Bu erkeğin amaci ne sizce ?

Yeğeniniz üniversite okuyorken ne işi var ki uzman cavusla? Okuldan birisini bulsun, uzman çavuşla evlilik uzak olsun bana valla hic tercih etmem. Ayrıca bu kadar ağır kanlı adam da sevmem, bir de ayağına kapanalim ilişki başlasın diye 🙄
Liseden arkadasıymıs bir yerde karsilasmislar konusmaya baslamis ilerlemis is ama tikanmis kalmis iste mevzudaki gibi.Aynen 7 ayda sevgili olamayan adam 45 yasında ancak evlilik düsünür ittire kaktira iliski olmaz

Belirsiz kalmış herşey insanı yorar, üzer .. çek nereye çekersen

bariz sevmiyor elinin altında tutuyor yeğeniniz daha önce hiç sevilmemiş heralde ayrımını yapamıyor mu ?

Neyin özgüveni bu ya şok oldum cidden kardesim de uzman oldugundan herhalde cok saygin bir meslekti gözümde şok üstüne şok yasadim şu an 😮
çok saygın meslek mi? ben akademik kariyeri iyi olup uzman çavuş olanı görmedim 🥲

Aboov su an soktayim demek ki onca erkegin arasinda kafa gidiyor bunlarda gördükleri kizlara yaziyorlar
Daha ziyade hayata tutunamayan eğitimsiz ya da mesleği olmayanlar tercih ettiği için çok da ciddiye alınacak bir kesim değil.. bu vasıf ya da vasıfsızlikta birini eş olarak seçmek çok makul değil bence..

yani umarım öyledir.
ama tsk'da yaşanan rezaletleri eşlerine anlatmamışlar belli ki.
Birkaç yıl önce katıldığım bir çalıştayda doğu gorevindeki uzman çavuşlarin tecavüz ettiği birçok kızla görüşme imkanımız olmuştu. Sokaktan toplayıp orduya doldurunca birden bir saygınlık gelmiyor..

Birkaç yıl önce katıldığım bir çalıştayda doğu gorevindeki uzman çavuşlarin tecavüz ettiği birçok kızla görüşme imkanımız olmuştu. Sokaktan toplayıp orduya doldurunca birden bir saygınlık gelmiyor..

Bilmeyenler için de şu eklemeyi yapmam gerekir:
Uzman çavuşlar iki ila üç yıllık periyotlarla sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Yani yaygın kanının aksine -diğer TSK mensuplarından farklı olarak- devlet memuru değillerdir. Tsk'daki uygulamaya göre hizmet süreleri -yanlış bilmiyorsam- en fazla 15 yıl olmakla beraber doğal olarak emeklilik hakları yoktur.
Yani tabir-i caizse 15 yıl sonund onlara kapı gösterilir ve işsiz güçsüz adamlar olarak dımdızlak ortada kalırlar.
Sizler de iyi biliyorsunuz ki kaybedecek bir şeyi olmayan insanlar tehlikelidir.

Her yoruma şaşkınım ve komik emojisi attığım bir konu oldu. Hiç farkında değildim valla ben de. Polisleri az çok tahmin ediyordum da neyse uzak duralım. :kahve:
Valla aynen kardesim de uzman hep birak gel ne yapacaksin burada is mi yok diyoruz insallah birakir yegenim de o gorustugu kisiyle görüsmez ben şok oldum hic tahmin etmezdim cogunlugunun böyle oldugunun

Bilmeyenler için de şu eklemeyi yapmam gerekir:
Uzman çavuşlar iki ila üç yıllık periyotlarla sözleşmeli olarak çalışmaktadır. Yani yaygın kanının aksine -diğer TSK mensuplarından farklı olarak- devlet memuru değillerdir. Tsk'daki uygulamaya göre hizmet süreleri -yanlış bilmiyorsam- en fazla 15 yıl olmakla beraber doğal olarak emeklilik hakları yoktur.
Yani tabir-i caizse 15 yıl sonund onlara kapı gösterilir ve işsiz güçsüz adamlar olarak dımdızlak ortada kalırlar.
Sizler de iyi biliyorsunuz ki kaybedecek bir şeyi olmayan insanlar tehlikelidir.
Eskiden memur olabliyorlarmis hatta arkadasimin esi uzmanliktan zabitaliga gecti ama artik c.baskanligica onaylanmiyormus sonrasi dediginiz gibi yas gecmis issiz kalmak belli bir yastan sonra zaten kimse almaz işe

