bu kahrolası siteleri nasıl engellerim:(

o tür sitelere girişi engellediler ya mahkeme kararıyla o yüzden. ama dns ayarlamasını bilen yine girer.
,

yorum okadar damdan düşer gibi olmuşki anlayamadım arkadaşın nedemek istediğini,bilgilendirdiğin için sağol arkadaşım

Son düzenleme:
evlenince evime internet bilgisayar dvd player falan sokmicam arkadas. Kes internetin kablolarını kendine de vınn al canım kendin gunduz nete girersin o da nete fln giremesin

İnternet ağından ayarlara tıklayarak, DNS Sunucu numarasını silersen, ister istemez tüm yasaklı sitelere giremiyorsunuz.

PC nizdeki sol alt kısımda İNTERNET ERİŞİME basın,
internete bağlandığınız 'X' ağına sol tıklayın ve DURUM butonunu seçin
sonra çıkan pencerenin sol alt köşesinde ÖZELLİKLER butonuna basın,
İNTERNET PROTOKOLÜ SÜRÜM 4 (TCP/lPv4) butonuna basın ki işaretlensin
sonra o pencerenin sağ alt köşesindeki ÖZELLİKLER butonuna basın,
''Aşağıda DNS Sunucu adreslerini kullan'' bölümünde ki numaraları kaldır, yani sil..

inan bana, zaten google de DNS SUNUCU diye arattırdığında, yasak sitelere girme amaçlı olduğunu görebilirsin.
Kendisi muhtemelen bunu biliyordur, fakat her girip çıktığında geçmişi silecektir.
Sen DNS sunucu sayesinde girdiği zaman numarayı oraya yasıp kayıt edecektir.
Her kayıt ettiğinde, yasaklı sitelere girmek istediğini anlarsın.

Çağre maalesef yok.. herkesin dediği gibi, girmek isteyen girer. Fakat bir gün geçmişi tamamen sil.
Girmek istediğin yerlere sen gir, internette dolaş, en son yasaklı siteye sende gir ki, geçmişte girdiğini görüp anlasın.
Bu sefer inan bana senin izlediğini düşündükçe tuhaf olacaktır. Gelip tartıştığında dersin, sen izliyorsan demekki normal birşey,
bende izliyorum, ihtiyaclarımı böyle karşılıyorum dersin. Ne güzel evlilik sürdürüyoruz değilmi dersin, zaten evliliği tamda böyle hayal etmiştim dersin.
Bunun için aslında evlenmeye gerek yoktu dersin. Keşke evlenmeyip bekar bekar kafama göre takılsaydım dersin sessisce, sonra gider ütünü veya mutfağını toplarsın.
Bak bakalım artık bakmak içinden geliyormu gelmiyormu???

bunların aynısını yaptım ama yine giriliyor o sitelere arkadaş ofline başka dns ile ilgili bilgisi olan varmı arkadaşlar bu akşam yapsam çok iyi olurdu

Akp'ye oy vermek veya mahkeme kararıyla engellenmesi pek engellemez...Şu anda mahkemece engellenmiş bazı sitelere dns numaralarıyla girilebiliyorken bazılarına girmek için dns de yetersiz kalır...Sizin yapacağınız en etkili yöntem önceki mesajımda yazdığım gibi "güvenli internet - aile paketini" seçip öyle interneti kullanmak! Bu yöntemde dns numaralarının giremediği sitelere girmeyi mümkün kılan "proksi" veya "vpn" kullanılarak bile müstehcen sitelere girilemiyor şahsem denedim test ettim(ama şunu da söylemek lazım ben profesyonel veya hacker değilim %100 girilemez demiyorum, ancak ben giremediysem muhtemelen kocanız hiç giremecektir...)

Yalnız eksi yanı olacak şey, interneti ortak kullandığınız için diğer aileden böyle sitelere girenler varsa onlar da etkilenir giremezler...

Son düzenleme:
Akp'ye oy vermek veya mahkeme kararıyla engellenmesi pek engellemez...Şu anda mahkemece engellenmiş bazı sitelere dns numaralarıyla girilebiliyorken bazılarına girmek için dns de yetersiz kalır...Sizin yapacağınız en etkili yöntem önceki mesajımda yazdığım gibi "güvenli internet - aile paketini" seçip öyle interneti kullanmak! Bu yöntemde dns numaralarının giremediği sitelere girmeyi mümkün kılan "proksi" veya "vpn" kullanılarak bile müstehcen sitelere girilemiyor şahsem denedim test ettim(ama şunu da söylemek lazım ben profesyonel veya hacker değilim %100 girilemez demiyorum, ancak ben giremediysem muhtemelen kocanız hiç giremecektir...)

Yalnız eksi yanı olacak şey, interneti ortak kullandığınız için diğer aileden böyle sitelere girenler varsa onlar da etkilenir giremezler...

eşimi pc den hiç anlamaz geçmişini bile silmeyi bilmiyor düşün yani... birde ortak kullanımla ilgili sorun yok aile paketi uygundur ama söylemek sıkıntı ,ama denedim test ettim dediğin yöntem varya onu ben anlayamadım birazdaha ayrıntı istiyorum canım

eşimi pc den hiç anlamaz geçmişini bile silmeyi bilmiyor düşün yani... birde ortak kullanımla ilgili sorun yok aile paketi uygundur ama söylemek sıkıntı ,ama denedim test ettim dediğin yöntem varya onu ben anlayamadım birazdaha ayrıntı istiyorum canım

"İnternette gezerken kendiliğinden saçma sapan siteler geliyor, ailecek bu tarz siteleri görmek istemiyoruz rahatsız oluyoruz aile paketine geçelim" veya buna benzer birşey diyebilirsiniz...

