Bu erkeğin amaci ne sizce ?

Uzman çavuşlar garip garip triplere girebiliyor. Gözlemlerimden tanıdıklarımdan edindiğim fikri beyan edecek olursam, üniforma giyip , meslekleri nedeniyle iki saygı görünce, maaşını da beğeniyorlar (iyi bir tahsili ya da iyi bir mesleği olanlar uzman çavuş olmuyor tabi) neydim, ne olacağım değil de ne oldum diyorlar. Eğer yeğeninize saygısı olsaydı adam akıllı duygularını hislerini açıklar sonrasında da ilişkinin adını koymak isterdi. Şimdi sevgili olalım ya da şu zaman için bir ilişkiye başlayalım diye.

Bir şeyler hissettiğini düşünmüyorum. Canı evlilik istese ileride değerlendirmek için aklının köşesinde tutuyor. Ayrıca saygı duymadığı da belli.
Yeğeninize bu adamdan uzak durmasını söylerseniz iyilik etmiş olursunuz. Karşısındaki kadına saygı duyup da ilişkisi her neyse açık açık konuşmayan adam ileride de saygı duymaz.
Peşinden şehir şehir gezip, kimseyi tanımadığı memleketlerde yaşamaya düzen kurmaya değmez.
Beş para etmez.

Kesinlikle katılıyorum 23 yaşındaki bir genç kız için 7 aylık ilişkide direk evlilik konusu olması erken aslında ama zamana bırakılır böyle konular hiç kimse benimle çıkar mısın demiyor artık ama tavırlarıyla ya da hitap şekilleriyle bu duygular zaten belli ediliyor
Tabii yegenim de hemen evlenmek istemiyor zaten 25 26 dan önce evlenmem ama ne oldugumuzu bileyim yolumu cizeyim diyor

üniforma giyip , meslekleri nedeniyle iki saygı görünce, maaşını da beğeniyorlar (iyi bir tahsili ya da iyi bir mesleği olanlar uzman çavuş olmuyor tabi) neydim, ne olacağım değil de ne oldum diyorlar.
Genelde hep gariban ailelerin çocukları. O üniformayı giyince kendilerinden geçiyorlar. 😁

Uzman çavuşlar garip garip triplere girebiliyor. Gözlemlerimden tanıdıklarımdan edindiğim fikri beyan edecek olursam, üniforma giyip , meslekleri nedeniyle iki saygı görünce, maaşını da beğeniyorlar (iyi bir tahsili ya da iyi bir mesleği olanlar uzman çavuş olmuyor tabi) neydim, ne olacağım değil de ne oldum diyorlar. Eğer yeğeninize saygısı olsaydı adam akıllı duygularını hislerini açıklar sonrasında da ilişkinin adını koymak isterdi. Şimdi sevgili olalım ya da şu zaman için bir ilişkiye başlayalım diye.

Bir şeyler hissettiğini düşünmüyorum. Canı evlilik istese ileride değerlendirmek için aklının köşesinde tutuyor. Ayrıca saygı duymadığı da belli.
Yeğeninize bu adamdan uzak durmasını söylerseniz iyilik etmiş olursunuz. Karşısındaki kadına saygı duyup da ilişkisi her neyse açık açık konuşmayan adam ileride de saygı duymaz.
Peşinden şehir şehir gezip, kimseyi tanımadığı memleketlerde yaşamaya düzen kurmaya değmez.
Beş para etmez.
Dedim ben vakit gecirmek icin konusmus ya da yedekte tutuyor esimle benden örnek verdim 2 yil arkadastik gercekten ama ne zaman düzenli konusmaya basladik 1 ay sonra iliskinin adini koyduk 7 ay nedir 7 ayda hamile kalan biri erken de olsa dogurur dogurdugu cocuk yasar bu daha adini koyamiyor diye

Aboov su an soktayim demek ki onca erkegin arasinda kafa gidiyor bunlarda gördükleri kizlara yaziyorlar

yani siz kabul etmek istemiyorsunuz kardeşiniz de aynı meslekte olduğu için. çok affınıza sığınarak tarif edeceğim. askerlik çağına gelene kadar ne kadar bir baltaya sap olamamış it kopuk varsa genelde uzman çavuş oluyor. bütün hayatı sömürmek üzerine kurulmuş bu adamların. sistemi sömürüyor. göre yaparken vatandaşı sömürüyor. en kötüsü de kadını sömürüyor.
kadın denilen şey, onlar için evinde işini gören, ihtiyaçlarını gideren ve mümkünse ona batıya atanmak için kapı açan aygıtlardır ancak.
ayrıca tsk'da -siz de bilirsiniz ki- astsubaylar, subaylardan; uzman çavuşlar da astsubaylardan emir alır. bu sistemde en diptedirler ve en ezilen onlar olur. bu eziklik, insan ilişkilerine ve en çok da kadın-erkek ilişkilerine yansır. aman diyeyim.
ailemde en genci binabşı olmak üzere birçok subay var ve uzman çavuşlar hakkında tek olumlu kelime duymadım. onlara göre evli barklı olnalar dahi hepsi "kaçak etçi" olarak tanımlanır.
umarım kızçe kendini çok geç olmadan kurtarır.