23 yasinda üni okuyan bir yegenim var yaklasık 7 aydır liseden tanıstıgı bir arkadasıyla görüsüyormus duygusal olarak.
Arkadasi uzman cavus olmus egitim icin okuldayken falan sürekli konusmuslar evlilige varana kadar detayli konusmuslar iste doguya gidersem gelir misin benimle ya da sen doguyu yazmazsın es durumundan yanina gelirim falan.
Ama oğlan hic sevgilim olur musun ya da seni seviyorum moduna girmemis.Yegenim de kendince egitiminin bitmesini bekliyor yüzyüze belki kendini ifade eder diye beklemis oglan egitimi bitirdi geldi atanmış 1 haftadır izinde defalarca bulusmuslar ama hic bir adim atmıyormus iliskinin adini koymuyormus.
Adini koymak dediysem soz nisan degil sevgiliyiz degiliz gibisinden bir isaret vermiyormuş.Acaba diyor adim atmaya mi korkuyor yoksa beni oyalıyor mu ? Ben acilacak olan insan acilirdi adini koyardi seni oyalıyor dedim sizlerin yorumunu da merak ediyoruz ? Aralarında cinsel bir sey gecmemis sarilma falan olmus sadece.Yegenim benimle ilgili hislerin ne diye sormali mi sizce ?
Uzman çavuştan sonrası yok bende, ülkemin askerini polisini çok severim orası ayrı ama evlilik düşünmem. Okumamış eğitim almamış insanlar gidip s.er, uzman vs. oluyor çok benlik değil açıkçası. Ve gördüğüm kadarıyla aileleri de para olarak görüp sömürüyor ileride bu da sorun olabilir, uzak dursun derim

Eskiden memur olabliyorlarmis hatta arkadasimin esi uzmanliktan zabitaliga gecti ama artik c.baskanligica onaylanmiyormus sonrasi dediginiz gibi yas gecmis issiz kalmak belli bir yastan sonra zaten kimse almaz işe

ben yaşı geçmiş ve dolayısıyla az sıksa yeğeniniz yaşınca kızı olabilecek bir kadın olarak açık konuşmak istiyorum:
ben, bir kadın olarak -atama lafı da ettiğine göre- burada devlet memuru avlamaya çalışan adam görüyorum. kendisi bu konfordan asla yararlanamayacağı için bir yaştan sonra da (hatta bir sene sonra bile sözleşmesinin tekrarlanmama şansı olduğu için şu anda bile) işsizlik riski olan bir adam olarak devlet memurlarının işinin garantisinden yararlanıp kendini de garanti altına almaya çalışan bir adam var bence ortada.
emin olun ki, tek görüştüğü hanım da sizin yeğeniniz değil. kendi kızım olsa asla bu adamın yanına yanaşmasına izin vermezdim. ne olur siz de çok dikkatli olun.

Valla aynen kardesim de uzman hep birak gel ne yapacaksin burada is mi yok diyoruz insallah birakir yegenim de o gorustugu kisiyle görüsmez ben şok oldum hic tahmin etmezdim cogunlugunun böyle oldugunun
Bu konuştuklarımız tek tek insanların kötü olması meselesi değil. Stanford hapishane deneyini belki duymuşsunuzdur filmi de var hatta.. insanların güç sahibi olduğunda nasıl da manyaklaştığını anlatıyor. Bir de daha önce çevresinde vasıfsızligindan dolayı hiç ciddiye alınmamış birinin eline silah ve neredeyse sınırsız güç verdiginizi düşünsenize... üstelik bir de işledikleri suçlar cezasız kalıyorken... hatırlarsınız Musa Orhan olayını, kıza 20 gün boyunca tecavüz etti, kız intihar etti, hastanede tedavi altındayken öldü.. uzman çavuş Musa Orhan tutuksuz yargilandi ve cezası ne biliyor musunuz? 10 yıl hapis ama gel gör ki tutuklanmadı bile.. sadece meslekten ihraç edildi.. bu sapığa sapık dediği için Ezgi mola yargılandı ve para cezasına çarptırıldı.. neymiş sapığa hakaret etmiş..

X