Bugün Labioplasti ameliyatı oldum

evremhk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2023
24
2
35
Merhaba herkese, yıllardır bir türlü olamadığım labioplasti ameliyatını bugün oldum. Samsun'da özel bir hastanede yaptırdım ameliyatı. Öncelikle doktor hanıma (kadın doğum uzmanı) 1000 lira muayene ücreti ödedim. Muayenede iki tane iç dudağımın olduğunu söyledi. Gerçekten de yıllardır bendeki sorunu cozememistim. Kadın öyle deyince bana da bir aydınlanma geldi. Hem klitoris düzeltmesi hem de labioplatiye 28 bin nakit ödedim. Biraz da bugünden ve şu anki hislerimden bahsetmek istiyorum. Ameliyat 1.5 -2 saat arası sürdü. Lokal anestezi oldum. Aşırı rahatsız oldum ameliyat olurken. Aşırı üşüdüm ve her yerim uyuştu. Doktor hanıma kafamdaki soruları hiç soramadım. Çünkü hep çok yoğun kendisi. Ayaküstü söyleyeceklerini söyleyip kayboluyor ortalıklardan. Bu konuda gerçekten çok ilgili biri olduğu söylenemez. Ameliyati yaparken bu işlerin ne kadar kârlı olduğundan falan bahsediyordu yanındaki hemşirelere. Şaka mı bu ya? Neyse ameliyatı oldum çıktım. Fotoğrafımı çekme dediğim halde çekmiş ve bana gösterdi öncesi sonrasını. Buradan da kocaman bir sıfır. Bence yayınlanmasını istemediğim halde beni dinlemeyecek. Belki de çoktan yayınladı bilemiyorum. Her neyse, alt dudakları olduğu gibi kesmiş. Gözlerime inanamadim gerçekten olacak iş değil. Eve geldim biraz inceledim aynayla. Klitoris olayını becerememis. Resmen kocaman duruyor ortada. Umarım şiş olduğu için öyledir diyeceğim ama ameliyat biter bitmez de o sekildeydi. Hen şişmiş olabilir mi, sanmıyorum. Ne olacak bilemiyorum. Klitorise asimetrik bir şekil vermiş. Gerçekten aşırı üzgünüm. Tuvaletimi yaparken idrarim olduğu gibi sol taraftan bacağıma akıyor. Neden öyle olduğunu anlamadım. Klitoris sola yatıyor biraz o yüzden mi acaba. Yine klitorisin sol tarafında siyah bir beze oluşmuş. Derinin altına kan oturmuş galiba, bombe şeklinde görünüyor. Korkunç bir görüntüsü var. Nohut tanesi büyüklüğünde. Kendiliğinden mi gidecek yoksa öyle kalacak mı bilemiyorum. Kendisine söylesem de muhtemelen ilgilenmeyecek durumla. Parasını aldı artık bakmaz arkasına. Sonuç olarak vajinamla ilgili bir şeyler değişti evet ama cidden bok gibi oldu. Baktıkça ağlayasim geliyor. Onca yıl bekledim bu operasyon için. Keşke bilinen birine gitseydim. Belki de artık hep yan iseyecegim, düşündükçe içim darlaniyor cidden.su anda da her yerim sızlıyor. Çok canım acıyor. Ahh ahhh hiçbir şekilde değmedi ya. Ne olacak şimdi? Tekrar bu parayı nerede bulup da duzelttirecegim

Edit: Biraz geç bir edit oldu ama 23. Günümden bilgilendirmeler yapmak istedim. Ödem yüksek oranda azaldı. Çok fazla kaşıntı var maalesef. Özellikle geceleri aşırı kaşınıyor. Çalıştığım için sadece geceleri sabunla güzelce yıkayabiliyorum. Acaba bu vajinami kurutuyor olabilir mi, bilemiyorum. Ama en azından geceleri rahat uyumami sağlayacak bir yöntem buldum. Doktorun bana verdiği bir krem vardı, ameliyat sonrası kullanmam için. O kremi, vajinamı sabunladiktan ve kuruttuktan sonra sürüyorum. Üzerine de hafif bir pamuk koyuyorum. Iç çamaşırı falan giymeden yatıyorum. Böyle yapınca hiç kaşinmiyor, oldukça rahatlıyor.

