Görümce ve Kv problemleri / Artik biktim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Önce senin tercihin diyor, sonrasında görüşmek için söylüyor; ben görüşmeyince surat beş karış. Ben de ona yapıyorum aynı şekilde, bana ne yapıyorsa ayna oluyorum ona karşı. Ve sorun çözülüyor ama benim derdim bu değil, bana iyi gelmeyen kötü niyetli haset insanlarla görüşmek istemiyorum. Nikah günü bile neler yaptılar anlatmak istemiyorum.
Anlatırsanız dinlerim vala 😁
Eşinizin size destek çıkması lazım yoksa zor. Sürekli tartışma yaşarsiniz bu şekilde.
Ya da bayramdan bayrama goruşmeye ikna ediceksiniz eşinizi

Teşhisi bilmek ne güzel bizimkilerin nesi var bilmiyorum…

Benimde kaslarım kasıldı, sol koluma vurdu.
İlaç tedavisi, fizik tedavi, akapunktur vs ile iyileştim zamanla tam olmasa da çok çok çok çok daha iyi.

Bazen diyorum biraz daha çekmek için sabır eden bi tip olsaydım neler olacaktı.

Yemin ederim ortada sebep yok yok, neye bu kadar kötülük anlamıyorum.

Bir aylık evliyim daha.
Bi görümcem gelin yemeğine aldı, nasıl susamıştık içeri girdik, eşim su istedi bana sormadı eşimde su getirince bardağı bana verdi iç dedi kardeşine şimdi bana su getirirmisin dedi…mutfakta yemeğe aldı ki hazırlamış masayi vs yemek yedik onların yaptığı gibi iceri gectim ( esim yolda tembihlemişti beni sakın orada biseylere yardim ettigini görmeyeyim demişti, annem yok kimse yok nasıl zorlanmıştım, bi kaç kere evimize geldiklerinde de yapistilar koltuga biz hic yorumda bulunmadık yapan yapar yapmayan yapmaz ama bende enayi değilim gözlemledim tabi ki), eşi bir bozul bir bozul bana x hamile çay sana getiremez, hizmet edemez dedi. Ben şok oldum. Çağırma yemeğe zorlamı davet ettirdik… Dünya üzerinde hamile olan tek senin karın değil getiremiyor ise kocası olarak sen hizmet et dedim.
Ya çay getirmek istemiyor iseniz demlemeyin, yemeğe çağırıp bana yemek koymak zor geliyor ise davet etmeyin kardeşim.

Garip garip laf sokmalar.
Bu mu yani evlenmeden önceki süreç olsun, sevgililik süreci olsun bu insanlar o kadar iyiydi ki anlamıyorum ne değişti.

Hani bi de kendini savunduğunda da tuhaf bir nasıl yani havaları elimiz armut mu toplasın.

Keske bunlar hic olmasaydı. Evlilik öncesi zamandaki olsaydı herşey…
Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Güzel güzel geçinmek varken neden yani bunlar? Ben de herkesle iç içe olup oturmak isterim ama hep bi patavazsızlık hep bir laf sokma. Ben hassasım malesef, ama ben nasıl böyle ince düşünüyorsam karşımdaki de düşünmeli.

Anlatırsanız dinlerim vala 😁
Eşinizin size destek çıkması lazım yoksa zor. Sürekli tartışma yaşarsiniz bu şekilde.
Ya da bayramdan bayrama goruşmeye ikna ediceksiniz eşinizi
Zaten en son ona karar verdik, eşim maalesef denge kuramadı arada kaldı ben de ona destek olmak için kaynanamı ağırladım ama görümcelerim eve adım atamazlar. Ben yokken gelip oturabilirler. Bana saygı duymayan benim özelime giremez.

Son düzenleme:
Eşinizin size destek vermesi bu benim karım herkes saygi duyacak msjini herkese usulünce vermesi lazim ki sizin degeriniz olsun evliliginiz olsun düzgün gitsin aile ile alakalı sorun oluyorsa problem yüzde yüz eşinizdir
Aynı sizin gibi düşünüyorum, ben zaten kendimi uzak tutarak o kaosa katılmadım, ama bu polemiklerin tek nedeni de eşim, kendisine de söyledim bir daha anlatırsan boşanırım senden diye.

