Görümce ve Kv problemleri / Artik biktim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ahahaha aynı kıskanç bekar görümcem gibisin çok güldüm valla :) 99 kişi aynı görüşü savunuyor 1 kişi saçma sapan objektif olmayan kayınvalide ağzıyla konuşuyor. Senin gibiler olduğu sürece emin ol bizler daha çok güçleniyoruz 💪🏻😸 Sırf sen söyledin diye kötü olacak değilim, herkese muhalefet olduğun belli yorumlarından :)) çok çok iyi eğitim almış birisiyim, sana son post bu, bir daha yazmam. :)
Çok çok çok iyi eğitim derken ne alaka. Eğitimlerimle seni utandırmak istemiyorum.
Buradan bakınca daha çok kayınaileden kaçmak için bahane arayan birini görüyorum.
Ki kk da en anti kv severlerden biriyimdir. Kahrolsun kvler kulübü kuracak kadar kinim vardır.
Ama senin kumaşın farklı. O yüzden kv haklo diyorum. Neyse ki eşin de ailesini çok ezdirmiyormuş sana. Aferin ona

Hadi selametle

Ya insanlar çeşit çeşit, biz de eşimin ailesiyle artık çok fazla görüşmüyoruz... öyle küslük gibi adı konmuş birşey yok ama mesafe koyduk diyelim 🧐 akrabaları bana bir kaç kere laf söyledi saçma hareketleri oldu, sonra aldım karşıma eşimi dedim artık bu son sessiz kalışım haklıyken haksız konumuna bile isteye geçerim...🤷‍♀️ kendisi de gidip konuşup yüz göz olmak istemiyor ben de zorlamiyorum böyle bir orta yol bulduk diyelim...

B Bana Diyor Nau Nau seni severim, canım benim inan asla yalan söylemiyorum ortada hiç bir şey yok, ne zaman evlilik süreci başladı herkes ortadan toz oldu.
Ev kuruldu, evlilige az kaldi ortaya ciktilar.
Evi gelip gorucezler, sende kalicazlar eşimde kabul etmedi.
Ciddi ciddi hem eşimin ailesi, hemde annem beni yanlız bıraktı.

Ya yemege davet edip eşim hamile hizmet edemez diyor kocası bana, ama ben yardım etmeyen kimseye de neden etmedin demedim diyemem çünkü başta annem bana yardım etmedi…
E bende ayni onlar gibi hic bir seye elimi sürmedim, adamın sinirden gözü döndü karısı mutfağı topladı diye, esim hizmet edemez hamile cay getiremez. Bende kalk sen yardım et o zaman karına senin cocugunu taşıyor dedim.
İnsan bir su bir cay getirmez mi? Yemege çağırmıyor hizmet etmek istemiyor.

Kim ister eş ailesi kötü olmak ve aile olayları vs asla karışmam, sadece ilk bayramımız da rezalet yaşandı o zaman olaya müdahale ettim. Başka da inan hiç bir olay vs kendilerine aitdir der karışmam. Birisine de haddim olmayan hiç bir müdahalem olmadı.

Sen haklısındır. Bazıları cidden çekilecek dert değil.
Benim bu konudaki eleştirim ilk uzaklaşma sebebinin "dedikodu" olması. Neymiş görümce kuzeni hakkında dedikodu yapmış. Yani insanın geçinmeye gönlü olacak. Eş ailesi sonuçta. Biraz idare etmek bu kadar zor olmamalı. Kaç yıldır kk dayım. Görümcem başkasının dedikosunu yaptı diye mesafe koydum diyeni ilk kez görüyorım.

Karşıdaki insanlar da salak değiller heralde. Onlar ve eş de buna tepki göstermiştir. Ha eniştelerin olaya dahil olması komple hadsizlik. Orası da ayrı.

Siz aslında her şeyin eşinizin tekelinde olduğunu anlasanız, o bayıldığınız eşinizin olanlara izin verdiğini anlardınız.

