Bu kadın ne yapmaya çalışıyor?

Hayır en başından beri bunlardan bahsettim mesajlardan bahsettim olayı görümcemden de duyduğumdan bahsettim. Ama ne oldu mesajları okumaya hakkın yok dendi. Görümcen kardeşini övmek için abartıyor dendi. Ya bi insan salak mı emin olmadığı bi konuda üstelik kocasının eski sevgilisiyle ilgili bi durumda kendini ortaya atsın? Kızın derdi ne onu anlayamıyorum. Çözmek istiyorum önüne geçmek istiyorum. Mesajları kocasının duyup duymama ihtimali demişsiniz evet duyma ihtimali yok kız söylemediği sürece. Fake hesap diyorum o olduğunu nerden biliyosun diyosun. Fake hesap heryerden engelli olduğundan dolayı ulaşmak için açıldı kendini gizlemek adına değil. Kendinide gizlemedi zaten açık açık yazmış herşeyi. Evet elti görümce kv. Yok kızın. Yaşadığımız şehirde değillermiş. Yani dediğiniz gibi kocası etkisiz eleman. Kocasını görmedim hakkında da bişey duymadım ama tahminim eşine çok sözünü geçiremeyen biri olduğu yönünde. Belkide bu yüzden kız bu kadar rahattır. Kız dillere düşmüş gibi bir cümle asla kurmadım. Sadece komşularla oturup sohbet ederken adı geçti bikaç defa iyi bahsedilmedi dedim. Ayrıca bu iyi bahsedilmeme durumunda ne evliliği ne yaşadıkları konuşulmadı. Kızın karakteri konuşuldu orda da ağzımı açıp yorum bile yapmadım. Kadın sandığınız gibi hayatımın merkezinde de değil evliliğimide etkilemiyor. Gerçekten şu cümleyi yazmaktan yoruldum. Aşure getirme olayına kadar kadını ciddiye aldığım yoktu. Hani diyorum ya sadece bakıp gülmekten gıcıklık vermeye çalışmaktan ötesini yapamaz diye düşünüyordum. Ama kapıma kadar gelme cesarerini gösterince tabi ki daha kendisi bile evlenden attığı mesajları hatırlarım o tehdit mesajlarında ne kadar çirkinleştiğini bilmiyorsunuz. Neler yapabileceğini az çok tahmin edebiliyim bi zahmet. Görümcemin tehditvari konuştuğunu düşünmeniz konusuna gelince emin olun sandığınız gibi kardeşine bağlı ay canım diyen bi insan değil. Bu olayları anlattığında heyecanlı heyecan bak şöyle oldu biz böyle dedik şunu yaptık bunu yaptılar diye anlatmadı. Zamanında böyle böyle oldu sonradan x(eşim) ayrılmak istedi kızda ayrılmak istemiyordu geldi babamla benle konuştu. İstemiyorsa zorlayamayız dedik. Bu kadar. Konu kapandı gitti. Birdaha durup dururken hiç açılmadı. Yani eşimin ailesinden biriyle birlikteyken de kızın davranışları bakışları dikkat çekmeye çalışmaları devam ettiği için illa ki ne yapıyor bu? Der insan. Evet eşime sütten çıkmış ak kaşık muamelesi yapıyorum çünkü bana acaba dedirtecek hiçbir şeyi olmadı benden gizlediği bişey yok.
Bakın burada suç yine eşinizde. Demek ki sınır koyamamış. Eğer çok rahatsız olsaydı illa ki bulurdu bir yolunu. Eşinize istemiyorsanız toz kondurmayın ama hiçbir şey tek taraflı değildir. Yine de dikkatli olun.

Bakın burada suç yine eşinizde. Demek ki sınır koyamamış. Eğer çok rahatsız olsaydı illa ki bulurdu bir yolunu. Eşinize istemiyorsanız toz kondurmayın ama hiçbir şey tek taraflı değildir. Yine de dikkatli olun.
Eşim heryerden engellemiş istemediğini söylemiş Allah aşkına daha ne yapabilirdi? Gidip eşiyle mi konuşsaydı? Ya da ailesine mi söyleseydi? Kız o zaman ben yapmadım dese ne olacaktı? Evli kızımıza iftira atıyor namusumuza laf ediyor olacaktı. Yani bide buraya konu açmam olayı irdelemek hadi bana hak verin hanımlar vs değil ki. Ben şu an bu duruma nasıl dur diyebilirim? Bu konuda fikir almaktı benim konu açma sebebim

