Saç Uzatma Yöntemleri Bu da benden olsun. Bir yıllık saç uzatma albümüm..

Ro_run

Üye
Kayıtlı Üye
27 Nisan 2016
44
30
34
Merhaba arkadaşlar...
Deneyimlerinizden çok faydalandım. Bunun için hepinize çok çoook tesekkür ediyorum. İstedim ki bende bu sürede kendi tecrübelerimi sizinle paylaşayım..
Benim saç uzatma maceram biraz zorlu oldu. Hem çok kuru kırılmaya meyilli saçlarım hemde erkek tipi dökülmem vardı. O yüzden uygulayacağım kür hem uzatmalı hemde antiandrojen etki göstermeliydi. Bir sürü yerli yabancı kaynağı taradıktan sonra soğan incir küründe karar kıldım ve uygulamaya başladım. İyikide yapmışım hem dökülmeye etki etti hemde uzattı. Evet haftalarca saçtan çıkmayan berbat bi kokusu var. Ama ben gözümü karartmıştım ve uyguladım. Okul açılana kadar dört ay kadar uyguladım. haftada iki defa yaptım. Bir çay bardağı sıcak suya bir kuru inciri doğradım on dk bekletip suyuyla birlikte özü tamamen suya geçene kadar yoğurdum. Bir orta boy soğanı rendeleyip incirin içine ekledim tekrar yoğurdum. Sonra tülbentten geçirip saçıma uyguladım. Duş bonesi geçirip iki üç saat beklettim. Saçı benim gibi çok kuru olanlar çok az zeytin yağı ekleyebilir. (Unutmayalım; kür hızlı hazırlanıp hemen uygulanmalı ki vitaminleri ölmesin. İncir için kullanılan sıcak su kaynatılıp seksen dereceye soğutulmuş olmalı.Dikkat: kaynar su değil.) ben üç ay kullanıp iki üç hafta ara vererek yapmaya çalıştım. Verdiğim aralarda başka uygulamalar yaptım. (Aşağıda kısaca değineceğim)

2. Aşağıda eklediğim 10 ekim tarihli fotoğrafımda da anlayacağınız üzere bu tarihten sonra saç uzama hızımda bariz bir artış var. Ben bunu doktor tavsiyesi üzerine pcos için Ağustos ayı sonunda kullanmaya başladığım doğum kontrol hapına bağlıyorum. Varsa şiddetli dökülmeniz lütfen vitamin-mineral-hormon tahlili yaptırın. ( lütfen doğum kontrol hapının etken maddesi olan östrojen ve progestron hormonlarının saça ve vücuda etkisini araştırın.)
3. Her ay düzenli olarak aslan günlerinde saçımın uçlarından bir miktar kendim kesiyorum. Altıncı kesimi bu ay yapacağım. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi istetenler sevgili kozmik bakımın bloğunu ziyaret edebilirler. Ben kendisinin blogundan çok faydalandım. Buradan kozmik bakıma ayrıca tesekkur ediyorum.
Aylık olarak çektiğim fotolarımın bir kısmını aşağıda görebilirsiniz . Boyut yüzünden tamamını ekleyemiyorum. Sorunu çözdüğümde ekleyeceğim.
10 nisan 2015 te çektiğim ilk fotoğrafım
IMG_20160530_020456.JPG

14 Temmuz 2015
IMG_20160530_182734.JPG

10ekim 2015
IMG_20160529_191052.JPG

14 Ocak 2016
IMG_20160529_190838.JPG

1 mart 2016
IMG_20160530_171328.JPG

Ve final...
27 Mayıs 2016
IMG_20160530_021542.JPG

Soğan kürüne okul yaz tatiline girmeden bir kaç hafta önce başlamıştım. Okul açıldıktan sonra bir süre daha devam ettim. Daha sonra kokudan dolayı bırakmak zorunda kaldım. Bu yaz tekrar başlayacağım.
Extra denediğim kürler acı pul biber ve menthol kürleri. Arama motoruna yazdığınızda tarifleri ve uygulama şekilleri çıkıyor. Tabii asıl kürüm çiğ soğan. Son iki aydır dax kullanıyorum. Gerçekten etkili bir ürün tavsiye ederim.
Gördüğünüz gibi denediğim kürler biraz extreme Kürler. hem kokuları hem verdikleri hissiyat rahatsız edici ama ben fazlasıyla faydasını gördüğümü düşünüyorum..
Benim gibi erkek tipi dökülmesi olupta soğanı kullanmaya cesaret edemeyenler, arama motoruna ev yapımı Miracle losyon diye aratın. Doğum kontrol hapı kullanmaktan çekinen bayanlar hayıt bitkisini araştırın.

Veee her Ne kadar fayda sağlamış olsalarda kürlerin etkileri kullanıldığı süre boyunca oldu. Ben fazlasıyla istikrarlıydım. Neredeyse hiç kür atlamadım. Ve buna rağmen Bıraktıktan bir-bir buçuk ay sonra tekrar dökülme başladı. Doktor kalıcı tek çözümün doğum yapmak olduğunu söylüyor.Oda bir ihtimal. Ki benim için şuanda zor bi ihtimal henüz evlenecek birini bile bulamadım.. Lütfen beyaz atlı prensimi bulmam için dua edin. :KK66:
Son söz: saç uzatma sabır ve istikrar isteyen bir süreçtir. Sabırlı olun. Uygulayıp bir ay sonra beş altı cm uzamasını beklemeyin. Ben yaptım diyene de inanmayın. Çeşitli yerlerde gördüğünüz reklamlara itibar etmeyin. Hiçbir sampuan saç uzatmaz. Hatta kimyasallara eklediğiniz sebzeler meyveler bile etki etmez. O yüzden fiyatı oldukça yüksek olan sarımsakları lütfen israf etmeyin. :) Size bunları bir bilim insanı olarak söylüyorum. Ciddiye alıp almamak size kalmış. Beslenmenize ve psikokojinize dikkat edin ve kendinize iyi bakın... Hoşçakalın...

Son düzenleme:
X