Boşanma dilekçesini yırtmak tamamen sahne şovudur.
Sizin düşünceniz saygı duyarım. Bayılmak da doğru bir tabir değil bence, keşke istediğiniz yerleri almak yerine doğru okusanız ama problem değil. Size kısmen katılıyorum.

Çok çok çok iyi eğitim derken ne alaka. Eğitimlerimle seni utandırmak istemiyorum.
Buradan bakınca daha çok kayınaileden kaçmak için bahane arayan birini görüyorum.
Ki kk da en anti kv severlerden biriyimdir. Kahrolsun kvler kulübü kuracak kadar kinim vardır.
Ama senin kumaşın farklı. O yüzden kv haklo diyorum. Neyse ki eşin de ailesini çok ezdirmiyormuş sana. Aferin ona

Hadi selametle
Kasabın önünde havla :)

B Bana Diyor Nau Nau seni severim, canım benim inan asla yalan söylemiyorum ortada hiç bir şey yok, ne zaman evlilik süreci başladı herkes ortadan toz oldu.
Ev kuruldu, evlilige az kaldi ortaya ciktilar.
Evi gelip gorucezler, sende kalicazlar eşimde kabul etmedi.
Ciddi ciddi hem eşimin ailesi, hemde annem beni yanlız bıraktı.

Ya yemege davet edip eşim hamile hizmet edemez diyor kocası bana, ama ben yardım etmeyen kimseye de neden etmedin demedim diyemem çünkü başta annem bana yardım etmedi…
E bende ayni onlar gibi hic bir seye elimi sürmedim, adamın sinirden gözü döndü karısı mutfağı topladı diye, esim hizmet edemez hamile cay getiremez. Bende kalk sen yardım et o zaman karına senin cocugunu taşıyor dedim.
İnsan bir su bir cay getirmez mi? Yemege çağırmıyor hizmet etmek istemiyor.

Kim ister eş ailesi kötü olmak ve aile olayları vs asla karışmam, sadece ilk bayramımız da rezalet yaşandı o zaman olaya müdahale ettim. Başka da inan hiç bir olay vs kendilerine aitdir der karışmam. Birisine de haddim olmayan hiç bir müdahalem olmadı.
Ben su konuda sizi haksız buldum.
Gorumce hamile hali ile sizi yemege almış, onca hazırlık yapmis etmis , akabinde yemek yenmis mutfagi toplamis cayi da bi zahmet siz servis etseydiniz , yahu insan toplu taşımada bile hamile birine yer veriyor ki bu kisi esinizin ablasi , size geldiklerinde yardim etmemis olabilir bu onun kumasi. Ama siz de öyle davranirsaniz ne farkiniz kalir ki karsinizdaki kişiden. Size geldiginde de belki hamileydi ve agrisi vardi belki o sebeple yardim edemedi. Illa yaptiginin aynisi ile mi karşılık vermek gerekiyor.
Ben de bir gorumceyim ve ayni zamanda gelinim. Yemin ediyorum buradaki kızlar gibi bir evlat ya da bir gelin nasip etmesin bana Mevlam. .ssuruktan nem kapanlar türemiş resmen.

Hadi selametle
O kadar eğitimlisin ki ilk baştaki sorularımı bile okuyup anlamamışsın. Belli ne kadar eğitim aldığın, şu üsluba bak. Senin kumaşın da kvye uşaklık yapıp yalakalık yapmak nerdeyse bklarını bile yersin :) git kasabın önünde havla.

Herkese merhabalar,

Uzun zamandır buraya yazıp içimi dökmek istediğim birkaç konu var, bu platformda evli olan tecrübeleri olan eminim ki çok kadın arkadaşım vardır. Sizden objektif yorumlara dayanarak bana bir yol göstermenizi rica edeceğim. Çünkü ben artık kendimi tanıyamıyorum ve resmen çok doldum taştım.