Valla iyi sabrediyorsunuz. Durup dururken eşimin eski sevgilisi ile problem yaşamam ama dönüp bakıyor felan diyorsunuz hiç hoş değil ben müsade etmem. Hele aşure alıcam elinden. Aile binasıymış komple kapıdan sokmam ya.
Haklısınız. Aşureyi alma konusunda bende kendime çok kızıyorum. Kapıyı da kim olduğuna bakmadan açtım. Keşke bakıp açsaydım o zaman en azından şok yaşamaz hazırlıklı bi şekilde tepkimi belli edebilirdim net şekilde. Sonuna kadar hak veriyorum düşüncenize. Tamamen benim hatam oldu. ☹️

Eşim heryerden engellemiş istemediğini söylemiş Allah aşkına daha ne yapabilirdi? Gidip eşiyle mi konuşsaydı? Ya da ailesine mi söyleseydi? Kız o zaman ben yapmadım dese ne olacaktı? Evli kızımıza iftira atıyor namusumuza laf ediyor olacaktı. Yani bide buraya konu açmam olayı irdelemek hadi bana hak verin hanımlar vs değil ki. Ben şu an bu duruma nasıl dur diyebilirim? Bu konuda fikir almaktı benim konu açma sebebim
Bizde diyoruz ki siz bir şey yapamazsınız eşinizin bir şeyler yapması lazım. Eğer çok rahatsızsa ya da kadın cidden tehlikeliyse savcılığa verin o zaman. Başka ne yapabilirsiniz Allahaşkına? Kadının saçını başını yolmayacaksanız eğer en kesin çözüm bu.

Bizde diyoruz ki siz bir şey yapamazsınız eşinizin bir şeyler yapması lazım. Eğer çok rahatsızsa ya da kadın cidden tehlikeliyse savcılığa verin o zaman. Başka ne yapabilirsiniz Allahaşkına? Kadının saçını başını yolmayacaksanız eğer en kesin çözüm bu.
Saç baş yolmak çözüm değil ki. Savcılık konusunda evet olabilir ama son bir atak bekleyip bunu kendisine söyledikten sonra devam ederse yapmamız daha doğru olur gibi? Sizce?

Merhaba kızlar. Uzun zamandır kafama takılan bi konu var çevremden kimseyle paylaşmak istemedim. Üye olup sizlerin fikrini almak istiyorum.

3 yıldır evliyim. Eşim benle tanışmadan önce yan komşusunun kızıyla sevgiliymiş. 8 9 aylık bi süre sevgili olmuşlar sonrasında eşim ayrılmak istemiş. Ama kız peşini bırakmamış. Aramalar mesajlar fayda etmeyince artık eve kadar gelmeye başlamış görümcemle hatta kayınpederimle bile konuşmuş. Onlarda bizim yapabileceğimiz birşey yok demişler istemiyorsa zorla olduramayız falan diye konuşmuşlar. ( bunları görümcem anlattı) Kızın ailesinden de babası hariç herkes biliyormuş meseleyi abisi kız kardeşi annesi. En son kızın annesi eşimle konuşmuş 15 gün düşün taşın net bi karar ver evlenin falan demiş. 15 gün sonra halaa istemiyorum diyorsan kızımla konuşucam bidaha seni rahatsız etmicek demiş. Eşim istemediğini söylemiş. Neyse aradan 2 yıl falan geçiyor. Bu arada kız evleniyor ve çocuğu oluyor. Sonra eşimle tanıştım. Biz evlendiğimizde kız zaten evli çocukluydu. Olan bitenide biliyorum tabi daha nişan bile yapmadan önce anlatmıştı eşim. Neyse evlendim balkonlarımız ve evin bi odası kızın annesinin eviyle karşılıklı. Balkonda oturduğumuzda kız koşa koşa balkona çıkıyor. Çocuğu ağlamadığı halde bağıra bağıra annecim bak ben burdayım kızım diye çocuğa sesleniyor dikkat çekmeye çalışıyor yani. Birinde eşim evin önündeydi yeğenleriyle birlikte ben evdeydim bana msj attı acil aşağıya gel diye. Hemen indim aşağıya. Eşim dışarıya çıkınca bu kız da çocuğu dolaştırma bahanesiyle aşağıya inmiş saçma sapan hareketler yapıyormuş. Eşimde yanlış anlaşılacak bi durum olmasın diye beni çağırmış. Kızın annesi bizi dışarıda görünce bağır çağır kızını eve çağırdı naptığını sanıyosun sen diye. Neyse 1 yıl bu durum böyle sürdü. Onlar kirada oturuyorlardı taşındılar. 2 yıldır da bi üst sokakta oturuyorlar. Kız sık sık evin önünden geçiyor sürekli karşılaşıyoruz. Annesiyle ve abisiyle bi problemimiz yok hatta abisi çaya kahveye bile gelir evimize. Annesiyle de birbirimize hiç gidip gelmedik ama konuşuruz karşılaştığımızda. Kız annesiyle birlikteyse kafasını kaldırıp bakmıyor bile ama yalnızsa gözlerini fal taşı gibi açıp ters ters bakıyor bana. Yani şu zamana kadar bakmaktan ilerisini yapmadığı için çok aldırış etmemiştim bu konuya. Sonuçta geçmişte yaşanmış birşey eşim beni tanımıyorken yaşadığı olayı sorgulamak irdelemek çok doğru gelmedi bana. Herkes kendi yolunu çizmiş yuvasını kurmuş birde bitmiş gitmiş bi mesele.

