Brüksel tüp bebek merkezi hakkında

Pitir_cik

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2013
8
5
34
selam,

2014 mart ayında brüksel tüp bebek merkezi dr.yücel karaman da tüp bebek tedavisi olduk.
sonuç olumsuz:KK43:

bu merkez hakkında bilgi edinmek isteyen arkadaşlarım için yazıyorumki benim düştüğüm hataya onlarda düşmesinler.
çünkü bu yolda yeterince maddi manevi çok fazla yıpranıyoruz,birde doktorların bizi hasta olarak değil de para olarak görmeleri çok üzücü.

yücel bey ve ekibi ile başladık tedaviye.
ilk başta herşey iyidi fakat ben yüzel bey'in çok fazla cevap vermemesinden ve anlamadığı bir konuda soru sorduğumda cevap vermek istememesi,versede geçiştiriyo olması beni çok rahatsız etti fakat bir kere başlamaıştım tedaviye ve o ay olacak diye kendimi çok şartladığım için tedaviyi yarımda bırakamadım.
bizi hiç bir konuda bilgilendirmedi,her muanede iki kelime ile geçiştirdi ve hiç gülmeyen suratı adık bir karşılama.
benden iki tane yumurta toplandı,bir tanesi öldü ve sadece bir tane orta kalite embriyo transfer edileceğini söylediler.
bende bir tane olduğu için çok üzüldüm ve yücel bey'in karşısında ağlamaya başladım ve gerekirse bu ay yapmayalım 1 yumurta ve oda süper kalite değil dedim.oda gayet soğuk kanlılıkla yapacağız bir tane yumurtaya ihtiyacın var zaten dedi. ve beni transfere aldılar.transfer işleminde canım çok yandı ve moralim çok bozuk olduğu için çok ağladım ve yücel bey işlem sırasında beni hep azarladı, o masadan kalıkıp gitmeyi çok istedim.böyle bir aşama ile tabiki tedavim olumsuz oldu.maddi manevi çok yıprandım.bize 10.000 liraya mal oldu.bürüksel olaya ticaret olarak bakıyor ben bunu görüyorum.bunları sonucum olumsuz olduğu için karalamak için yazmıyorum,yaşadığım kötü tecrübeden bahsediyorum ki aynı hatalara düşmeyin.bu olayda moral ve destek çok öenmli.ben doktorun hiç bir desteğini görmedim.adam hiç konuşmadığı gibi bilgide vermiyor.biz ilk gittiğimizde tüp bebek için geldik dedik ve apar topar hiç bize birşey anlatmadan tedaviye başladı.sıfır bilgi ile.
sonucum olumsız olduktan soınra 2-3 başka doktora gittim bürükselde yapılan tahlillerim ile birlikte ve gittiğim 3 ayrı doktorda bana bu tahliller ile tüp bebeğin olumsuz olacağı zaten belliymiş ve boşuna başlanmış,öncesinde ilaçlar kullanmalıydın dediler ve bir kez daha yıkıldım.
brüksel'in benden aldığı parayı asla ama aslaaaa helal etmiyorummm.apar topar kaçar gibi beni tedaviye aldıkları için.
BEN DÜŞTÜM SİZDE DÜŞMEYİNNN DERİM...

Merhaba, geçen gün ben de o merkeze görüşmeye gittim. Tüp bebek tavsiye etti Yücel Bey. Ancak yeterince ilgili gelmedi. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten :KK43:

ben de ilk görüşmeme gideceğim ama hakkında ilk kez bir tane olumsuz yorum okudum, onlarca yorum okudum herkes inanılmaz övüyor ben de randevu aldım vallahi bilemedim. heryerden hem olumlu hem olumsuz yorumlar okuyoruz kafalar çok karışık :KK43: ilk denemem medicanada hüsranla sonuçlandı 2. deneme yücel beyde olacak allah herkese sağlıklı hayırlı evlatlar nasip etsin. o değil de bi ton para, hadi para düşünmeyelim diyoruz, onsuz da olmuyor..

Merhaba, geçen gün ben de o merkeze görüşmeye gittim. Tüp bebek tavsiye etti Yücel Bey. Ancak yeterince ilgili gelmedi. Ne yapacağımı bilmiyorum gerçekten :KK43:
Merhaba aradan baya bi zaman geçti, şu an transferimin 4. günündeyim, herşey yolunda gibi görünüyor sürekli yatıyorum.
yukarda yazılanların hiçbirini yaşamadım ne yücel hoca ne hüsamettin hoca asla asık suratlı değillerdi, aklınızdaki en basit sorulara bile cevap veriyorlar. hemşireler ve embriyologlar da gayet ilgili davrandılar. benden 9 yumurta topladılar, sadece 5 olgun yumurta ayırabilmişler ve onlardan da sadece 4 tanesi döllendi ve biri hiç gelişmedi, kaldı 3 embriyo. bir embriyo transfer edildi, 2 embriyo donduruldu. bugun 4. gün, sonuç ne olursa olsun içimdeki hücre bana yeter ve bu brüksel tüp bebek merkezinin başarısıdır. inanmak ve sevmek ve güvenmekten başka çareniz zaten yok. herkese sevgiler.

Bakın şunu unutmamak gerekiyor, onlar ticaret yapmıyor onlar DOKTOR herkes gülüp eğlenip ilgi gösterip dakikalarca bizlerle ilgilenemezler. onlarca yüzlerce hasta tedavi ediyorlar. ciddiyetle işlerini yapıyorlar, yalakalık değil. bu bebek tutmayabilir de, bildiğim bişey var tutsa da tutmasa da işlerini çok iyi yaptıklarını tıptan anlamasam da gördüm, hissettim.

İlk yazılan yorumu okudum ve inanamadım.2014 temmuz ayında 3. Denemem sonucunda (2si Brüksel tüp bebekte ) bebeğimi kucağıma aldım.Ne Yücel bey ne de Hüsamettin bey söylenildiği gibi insanlar değil çok güler yüzlü çok ilgili ve bilgililer gönül rahatlığıyla herkese bu merkezi tavsiye ediyorum

Arkadaşlar brüksel tüp bebek merkezinde fiyatlar hakkında bilgisi olan varmı
2 yıl önce nişantaşı amerikanda yaptırdığımda 7000 tl vermiştim :KK61:oda olmadı zaten...
bu sefer brükselde yaptırmayı düşünüyorum bu traşlama yöntemi falan daha mantıklı geldi ama ne kadar tutar bilgim yok
:KK64:

Arkadaşlar brüksel tüp bebek merkezinde fiyatlar hakkında bilgisi olan varmı
2 yıl önce nişantaşı amerikanda yaptırdığımda 7000 tl vermiştim :KK61:oda olmadı zaten...
bu sefer brükselde yaptırmayı düşünüyorum bu traşlama yöntemi falan daha mantıklı geldi ama ne kadar tutar bilgim yok
:KK64:
En sagliklisi gidip muhasebeden fiyat almak. eni konu ogrenebilirsiniz.

Ben De Brüksel e gittim bana önce 6 ay tedavi sonucu tese olacağımızı söylediler ve 1 buçuk ay sonra gelin mikra tese yapacaz dediler ve 12 bin 500 TL para alıp sonuç sizin hiç çocugunuz olamaz dediler ve sonra araştırdım Di mikro tese ameliyatı olmadan önce mutlaka 6 ay tedavi şart armağan özdemir tese sonrası gelmeyi bile tenezzül etmedi bizim ısrarımız üzriene geldi haram olsun aldıkları para

X