Bugün kendin için ne yaptın?

Chocolita

Nirvana
Pro Üye
30 Ocak 2017
10.808
187.686
Kendine yabancılaşmış kadınların buluşma alanına hoş geldiniz ❤️

Çizim yapmayı seven arkadaşlarım burada mı? Peki örgü örmeye, fotoğraf çekmeye, şiir yazmaya bayılanlar?
Spor yapıp dans etmeyi seven enerjik kadınlarımız? Sesi güzel olsun olmasın şarkı söyleyenler. Sesini kaydedip dinleyenler 🤗 çılgın giyinmeyi seven, evden cikmayacak olsa bile makyaj yapan, kulaklığı takıp dünyadan uzaklaşan,
Gitar çalan?
Cok hayal kuran ama kurduğu hayallere uzak hissedenler?

Evet sanırım hepimiz buradayız. Ama bazılarımız "evet, bu benim" derken biraz yabancılık çekiyor.
Son zamanlarda benim gibi kaygılı.
Sorumluluklar, hayat telaşesi içinde kaldığı döngüyle "beni ben yapan" dediği bütün o muhteşem zevklere enerjisi de kalmıyor. Durunca sadece soluklanmaya vakit bulabilmiş. Bir de yorgunluk kahvesine.

Unutmayalım ki enerji, enerjiyi çeker.
Kullandığımız kelimeler çok önemli. "Olmadı, zorundayım" gibi ifadeler yerine "olmalıyım, yapmalıyım" demeli. Hani uzun zamandır o modda değilim diyoruz ya, emin olun o modun gelmeme sebebi bu olumsuz çağrı.
Hadi modumuzu geri alalım ♥️

Beklenti üzer.
Kendi kendini mutlu edebilmeyi öğrenmis biri başkalarından bir şey beklemez. Bu mutluluk küçücük bir şeyle de, saçma komik bir şekilde de, her şekilde mümkün olabilir

Kendimize en son ne zaman bir şey aldık?
Önceden de böyle miydik?
Sahip olduklarımiz için ne kadar şükrediyoruz? Gözlerimiz, ellerimiz, gülümsememiz için.
Sizce bugün yeterince gülümsedik mi?
Hala sebebimiz varken bunun nasıl bir nimet olduğunu unutmayalım

Zaman o kadar çabuk geçiyor ki. Hep 3 günlük dünya diyoruz ama yine birbirinin tıpa tıp aynı 3 günün geçmesine izin veriyoruz.

Ben uzun bir aradan sonra dün gitarı elime alarak kendimce buna start vermiş oldum. Bu bile bana çok iyi geldi.
Tablolarima da geri dönmek istiyorum
Ayrıca diyet yapmaya da devam ediyorum.

Uzun zamandır kendim için bir şey almadım.
Biz uzanıp almadıkça yabancı kaldığımız o hayat dolu kadın bize geri dönmeyecek. Önce bu pozitif enerjiye niyet edelim. Her şeyin yoluna gireceğini, güzelleşecegini düşünelim

Bugün kendinizi nasıl mutlu ettiniz? Ne yaptınız ya da yapmayı düşünüyorsunuz? Hayallerinizden de konuşabiliriz. Sırf büyüyüp olgunlaştık diye uçuk kaçık yönlerimizi unutacak mıyız ❤️🤗

Son düzenleme:
Kendine yabancılaşmış kadınların buluşma alanına hoş geldiniz ❤️ (konuyu tamamlamadan açmış oldum. Birazdan düzenliyorum. Loading..) 🙄🤓
Sürekli kitap okuyorum kişisel gelişim için. Onun dışında bugün kendim için pantolon,bluz ve tatlı aldım bol bol 😅hep çocuklar mı yicek abur cubur onu da aldım tabi 🤭

Tekrar giyinip süslenip işe başlamak, yeni şeyler deneyip sınırlarımı zorlamak istiyorum ama ne zaman bilmiyorum… hala doğum yorgunluğu var üzerimde.

Bugün kendimi sağlıksız beslenerek mutlu ettim 😀 niyetim bira spor yapıp saçlarımı fönleyip makyaj yapmaktı ama sadece 20 dakika sürem vardı 🥲

Tekrar giyinip süslenip işe başlamak, yeni şeyler deneyip sınırlarımı zorlamak istiyorum ama ne zaman bilmiyorum… hala doğum yorgunluğu var üzerimde.

