Bu kadina karşi nasil davranmaliyim?

havadansudanbuaralar

Guru
Kayıtlı Üye
25 Aralık 2010
35
9
Eşimle aynı iş yerinde çalışıyorum. Bir kadın var. Eşime karşı söylemlerinden oldukça rahatsızım. Bunu eşime dile getirdim. Eşimde gitmiş kadına benim iş yerindeki bütün kadınlardan rahatsız olduğumu , aramıza mesafe koyalım demis.
Buna rağmen kadın hala eşim onunla muhatap olmasa bile sürekli laf atıyor. Gerekli gereksiz konuşma başlatmaya çalışıyor. Eşim yönetici pozisyonda. Birsey sorması gerekince idareye kadın önce bana geliyor. Sen sor diyor . Hal ve hareketlerine dikkat etmiş gibi gözüküyor ama yanımda çok gereksiz laf atıp muhabbet başlatmaya çalışıyor . Kadın bu arada benim arkadaşım. Esimin mesafe koyalım dediğinden benim haberim olduğunu bilmiyor. Bu kadınla yüzleşmelimiyim? Araya mesafe mi koymalıyım? Yoksa hicbirsey olmamış gibi sadece iş yerinde muhabbete devam mı etmeliyim?

Eşimle aynı iş yerinde çalışıyorum. Bir kadın var. Eşime karşı söylemlerinden oldukça rahatsızım. Bunu eşime dile getirdim. Eşimde gitmiş kadına benim iş yerindeki bütün kadınlardan rahatsız olduğumu , aramıza mesafe koyalım demis.
Buna rağmen kadın hala eşim onunla muhatap olmasa bile sürekli laf atıyor. Gerekli gereksiz konuşma başlatmaya çalışıyor. Eşim yönetici pozisyonda. Birsey sorması gerekince idareye kadın önce bana geliyor. Sen sor diyor . Hal ve hareketlerine dikkat etmiş gibi gözüküyor ama yanımda çok gereksiz laf atıp muhabbet başlatmaya çalışıyor . Kadın bu arada benim arkadaşım. Esimin mesafe koyalım dediğinden benim haberim olduğunu bilmiyor. Bu kadınla yüzleşmelimiyim? Araya mesafe mi koymalıyım? Yoksa hicbirsey olmamış gibi sadece iş yerinde muhabbete devam mı etmeliyim?
Kadın ne diyor tam olarak neyden rahatsızlık duyuyorsunuz birde bütün erkeklere mi öyle yoksa sadece eşinize mi?

Eşiniz aynı iş yerinde olsun olmasın, evli bir erkek veya kadın karşı cinsle muhatap olurken iş sınırı ve saygı çerçevesinde laubalilik olmadan muhatap olmalı.

İkinci mevzu niye sizin rahatsız olduğunuzu belirtiyor ki? Ben iletişim şeklinizden rahatsız oluyorum biraz daha ofis ortamına uygun bir üslup kullanın dese düzelecek zaten. Eşi karıştırmak niye?? Ben takmam da hanım takıyor çeki düzen ver kendine gibi bir şey olmuş.

Üçüncü mevzu rahatsız oluyorsanız niye etrafınızda tutuyorsunuz. İş yükümlülüklerinin gerektirdiği şekilde iletişim kurun, illa herkesle muhabbet içinde mi olmak zorundasınız? Hem de rahatsız olduğunuzu eşiniz zaten kadına söylemiş. Herkes işini yapsa sorun kalmayacak 🤷🏻‍♀️😅

Şöyle ki eşimi görünce dünyanın en güzel tabağını hazırlamam lazım ya da sürekli eşimi övüyor kendi eşiyle karsilastiriyor. Gün içinde altı yedi kere aradığı oluyordu. Mesai içi dışı farketmiyor. Bunlardan rahatsız oldum.
Kendi eşiyle mi karşılaştırıyor? Çok saçma ve yanlış anlaşılmaya da müsait bir durum. Burda eşinizin sizinle ilgili kadına bütün kadinlardan rahatsız oluyor demesi de tuhaf olmuş keşke böyle söylemeseymis. Acaba eşiniz yönetici konumunda olduğu için mi kadın bu kadar yakın olmak istiyor onu da bir düşündüm ama hiç bir kadın durduk yere kendi eşiyle başka eşleri kiyaslamaz.
Rahatsızlık duymakta haklısınız. Eşiniz ile konuşun kadına birşey söylemeden sert bir şekilde set çeksin. Mesai saatleri dışında aradığı zamanda telefonu siz açın.

