimi davranmayın çünkü insanlar genellikle iyilikten pek anlamazlar.
ya iyi niyet değil zaten kuzenimin çocuğunu çok seviyorum o gün gidince de süpürge yaptığını görünce ben yaparım dedim yaptığım şey bi mutfak oturma odası ama yine de diyorum acaba beni yanlış anlamış mıdır çünkü düşünüyorum benim eşimin kuzeni gelip koltuğu vs çekse ben sanırım kızardım

Sakın yargılamayın ama normalde oturmaya gelipte bi anda temizliğe girişen hakkında farklı düşüncelerim olurdu benim 😀

X