Bu görümceler gerçekten kıskanç....

bende hem görümceyim hem gelinim.gelinimiz devamlı der sen olmasaydın ben bu ee alışamazdım inşllh kızımda halasına çeker diye.çünkü yaşı küçüktü bazı şeyleri birisinin anlatması lazımdı mesela hiç misafir ağırlamayı bilmezdi misafir gelince ben gider pastasnı falan yapardık ..o da memnun olurdu..görümcemde çok iyidir bende el evindeyim seni iyi anlıyorum der devamlı..

ama konu sahibinin görümceleri bir şeyi unutuyorlar gündüz ne yaparlarsa yapsınlar gece abileri gelinle kalıyor..rekabete gerek yok..arkadaşta üzülmesin keyfini çıkarsın eşi bişey demedikten sonra...

bende görümceyim ki abime bırak o kadar ili göstermeyi 2 yıla yakındır evliler 2 kere gttimevlerine
yeterki rahatsız olmasınlar mutlu olsunlar sorun çıkmasın diye.
hiçde kıskanmıyorum abimi.olumunekankayizsmile

bende görümceyim ki abime bırak o kadar ili göstermeyi 2 yıla yakındır evliler 2 kere gttimevlerine
yeterki rahatsız olmasınlar mutlu olsunlar sorun çıkmasın diye.
hiçde kıskanmıyorum abimi.olumunekankayizsmile

aynen gelinimiz olursa onun yanında fazla ilgi göstermem
kışkırtmam kardeşimi zaten çok günah
ama problemim olursa kırıcılık olmadan sakin bir dille ve abartmadan anlatırdım kardeşime

aynen gelinimiz olursa onun yanında fazla ilgi göstermem
kışkırtmam kardeşimi zaten çok günah
ama problemim olursa kırıcılık olmadan sakin bir dille ve abartmadan anlatırdım kardeşime

çok güzel düşünüyorsunuz. kışkırtmamak lazım. ben görümce değilim ama gelinim ve eşimin ablasından ilgi görmesi beni hiç kıskandırmaz. aksine mutlu olurum, seviliyor diye. zaten bir erkeğin eşinden gördüğü ile kız kardeşten gördüğü ilgi aynı değildirki. vereceği tepkide aynı olmaz doğal olarak.

kardeşlik kadar güzel bir kavram varmıdır. artık eşimin hayatında ben varım, herkes az geri dursun düşüncesi bana biraz bencilce geliyor açıkçası.

çok güzel düşünüyorsunuz. kışkırtmamak lazım. ben görümce değilim ama gelinim ve eşimin ablasından ilgi görmesi beni hiç kıskandırmaz. aksine mutlu olurum, seviliyor diye. zaten bir erkeğin eşinden gördüğü ile kız kardeşten gördüğü ilgi aynı değildirki. vereceği tepkide aynı olmaz doğal olarak.

kardeşlik kadar güzel bir kavram varmıdır. artık eşimin hayatında ben varım, herkes az geri dursun düşüncesi bana biraz bencilce geliyor açıkçası.

bende eşimi ararlarsa mutlu oluyorum kızkardeşi falan

geçmişden gelen bir konu güncellenmiş bende bir iki cümle yazayım.Birincisi bu konu başlığını beğenmedim bu görümceler gerçekten kıskanç ne demek ya.Kıskançlık kişiye göre değişir.Bende görümceyim.Abimin hanımı benim için çok önemlidir.Her zaman iyi mutlu olmalarını isterim onlar içinde elimden gelen her şeyi yaparım.Benim görümcem yok o yüzden görümcem iyidir kötüdür diye bir yorumda bulunamayacağım.Ama genelleme yapılması hoş olmamış.kk nın da büyük çoğunluğunun eminim erkek kardeşi vardır :kızgın:

Bu konu sahibi zaten hep dert yanıyor... :nazar:

Diğer konularınada bir göz atın isterseniz,ne demek istediğimi anlarsınız...

