Bu erkeğin amaci ne sizce ?

Bu konuştuklarımız tek tek insanların kötü olması meselesi değil. Stanford hapishane deneyini belki duymuşsunuzdur filmi de var hatta.. insanların güç sahibi olduğunda nasıl da manyaklaştığını anlatıyor. Bir de daha önce çevresinde vasıfsızligindan dolayı hiç ciddiye alınmamış birinin eline silah ve neredeyse sınırsız güç verdiginizi düşünsenize... üstelik bir de işledikleri suçlar cezasız kalıyorken... hatırlarsınız Musa Orhan olayını, kıza 20 gün boyunca tecavüz etti, kız intihar etti, hastanede tedavi altındayken öldü.. uzman çavuş Musa Orhan tutuksuz yargilandi ve cezası ne biliyor musunuz? 10 yıl hapis ama gel gör ki tutuklanmadı bile.. sadece meslekten ihraç edildi.. bu sapığa sapık dediği için Ezgi mola yargılandı ve para cezasına çarptırıldı.. neymiş sapığa hakaret etmiş..
Evet biliyorum o olayi Ezgi hanim icin de cok üzülmüstüm hatta insallah yegenim de vazgecer benim hayatimin neresindesin diye konusup net bir cevap alamazsam sen yoluna ben yoluma diyecegim diyor ama bakalim

ben yaşı geçmiş ve dolayısıyla az sıksa yeğeniniz yaşınca kızı olabilecek bir kadın olarak açık konuşmak istiyorum:
ben, bir kadın olarak -atama lafı da ettiğine göre- burada devlet memuru avlamaya çalışan adam görüyorum. kendisi bu konfordan asla yararlanamayacağı için bir yaştan sonra da (hatta bir sene sonra bile sözleşmesinin tekrarlanmama şansı olduğu için şu anda bile) işsizlik riski olan bir adam olarak devlet memurlarının işinin garantisinden yararlanıp kendini de garanti altına almaya çalışan bir adam var bence ortada.
emin olun ki, tek görüştüğü hanım da sizin yeğeniniz değil. kendi kızım olsa asla bu adamın yanına yanaşmasına izin vermezdim. ne olur siz de çok dikkatli olun.
Evet yegenim de öğretmenlik okuyor simdi böyle okuyunca ben de bir kıllanmadım değil belki de o planin pesinde

7 aydır ilişkiyi başlatmayan adamı çıkaracak hayatından
ama bi açıklama yaparak değil direkt ghostlaması lazım
yada bariz şekilde adama karşı tavırlarını değiştirmeli
direkt arkadaşça konuşmalı , adam bu tavır değişikliğini veya ghostingi farkettiği an eğer sorarsa
neden böyle davranıyorsun vs diye
seninle aramızda ne olduğu belli değil, sevgili değiliz
ve ben sevgilim olmayan bir erkekle fazla yakın olmak istemiyorum
diyecek. sadece bu kadar
bu konuşmanın üstüne de herif adım atmazsa geçmiş olsun
ki zaten bu adımı atacak olan adam çoktan atardı

ha bi de askerlerden uzak dursun ya adam mı yok başka

7 aydır ilişkiyi başlatmayan adamı çıkaracak hayatından
ama bi açıklama yaparak değil direkt ghostlaması lazım
yada bariz şekilde adama karşı tavırlarını değiştirmeli
direkt arkadaşça konuşmalı , adam bu tavır değişikliğini veya ghostingi farkettiği an eğer sorarsa
neden böyle davranıyorsun vs diye
seninle aramızda ne olduğu belli değil, sevgili değiliz
ve ben sevgilim olmayan bir erkekle fazla yakın olmak istemiyorum
diyecek. sadece bu kadar
bu konuşmanın üstüne de herif adım atmazsa geçmiş olsun
ki zaten bu adımı atacak olan adam çoktan atardı

ha bi de askerlerden uzak dursun ya adam mı yok başka
Ya zaten dürteleyerek harekete gecen biri hayati boyunca dürtelenerek hareket edecektir buna kimsenin sabrı dayanmaz biter bir gün