2 gün önce kapı çaldı. Israrla uzun uzun 2 defa zile basıldı üstüm müsait değildi açamadım. Hemen üzerimi değiştim kapıyı açtım kimse yoktu. 10 dakika sonra tekrar kapı çaldı açtım ki kız gelmiş. Elinde tepsi aşure getirmiş. Şok oldum ne yapacağımı şaşırdım. Yine de yüz göz olmadık şimdiye kadar diye düşündüm belki kız benim olaylardan haberim olduğunu bile bilmiyodur. Aldım bi kase teşekkür ettim kaseyi yıkayıp getireceğimi söyledim. Sadece 1 dakikalık mutfağa gittim geldim. Kız kafasını uzatmış evin içine bakıyor dikkatlice. Ne niyetle bunu yaptı bilmiyorum ama kaseyi tepsinin içine bırakıp Allah kabul etsin dedim kapıyı kapattım cevap vermesine fırsat bırakmadan. Yani 2 gündür kendime kızıyorum keşke aşureyi almasaydım. Herşeyi bildiğimi belli etseydim. Davranışlarından rahatsız olduğumu söyleseydim falan diyorum. Bi yandan da Allah için yapılan birşey reddetmek ne kadar doğru olurdu? Kafam baya karışık. Bu durumu artık abisine ya da annesine uygun bir dille anlatmalı mıyım? Ne yapayım ben kızlar bu konuda ne düşünüyorsunuz? Eşimle çok güzel giden bi evliliğim var çok seviyorum eşimi onun da beni sevdiğinden eminim böyle takıntılı biri yüzünden aramızda problem olmasınıda istemiyorum. Kızın tavırları eşimide rahatsız ediyor zaten. Tavsiyeleriniz neler?
Psikolojik olarak ikiniz arasında kıyaslama yapıyor.Neden o değil de ben diye düşündüğü için sizinle ilgilidir herşeyi merak eder.Evinizi düzeninizi merak edip içeri bakar.Dediğim gibi kafasında bir kıyas var ve belli ki takıntılı, sıkıntılı biri.Asla konuşmayın, muhattap olmayın.
Abisinin evinize çaya kahveye gelmesini hiç anlayamadım . Eşinizle arkadaşlıkları neden devam etsin,evinize neden gelsin.Ben olsam komple aileden uzak dururum.Anne,abi çok iyi insan bile olsa ilişki kurmanız zaten doğru değil

Saç baş yolmak çözüm değil ki. Savcılık konusunda evet olabilir ama son bir atak bekleyip bunu kendisine söyledikten sonra devam ederse yapmamız daha doğru olur gibi? Sizce?
Şimdi ben hukukçu değilim ama birini şikayet edecekseniz elinizde sağlam kanıt olmalı. Tehdit mesajları var dediğiniz için ben savcılık dedim. Eğer kadın gerçekten zarar verme potansiyeline sahipse bu şekilde durdurursunuz ama avukata danışmanız lazım. Kadınla konuşun diyeceğim ama bilemedim. Yani sorunlu bir tipse anlamayabilir ya da o mahalle ile bütün bağlantınızı keseceksiniz de o da pek mümkün gözükmüyor. Yalnız tehdit mesajları baya önceden atılmış sanırım.