Bir garip zat-ı muhterem vesselam... :nazar:

sunu kac paraya aldin ve birde beni mecbursun seviceksin demesi disinda

hersey norma,l unutmayinki onlar kardes yillarca ayni evde yasamislar
siz yokken onlar varmis simdi herkesin hayati degismis olabilir
ama yinede onlar kardes
simdi benim kardesim evlense ben onun evine gidip onunla konusamayacakmiyim yani
hic kimse kusuruma bakmasin istedigim zaman konusurum
bana toplatiyodun karina gelince yapiyosunda derim
bu yüzden gelin onu kiskandigimi düsünücekse düsünsün
yada o beni kiskanmasin diye yapicaklarimdan eksik kalmam

neden bir de şöyle düşünmüyorsunuz..

abimizle biz kardeşler birlikte büyüdük......o zaman siz yoktunuz....
aile içerisinde bir sürü şeyi birlikte atlattık.........o zaman siz yoktunuz.....
zor günlerimizde abimize sıgındık........o zaman siz yoktunuz.......
dogdugumuz andan evlendigi ana kadar birlikte olduk acısıyla tatlısıyla......o zaman siz yoktunuz....
dogdugumuz andan ölücegimiz ana kadarda birlikte olucagız.........belki siz olmuyacaksınız......

siz evlendiginiz andan bu yana abilerle birliktesiniz evet eşsiniz sevdigi kadınsınız.......ama siz evlilik yıllarınızı kutlarker biz abilerimizle çok çok seneleri devirmiş oluyoruz..

siz 5. yada 10. yılınızda olsanız ....biz 30. 20. yılımızda oluyoruz....

hiç bide böyle düşündünüzmü.....evlendiler diye abi kardeş ilişkisi kesilip artık yabancımı olucaz anlamdım ki....

belki sizler abilerimizi terk edicek yada ayrılacaksınız hayat bu olabilir..........ama biz her ne olursa olsun abimizle bir ömür boyu birlikte olucagız.......

konu sahibinin tezi kanıtlanmış oldu.. "o zaman siz yoktunuz" haahaaahaaa kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile2sempatiksalakcinni

Benim görümcem de eşimden çok beni kıskanır. Benim çocuğuma aldığım ne varsa aynısı almış kendi çocuğuna. Ben ne yaparsam onu yapmaya çalışıyor. farklı insanlar olduğumuzu anlayamıyor bir türü. Saç şeklimi, giyim tarzımı bile taklit ediyor yahuuakannehir
Ama ben kendime asla biz sana oğlan verdik dedirtmem. Ben ailemin tek çocuğuyum. Kendimi övmek gibi olmasın ama üstüme titredikleri, iyi yetiştirdikleri pırlanta gibi bir tek kızcağızlarıyım. Sadece ben onların oğullarına değil. Oğullarının da bana çok iyi bakması lazım.

görümcemle ilk karşılaşmamız
"aysen çok zayıfmışsıın" merhaba değil hoşgeldin değil

sütyenimin askısı düştü ay tedirgin oldum.lavaboya gidemedim.kalkarken elini sütyenime çarptırdı.ne bayalık.

hamileyim ne sıkıntılarla hem de çalışıyorum eşimin sigortası yok işleri kötü gidiyor.canım burnumda çalışmak zorundayım yani eşimin patronuna iş karşılığı koltuk aldırdılar.görümce hanımın eksiği olmasın evlenirken.eşim sigortasını alamadığı maaşlarını konuşamadı o sıkıntılarımın içinde.

doğum yaptım içeri gelir gelmez
"ay kapkara bi çocuk doğurmuş " geçmiş olsun gözün aydın yok

her annesine gidişinde ay anne herkes senin gibi kaynana olsa keşke demeler

bir büyük görümcem iyiydi .onuda kendine benzetti.ikizleri oldu kayınvalidem mama beşik masraflarını bize yıkmaya çalışıyo.özel hastanede doğum yaptı.kayınvalidem oğlum patronuna söylesen halletsen.ben küçük çocuğumla çalışıyorum.eşim bir maaş alıyo bir ay boş.sigortası yok.