Ben görüşmüyorum eminim ki çok gôrusmeyen insanda vardır anlasamadigim arkadaşım dostum akrabamda olabilirdi görümcemse onlada görüşmem zorla kimse kimseyi ne sevebilir nede görüştürebilir bunu sen belirlersin hayat senin tercih senin görüşmuyorsun diye de kötü bir insan olmazsın hayatta hepimiz sorun yaşadığınız insanlarla araya mesafe koyarız yada tamamen iletişimi kopaririz
Benim için hiçbir zaman önemli olmadılar, çünkü önemli hissetmedim kendimi. Bohça bile istemedim eşimle hurç göndermişler eşimin çeyinize sağdan soldan kalan parçaları koymuşlar, takımı olmayan birşey illa ki anlıyorsun :)

Görüşmek istemediginizde eşiniz tepki mi veriyor görüş diye?
Bu arada balayında arama mevzusunu çok duyuyorum. Ne kadar saçma sapan, çirkin bisey
Üstelik ilk evlendiğimizde her gün birisi aradı, napıyorsunuz diye sordu.. ne zaman el öpmeye geliyorsunuz dedi, adetmiş bu onlarda; yeni evliler el öpmeye gidermiş. Ben de eşime söyledim ben Arnavut kızıyım hangi adeti düzgün yaptınız da bu kaldı dedim:)

Sizi o kadar iyi anlıyorum ki. Güzel güzel geçinmek varken neden yani bunlar? Ben de herkesle iç içe olup oturmak isterim ama hep bi patavazsızlık hep bir laf sokma. Ben hassasım malesef, ama ben nasıl böyle ince düşünüyorsam karşımdaki de düşünmeli.
Balayından geldik, ertesi günü eşimin babaannesini almaya halasına gittik.
(Eşimi babaannesi büyütmüş çok istermiş evlensin yuvası olsun.
Çok yaşlıydı eşime dedim, gel babaanneni alalım evimizi görsün bi kaç gün bizimle kalsın.)
Halası bir surat asıyor bir göreceksin,( eşime bal ayında iken kardeşi telefonda olmayacak bir şey yazdı esimde kızdı) bu olayı bile kendilerine mal edip hep bi kv gibi ortada dolanma huyları var.
Yok annemi alma gidin, hal hatır sormak yok, bişeyler aranıyor olay çıksın diye.
Benim tepem bi attı senin yorumunu isteğini sormuyorum ki, babaannenin istediğini soruyorum dedim. Kadın hala devam ediyor.
Anlamadın galiba senin istedigini sormuyorum dedim.
Babaabbeye sordum, bizde kalıp evimizi görmek istemisin dedim. Kadın havalara uçtu, hazırlandı götürdük.

Ya ortalığı daha çok bulandırmak, olay çıkarmak.
Ama halaları kendi cocuklarina asla böyle degiller.
Ben tak hemen ilişkiyi kestim. İki hafta sonra zaten tamamen rezalet olaylar yaşandı.

İyi olmak insanlara kötülük yapmamak zor olmamalı. Hic istemezdim böyle olsun…

Balayından geldik, ertesi günü eşimin babaannesini almaya halasına gittik.
(Eşimi babaannesi büyütmüş çok istermiş evlensin yuvası olsun.
Çok yaşlıydı eşime dedim, gel babaanneni alalım evimizi görsün bi kaç gün bizimle kalsın.)
Halası bir surat asıyor bir göreceksin,( eşime bal ayında iken kardeşi telefonda olmayacak bir şey yazdı esimde kızdı) bu olayı bile kendilerine mal edip hep bi kv gibi ortada dolanma huyları var.
Yok annemi alma gidin, hal hatır sormak yok, bişeyler aranıyor olay çıksın diye.
Benim tepem bi attı senin yorumunu isteğini sormuyorum ki, babaannenin istediğini soruyorum dedim. Kadın hala devam ediyor.
Anlamadın galiba senin istedigini sormuyorum dedim.
Babaabbeye sordum, bizde kalıp evimizi görmek istemisin dedim. Kadın havalara uçtu, hazırlandı götürdük.

Ya ortalığı daha çok bulandırmak, olay çıkarmak.
Ama halaları kendi cocuklarina asla böyle degiller.
Ben tak hemen ilişkiyi kestim. İki hafta sonra zaten tamamen rezalet olaylar yaşandı.