Ben eşimi çok seviyorum, eşim de beni seviyor. Kayınpederim vefat etmişti benimle tanışmadan önce, kayınvalidem ve 3 görümcem var. Görümcelerden biri bekar, diğerleri evli. Kayınvalidem hiçbir şeye karışmaz, asla yorum yapmaz. Hatta kızları da ona hiçbir şey anlatmaz, özellikle bekar olan görümcem herkesi çevirip çeviriyor onların ailesinde. Başından beri bu kadınların arasında sorun olduğunu anladım, bekar görümcem annemle bana gelip ablalarını, annesini, eniştelerini ve hatta eşimi kötülüyordu, sürekli benim ailemin çok iyi olduğunu ve özendiğini söylüyordu. Bu dedikoduları yaptıktan sonra açıkçası yarın öbür gün bu kişi benimle kötü olunca benim de dedikodumu yapar diye düşündüm ve elimi ayağımı çektim, mesafe koyup görüşmeye bu şekilde devam ettim.

Evlendik, evlilik süresinde hiçbir hazırlıkta maddi / manevi hiçbir şekilde destek olmadılar, bu arada işin maddi boyutunda değilim eşim ve ben çalışıyoruz, gayet iyi durumumuz.. Ama nezaketen insan bir şeye ihtiyaç var mı diye sorardı.. Herneyse; nişanlıyken evlerine gidiyordum, sürekli akrabalarını kötüleyip dedikodu yapıyorlardı, sessiz kalıyordum. Çocuklarını bile kendileri gibi yetiştirmiş görümcelerim, 14 17 yaşındaki erkek çocukları bile afedersiniz laf arasında dedikodu yapan, kocakarı tipler. Ben ailemde böyle şeyler görmedim, rahatsız oldum.

Evlendikten sonra oğulları kıymete bindi, hiç aramayan sormayan insanlar balayında aradılar; balayı dönüşü her akşam sırayla her biri saat 9 10 gibi arıyorlardı akşam. Napıyorsunuz diye soruyorlardı, ne öğrenmek istedilerse artık bilemedim. Bu aramalar yetmiyormuş gibi hafta içi çalışan insanlar olduğumuzu unutup sürekli çağırıyordu kayınvalidem, artık tamamen mesafe koymam gerektiğini anladım. Görümcelerimin telefonuna bakmadım birkaç kez, anladıklarını sanmıştım ama küçük görümcem olaya müdahil oldu ben de bunun üzerine eşimle kavgalar etmeye başladım, evlendikten sonra tek kavga ettiğimiz konu eşim ve ailesidir. Eşim de saf gibi gitmiş bekar görümcemle dertleşmiş, bekar görümcem ilişkimize müdahale etmek istedi, ağzının payını verdim yetmedi benim annemi arayıp onunla konuşmak istedi annem de ağzının payını verdi, biz karışmayalım onlar yetişkinler diye.. Sonra eşimin tüm ailesini, kayınvalidemi bana karşı dolduruşa getirdi, bi ara hepsi bana isim vermeden whatsapp durumundan döşüyordu, isim yazmıyorlardı.. :) Eşim arada kaldığı için kayınvalidemi aradım, bize davet ettim ağırladım. Diğerlerini kaale almadığım için davet etmedim, delirdiler. Bu sefer daha büyük hiddetlendiler. Eşim de bana sürekli anneme iftara gidelim, ablalarıma oturmaya gidelim diye baskılar yapmaya başladı. Dedim ki annene giderim ama ablalarına gidemem, istenmediğim yere gitmek istemiyorum, rahatsız oluyorum diye.. Sonuç olarak kendisi gitti, üstüne bir de eniştelerini getirdi, enişteleri bize anlaşamıyorsanız boşanın arkanızda dururuz filan dedi :KK70: Babam hepsinin ağzının payını verdi, eşime de kızdı annemlerle birlikte.