çok iyi niyetli yaklaşmıştım hepsine.ama bu dünyada sadece kendileri para sıkıntısı çekiyomuş gibi davrandıkları için,eşimin iş durumunu sigorta durumunu bildikleri halde bizim sıkıntılarımızı görmezden gelip sürekli birşeyler istedikleri için,onca sıkıntının arasında yaptıklarından dolayı eşimle ettiğim kavgalardan sonra mesafe koydum.eşime de dedim.bukadar muhtaçlarsa ben nasıl çalışıyosam onlar da çalışsınlar dedim .madem herşeyleri senin sorumluluğundaydı sen iş sigorta meseleni çözmeden niye evlenmekte ısrar ettin dedim.görümcelerim çalışmıyo.eşleri ellerinden geldiği kadar yatırım yapıp ev gelecek işini halletmeye çalışıyolar.ben çalıştığım halde ayı sıkıntıyla geçirdiğimiz çok oluyo ve kenara bir kuruş atamıyorum.

bu görümce kıskanç değil.içi kötü diyorum içimden.Yüzleri güler kendilerini övmekten geri kalmazlar.çok iyi kaynana görümcedirler.

kızlar ya benim içim kötü?üzüntüden benim içim gülmez oldu.onlar güle güle dolaşıyolar.

Ve zaman gelecek sızde evlendıgınız ıcın eskısı gıbı abınızı zıyaret edemeyeceksınız.
Dolayısı ıle ılerleyen yıllarda paylasımlarınız daha aza ınecek.
O zaman zarfı ıcındeyse abınızın ve esının paylasımları artacak.

Sayın Elefera;

Şimdi herkesin aile ilişkileri farklıdır.sizin ailenizde demekki kardeşler evlenince biribirinden kopuyo..benim ailem de ise tek bekar benim (4 kardeşiz) ve evli olanlar dahil kimse evlendi diye durum tersine dönmedi..Yine biz ailece her hafta sonlarını, özel günleri, bayramları birlikte geçiririz.
yani kullandığınız bu ifade aile bağlarıyla ilgili...

Tabiki de iyilik ya da kötülük kavramını geline veya görümceye indirgemek en büyük hata..bugün görümceyim ama ileri de benm de gelin olucam...

Aslında sorun kendini ve yerini bilmez insanlardan kaynaklanıyo..HERKESİN YERİ FARKLIDIR..Ne ben abimin eşinin yerini doldururum ne de o benim yerimi doldurur..Amaaa o da haddini aşıp abi kardeş ilişkisini kıskançlık haline dönüştürüse orda HOPPPP DURRR DERİM????
GEÇMİŞTE YAŞADIKLARIMIZ, ABİMLE ARAMDAKİ KAN BAĞI, SENELERİN VERDİĞİ DOSTLUK, ARKADAŞLIK, SIRDAŞLIK, ANNEMDEN VE BABAMDAN BİLE ÜSTÜNLÜĞÜ BANA ŞUNU DEMEK HAKKINI VERİR:

SEN KİMSİN???Bİ İMZA ATIM; MAHREMİ OLDUM DİYE BİZİM ARAMIZA GİRİP BENİM EN İYİ DOSTUMU,ANAMI, BABAMI, HERŞEYİMİ ELİMDEN ALACAĞIMI MI SANDIN....YOK ÖYLE YAĞMA..

TEKRARLIYORUM..HERKESİN YERİ FARKLI VE HERKES YERİNİ BİLECEK ...BU BEN OLSAM DAHİ AYNI DEĞİŞMEZ..BEN DE Bİ KARDEŞ OLARAK YERİMİ BİLECEĞİM..ZAMANI GELİNCE DE GELİN OLARAK, EŞ OLARAK YERİMİ BİLECEĞİM..

SAYGILAR,,

bende burda kıskançlık sezdim arkadaşa katılıyorum... eşinin yerini alma çabası bu resmen. abi kardeş ilişkisi farklıdır ama abinizin hayatına biri giriyosa artık geri çekilme zamanı gelmiştir.. kalkıpta hala tek beni sevecek diye beklemek en büyük saçmalıktır! senin yerin ayrı olur eşin yeri ayrı olur... unutma ki abin o kadınla ev kurduğunda sen hep geri planda kalıcaksın hangi erkek gidip ilk önceliği kardeşine verir herşeyden cok sevidiği karısı dururken.. birde o eşinden ilerde çocugu olacak o zaman senden iyice kopacak o zaman onun ilk önceliği karısı ve çocugu olacak.. hayatını ömür boyu sizle değil sevdiği kadınla yaşayacak... gereksiz abim o benim yok bunca yıllık aramıza giremez demeniz çok komik.. istemesenizde böyle olcak.. :KK66:

görümce yönünden dünyadaki en şanslı kadınım sanırım ben..ve bu ayın 20 si olsun diye günler çabucak geçsin istiyorum..
yıllık iznine bize geliyor ve ben çok mutluyum:)