Dudaklardaki asimetri oldukça azaldı. Tabii hâlâ var maalesef. Yüksek ihtimalle duzelttirmek isteyeceğim. 2 hafta sonra kontrolde bahsedeceğim bu durumu doktora. Çok rahatsız oluyorum görüntüsünden. Ama gerçekten tekrar aynı sıkıntıları çekecek olmak beni çok endişelendiriyor. Çünkü iyileşme süreci çok uzun sürüyor. Belli ki 2.5-3 ay beklemek lazım normal şekli görebilmek için.

vajinamın son hali eskisine göre güzel. Evdeyken sürekli aynayla geziyorum sürekli bakıyorum belki de bu yüzden gözüm de alışmış olabilir ahahaha. Ama klitoris daha incelebilirdi. Izlediğim videolarda klitorisin her iki yanından üçgen şeklinde parça çıkarıyorlardi bu klitorisi oldukça inceltiyordu. Türkiye'deki birçok doktorun bundan haberi yok galiba. Hudoplasti deyince sadece klitoristin üzerindeki fazla deriyi alıp bırakıyorlar. Benim klitorist geniş maalesef. Bilseydim, en başta konuşur böyle bir şeyi talep ederdim doktordan. Eğer sizde de aynı durum söz konusu ise kesinlikle yaptırın.

Son düzenleme:
Ameliyat sonrasi kontrol muayenesi olmayacak misiniz? Randevu verilmistir diye dusunuyorum

Evet verdi ama herhangi bir düzeltme yapmaz extra ücret almadan. Sadece kontrol edecek, neyi edecekse artık.

Eger ameliyat kaynaklı bir sorun varsa düzelttiren kişileri okumuştum forumlarda.Ekstra ücret belirmemişlerdi.Burayı okuyan olursa sizi doğru yonlendirecektir.Geçmiş olsun

Merhaba ben de dün oldum ameliyatı. İdrarımı düz yaparken en son yana doğru yaptım. Acaba ödem oluştuğundan olabilir mi ?

Ben de ödemden dolayı olmasını umut ediyorum. Gerçekten çok stresli bir dönem. Bir an önce normale dönüp yeni halini incelemek istiyorum. Ağrım sızım giderek azalıyor. Hatta oldukça rahat atlatiyorum bile diyebilirim. Geçmiş olsun

Evet verdi ama herhangi bir düzeltme yapmaz extra ücret almadan. Sadece kontrol edecek, neyi edecekse artık.
Kontrol muayenesinde zaten kendi yaptığı işin doğru olup olmadığına, her şeyin yolunda gittiğine, parasını verip talep ettiğiniz görünümü ve sağlığı size sunabilmiş mi ona bakıyor. İdrarınızı düzgün yapamadığınızı ve asimetrik hoşunuza gitmeyen bir görünüm olduğunu söylediniz. İyileşme süreci tamamlandıktan sonra bu şikayetleriniz devam ederse kesinlikle ücretsiz sizi yeniden ameliyata almak zorunda. Kimse 28 bin lirayı ağaçtan toplamıyor. Siz o parayı ödeyeceksiniz kadın sizi saçma sapan hale sokacak, bir de çok karlı iş diye bahsedecek, oldu canım. Muayenede sakın pısırık kalmayın tüm rahatsızlıklarınızı belirtin ve en başta belirttiğim taleplerimi yerine getiremiyorsanız ücret iadesi yapacaksınız çünkü sizin bozduğunuzu ben yeniden para verip yaptırmak zorunda kalacağım diyin

Çok haklısın ama gerçekten bu ülkedeki adalet sistemi ile tanışalı çok oldu. Doktorlar zaten dokunulamaz ilan edildi bu ülkede. Yine de konuşacağım elbette doktorun kendisiyle ama dediğim gibi onemsemeyeceginden çok eminim.

Ben de ödemden dolayı olmasını umut ediyorum. Gerçekten çok stresli bir dönem. Bir an önce normale dönüp yeni halini incelemek istiyorum. Ağrım sızım giderek azalıyor. Hatta oldukça rahat atlatiyorum bile diyebilirim. Geçmiş olsun
Merhaba ödemleriniz ne durumda, benimde bugün 5. Günümdü ameliyat olalı, klitoris ve dudaklarda zaten ödemli ama dudakların arka kısmı inanılmaz şiş, yürürken bacaklarımı açarak yürümek Zoruda kalıyorum ödemden dolayı, bugün mantar enfeksiyonuda oldum galiba, sizin sürecinizi merak ettim

Merhaba, ne durumdasınız? Ben de merak ediyorum.