Bugün kendimi sağlıksız beslenerek mutlu ettim 😀 niyetim bira spor yapıp saçlarımı fönleyip makyaj yapmaktı ama sadece 20 dakika sürem vardı 🥲
Bende saçlarımı düzleştirmek istiyorum. Türbanlıym ama önceden çok yapardım. Geçen arkadaşıma yapınca fark ettim bayagidir yerinden oynatmamisim. Artik bir şeyler değişsin istiyorum 🥺

Bende saçlarımı düzleştirmek istiyorum. Türbanlıym ama önceden çok yapardım. Geçen arkadaşıma yapınca fark ettim bayagidir yerinden oynatmamisim. Artik bir şeyler değişsin istiyorum 🥺
Evet ben de değişmek daha doğrusu eski ben e dönmek istiyorum. İçimdeki enerji emilip tükürülmüş gibi bir his ile yaşıyorum son bir buçuk yıldır.

Mesela demin eşim kasım indirimleri var ne istiyorsun alalım dedi, cevabım “çocuklara şunları şunları alacağım benim istediğim bir şey yok”
Nasıl yok nasıl olmaz🥲🥺

Evet ben de değişmek daha doğrusu eski ben e dönmek istiyorum. İçimdeki enerji emilip tükürükmüş gibi bir his ile yaşıyorum son bir buçuk yıldır.

Mesela demin eşim kasım indirimleri var ne istiyorsun alalım dedi, cevabım “çocuklara şunları şunları alacağım benim istediğim bir şey yok”
Nasıl yok nasıl olmaz🥲🥺
Kendimizi unutmuşuz. Bende aynıyım derdim ama aynıy-dım demek istiyorum. Söylediğimiz her kelime bir enerji. İyiyi güzeli konuşursak o şekilde olur inşallah

Gözümde büyüttükçe erteliyorum, erteledikçe gözümde büyüyor. Bir döngü bu çıkamıyorum. Bir şeyi yapmamak yapmaktan çok daha zor çoğu zaman . Yapsan belki 5 dk , 1 saat. Ama onu yapmadığımı düşünerek günlerce vicdan azabı çekebiliyorum.

Çok klişe ama bir adım attıkça gerisi geliyor. Küçük şeyler büyük şeylere dönüşüyor. Kendimi ne kadar ihmal etmişim diyorum.

Bugün 1 ay önce başladığım terapinin 3.seansına gittim. Bu ay içinde yogaya başladım. Günlük tutmaya çalışıyorum. Hep istediğim yemek yarışmasına katıldım:) Ofisim için tablo, mum, oda kokuları aldım:) Kimse için bir şey değişmese de kendim için bir şeyler yapmak mutlu etti. 🙏🏻🌿

Gözümde büyüttükçe erteliyorum, erteledikçe gözümde büyüyor. Bir döngü bu çıkamıyorum. Bir şeyi yapmamak yapmaktan çok daha zor çoğu zaman . Yapsan belki 5 dk , 1 saat. Ama onu yapmadığımı düşünerek günlerce vicdan azabı çekebiliyorum.

Çok klişe ama bir adım attıkça gerisi geliyor. Küçük şeyler büyük şeylere dönüşüyor. Kendimi ne kadar ihmal etmişim diyorum.

Bugün 1 ay önce başladığım terapinin 3.seansına gittim. Bu ay içinde yogaya başladım. Günlük tutmaya çalışıyorum. Hep istediğim yemek yarışmasına katıldım:) Ofisim için tablo, mum, oda kokuları aldım:) Kimse için bir şey değişmese de kendim için bir şeyler yapmak mutlu etti. 🙏🏻🌿
Mumlar kokular küçük ama etkisi büyük 🥰Şimdi gördükçe seni mutlu edecek. Bende loş ışıkları çok seviyorum.
Dediğin gibi ufak da olsa başlamak lazim. O döngüye girdiğin zaman hızlandırılmış video gibi ayni monotonlukta devam ediyorsun. Fark etmeden aylar geçmiş oluyor. Bir bakıyorsun hiçbir şey değişmemiş ve mutlu da değilsin

Mumlar kokular küçük ama etkisi büyük 🥰Şimdi gördükçe seni mutlu edecek. Bende loş ışıkları çok seviyorum.
Dediğin gibi ufak da olsa başlamak lazim. O döngüye girdiğin zaman hızlandırılmış video gibi ayni monotonlukta devam ediyorsun. Fark etmeden aylar geçmiş oluyor. Bir bakıyorsun hiçbir şey değişmemiş ve mutlu da değilsin
Ve aslında günler çok uzun. Eskiden saat 3 gibi mesela bana gün bitmiş, bir şey yapamam gibi gelirdi. Aslında bir çok şeyi sığdırabiliriz.