İnanın boşanma dilekçeme kadar yazdım, eşim yırttı attı. Sonuç olarak ben ailesi ile görüşmek istemiyorum, muhattap olmak istemiyorum, zamana bırakmak istiyorum biraz da.. İki ablasına zaten haddini bildirdim, ezilen tarafta olmak istemiyorum. Herkes eşin için git diyebilir ama bu insanlar malesef kıymet bilen kişiler değiller.

Bu tip durumları yaşayanlar var mı? Boşanmak da çözüm değil, boşanmak istemiyorum.
zor bir durum gercekten benim de kaynanam ve iki eltim var maalesef.. daha tanışma aşamasındayken bile kücük eltim kaynanamı yok o kız öyle açık böyle açık oğlunu aileden uzaklaştırır diye doldurmuştu. kaynanam da eşime ‘benimle tanışmaya gelirken kapansın’ demiş. eşim tavrını koydu tabii ki. kaynanam günlerce eşimin telefonlarına bakmadı kayınpeder eşime rest çekti biz yokuz git ne yaparsan yap diye. sonra kücük kaynım araya girip kaynanmları sakinleştirdi ve kaynanamlar tanışmaya geldi. tanışma sonrası kaynanam eşimi arayıp ‘e bu kız açık değilmiş ki sadece kafası açık’ demişti. düğün zamanı kuaföre beni ailem değil eşim götürdü diye eltim yine ortalığı karıştırdı ne biçim ailesi var onlar neden ilgilenmiyor diye. eşim yine karşılarında durdu bu sefer de kaynanam gelip eşime ‘seni zorluyor mu o yüzden mi her istediğini yapıyorsun bizle kavga ediyorsun’ demişti. küçük eltimle sevgililik zamanı tanışmıştık büyük eltimin eşimle sorunları olduğu için hiç tanışamadım o yüzden muhabbetimiz yoktu. her bayramda küçük eltimi arayıp ‘aslı seni aradı mı beni aramadı ne derdi var benle’ muhabbeti yaptı. kendisi nişanımdan sonra bile bir kere beni arayıp hal hatır bile sormamıştı halbuki.. zamanla hepsini tanıdım karakterlerini çözdüm. büyük eltim sanki aile büyüğü gibi sayılmak istiyor ve her konusmamızda akıl vermeye çalışıyor, eşimi ve tüm ailesini kötülüyor 😂 küçük eltim de sürekli dedikodu yapıp ortalığı karıştırıp sıvışmaya çalışıyor.. ben de ona göre davranıyorum.. hiçbirine hiçbir şeyimi anlatmıyorum. ikisi de gelip birbirlerini kötüleyip dert yanıyorlar ben de hehe diyip geciyorum. büyük kaynım bir keresinde eşimle olan ticari bir iş yüzünden zor durumda kaldıklarını bana anlattı ben de gidip eşime söyledim böyle bir durum varmis abin söyledi diye.. eşim de arayıp ağzının payını verdi neden ikimiz arasındaki bir olayı eşime anlatıyorsun diye.. kaynım da ‘iyi bundan sonra herkes yerini bilir iyi oldu böyle olduğu’ falan dedi 😂 ben hepsiyle iyiyim ararım sorarım onlar arar sorar ama kimseye koz vermem 😂 önemli olan eşinizin arkanızda durması diğerleri çok önemli değil. tüm bunlar eşimle benim aramda asla bir tartışma konusu olmadı çünkü eşim beni de ailesini de tanıyor. üçüncü kişiler yüzünden evde tartışmalar çıkması evliliği çok sarsıyor gerek yok. eşlerin aile ile evliliği arasındaki dengeyi çok iyi koruması gerekiyor. taraf olmadan, tartışmanın bir tarafı olmadan olayı bitrmesi veya kimseye söz hakkı vermemesi lazım. insanlar anlaşabilir veya anlaşamaz. aynı ailedeyiz diye kimse kimseye katlanmak zorunda değil ama saygısızlık yapılırsa o zaman kimse de kimseden güler yüz beklemesin.. eşinizin de bunu anlaması lazım. rahatsız olduğunuz bir ortama sizi sokmak istemesi yanlış. aynı sorunlar sizin aileniz tarafından eşinize yaşatılıyor olsaydı sizin eşiniz kadar üzeründe söz hakkınız olacak mıydı? baskıcı olabilecek miydiniz?