Şimdi şöyle; kadın sizi tehdit ederse veya zarar vermeye kalkarsa tabii ki hiç beklemeyin ama kocama baktı, saçını savurdu derseniz bu da suç değil. Yani oradan taşının. Bir yolunu bulun ve gidin.

Yoldan geçende yapabilir tabiki ama eş ile eski sevgili olması zaten olayların çıktığı nokta. Zaten adamda mahalle arasında laf çıkmasın diye çağırdığını konu sahibi yazmış. Sizin savunduğunuz eski sevgili, nasıl bir bakış yada hareket yaptıysa eş bunu gerekli görmüş ve eski sevgili annesi müdahale edecek kadar açık yapmış. Sizin anlamadığını nedir tam anlayamadım hala. Peki mal lafımı geri alıyorum nasıl bir kadın olduğu açık diyeyim rahatla. O zaman kadının niyetininde doğruluğu belli değil onu masum olarak akse etmenizde konu sahibine haksızlık sizin yüzünüzden oda rahatsız olduğu konuda nasıl hareket etmesi gerektiğiyle ilgili fikir alamıyor.
Ordaki sıkintı mal kelimesiydi zaten 🤣 mal kelimesi o cümlenin icinde en hafif ve normali ama neyse

İste emin olamazsiniz hanimefendi onu diyorum ben de. Emin olmadiginiz ve iki tarafi da dinlemediginiz bir konuda bir kadina " mal" diyemezsiniz anliyor musunuz? Kendi yorumunuzu, yonlendirmenizi yaparsiniz ama kadina " mal" diyemezsiniz. Gercekten sunda anlamayacak ne var ya nesini anlamiyorsunuz? Sasırıyorum bazen.
Mal dese iyi yahu ilahi sizde.. ne oldugu belli derken resmen o..pu diyor.. bu daha çirkin

Abisi neden size oturmaya geliyor ki? Hiçbiriyle samimiyet kurmamanız lazım. Evinize sokmakla hata ediyorsunuz, zaman gelir üzülürsünüz. Kesin ilişkinizi ailesiyle. Sokakta merhabalaşırsınız yeterli. Eve gelmek ne münasebet? Bir şey olsa ailesi o kızın yanında olur siz tek kalırsınız.

Merhaba kızlar. Uzun zamandır kafama takılan bi konu var çevremden kimseyle paylaşmak istemedim. Üye olup sizlerin fikrini almak istiyorum.