Ya zaten dürteleyerek harekete gecen biri hayati boyunca dürtelenerek hareket edecektir buna kimsenin sabrı dayanmaz biter bir gün
bana öylesine görüşüyor gibi geldi zaten
ama ben yeğeninizin alacağı aksiyondan bahsediyorum
herşeyi erkeğin keyfine bırakamayız sonuçta bu kız bi birey
adam muhtemelen yedekte tutma düşüncesinde
dürtmek değil benim kastettiğim yani kızın yapması gereken şey bi rest çekmek
bu resti çekecek karşı taraftan hamle gelip gelmeyeceğini o zaman görecek

Yavrum reis gibi memur avinda olan çok var demek ki
Bak şimdi bu atanmış öğretmen bulamıyo, okuyanlara dadanmış, genç toy ve saf kız, fazla geçmişi de yok, yarın okulu bitirir atanır falan oh gıcır gıcır. Konumu iyi olan yerden ev alamayıp, bi 10 yıla değerleme ihtimali olan yerden ev almak gibi düşün. 😁

Daha ziyade hayata tutunamayan eğitimsiz ya da mesleği olmayanlar tercih ettiği için çok da ciddiye alınacak bir kesim değil.. bu vasıf ya da vasıfsızlikta birini eş olarak seçmek çok makul değil bence..
mesleğin kendisi saygın ama mesleği yapanlar saygın değil
ülkede polis, asker olmazsa olmazdır bir ülke için çok değerlidir bu meslekler
ancak dediğiniz gibi bu mesleklere bizim ülkemizde hiçbi baltaya sap olamayan tipler başvuruyor
ve kolayca da bu mesleği elde edebiliyorlar
niçin doktordan öğretmenden avukattan veya ne bileyim mühendisten uzak durun denmiyor ?
çünkü bu meslekler kolay elde edilmiyor bunlar boş insanlara göre meslekler değil
yani kimsenin çevresinde amaan hiçbişi olamazsam doktor olurum avukat olurum diyen yoktur
ama askerlik ve polislikte durum tam tersi
yoksa bi ülkenin güvenliğini sağlamak çok çok önemli bi konu
keşke yapan kişiler içini böyle boşaltmış olmasaydı

mesleğin kendisi saygın ama mesleği yapanlar saygın değil
ülkede polis, asker olmazsa olmazdır bir ülke için çok değerlidir bu meslekler
ancak dediğiniz gibi bu mesleklere bizim ülkemizde hiçbi baltaya sap olamayan tipler başvuruyor
ve kolayca da bu mesleği elde edebiliyorlar
niçin doktordan öğretmenden avukattan veya ne bileyim mühendisten uzak durun denmiyor ?
çünkü bu meslekler kolay elde edilmiyor bunlar boş insanlara göre meslekler değil
yani kimsenin çevresinde amaan hiçbişi olamazsam doktor olurum avukat olurum diyen yoktur
ama askerlik ve polislikte durum tam tersi
yoksa bi ülkenin güvenliğini sağlamak çok çok önemli bi konu
keşke yapan kişiler içini böyle boşaltmış olmasaydı
Ben diyeyim öğretmenlerden uzak durun bir ögretmen olarak ögretmenler odasindan bildiriyorum tanidigim doktorlarda baya capkin kisilerdi üniversite hocalarindan zaten uzak durun :)). Öğretmenlerin birini bulmaları zor maddi olarak cimri demek istemiyorum ama cogu maddi geliri az oldugundan fazla tutumlu, tanidigim hicbir erkek öğrermen arkadas bedenciler dahil spor yapmiyor,yani ne dis görünüs ne maddiyat olarak bir artıları yok bulduklaeini o yüzden kolay kolay birakmazlar. Aslinda meslekle alakasi cok yok. Sadece o mesleklerde daha fazla erkek oldugu icin orana verince daha fazlaymis gibi oluyor.