Gelin görümce ilişkisi her zaman mesafeli olmalı bence! çok nadir gerçekten iyi niyetli olan kaynana görümce. inş hak eden,kalbi güzel olan insanlara anlayışlı eş ailesi nasip eder:KK70: benimde müstakbel 3 görümcem var:KK70: malesef 2sinden pek hazetmiyorum, biri benim daha tanışmadan mini şortlu fotoğrafımı görünce hemen abisine yok o.. kız bu belli belli.. laflar etmiş bende duyunca yıkıldım tabi dış görünüşe göre yargılamakta ne?! hem kendine baksın.. diğerine de baya sinir oldum benim yanımda abisine sarılıp öpüp mıncıklamalar ben yokmuşum gibi davranmalar... topluluk içinde hele yanında ben varken abisinin kulağına eğilip fısırdamalar.. ne oluyoruz yahu ben varım orda insan bir çekinir! sarılıp öper kardeş ama artık onun yanında sevgilisi eşi varken bunlara bi sınır konmalı.. ne zamana kadar çocuk gibi mıncıklamalar olacak ki. tamam ama bu tür hareketlerde o kıza saygı göstermediğini gösteriyor. hıı kardeşe sarılınır falan gel gelelim kızada bi iki güzel cümle edilir olmadı en azından onada içten bi gülüş atılır.. bu tarz hareketler resmen dışlama.! hiç hazetmiyorum görümcelerden hiçç...................

ya arkdaşlar ben artk kesin kanaat getirdim kıskanıyolar görümceler
başkalrı iyi olabilir benim görümclerim kıskanç yani artık kabullenin abiniz yada kardeşniz evli ve ilgisini eşiylede paylaşcak yani hiç bi şey eskisi gibi olmaz olamaz
benim görümclerimn yaptıkları kıskançlıklara gelince:
*bize geldiklerinde 3 günde bir gelirler(buna lafın yok tabii)eşim işten geldiği zaman benim yerime koşa koşa kapıyı açar öper hoşgeldin der ben de orda misafir gibi bakarım üstünü değiştrmeye yatak odasına gidecek benden önce yatak odasına gider hemen mutfağa geçer yemekleri ısıtır yani bunlar bi anda oluyo yemek yiyene kadar da eşimin başında durur şimdibana sen git kapıyı aç diyeceksniz ama şimdi kapı için 30 yaşındaki insanla tartışım mi
*eşim yemeğni yer benden önce o yanında oturur çalışma odasına bilgisayarın başına geçer görümcemle kayınvalidem hemen bi sandalye çekerler eşmin yanına benle kayınpederim de oturma odasında kalırız ya adamın işi var rahat bırakın...
*eşim çorabını çıkarır kirli sepetine atar yine yere atmıyosun evelnmeden önce hiç kirli sepetine atmazdın karını düşünyosun bizi düşünümyosun der ama bunu her geldiklerinde ve çorabı çıkarsşında söyler....
*meyve soyup elleriyle verir eşim ben kendim yerim desede dinlemez
*bana habire biz sana bi oğlan verdik onun içn bize iyi davranıcaksın der sanki ben insan değilim...
*aldığımz her kıyafete bunu kaça aldın niye bu kadarpara verdiniz der....

yani arkadaşlar herkes erkek kardeşini sever beninde erkek kardeşlerim var ama artık kabullenmek lazım evli oldukları eğer insan bu davranışarı gösteriyosa paylaşımıyodur paylaşamamsı kıskanması demek....
yani yapsın ilgi göstersin kardeşine ama bu yaptıkları abartı bence daha çok şey var çok özel oldukları için yazamıyorum....

Vallahi günlerdir mesaj-yorum yazmıyordum, kk orucuna girmiştim ama konu eski de olsa hatta sen üyeliğini iptal ettirip aramızdan ayrılmış da olsan yine de yazacağım sevgili konu sahibi arkadaşım. Çünkü derdini biraz garipsedim.:KK19:

Desen ki "görümcemler çat kapı bizde, evimde rahat edemiyorum, eşimle vakit geçiremiyorum, sanki eşimle değil görümcelerle evlendim!" onu anlarım.