3 yıldır evliyim. Eşim benle tanışmadan önce yan komşusunun kızıyla sevgiliymiş. 8 9 aylık bi süre sevgili olmuşlar sonrasında eşim ayrılmak istemiş. Ama kız peşini bırakmamış. Aramalar mesajlar fayda etmeyince artık eve kadar gelmeye başlamış görümcemle hatta kayınpederimle bile konuşmuş. Onlarda bizim yapabileceğimiz birşey yok demişler istemiyorsa zorla olduramayız falan diye konuşmuşlar. ( bunları görümcem anlattı) Kızın ailesinden de babası hariç herkes biliyormuş meseleyi abisi kız kardeşi annesi. En son kızın annesi eşimle konuşmuş 15 gün düşün taşın net bi karar ver evlenin falan demiş. 15 gün sonra halaa istemiyorum diyorsan kızımla konuşucam bidaha seni rahatsız etmicek demiş. Eşim istemediğini söylemiş. Neyse aradan 2 yıl falan geçiyor. Bu arada kız evleniyor ve çocuğu oluyor. Sonra eşimle tanıştım. Biz evlendiğimizde kız zaten evli çocukluydu. Olan bitenide biliyorum tabi daha nişan bile yapmadan önce anlatmıştı eşim. Neyse evlendim balkonlarımız ve evin bi odası kızın annesinin eviyle karşılıklı. Balkonda oturduğumuzda kız koşa koşa balkona çıkıyor. Çocuğu ağlamadığı halde bağıra bağıra annecim bak ben burdayım kızım diye çocuğa sesleniyor dikkat çekmeye çalışıyor yani. Birinde eşim evin önündeydi yeğenleriyle birlikte ben evdeydim bana msj attı acil aşağıya gel diye. Hemen indim aşağıya. Eşim dışarıya çıkınca bu kız da çocuğu dolaştırma bahanesiyle aşağıya inmiş saçma sapan hareketler yapıyormuş. Eşimde yanlış anlaşılacak bi durum olmasın diye beni çağırmış. Kızın annesi bizi dışarıda görünce bağır çağır kızını eve çağırdı naptığını sanıyosun sen diye. Neyse 1 yıl bu durum böyle sürdü. Onlar kirada oturuyorlardı taşındılar. 2 yıldır da bi üst sokakta oturuyorlar. Kız sık sık evin önünden geçiyor sürekli karşılaşıyoruz. Annesiyle ve abisiyle bi problemimiz yok hatta abisi çaya kahveye bile gelir evimize. Annesiyle de birbirimize hiç gidip gelmedik ama konuşuruz karşılaştığımızda. Kız annesiyle birlikteyse kafasını kaldırıp bakmıyor bile ama yalnızsa gözlerini fal taşı gibi açıp ters ters bakıyor bana. Yani şu zamana kadar bakmaktan ilerisini yapmadığı için çok aldırış etmemiştim bu konuya. Sonuçta geçmişte yaşanmış birşey eşim beni tanımıyorken yaşadığı olayı sorgulamak irdelemek çok doğru gelmedi bana. Herkes kendi yolunu çizmiş yuvasını kurmuş birde bitmiş gitmiş bi mesele.

2 gün önce kapı çaldı. Israrla uzun uzun 2 defa zile basıldı üstüm müsait değildi açamadım. Hemen üzerimi değiştim kapıyı açtım kimse yoktu. 10 dakika sonra tekrar kapı çaldı açtım ki kız gelmiş. Elinde tepsi aşure getirmiş. Şok oldum ne yapacağımı şaşırdım. Yine de yüz göz olmadık şimdiye kadar diye düşündüm belki kız benim olaylardan haberim olduğunu bile bilmiyodur. Aldım bi kase teşekkür ettim kaseyi yıkayıp getireceğimi söyledim. Sadece 1 dakikalık mutfağa gittim geldim. Kız kafasını uzatmış evin içine bakıyor dikkatlice. Ne niyetle bunu yaptı bilmiyorum ama kaseyi tepsinin içine bırakıp Allah kabul etsin dedim kapıyı kapattım cevap vermesine fırsat bırakmadan. Yani 2 gündür kendime kızıyorum keşke aşureyi almasaydım. Herşeyi bildiğimi belli etseydim. Davranışlarından rahatsız olduğumu söyleseydim falan diyorum. Bi yandan da Allah için yapılan birşey reddetmek ne kadar doğru olurdu? Kafam baya karışık. Bu durumu artık abisine ya da annesine uygun bir dille anlatmalı mıyım? Ne yapayım ben kızlar bu konuda ne düşünüyorsunuz? Eşimle çok güzel giden bi evliliğim var çok seviyorum eşimi onun da beni sevdiğinden eminim böyle takıntılı biri yüzünden aramızda problem olmasınıda istemiyorum. Kızın tavırları eşimide rahatsız ediyor zaten. Tavsiyeleriniz neler?
Kesinlikle getirdiği şeyleri yeme ve mümkünse uzak bir yere taşının

Eşiniz bence sizi yanına çağırarak karşıdaki hanım efendiye mesaj vermiş ben evliyim diye. Abesr bir durum yok