Herkese merhabalar,

Uzun zamandır buraya yazıp içimi dökmek istediğim birkaç konu var, bu platformda evli olan tecrübeleri olan eminim ki çok kadın arkadaşım vardır. Sizden objektif yorumlara dayanarak bana bir yol göstermenizi rica edeceğim. Çünkü ben artık kendimi tanıyamıyorum ve resmen çok doldum taştım.

Ben eşimi çok seviyorum, eşim de beni seviyor. Kayınpederim vefat etmişti benimle tanışmadan önce, kayınvalidem ve 3 görümcem var. Görümcelerden biri bekar, diğerleri evli. Kayınvalidem hiçbir şeye karışmaz, asla yorum yapmaz. Hatta kızları da ona hiçbir şey anlatmaz, özellikle bekar olan görümcem herkesi çevirip çeviriyor onların ailesinde. Başından beri bu kadınların arasında sorun olduğunu anladım, bekar görümcem annemle bana gelip ablalarını, annesini, eniştelerini ve hatta eşimi kötülüyordu, sürekli benim ailemin çok iyi olduğunu ve özendiğini söylüyordu. Bu dedikoduları yaptıktan sonra açıkçası yarın öbür gün bu kişi benimle kötü olunca benim de dedikodumu yapar diye düşündüm ve elimi ayağımı çektim, mesafe koyup görüşmeye bu şekilde devam ettim.

Evlendik, evlilik süresinde hiçbir hazırlıkta maddi / manevi hiçbir şekilde destek olmadılar, bu arada işin maddi boyutunda değilim eşim ve ben çalışıyoruz, gayet iyi durumumuz.. Ama nezaketen insan bir şeye ihtiyaç var mı diye sorardı.. Herneyse; nişanlıyken evlerine gidiyordum, sürekli akrabalarını kötüleyip dedikodu yapıyorlardı, sessiz kalıyordum. Çocuklarını bile kendileri gibi yetiştirmiş görümcelerim, 14 17 yaşındaki erkek çocukları bile afedersiniz laf arasında dedikodu yapan, kocakarı tipler. Ben ailemde böyle şeyler görmedim, rahatsız oldum.

Evlendikten sonra oğulları kıymete bindi, hiç aramayan sormayan insanlar balayında aradılar; balayı dönüşü her akşam sırayla her biri saat 9 10 gibi arıyorlardı akşam. Napıyorsunuz diye soruyorlardı, ne öğrenmek istedilerse artık bilemedim. Bu aramalar yetmiyormuş gibi hafta içi çalışan insanlar olduğumuzu unutup sürekli çağırıyordu kayınvalidem, artık tamamen mesafe koymam gerektiğini anladım. Görümcelerimin telefonuna bakmadım birkaç kez, anladıklarını sanmıştım ama küçük görümcem olaya müdahil oldu ben de bunun üzerine eşimle kavgalar etmeye başladım, evlendikten sonra tek kavga ettiğimiz konu eşim ve ailesidir. Eşim de saf gibi gitmiş bekar görümcemle dertleşmiş, bekar görümcem ilişkimize müdahale etmek istedi, ağzının payını verdim yetmedi benim annemi arayıp onunla konuşmak istedi annem de ağzının payını verdi, biz karışmayalım onlar yetişkinler diye.. Sonra eşimin tüm ailesini, kayınvalidemi bana karşı dolduruşa getirdi, bi ara hepsi bana isim vermeden whatsapp durumundan döşüyordu, isim yazmıyorlardı.. :) Eşim arada kaldığı için kayınvalidemi aradım, bize davet ettim ağırladım. Diğerlerini kaale almadığım için davet etmedim, delirdiler. Bu sefer daha büyük hiddetlendiler. Eşim de bana sürekli anneme iftara gidelim, ablalarıma oturmaya gidelim diye baskılar yapmaya başladı. Dedim ki annene giderim ama ablalarına gidemem, istenmediğim yere gitmek istemiyorum, rahatsız oluyorum diye.. Sonuç olarak kendisi gitti, üstüne bir de eniştelerini getirdi, enişteleri bize anlaşamıyorsanız boşanın arkanızda dururuz filan dedi :KK70: Babam hepsinin ağzının payını verdi, eşime de kızdı annemlerle birlikte.