Ama sen evine gelmelerinden memnunsun, amenna. Eh bırak madem istiyorlar, hizmet etsinler abilerine. onlara göre belli ki bu bir sevgi gösterme yolu. Bence sen eşini kıskanıyorsun bu kadar ilgiye maruz kaldığı için.:KK31:

Ben olsam yayılırım koltuğa, uzatırım bacacıklarımı, alırım elime gazetemi, kumandamı,...vs. keyfime bakarım. Üzerine bir de "Boş durmak yok görümceleer, hadi hizmet edin abinize bakalım. Hep ben mi kahrını çekicem uleen" diye espriciğimi patlatırım. İki ihtimal var, ya kalırlar ya kaçarlar. Kalıp devam ederlerse çok makbule geçer.:KK53::KK53::KK53:

siz evlenmeden abileriyle olan ilişkileri nasıldı acaba biliyormusunuz?

yani eşiniz bekarkende kızkardeşleri şu andaki gibi abilerine hizmet edip birlikte vakit geçiriyorlarsa yazdıklarınız bana negatif gelmedi pek.hatta kıskanan tarafın siz olduğunuzu düşündüm ne yalan söyliyeyim.

ama hayır sonradan oldu diyorsanız bilemem ama abilerinin kıymetini evlenince anlamışlardır belki..

:KK34::KK34:

Son düzenleme:
Bütün görümeceler kıksançtır ben sevmiyorum benim liseye giden görümcem var çok kıksanıyor ilk evlendiğimizde abisine sürekli mesajlar atıyordu seni cok seviyorum falan diye evlenmeden önce sürekli kabusllar görüyordu abisin i elinden aldım sanıyor öyle bisey beraber olduğumuzu fotoları face koyup beni kesmiş daha neler neler bende knedi kız kardeşimle eşiminm fotolarıno koydum daha bir kıskandı simdi eşimle ben be babamın fotolarını koyacam delirsin diye asla begenmez aramaz bende aramam aynı ortamda olursak seviyeli konuşuruz bu durumdan memnunum eksik kalsın benden uzak dursun

Bütün görümeceler kıksançtır ben sevmiyorum benim liseye giden görümcem var çok kıksanıyor ilk evlendiğimizde abisine sürekli mesajlar atıyordu seni cok seviyorum falan diye evlenmeden önce sürekli kabusllar görüyordu abisin i elinden aldım sanıyor öyle bisey beraber olduğumuzu fotoları face koyup beni kesmiş daha neler neler bende knedi kız kardeşimle eşiminm fotolarıno koydum daha bir kıskandı simdi eşimle ben be babamın fotolarını koyacam delirsin diye asla begenmez aramaz bende aramam aynı ortamda olursak seviyeli konuşuruz bu durumdan memnunum eksik kalsın benden uzak dursun

arksan resmen kıza çanak tutuyorsun ondan sonra vayyyyyyy görümcem beni kıskanıyor diye konu açıyorsun.anlamadım sen mi küçüksün,görümcen mi küçük.:26:
bir insana bu kadar takmak iyi değildir.allah başka yerden birşey verir bir daha görümceni gözün görmez olur:KK34:

Görümcem kıskançtır demişsiniz ya,bir atasözü geldi aklıma;

'''''Birini birşeyle suçlarken işaret parmağınız karşınızdakini gösterir ama diğer üç parmağınız sizi gösteririr.'''''''''

biraz huzursuzluğu yaratanın karşıdaki değil,bizler olduğumuzu unutmayalım.görümcem bana evlenmeden öönce ben abime mesaj yazsam,onu sevdiğimi dile getirsem,ona sarılsam kıskanır mısın,eğer kıskanırsan yapmam demişti..bu soruyu çok saçma,gereksiz ve cahilce bulmuş yargılamış hatta çok bozulmuştum..aksine ailesi tarafından eşime gösterilecek en ufak sevgi beni mutlu eder,eşimin mutluluğu huzuru,benim mutluluğum huzurumdur....ama şimdi görümcemin neden bu soruyu sorduğunu çok iyi anlıyorum,yazık boşuna dert edinmiş kendisine o benimde kardeşim..o aynı evin kızı,ben sonradan dahil olan kızlarıyım..aynı anne-babaya anne-baba demeyi paylaşan güzelliklere ortak olan,acılarda beraber ağlayabildiğim kardeşlerim..inşallah kendi içinizde ki iç huzurunuzu yakalarsınız..

X