Sosyal medya hesaplarına bakın hepsinin fake hesabı var oradan kız düşürme derdindeler.
Kendi çevremde de daha eşine şiddet göstermeyenini, aldatmayanı görmedim.
Neyin özgüveni bu ya şok oldum cidden kardesim de uzman oldugundan herhalde cok saygin bir meslekti gözümde şok üstüne şok yasadim şu an 😮

yani siz kabul etmek istemiyorsunuz kardeşiniz de aynı meslekte olduğu için. çok affınıza sığınarak tarif edeceğim. askerlik çağına gelene kadar ne kadar bir baltaya sap olamamış it kopuk varsa genelde uzman çavuş oluyor. bütün hayatı sömürmek üzerine kurulmuş bu adamların. sistemi sömürüyor. göre yaparken vatandaşı sömürüyor. en kötüsü de kadını sömürüyor.
kadın denilen şey, onlar için evinde işini gören, ihtiyaçlarını gideren ve mümkünse ona batıya atanmak için kapı açan aygıtlardır ancak.
ayrıca tsk'da -siz de bilirsiniz ki- astsubaylar, subaylardan; uzman çavuşlar da astsubaylardan emir alır. bu sistemde en diptedirler ve en ezilen onlar olur. bu eziklik, insan ilişkilerine ve en çok da kadın-erkek ilişkilerine yansır. aman diyeyim.
ailemde en genci binabşı olmak üzere birçok subay var ve uzman çavuşlar hakkında tek olumlu kelime duymadım. onlara göre evli barklı olnalar dahi hepsi "kaçak etçi" olarak tanımlanır.
Gercekten boyle bilmiyordum benim icin de ayri nir aydinlanma oldu söyleyecegim bu oglan daha meslege baslamadan böyleyse baslayinca neler yapar kim bilir

'Kaçak etçi' ne anlama geliyor.

Valla çok açık söyleyeyim. Ben bir ara yaptığım bir iş dolayısıyla ilçedeki bütün uzman çavuşları astsubayları tanıyordum. Abi kardeştiler hepsi benim için. Hiçbirinden de şahsıma bir hata görmedim. Hepsi ailesinden uzakta kendi başına yaşayıp işe gidip gelen anadolu çocuklarıydı, hepsi çok iyiydi. Ama kız meselesine gelince hepsi de aynıydı. Gördükleri kızı sosyal medyada bulmaya çalışıyorlar hemen. Aynı kıza yazdıkları oluyor. Tanımadıkları kişileri ekleyip mesaj atıyorlar. Memleketinde sevgilisi ciddi ilişkisi olup da görev yaptığı şehirde de başka kızlarla buluşanlar vardı. Öyle yapma ablam ayıp, yazık, günah diyorsun başka bir şey diyemiyorsun. Yabancı kimseye karışamazsın

23 yasinda üni okuyan bir yegenim var yaklasık 7 aydır liseden tanıstıgı bir arkadasıyla görüsüyormus duygusal olarak.
Arkadasi uzman cavus olmus egitim icin okuldayken falan sürekli konusmuslar evlilige varana kadar detayli konusmuslar iste doguya gidersem gelir misin benimle ya da sen doguyu yazmazsın es durumundan yanina gelirim falan.
Ama oğlan hic sevgilim olur musun ya da seni seviyorum moduna girmemis.Yegenim de kendince egitiminin bitmesini bekliyor yüzyüze belki kendini ifade eder diye beklemis oglan egitimi bitirdi geldi atanmış 1 haftadır izinde defalarca bulusmuslar ama hic bir adim atmıyormus iliskinin adini koymuyormus.
Adini koymak dediysem soz nisan degil sevgiliyiz degiliz gibisinden bir isaret vermiyormuş.Acaba diyor adim atmaya mi korkuyor yoksa beni oyalıyor mu ? Ben acilacak olan insan acilirdi adini koyardi seni oyalıyor dedim sizlerin yorumunu da merak ediyoruz ? Aralarında cinsel bir sey gecmemis sarilma falan olmus sadece.Yegenim benimle ilgili hislerin ne diye sormali mi sizce ?
Zaten zamanla evrilir ilişkiye dönüşür kafaları fln uyuşuyorsa birbirlerine hisleri yoğunsa bu yönde karar verirler,ilişkinin adı diye birşey ne demek onu hiç bilmiyorum,kendiliğinden ilerler bişeyler ne deyipte bir isim konmalı bilemedim.

7 ay renk vermeden stabil devam etmesi bana normal gelmedi ya. Mesleği de sakıncalılar grubunda anlaşılan. Hem karnım doysun hem pastam dursun kafasında olmasın?

X