Birincisi eşiniz “Karım iş yerindeki bütün kadınlardan rahatsız oluyor” diyeceğine “Ben evli bir adamım. İşimiz için gerekli olan irtibatı sağlamamız yeterlidir. Aksi takdirde hoş olmaz.” gibi şeyler demeliydi bence. Ne demek “karım rahatsız oluyor”? Kocanız rahatsız olmuyormuş, ben bunu anlarım.

İkincisi, kadın arkadaşınızı kibarca uyarın. “Biz evliyiz. Eşimle arandaki muhabbet beni rahatsız ediyor. Diğer kadınlar benim için rahatsız edici değil ama senin hal ve hareketlerinden rahatsız oluyorum. Lütfen bundan sonra dikkatli ol” gibi şeyler söyleyebilirsiniz.

Şöyle ki eşimi görünce dünyanın en güzel tabağını hazırlamam lazım ya da sürekli eşimi övüyor kendi eşiyle karsilastiriyor. Gün içinde altı yedi kere aradığı oluyordu. Mesai içi dışı farketmiyor. Bunlardan rahatsız oldum.
En guzel tabak derken? Mutfak sektorunde misiniz?
Madem kadin arkadasiniz, laf arasinda "ya esime laf falan atmazsan iyi olur, boyle seylerden hic hoslanmiyor bide beni öne surerek esim rahatsiz oluyor vs diyormuş ben tepki gosterince de napayim hayatim milletin cenesiyle mi ugrasayim seni bahane ediyorum anlasinlar diye diyor" diyin
Madem esiniz usül bilmiyor sizde bu sekilde yapin

Kadınlardan ziyade, kocanız çok sıkıntılı. Mesafeyi kendi ayarlamak yerine sizi ortalığa atmış, kimseyle kötü olmamış. Bence bu kısmın üzerinde daha çok durmanız gerekiyor.
Yani şunu çocuk yapmaz. Velisi kızan öğrenci gibi. İş ortamında bu tarz konuşmalar hareketler hoş değil, lütfen çeki düzen ver dememiş, karım kızıyor demiş:)
Yönetici dediğin yönetir, duruma göre aksiyon alır personelini kollar veya kontrol eder. Hem kadınlarla muhabbetim kesilmesin hem de eşimi kızdırmayayım modunda takılıyor.

Eşiniz aynı iş yerinde olsun olmasın, evli bir erkek veya kadın karşı cinsle muhatap olurken iş sınırı ve saygı çerçevesinde laubalilik olmadan muhatap olmalı.

İkinci mevzu niye sizin rahatsız olduğunuzu belirtiyor ki? Ben iletişim şeklinizden rahatsız oluyorum biraz daha ofis ortamına uygun bir üslup kullanın dese düzelecek zaten. Eşi karıştırmak niye?? Ben takmam da hanım takıyor çeki düzen ver kendine gibi bir şey olmuş.

Üçüncü mevzu rahatsız oluyorsanız niye etrafınızda tutuyorsunuz. İş yükümlülüklerinin gerektirdiği şekilde iletişim kurun, illa herkesle muhabbet içinde mi olmak zorundasınız? Hem de rahatsız olduğunuzu eşiniz zaten kadına söylemiş. Herkes işini yapsa sorun kalmayacak 🤷🏻‍♀️😅
Her konuda bu kadar haklı olmak zorunda mısınız fikirleriniz nokta atışı hep

Eşimi günde 5,6 kere arayan bir kadın olursa eşimi uyarırım ki eşim cıvık bir insan olmadığı için kimse o yüzü bulamıyor ondan heee diyelim ki oldu, eşimi uyardım kadın hala aramaya devam mı ediyor elit çizgimden kayıp bi köşede saçlarını eline verir evli adama göz koymuş diye rezil etmekle tehdit ederim 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Eşiniz kadının değil de sizin sorunlu bir tip olduğunuz imajını vermiş.
Burada sorun kadının davranışları.
Sizin bütün kadınlardan rahatsız olma gibi bir durumunuz yok.
Eşiniz yönetici olarak çalışanlarla sınırını koruyamıyor. Siz sınır çizince de sizi ortaya atıyor. Kadının eşinizde gözü var mı bilmem de. Eşinizin olabilir.

Eşiniz kadına sanki " ben seninle muhabbetten hoşlanıyorum ama karım seni kıskanıyor,onun yanında dikkatli ol." Demek mi istemiş ben mi yanlış anlıyorum.

Siz onu uyardınız ona düşen sizden bahsetmeden mesafe koymak olmalıydı. Eşim bir arkadasımdan hoşlanmıyorsa ve haklı buluyorsam bu işi eşimden bahsetmeden yaparım.

X