Bundan sonra daha iyi olur umarım her şey. Farkındalık bile bir şeydir. 🙏❤️

Daha dün kendim için ne yapıyorum dedim ve içimden kocaman bir hiç cevabı geldi. Üzerine senin konunu gördüm. Önceden kendim için çok ama çok şey yapardım ama artık hiç yapmadığımı fark ettim. Kızlarım olduktan sonra yok benim ihtiyacım onların olsun düşüncesine girdim. Ama öyle değil aslında tabii ki onların olsun ama benimde olsun. Artık kendimi hatırlama zamanı. En yakın zamanda çıkıp kendimi şımartacak şeyler almayı planlıyorum💕

Harika bir konu
O kadar kendime uzağım ki, nasıl yaklaşacağım onu da bilmiyorum
İçsel bi düşünce yapmam lazım
Konuyu takipte kalacağım

Daha dün kendim için ne yapıyorum dedim ve içimden kocaman bir hiç cevabı geldi. Üzerine senin konunu gördüm. Önceden kendim için çok ama çok şey yapardım ama artık hiç yapmadığımı fark ettim. Kızlarım olduktan sonra yok benim ihtiyacım onların olsun düşüncesine girdim. Ama öyle değil aslında tabii ki onların olsun ama benimde olsun. Artık kendimi hatırlama zamanı. En yakın zamanda çıkıp kendimi şımartacak şeyler almayı planlıyorum💕
Bende 1. Sınıf annesiyim. + daha anlaşılır olabilmesi için dil terapisi alıyor. Her şeyiyle ben ilgileniyorum. Bütün enerjimi ona verince kendime yabancılastim tabi. Bir köşe de gitarım bir köşe de boyalarım. Okunacak kitaplar. Müzik arşivi yapmıştım yürürken dinlemek için. Yürüyüş çok iyi gelirdi bana. Kendime bir şeyler almayı planlıyordum. Bakınca hepsi toz tutmuş unutulmuş. Doğal olarak tabi bu kadar sorumluluğun içinde köşeye sıkışmış gibi hissettim. Bir ben yokum planın icinde. Koşarak yaşamaya çalışıyorum. Yetişmeye çalışıyorum.
Böyle devam edersem 30'dan 40'a bir anda geçecek biliyorum
Derken buradayım işte.
Kendimi hatırlamaya başladım.
İnşallah devamı da gelir ❤️

ÖNCELİKLE ÇOK TATLIŞ Bİ YAZI OLMUŞ OKURKEN İNAN Kİ İÇİMİ ISITTIN NE TATLI YAZMIŞ DEDİM HEMCİNSLERİNİ DÜŞÜNEN TATLI BİR KADIN 😇 KENDİM İÇİN BUGÜN AYNAYA BAKIP NE KADAR GÜZEL OLDUĞUMU HATIRLATTIM 🤣 BUNU HER ZAMAN HATIRLATIRIM KENDİME 😅 KENDİMİ ÖNCEDEN SERT ELEŞTİRİRDİM ŞİMDİ HAYATTA O HATAYI YAPMAM CANIM KENDİM DER GEÇERİM 😄 KESİNLİKLE KİTAP OKUMAYA ÖZEN GÖSTERİRİM , BİRAZ BU SİTEDE TAKILDIKTAN SONRA KENDİM İÇİN KİTAP OKUYACAĞIM , AZ ÖNCE CANIM SICACIK SÜT ÇEKTİ KENDİM İÇİN SÜT YAPTIM. GENEL OLARAK SEVDİĞİM ŞEYLERİ YAPMAYA ÇALIŞIRIM. STRESİ GEÇMİŞİ GELECEĞİ UZAK TUTMAYA ÇALIŞIRIM BUNLAR YETERLİ BENCE 😂😂

ÖNCELİKLE ÇOK TATLIŞ Bİ YAZI OLMUŞ OKURKEN İNAN Kİ İÇİMİ ISITTIN NE TATLI YAZMIŞ DEDİM HEMCİNSLERİNİ DÜŞÜNEN TATLI BİR KADIN 😇 KENDİM İÇİN BUGÜN AYNAYA BAKIP NE KADAR GÜZEL OLDUĞUMU HATIRLATTIM 🤣 BUNU HER ZAMAN HATIRLATIRIM KENDİME 😅 KENDİMİ ÖNCEDEN SERT ELEŞTİRİRDİM ŞİMDİ HAYATTA O HATAYI YAPMAM CANIM KENDİM DER GEÇERİM 😄 KESİNLİKLE KİTAP OKUMAYA ÖZEN GÖSTERİRİM , BİRAZ BU SİTEDE TAKILDIKTAN SONRA KENDİM İÇİN KİTAP OKUYACAĞIM , AZ ÖNCE CANIM SICACIK SÜT ÇEKTİ KENDİM İÇİN SÜT YAPTIM. GENEL OLARAK SEVDİĞİM ŞEYLERİ YAPMAYA ÇALIŞIRIM. STRESİ GEÇMİŞİ GELECEĞİ UZAK TUTMAYA ÇALIŞIRIM BUNLAR YETERLİ BENCE 😂😂
Teşekkür ederim ❤️ artık ne iyi hissettirecekse, daha önce fırsat bulamadigimiz ya da bulup öteledigimiz ne varsa bulup kaybetmemeli

X