İyi olmak insanlara kötülük yapmamak zor olmamalı. Hic istemezdim böyle olsun…
Lütfen kendini üzme bu olanlar için ve kafaya da takma derim. Ben çok fazla polemik yaşamadım çok sabrettim ama sonunda patladım. Karşımızdaki kişiler kendi tarafına yani oğluna veya kızına değer verseler bu kadar laf söz hakkı olmaz. Benim annem ve babam diğer blokta oturuyor biz kavga edince ben haber bile vermiyorum gelmiyorlar. Artık çok doldum taştım anlattım, patlama oldu. Herkes yerini ve haddini bildi. Kimse kimsenin evliliğini bozmamalı kimsenin kimseye bunlara yaşatmaya hakkı yok. Yeni yeni kendime geliyorum ben, kaldı ki seçimlerimiz birey olarak kendimizi ilgilendirir, karşı taraf birşeyleri istiyor diye yapacak değiliz.

Üstelik ilk evlendiğimizde her gün birisi aradı, napıyorsunuz diye sordu.. ne zaman el öpmeye geliyorsunuz dedi, adetmiş bu onlarda; yeni evliler el öpmeye gidermiş. Ben de eşime söyledim ben Arnavut kızıyım hangi adeti düzgün yaptınız da bu kaldı dedim:)
El öpmek falan bende kabul etmem saçma sapan gelenekler.

Keşke objektif olabilseydiniz..kendi Ailesini kötüleyen insanlardan ne hayır gelir? Birbirlerinin özel hayatlarını anlatıyorlar, bu bile çirkin bence. Oğlunuzdan ziyade, oğlunuzla evlenecek olan kız için amin diyorum.. 🙏🏻
Objektifim zaten.
Aileye düşmanlık katan gelinden de ne hayır gelir diyorum ben de. Ciddiyim

Objektifim zaten.
Aileye düşmanlık katan gelinden de ne hayır gelir diyorum ben de. Ciddiyim
buradaki çoğunluk bana hak vermiş, tek sen muhalefet olsan ne olur :) umrumda mı sence senin olumsuz yorumların :) oğlun varmış bak, dilerim allahtan benden beteri gelir başına da görürsün :)))

Bende sen gibi çok hassasım.

Aynen neden güzel, sıcak, yakın, destek vererek geçinemiyoruz anlamıyorum.

Hele eşimin babasının ikinci evliliğinden olan bi görümcem var asıl yılanın başı o. Mesela birisi ölüyor eşime cenaze namazı kılınırken ya da çok az bi zaman kala haber veriyor, kp hastanmış hastaneden çıkmaya 1 gün kala haber veriyor.
İnsanlara da diyecek ki ben haber veriyorum gelmiyorlar.
O kadar kötü kalpli ki…

Bi gün geldi, inkar edemem özür diledi yaptıkları için, bana söylemeye çekinmediği beni itham ettiği durum asla affedilecek bir şey değil. Evime gel git ama senin kapın bana kapandı dedim. Neden diyor o konuşmayı yapmadan önce düşünecektin dedim. Sustu…
Aklıma geldikçe cinleniyorum hala o an varya kendimi zor tuttum, zangır zangır titredim, sinirden kıpkırmızı oldum, hamile olmasa kendimi tutamazdın heralde.
Ağzının payını verdiğimde de ağlama krizine girdi. Salona gitti, ağlama krizini orada sürdürdü.
Eşimde sormadı ne oldu vs diye..
Şok olursun.

Zaten o günden sonra iyice kaslarım kasıldı açılmadı tedavi sürecim başladı…

Geçen ramazan eşime yazdı abi iftara alıcam... Eşim bana söyledi kahkaha attım. Neden gülüyorsun dedi, eğer iftara çağırırsa gel yüzüme tükür dedim. Üzerine tekrar ramazana girdik iftara çağıran yok😂😂😂
Çok yüzsüz acayip bişey…

Aman boşver en iyisini bu insanlarla hiç görüşmeyerek yaptıyoruz.

Bir aylık evliyim daha.
Bi görümcem gelin yemeğine aldı, nasıl susamıştık içeri girdik, eşim su istedi bana sormadı eşimde su getirince bardağı bana verdi iç dedi kardeşine şimdi bana su getirirmisin dedi…
Chicken
Yaşadıkların ve hamileliğe etkisi cidden kötü olmuş.
Ama yukarıdaki olayda ne var ben anlamadım. Abim yok ama biri evime geldiğinde bana su getirir misin dese su isteyene getiririm.

