Bulaşık makinası tavsiyesi!!!....

Benim bütün beyaz eşyalarım siemens hepsinden de çok memnunum. Bulaşık makinesinden de memnunum. Tablet kullanmama rağmen çizmedi, ve hepsini tertemiz çıkarıyor.Ama her seferinde pervanelerin dönüşe filan dikkat ederim, engelleyen birşey varsa çekerim. Birde tabak, çanağın yerleşimine

benim bulaşık makinem vestel, çok basit bir modeli hem de. çizik yok bardaklarda. bence yerleştirmenin de etkisi olabilir.

arçelik- beko ile;
siemens- bosch ile çok yakın markalar.

bence bulaşıkta marka pek önemli değil. makineye bulaşık yerleştirmenizle de alakalı nasıl yıkadığı, kullanılan deterjan ile de... her zaman aynı sonucu alamıyorum temizlikte...

kombi için; vaillant en iyi diyorlardı... E C A ve demirdöküm kullandık, bir sıkıntı yok...

Bizim buzdolabı da bulaşık makinesi de sıemens ve çok memnunuz
Kesinlikle tavsiye ederim..

miele kulaniyorum yillardir menmunum tafsiyede ederim bende bulasik makinasi birde süpürgesi var cok kaliteli cikti ikiside

yaa arkadaslar kombim bozuldu.donuyoruz eşimle sıcak suda gelmiyo bana bide kombi markası önerebilirmisiniz.eşime e.c.a dedim onlar cok yakıyomus filan dedi.hemen bozulmayan vede cok yakmayan bir kombi markası nıda söylerseniz çok sevinicem.herşey üst üste geldi :KK14: :KK14:

canım sana tecrübelerime göre cevap veriyorum, bosch kesinlikle çok yakıyor açıyordum ısınamıyordum, e.c.a az yakıyor ama arada kombi düdüklü tencere gibi ses çıkartıyor ama iyi ısıtıyor, beko sessiz sakin sıcak suyu hemen devreye giriyor çok su akıtmıyorsun su ısınana kadar...

bulaşık makinesi demişken benimde bu konuyla ilgili bir sıkıntım var.. makinem tencerelerime zarar verdi renkleri soldu saplarındaki parlaklıkları gitti.. annem tencerelerini makineye atma elde yıka diyor ama öyle yapınca da makineye ne lüzum vardı diyorum ve açıkcası üşeniyorum sizin makineniz nasıl?

Bir de ne alırsanız alın Altus almayın. Satıcı Arçelik in servisi destekliyor dese de Arçelik bu markasına üvey evlat muamelesi yapıyor. Makineniz bozulursa falan muhatap zor buluyorsunuz. Bu da benim anti tavsiyemdir.

arkadaşların yorumlarını okuyunca şaşırdım :) birinin çok memnun kaldığına diğeri amannn demiş :) bende yaklaşık 7 yıldır arçelik kullanıyorum, çok memnunum, çizik olayı bence deterjandan kaynaklanıyor, sıvı deterjan kullanıyorum, çizik olmuyor

ben bu tip şeyleri hiç danışmam eşe dosta, çünkü kafam karışır benim:) herkesin beklentisi ve beğenisi farklı oluyor, gider kafama göre seçerim birini, Allaha şükür hiçte pişman olmadım seçtiklerimden hem şimdi hepsi birbirinin aynı, bence A sınıfı olmasına dikkat edin, öyle çok programlı falan olmasına takılmayın, altı üstü bulaşık yıkanacak, ben yıllardır sadece 2 programı kullanıyorum. umarım beğenerek kullanacağınız bi makine bulabilirsiniz

Çizilme olayı zaten yanlış hatırlamıyorsa makinenin tuzsuz kalması sonucu sudaki kireç tarafından oluyor. Siz şimdi hep tuz ekliyoruz diyebilirsiniz. Ancak makine tuzdan her zaman %100 faydalanamayabiliyor.

kesinlikle bosch diyorum ç.makinam b.makinam, buzdolabım, fırın ocak aspiratör vs. hepsi aynı marka birekere teklemedi...servisi çok iyi

arkadaslar öncelikle doğru yeremi konu açtım tam emin diğilim yanlışsada özür dilerim...
benim mutfagımda yer olmadıgı için bulaşık makinası bu zamana kadar alamadım.bulask makinasının yerinde fırın var ve çalısıyo artık cok sıkıldım ve ihtiyaı olan birisine verip makina alıcam.arçelik ve ssiemensi önerdiler bide sizin tavsiyelerinizi merak ediyorum.bulaşık makinası+setüstü+aspiratör 3ünü bir alıcam.ve hangi marka olacagından hiç bi fikrim yok.onun için sizin fikirlerinize çopk ihtiyacım var.iyiyse iyi kötütse kötü yanlarını yazarmısınız.:26:

Eskı arcelıklerımız 15 20 sene dayandı arcelıkten sasmam ben arkadas camasır makınası bulasık makınası arcelık

Bosh dan bı elektırıklı alet aldım bozuluyor bence son 5 senede kullanan arkadasların tawsıyesını almalısın.
Mesela garatılerı kac yıl makınannnın
Bıde servıs eve geldımı kac tl gelıo bunlar cok onemlı

Bıde kesınlıkle catal bıcak sepetı yukarıda ayrı bı cekmelı raylı sıstemde alma en guzel olanı gene sepetlı olanlar

bütün beyaz eşyalarımı bosch tan aldım çok memnunum.fırınım on numara hiç ses vermeden alt üst süper pişiriyor buzdolabım gördüklerimden çok daha geniş kullanışlı ve ilk günkü gibi. Bunlara güvenerek bulaşık makinemi de bosch aktivewater eco aldım çok memnunum.zaten kayınvalidem den arkadaşlarımdan akrabalardan her türlü markayı gördüm ama benimkinin çatal kaşık için üstte rafi var tek tek diziyorsun birbirine değmeden temizleniyor. Katlanır tabaklık kısmı var istersen kapatıp tencere koyabiliyorsun.üst sepeti çıkartıp büyük bulaşıkları alt sepette rahat yıkayabiliyorsun, yarım yük seçeneği var çok kirli olmasa bile acil lazımsa sadece üst sepeti yıkıyor.saat ayarlama özelliği de var doldurup ayarlıyorsun istediğin saatte yıkamaya başlıyor.ekstra kurutma yarı sürede yıkama falan bi sürü özelliği var bide A+++ enerji sınıfı, 7 litre suyla yıkıyor eko programı.yani bosch u tek geçerim. Uzun uzun anlatmaya çalıştım özelliklerini ben aldığımda internetten pek bilgi bulamamıştım. Umarım yardımcı olabildim

yaa arkadaslar kombim bozuldu.donuyoruz eşimle sıcak suda gelmiyo bana bide kombi markası önerebilirmisiniz.eşime e.c.a dedim onlar cok yakıyomus filan dedi.hemen bozulmayan vede cok yakmayan bir kombi markası nıda söylerseniz çok sevinicem.herşey üst üste geldi :KK14: :KK14:

baymak kombiye bakabilirsiniz.

Bosch ve siemens zaten aynı fabrikanın ürünü,hangisini aldığın farketmiyor,siemens sadece 50 yada 60 lira daha pahalı..Önemli olan Bosch markasının ithal ürünlerinden almak onlar daha sağlammış,yerli bosch lar pek dayanılklı değişmiş!!

bütün beyaz eşyalarımı bosch tan aldım çok memnunum.fırınım on numara hiç ses vermeden alt üst süper pişiriyor buzdolabım gördüklerimden çok daha geniş kullanışlı ve ilk günkü gibi. Bunlara güvenerek bulaşık makinemi de bosch aktivewater eco aldım çok memnunum.zaten kayınvalidem den arkadaşlarımdan akrabalardan her türlü markayı gördüm ama benimkinin çatal kaşık için üstte rafi var tek tek diziyorsun birbirine değmeden temizleniyor. Katlanır tabaklık kısmı var istersen kapatıp tencere koyabiliyorsun.üst sepeti çıkartıp büyük bulaşıkları alt sepette rahat yıkayabiliyorsun, yarım yük seçeneği var çok kirli olmasa bile acil lazımsa sadece üst sepeti yıkıyor.saat ayarlama özelliği de var doldurup ayarlıyorsun istediğin saatte yıkamaya başlıyor.ekstra kurutma yarı sürede yıkama falan bi sürü özelliği var bide A+++ enerji sınıfı, 7 litre suyla yıkıyor eko programı.yani bosch u tek geçerim. Uzun uzun anlatmaya çalıştım özelliklerini ben aldığımda internetten pek bilgi bulamamıştım. Umarım yardımcı olabildim

canım güle güle kullan süper bi makina almıssın gerçekten.tam istediğim özellikler var.ama sana da bi kaç sorum var.bosch un bi ürünü bozuldugunda baska sehhirden geliyomus vede cok zor oluyomus diye duydm sende hiç bozulma filan oldumu.bide senin makinanın 3.rafı varya o çok iyi bi özellik kaşıklarım filan ciizilmez süper olur ama arkadaslar o sepet yukarıda kaldıgı ıcın pek kullanıslı olmuyomus temız yıkamıyomus.seninde basına geldimi kaşık çatalını nasıl yıkıyo leke filan bırakıyomu

arçelik kullanıyorum 3 programlı ama sedece 2 sini kullanıyorum yeterli geliyor ben memnunum serviside iyi tavsiye ederim:KK31:

X