İnanın boşanma dilekçeme kadar yazdım, eşim yırttı attı. Sonuç olarak ben ailesi ile görüşmek istemiyorum, muhattap olmak istemiyorum, zamana bırakmak istiyorum biraz da.. İki ablasına zaten haddini bildirdim, ezilen tarafta olmak istemiyorum. Herkes eşin için git diyebilir ama bu insanlar malesef kıymet bilen kişiler değiller.

Bu tip durumları yaşayanlar var mı? Boşanmak da çözüm değil, boşanmak istemiyorum.
Eşiniz bunlara rağmen hala ailesi ile görüşmenizde ısrar ediyorsa boşanın, düzelmez...

Ben su konuda sizi haksız buldum.
Gorumce hamile hali ile sizi yemege almış, onca hazırlık yapmis etmis , akabinde yemek yenmis mutfagi toplamis cayi da bi zahmet siz servis etseydiniz , yahu insan toplu taşımada bile hamile birine yer veriyor ki bu kisi esinizin ablasi , size geldiklerinde yardim etmemis olabilir bu onun kumasi. Ama siz de öyle davranirsaniz ne farkiniz kalir ki karsinizdaki kişiden. Size geldiginde de belki hamileydi ve agrisi vardi belki o sebeple yardim edemedi. Illa yaptiginin aynisi ile mi karşılık vermek gerekiyor.
Ben de bir gorumceyim ve ayni zamanda gelinim. Yemin ediyorum buradaki kızlar gibi bir evlat ya da bir gelin nasip etmesin bana Mevlam. .ssuruktan nem kapanlar türemiş resmen.
Osuruktan nem kapmıyoruz.
Zaten terbiyem gereği kimsenin yanında osurmam… Bizden nem kapılacak bir durum asla olamaz.

Size haksızsınız diyemem burada yazabildigimiz kadar yorumlar geliyor.
İnanın ben hamile bir kadının, karşısındaki gelini olmuş olmamış fark etmez akla hayale gelmeyecek örnekler üzerinde üstü kapalı ve üstü kapalı olmayacak şekilde açık açık hakaret ettiğini, onunla uzaktan yakından alakası olmayan konuya kendisinin dahil olacağı hiç durum yok iken o lafları, kelimeleri, cümleleri başkasına söylese şiddete karşı bir insan olarak dayağı yerdi. Ben kendimi zor tuttum annemle birlikte bakakaldık.
Sonra ağzının payını verince neden ses çıkaramayıp, ağlay ağlaya diger odaya kaçıyor.
Bunu insanlık görümce vs durumunu geçtim.

Bizler hamile kadına davranış terbiyesi almış insanlarız.
Evimizde bir kere yardim etmemesi, evime geldiginde de hamile olsun olmasın hizmet ettirecek bekleyecek bir insan asla değilim.
Yapar yapmaz kim ne dicek biz konusunu dahi yapmadık.

Yahu yemeğe çağırıyor, sofra mutfakta kurulmuş.
Bir çorba, pilav köfte ve salata sundu ellerinw saglık.
Bunu iki tencereden koyabilecek mesafe, eşi de gayet normal hayatta yardım eden vs bir insan. O konularda destek.
Bana bir tabak yemek, su ve cay mı zor geldi..
Çağırmasaydı. Daha sonra da çağırabilirdi.
Kimse davet beklemedi.

İnsan misafirine toplayacaksın, cay koyacaksin zorlaması yapabilir mi???

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X