23 yasinda üni okuyan bir yegenim var yaklasık 7 aydır liseden tanıstıgı bir arkadasıyla görüsüyormus duygusal olarak.
Arkadasi uzman cavus olmus egitim icin okuldayken falan sürekli konusmuslar evlilige varana kadar detayli konusmuslar iste doguya gidersem gelir misin benimle ya da sen doguyu yazmazsın es durumundan yanina gelirim falan.
Ama oğlan hic sevgilim olur musun ya da seni seviyorum moduna girmemis.Yegenim de kendince egitiminin bitmesini bekliyor yüzyüze belki kendini ifade eder diye beklemis oglan egitimi bitirdi geldi atanmış 1 haftadır izinde defalarca bulusmuslar ama hic bir adim atmıyormus iliskinin adini koymuyormus.
Adini koymak dediysem soz nisan degil sevgiliyiz degiliz gibisinden bir isaret vermiyormuş.Acaba diyor adim atmaya mi korkuyor yoksa beni oyalıyor mu ? Ben acilacak olan insan acilirdi adini koyardi seni oyalıyor dedim sizlerin yorumunu da merak ediyoruz ? Aralarında cinsel bir sey gecmemis sarilma falan olmus sadece.Yegenim benimle ilgili hislerin ne diye sormali mi sizce ?
Evliliğe kadar konuşulduysa sevgilim olur musun demesine gerek yok ki bu devirde kimse kimseye genelde sormuyor

Ben diyeyim öğretmenlerden uzak durun bir ögretmen olarak ögretmenler odasindan bildiriyorum tanidigim doktorlarda baya capkin kisilerdi üniversite hocalarindan zaten uzak durun :)). Öğretmenlerin birini bulmaları zor maddi olarak cimri demek istemiyorum ama cogu maddi geliri az oldugundan fazla tutumlu, tanidigim hicbir erkek öğrermen arkadas bedenciler dahil spor yapmiyor,yani ne dis görünüs ne maddiyat olarak bir artıları yok bulduklaeini o yüzden kolay kolay birakmazlar. Aslinda meslekle alakasi cok yok. Sadece o mesleklerde daha fazla erkek oldugu icin orana verince daha fazlaymis gibi oluyor.
ben mesleğin elde edilmesi bakımından neden polis ve askerleri saygın bulmadığımı anlattım aslında
yoksa saygın mesleklerdeki insanların arasından da elbette iyiler ve kötüler çıkar
polis ve öğretmen doktoru kıyasladığımda
mesleki anlamda öğretmen ve doktor o mesleği elde etmek için daha çok emek veriyor
polisliğe girmek bu mesleklere girmekten çok daha basit onu ifade etmek istedim aslında
polislere vasıfsız muamelesi yapılma sebebi bu bi bakıma
o bile kendi içinde ayrılır cinayet büroda çalışıp faili meçhul bulan polise elbette vasıfsız denemez
ama çevik kuvvet falan o biber gazı sıkan tipler vasıfsızlardan oluşuyor

ben mesleğin elde edilmesi bakımından neden polis ve askerleri saygın bulmadığımı anlattım aslında
yoksa saygın mesleklerdeki insanların arasından da elbette iyiler ve kötüler çıkar
polis ve öğretmen doktoru kıyasladığımda
mesleki anlamda öğretmen ve doktor o mesleği elde etmek için daha çok emek veriyor
polisliğe girmek bu mesleklere girmekten çok daha basit onu ifade etmek istedim aslında
polislere vasıfsız muamelesi yapılma sebebi bu bi bakıma
o bile kendi içinde ayrılır cinayet büroda çalışıp faili meçhul bulan polise elbette vasıfsız denemez
ama çevik kuvvet falan o biber gazı sıkan tipler vasıfsızlardan oluşuyor

uzman çavuşun ne olduğunu tam olarak biliyor musunuz?

X