Ya bende arnavutum.
❤️❤️❤️
Ya ne kadar benziyor yaşadıklarımız.
Bizel gelip oh ah wow ne güzel ne güzel ay bayıldım adetlere, saygıya ama onlara gelince hiç birsey yok.
Hatta bana cay getirmek bile onlara resmen eziyet.

Chicken
Yaşadıkların ve hamileliğe etkisi cidden kötü olmuş.
Ama yukarıdaki olayda ne var ben anlamadım. Abim yok ama biri evime geldiğinde bana su getirir misin dese su isteyene getiririm.
B Bana Diyor Nau Nau seni severim, canım benim inan asla yalan söylemiyorum ortada hiç bir şey yok, ne zaman evlilik süreci başladı herkes ortadan toz oldu.
Ev kuruldu, evlilige az kaldi ortaya ciktilar.
Evi gelip gorucezler, sende kalicazlar eşimde kabul etmedi.
Ciddi ciddi hem eşimin ailesi, hemde annem beni yanlız bıraktı.

Ya yemege davet edip eşim hamile hizmet edemez diyor kocası bana, ama ben yardım etmeyen kimseye de neden etmedin demedim diyemem çünkü başta annem bana yardım etmedi…
E bende ayni onlar gibi hic bir seye elimi sürmedim, adamın sinirden gözü döndü karısı mutfağı topladı diye, esim hizmet edemez hamile cay getiremez. Bende kalk sen yardım et o zaman karına senin cocugunu taşıyor dedim.
İnsan bir su bir cay getirmez mi? Yemege çağırmıyor hizmet etmek istemiyor.

Kim ister eş ailesi kötü olmak ve aile olayları vs asla karışmam, sadece ilk bayramımız da rezalet yaşandı o zaman olaya müdahale ettim. Başka da inan hiç bir olay vs kendilerine aitdir der karışmam. Birisine de haddim olmayan hiç bir müdahalem olmadı.

Ne demek yorumlarım umurunda değil?
Bu bilgiyle yaşayamam sanırım
Çok ağır ge
B Bana Diyor Nau Nau seni severim, canım benim inan asla yalan söylemiyorum ortada hiç bir şey yok, ne zaman evlilik süreci başladı herkes ortadan toz oldu.
Ev kuruldu, evlilige az kaldi ortaya ciktilar.
Evi gelip gorucezler, sende kalicazlar eşimde kabul etmedi.
Ciddi ciddi hem eşimin ailesi, hemde annem beni yanlız bıraktı.

Ya yemege davet edip eşim hamile hizmet edemez diyor kocası bana, ama ben yardım etmeyen kimseye de neden etmedin demedim diyemem çünkü başta annem bana yardım etmedi…
E bende ayni onlar gibi hic bir seye elimi sürmedim, adamın sinirden gözü döndü karısı mutfağı topladı diye, esim hizmet edemez hamile cay getiremez. Bende kalk sen yardım et o zaman karına senin cocugunu taşıyor dedim.
İnsan bir su bir cay getirmez mi? Yemege çağırmıyor hizmet etmek istemiyor.

Kim ister eş ailesi kötü olmak ve aile olayları vs asla karışmam, sadece ilk bayramımız da rezalet yaşandı o zaman olaya müdahale ettim. Başka da inan hiç bir olay vs kendilerine aitdir der karışmam. Birisine de haddim olmayan hiç bir müdahalem olmadı.

Ne demek yorumlarım umurunda değil?
Bu bilgiyle yaşayamam sanırım
Çok ağır geldi🥹
Ahahaha aynı kıskanç bekar görümcem gibisin çok güldüm valla :) 99 kişi aynı görüşü savunuyor 1 kişi saçma sapan objektif olmayan kayınvalide ağzıyla konuşuyor. Senin gibiler olduğu sürece emin ol bizler daha çok güçleniyoruz 💪🏻😸 Sırf sen söyledin diye kötü olacak değilim, herkese muhalefet olduğun belli yorumlarından :)) çok çok iyi eğitim almış birisiyim, sana son post bu, bir daha yazmam. :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X