Merhaba herkese, yıllardır bir türlü olamadığım labioplasti ameliyatını bugün oldum. Samsun'da özel bir hastanede yaptırdım ameliyatı. Öncelikle doktor hanıma (kadın doğum uzmanı) 1000 lira muayne ucreti ödedim. Muayenede iki tane iç dudagimin olduğunu söyledi. Gerçekten de yıllardır bendeki sorunu cozememistim. Kadın öyle deyince bana da bir aydınlanma geldi. Hem klitoris düzeltmesi hem de labioplatiye 28 bin nakit ödedim. Biraz da bugünden ve şu anki hislerimden bahsetmek istiyorum. Ameliyat 1.5 -2 saat arası sürdü. Lokal anestezi oldum. Aşırı rahatsız oldum ameliyat olurken. Aşırı üşüdüm ve her yerim uyuştu. Doktor hanıma kafamdaki soruları hiç soramadım. Çünkü hep çok yoğun kendisi. Ayaküstü söyleyeceklerini söyleyip kayboluyor ortalıklardan. Bu konuda gerçekten çok ilgili biri olduğu söylenemez. Ameliyati yaparken bu işlerin ne kadar kârlı olduğundan falan bahsediyordu yanındaki hemşirelere. Şaka mı bu ya? Neyse ameliyatı oldum çıktım. Fotoğrafımı çekme dediğim halde çekmiş ve bana gösterdi öncesi sonrasını. Buradan da kocaman bir sıfır. Bence yayınlanmasını istemediğim halde beni dinlemeyecek. Belki de çoktan yayınladı bilemiyorum. Her neyse, alt dudakları olduğu gibi kesmiş. Gözlerime inanamadim gerçekten olacak iş değil. Eve geldim biraz inceledim aynayla. Klitoris olayını becerememis. Resmen kocaman duruyor ortada. Umarım şiş olduğu için öyledir diyeceğim ama ameliyat biter bitmez de o sekildeydi. Hen şişmiş olabilir mi, sanmıyorum. Ne olacak bilemiyorum. Klitorise asimetrik bir şekil vermiş. Gerçekten aşırı üzgünüm. Tuvaletimi yaparken idrarim olduğu gibi sol taraftan bacağıma akıyor. Neden öyle olduğunu anlamadım. Klitoris sola yatıyor biraz o yüzden mi acaba. Yine klitorisin sol tarafında siyah bir beze oluşmuş. Derinin altına kan oturmuş galiba, bombe şeklinde görünüyor. Korkunç bir görüntüsü var. Nohut tanesi büyüklüğünde. Kendiliğinden mi gidecek yoksa öyle kalacak mı bilemiyorum. Kendisine söylesem de muhtemelen ilgilenmeyecek durumla. Parasını aldı artık bakmaz arkasına. Sonuç olarak vajinamla ilgili bir şeyler değişti evet ama cidden bok gibi oldu. Baktıkça ağlayasim geliyor. Onca yıl bekledim bu operasyon için. Keşke bilinen birine gitseydim. Belki de artık hep yan iseyecegim, düşündükçe içim darlaniyor cidden.su anda da her yerim sızlıyor. Çok canım acıyor. Ahh ahhh hiçbir şekilde değmedi ya. Ne olacak şimdi? Tekrar bu parayı nerede bulup da duzelttirecegim
bende samsunda oldum ameliyat hudoplasti ve lobioplasti oldum hangi doktora olmuştunuz çünkü benim doktorumda çok ilgisizde merak ettim

Merhaba ödemleriniz ne durumda, benimde bugün 5. Günümdü ameliyat olalı, klitoris ve dudaklarda zaten ödemli ama dudakların arka kısmı inanılmaz şiş, yürürken bacaklarımı açarak yürümek Zoruda kalıyorum ödemden dolayı, bugün mantar enfeksiyonuda oldum galiba, sizin sürecinizi merak ettim
Bu cuma 3. Hafta dolacak ama son 3-4 gündür dikişler inanılmaz kaşınıyor. Ağlamak istiyorum o derece rahatsız oluyorum. Dikiş kısımları sertleşti, aşırı rahatsız ediyor beni. Acaba ne zamana normal dokusunun yumuşaklığına döner? Iç dudaklarda asimetrik bir durum var benim. Ödem geçti ona rağmen o asimetri değişmedi. Biri çok uzun biri kısa. Doktor onu hallederiz gibi bir şey dedi. Nasıl halledecek bakalım. Diyelim ki halletti, yeniden o süreci yaşamak zorunda kalacağım. Gerçekten hiç kolay bir süreç değil.

bende samsunda oldum ameliyat hudoplasti ve lobioplasti oldum hangi doktora olmuştunuz çünkü benim doktorumda çok ilgisizde merak ettim
Keşke söyleyebilsem ya. Çünkü gerçekten ilgisiz bir doktora olmamak lazım böyle bir ameliyatı. Ama söyleyemiyorum. Su an kontol süreci devam ediyor ve yüz göz olmak istemiyorum