Ya okudum sizin durumunuzdan daha cok yapilan yorumlar kafama takildi ne kadar beyni calismayan birseyleri anlamakta zorluk ceken hatta anlamayan cahil insanlar var yaptiklari yorumlar tam bir ergen uc yasindaki oglum bile daha akilli bunlardan neyse bir insan mayasi bozuksa eger evlide olsa cilve yaparak ayartmak ister bunuda dikkat cekerek ahada bu kizin yaptigi gibi yapmak ister anneside ne oldugunu bildigi icin kizin sen napiyosn gel buraya diye seslenmis zaten benim eski sevgilim olsa cilve yapmayi birak esim yanlis anlar diye o varken cikmam bile cikarsamda gormezden gelirim ama o napiyor etkileyici hareketler bir benzeri otobuste yolculk sirasinda benimde basima gelmisti kayinvalidem benle oturdugu icin esim onunuzde oturmak zorunda kaldi yandaki kiz resmen esimi gorsun baksin diye girmedigi haller kalmadi yani iyi bilirim o tipleri bunlarinda basina gelirde anlarlar umarim seni sana tavsiyem neye cok takarsan konusursan dusunursen onu kendine cekersin gormezden gel konusunu dahi acma o kizda umarim dogru yolu bulur sanirim esini unutamamis kendi esini sevmeyen gozu disarda bir tip boyle tipler cok gordum tanidim tehlikeli olurlar ama siz esinizle mutluysaniz bunun onemi yok Allah mutlulugunuzu hic bozmasin baskalarinada firsat vermesin

Hayır eşim kışkırtmaya çalışmıyor. Olayın sadece okuduğunuz kadarını bildiğiniz için böyle geliyor biliyorum. Eskiden sevgililerdi ve mahalledikiler bunu biliyordu ikiside farklı insanlarla evlendi tamam ama kızın o an ki davranışlarını görseydiniz böyle düşünmezdiniz ha ha ha diye kahkaha atmalar saçlarını arkaya savurmalar eşimin gözünün içine bakmalar falan. Bunu dışarıdan biri görse geçmişte olanlarıda bildiğinden yanlış anlaşılmaya çok müsait bi durumdu. Gerçekten o an orda olmam gerekiyordu evet aciliyeti vardı durumun.
Kocaniz niye sizi cagiriyor kendi yukari cikmiyor?Bariz gostermek istemis iste.

Konudan tek çıkardığım şey
Kuzum hasta olduğu
Bazen böyle takıntılı , psikopat , geçmişe bağlı tipler var ya
Ben olsam hiç muhattap olmaz
Konuşmazdım.
Taşınma imkanınız neden yok ?

Kocaniz niye sizi cagiriyor kendi yukari cikmiyor?Bariz gostermek istemis iste.
Eminimki cagirmasaydi ve esi onu balkondan tesaduf gormus olsaydi o kiz yaninda kikirderken o zamanda diyecektinizki niye cagirmadi sizi kizla bakisiyo kesin sizin olmamaniz isine gelmis gibi yorumlar yapicaktiniz bundan adim gibide eminim siz gibi insanlar memnun edemezsiniz

Keşke almasaydın çünkü o senin kapına ALLAH rızası için getirmemis belliki merakindan evinin nasil oldugunu gormek için kendini gostermeye gelmis İnsALLAH yememissindir büyü falanda yapabilir belli olmaz kimseye guvenilmez esin rahatsiz oluyormuş zaten kiza yüzde vermiyor ben olsam hazır kapıma gelmisken bidaha eşimin etrafinda dolanmaya calisirsan babana ve kocana söylerim diye tehdit ederdim eger yapmaya devam ediyorsa kendi yuvasini cocugunu dusunmuyorsa ailesine soylerdim boyle insanlar iftira atmayada yatkın olurlar dikkat edin esinize veya size iftira atmaya kalkip evliliginizi bozmak isteyebilir belli ki hala yarası var

Arkadaşlar herkesin takıldığı nokta eşimin beni acilen aşağıya çağırmış olması. Bunu saçma abartı bulmuşsunuz ama ne saçma ne de abartı bi durum yok ortada. İki eski sevgili ikisi de farklı insanlarla evli ve mahallede büzemediğimiz ağzı torba olmayan teyzelerle dolu. Kızın yaptığı kurları görseniz eminim ki bunu saçma bulan birçok kişi saçını başını yolmuştu. Yine de sakin aldım. Annesi bile o hareketlerini gördüğünde bas bas bağırdı kadın çabuk buraya gel ne yapmaya çalışıyorsun sen diye. Ben daha ne diyim ki?
Eşiniz yukarı çıksaydı bir zahmet?? Tüm yorumlara katılıyorum gereksiz bir kendini önemli gösterme çabası olmuş. Yukarı çıksa konusu bile geçmezdi.

X