Sizin internet servis sağlayıcısınız nedir? Mesela benimki uydunet, resmi sitesinden müşteri numarasıyla şifreyi giriyorum kullanıcı paneli geliyor orada güvenli internet için bölüm var oraya girip aile paketini seçip onaylayınca bu tür sitelere giremiyorum...Ttnet veya superonlieda da bu şekildedir zorluğu yok. Aşağıda TTnet için video var bakabilirsiniz:

Güvenli İnternete Geçiş - YouTube

Son olarak geçiş yaptıktan sonra şifreyi kocanız öğrenmesin gizli tutun yoksa tekrar girip aile paketinden çıkarıp yine öyle sitelere girebilir...

"İnternette gezerken kendiliğinden saçma sapan siteler geliyor, ailecek bu tarz siteleri görmek istemiyoruz rahatsız oluyoruz aile paketine geçelim" veya buna benzer birşey diyebilirsiniz...

Sizin internet servis sağlayıcısınız nedir? Mesela benimki uydunet, resmi sitesinden müşteri numarasıyla şifreyi giriyorum kullanıcı paneli geliyor orada güvenli internet için bölüm var oraya girip aile paketini seçip onaylayınca bu tür sitelere giremiyorum...Ttnet veya superonlieda da bu şekildedir zorluğu yok. Aşağıda TTnet için video var bakabilirsiniz:

Güvenli İnternete Geçiş - YouTube

Son olarak geçiş yaptıktan sonra şifreyi kocanız öğrenmesin gizli tutun yoksa tekrar girip aile paketinden çıkarıp yine öyle sitelere girebilir...

çook teşekkürler hemen bakıyorum:KK16:

Son düzenleme:
Dns ayarlarina girmesi icin arkadasin admin panelini ve sifresini bilmesi gerek interneti ortakmis o yuzden arkadas dns ayarlarina giremez komsunun yapmasi gerek cunku net sifresini o bilir

net şifresini gerektirmeyen bir uygulama. internet erişimi var ise, bunu yapabilir. Ve bu DNS her bilgisayar da ayarlayabilir veya kaldırabilirsiniz.
Sadece bir numara var, o numarayı girerseniz, yasaklı siteyede girebilirsiniz. Eğer o numarayı silerseniz, o zaman yasaklı siteye girme şansı yoktur.

yani bu durumda arkadaşımızın eşinin ikinci pc si olsa, DNS numarasını o pc ye yazsa ve kayıt etse, ozaman yine yasaklı sitelere girme şansı vardır.

ARKADAŞIM,

sol alt köşede saat ve şarj butonu varya? orada internet erişimi göstergeside var. işte benim yukarıda bahsettiklerimi oradan yapacaksın!!!

İnternet ortak değilse Abone olduğunuz Firmayı arayarak Filitreleye bilirsiniz telefon aracılığı ile de oluyor. Durumunuzu anlattığınızda size yardımcı olurlar. Aile Paketini önere bilirim Aile filitremesinde abuk subuk şeyler çıkmıyor.

İnternet ortak değilse Abone olduğunuz Firmayı arayarak Filitreleye bilirsiniz telefon aracılığı ile de oluyor. Durumunuzu anlattığınızda size yardımcı olurlar. Aile Paketini önere bilirim Aile filitremesinde abuk subuk şeyler çıkmıyor.

Arkadasin neti ortamis arkadasim aile koruma filitresini komsusu yapabilir arkadas yapamaz

net şifresini gerektirmeyen bir uygulama. internet erişimi var ise, bunu yapabilir. Ve bu DNS her bilgisayar da ayarlayabilir veya kaldırabilirsiniz.
Sadece bir numara var, o numarayı girerseniz, yasaklı siteyede girebilirsiniz. Eğer o numarayı silerseniz, o zaman yasaklı siteye girme şansı yoktur.

yani bu durumda arkadaşımızın eşinin ikinci pc si olsa, DNS numarasını o pc ye yazsa ve kayıt etse, ozaman yine yasaklı sitelere girme şansı vardır.

ARKADAŞIM,

sol alt köşede saat ve şarj butonu varya? orada internet erişimi göstergeside var. işte benim yukarıda bahsettiklerimi oradan yapacaksın!!!

evet ordan yaptım söylediğin numaraları falan buldum sildim ama olmadı

Neti ortak kullandiginiz komsunuza sorun isterse aile koruma isini sonucta net onun adina ait kabul edermi acaba.

Belki soruna istediğin gibi bir cevap olmayacak ama senin engellemenle son bulacak bir durum olduğunu sanmıyorum. En mantıklısı eşini karşına alıp konuşman, böyle bir şeyin sana çok ters geldiğini dile getirmen olur. Yoksa sen engellemiş olsan bile, eşinde senin gibi araştırıp bu engeli kaldırmanın bir yolunu bulur.

X