bu psikolojiyi nasıl aşacağımı bilmiyorum lütfen yardımcı olur musunuz

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
bana da sebepsiz infertilite dediler
sonra genetik baktırdık genetik bir hastalık çıktı
yumurtalarımın hiçbiri sağlam olmuyormuş,ondan dolayı da döllenme olmuyormuş ve olsa bile ya düşer ya çocuk sakat olur dediler,tüp bebekle hamile kaldım ikizlerime,sonra da olmaz dedikleri 3.evladıma hamile kaldım
bunlara baktırın ,ondan sonra sebepsiz kısırlık olduğunuza emin olun
doktordan doktora fark var işte
önüne gelene sebepsiz ksırlık deyip yolluyorlar
Merhaba,genetik sorun frajil x mi?benim kızım 21 yaşında bekar,amh 0,03 çıkınca genetik istediler ve bu taşıyıcılık çıtı,yarın yumurta toplanacak,boş yada kalitesiz olacak diye korkuyorum😔

Merhaba,genetik sorun frajil x mi?benim kızım 21 yaşında bekar,amh 0,03 çıkınca genetik istediler ve bu taşıyıcılık çıtı,yarın yumurta toplanacak,boş yada kalitesiz olacak diye korkuyorum😔
Merhaba hayır mozaik turner sendromu bendeki
Kalitesiz çıkarsa pgt yöntemini denerler
Geçmiş olsun Tabnim gönlünüze göre versin inşallah

Şimdi bir örnek vereceğim ama oyle yapin diye degil asla.komsumuz bir kadın 13 yıl cocugu olmadi evlatlik aldilar aldiklari ay hamile kaldi.demem o ki rahat birakmisti kafasini ve oldu doktorlar da psikolojik oldugunu söylüyor du ona artik.
Her sey beyinde biter olacak deyin bende dua edeceğim

kızlar ortlama bır zmaandır bebek isteğimiz var daha oncekı başlıklarımda yazmıştım nedensiz infertilite dediler hiç bir sorunumuz yok bu ayda her seye dıkkat ettık gebelık beklıyordum ama bu ay da doğal yollardan gebelık olmadı regl oldum ve cook sancılı geçıyor aşılama gereklı tedavyıye bakalım dedı doktor ama etraftanda hacamat yaptırın onunla rahatlayıp çocugu olan cok oldu falan dıyolar. düşünmek ıstemıyorum kafama takmak ıstemmıyorum ama sureklı kafama takıyorum ruyamda kendımı hamıle goruyorum 9 aylık sureklı karnımı sevıyordum. uyandıgımda çok ağladım bu benım içimde bır hıs bunu yenmelıyım ama yenemıyrum kendımı çok güçsüz ve yetersiz hissediyorum. bi doktor senın hamılelıkle ılgılı korkuların olabılır bu korkular da senın gebe kalmanı engelleybılır dedı bu kez de kendımı suçlamaya başladım ben mı reddedıyorum dıye. ılk bıldıgım hatta tek bıldıgım şey kendımı suçlamaktır eskıden çok yapardım yenmeye calısıyorum ama boyle durumlarda yapamıyorum ne dusunmem gerek bılmıyorum. 2aylık evlı arkadasım 8 haftalık hamile bunu duyunca bıle ne dıyecegımı bılemedım.Çözemiyorum içimde ağlıyorum ağlıyorum ve sonu yok. en yakın arkadasımı da severım çocukluktan berı can cıgerızdır onunda esınde sorun var tüp bebek denıyolar kımın hamıle haber gelse ılk o bana söyler bak gördün mü falanca bıle hamıle kalms çok saçma onlar bı bebege bakamazlar kı dıye cocuk yapmayı ıkımız arasında yarış gıbı bı seye cevırdı sanırım sureklı tedavı durumlarımı sorup ağzımdan bır sey almaya calısıyor gibi bunları konusmayalım benı kötü etkılıyor demıstım cunku kendı hamıle kaldı ama bebek gelısım gosteremedı kürtaj oldu doktor 4-5 ay rahım dınlensın dedı bana sureklı sızın ıkınızde saglıksınız zaten nıye tedavı olasın dogal yolla deneyın vs vs sureklı sbu konuları acıyorum arama mesafe koydum ama ortak arkadasımız gruplarımız cok ılla kı dedıklerını duyuyorum bende bu psıkolojıden nasıl çıkıcam ne yapmalıyım nolur bana yardımcı olun
Öncelikle bir şeyi çok istemek güzel ama kafaya takmak sorunu çözmez....
Terapi falan almasının bunun için yani çok takıyorum bunu nasıl çözebilirim diye önce bir rahatla sonra hayatının akışına göre denersin..... Elinden geleni yap çabanı göster.... Rabbim der ki biz kulun kaderini çabasına bağlı kıldık.... Çaba göster gerisi takdiri ilahi.....

Hacamat bende hiçbir işe yaramadı, annemin zoruyla gitmiştim. Hatta yaptırıken bayıldım. Bir arkadaşımda iğrenç ama rahmine sülük koydurmuş, hiçbir işe yaramamıştı tabiki.

Bence kafanızdan atmalısınız, çok takıyorsunuz. Çok takmıştım bende kimyasal gebelik yaşadım ve dedim ki bir hayır varmış. Bence kimyasal yaradanın bana olacak bekle deme şekliydi ki şuanda 6 aylık bir oğlum var.

O arkadaşınızla konuşmayın yada mesafe koyun. Ben etrafımdaki herkese, olmadığını bilenlere yani annelere vs, bana asla bebek sormayın ve bebeği olanları söylemeyin demiştim. Arkadaşınızda kendince konuşarak rahatlatıyor kendini bence ama bu sizi kötü etkiliyor. Kötü bir şey yazıyor ya cevap vermeyin bir noktada mecbur anlıyacak.

Ayrıca hamilelik ve lohusalıkta o kadar kendimi suçladım ki. Suyu fazla dedi doktor, oğlum benim yüzümden şeker hastası mı olacak.. daha neler neler. Berbat bir anneyim ben demeler. Boşaymış. Bize hep bebek iyi ben iyiyim diye öğreyildi ya tam tersi. Ben iyiyim bebek iyi. Siz psikolojik olarak rahatlayın bence olucak, tabiki bütün testleri yaptırın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X