Bu cuma 3. Hafta dolacak ama son 3-4 gündür dikişler inanılmaz kaşınıyor. Ağlamak istiyorum o derece rahatsız oluyorum. Dikiş kısımları sertleşti, aşırı rahatsız ediyor beni. Acaba ne zamana normal dokusunun yumuşaklığına döner? Iç dudaklarda asimetrik bir durum var benim. Ödem geçti ona rağmen o asimetri değişmedi. Biri çok uzun biri kısa. Doktor onu hallederiz gibi bir şey dedi. Nasıl halledecek bakalım. Diyelim ki halletti, yeniden o süreci yaşamak zorunda kalacağım. Gerçekten hiç kolay bir süreç değil.
Merhaba ben de 21inde oldum. Aynı gündeyiz şu an. Bir iç dudağım uzun diğeri kısa benim de. Geçen hafta kontrole gittiğimde doktorum ödemden dolayı böyle olduğunu zamanla düzeleceğini söyledi bana.

15. Gunum doldu benimde, bi kac gundur benimde inanilmaz kasintim var,cok zorluyor ama mantar enfeksiyonumu yoksa iyilesme var dikislerde onun kasintisi mi anlayamiyorum, ilk baslarda da kasintim olmustum mantar sandim mantar degilmis, doktorum o zmaan normal demisti ama dayanamiyorum bende surekli kasiyorum. Benimde sol dudagin gerisine dokununca bi sertlik var anlamadim neden oldugunu. 1 ayimiz bi dolsun bakalim, telas etmeyin, benimde dudaklarin arka taraflarinda hafif odem var hala, sicaklarsa odemin gecmesini etkiliyor

Merhaba ben de 21inde oldum. Aynı gündeyiz şu an. Bir iç dudağım uzun diğeri kısa benim de. Geçen hafta kontrole gittiğimde doktorum ödemden dolayı böyle olduğunu zamanla düzeleceğini söyledi bana.
Benimki düzelmedi. Zaten düzenleyeceği belliydi. Sonuçta her iki taraf da ödemli olmasina rağmen asimetriklik vardı. Ama bir ay bekleyelim dedi. Sonra orayı düzeltiriz dedi. Dikiş yerleriniz sertlesti mi? Dikişleriniz nasıl bu arada? Bazı yerler çok gelişigüzel bende. Yamuk yumuk. Önceden baktıkça ağlıyordum cidden. Şimdi ağlamıyorum ama kara kara düşünüyorum. Iz kalacakmis gibi geliyor. Özellikle klitoris yan taraflarındaki dikişler çok belirgin ve dikiş hattı dümdüz değil.

Çok çok geçmiş olsun.... Gerçekten içim sızladı yaşadığınız psikolojiyi tahmin ediyorum ... Hangi doktora oldunuz operasyonu özelden konuşalım isterseniz

Benimki düzelmedi. Zaten düzenleyeceği belliydi. Sonuçta her iki taraf da ödemli olmasina rağmen asimetriklik vardı. Ama bir ay bekleyelim dedi. Sonra orayı düzeltiriz dedi. Dikiş yerleriniz sertlesti mi? Dikişleriniz nasıl bu arada? Bazı yerler çok gelişigüzel bende. Yamuk yumuk. Önceden baktıkça ağlıyordum cidden. Şimdi ağlamıyorum ama kara kara düşünüyorum. Iz kalacakmis gibi geliyor. Özellikle klitoris yan taraflarındaki dikişler çok belirgin ve dikiş hattı dümdüz değil.
Benimki de düzelmedi daha ama açıkçası ben ameliyat biter bitmez doktorun çektiği fotoğrafı gördüm. Tamamen simetrik ve eşitti. O yüzden bekliyorum hala. Regl olduğum için dikiş yerlerimi kontrol edemiyorum dört gündür. Yarın bakıp yazacağım size.

Bence bir bir buçuk ay dolsun öyle karar verelim. Çünkü hala ödemli olabilir orada dikiş var sonuçta. Bugün 19. Güne girdik.
Ayrıca sarkıklık yoksa gergin duruyorsa tekrar ameliyat olmayın bence. Bu hali de güzeldir eminim ki

Keşke söyleyebilsem ya. Çünkü gerçekten ilgisiz bir doktora olmamak lazım böyle bir ameliyatı. Ama söyleyemiyorum. Su an kontol süreci devam ediyor ve yüz göz olmak istemiyorum
anladım sorun değil ya benim ödemler geçmedi hala 22. günümdeyim neden geçmiyor anlamıyorum hala ilk günki gibi ödem var:KK43:

X