Burnum dusecek gibi hissediyorum

bmbm

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Nisan 2014
1.747
1.525
Burun estetigi yaptiranlar yardımcı olur musunuz lütfen? Hissettiklerim normal mi?
Alci cikarili bugün 5. Günüm. Ayaktayken burnum aşağı doğru çekiliyormuş gibi hissediyorum.. Bir de burnumda bir kıpırtı varmış gibi oluyor yatarken bile. Alcim cikatilinca odem arttı. Azaltmak için detoks suyu içiyorum. Çok panik yaptım. Burnumun ucunu yüksekliği azalmış gibi geliyor. Ödemden mi anlayamıyorum. Sizler de aynı şeyleri yaşadınız mı? 2 cocuk olunca öyle çok dikkat edemiyorum kendime.

Bir de yemek yerken burnum da oynuyor gibi ☹️çok mu panik oldum.

Bir de yemek yerken burnum da oynuyor gibi ☹️çok mu panik oldum.
Bana biraz öyle geldi. Uzun süre burnunuza dokunduğunuzda his olmaz. Yüzde yapılan ameliyatlarda da ödem, morluk, kanama sorunu çok olur. Bu yüzden normal bence. Bende hemen hemen aynı şeyleri yaşadım. Ödemimi görseniz suratıma koca bi yumruk yemiş gibiydim. Ameliyattan 1 ay sonra hicbir sıkıntım kalmadı. Burnumu da birkaç ay daha sonra hissetmeye başladım. Üst çenemden de ameliyat olmuştum üst dişlerimin hissi de 4 5 ay sonra gelmişti.

Bence bir sıkıntı yok üstelik daha yeni çıkmış alçınız. İlk zamanlarda olur öyle. Ama uzun bir süre daha devam ederse doktorunuza görünün tabi.

Alçı çıktıktan sonra burun ucu hafif iniyor zaten normal. İlk zamanlarımda burun kemiklerim hareket ediyordu resmen ağırdı böyle hissetmek çok normal.
Siz bir tık pimpiriklisiniz..

Alçı çıktıktan sonra burun ucu hafif iniyor zaten normal. İlk zamanlarımda burun kemiklerim hareket ediyordu resmen ağırdı böyle hissetmek çok normal.
Evet 🤦🏻Burnumun ucu düştü sandım. Odemim de çok. Aslında sigarayı bırakmadığın için bir tür suçluluk psikolojisi de yaşıyorum sanırım

Bir şey daha sorabilir miyim ? 😊 Doktorum alcimi çıkardığında burnumda çok az odem vardı. Doktor 1 hafta sonra daha da azalacak dedi. Internette yazılanları okuyunca da o aşamadan sonra odemin giderek azalacağı yazıyor. Ama benim tam tersi atel cikinca burnum şişti. Hafif yanaklarıma doğru odem indi. Bu normal mi ? 🙏

Bir şey daha sorabilir miyim ? 😊 Doktorum alcimi çıkardığında burnumda çok az odem vardı. Doktor 1 hafta sonra daha da azalacak dedi. Internette yazılanları okuyunca da o aşamadan sonra odemin giderek azalacağı yazıyor. Ama benim tam tersi atel cikinca burnum şişti. Hafif yanaklarıma doğru odem indi. Bu normal mi ? 🙏
Normal. Ödemleriniz yatış şeklinize tükettiklerinize göre zaman zaman artabilir ve azalabilir. Zaten sürecin 6 ay 1 sene cilde göre 2 seneyi bulabildiğini biliyorsunuz. Uzun bir ödem atma süreci bol su tüketin.
Sigarayı tüketmemeye çalışın. Çok burnunuzu incelemeyin günler geçtikçe şekilden şekile giriyor..

Normal. Ödemleriniz yatış şeklinize tükettiklerinize göre zaman zaman artabilir ve azalabilir. Zaten sürecin 6 ay 1 sene cilde göre 2 seneyi bulabildiğini biliyorsunuz. Uzun bir ödem atma süreci bol su tüketin.
Sigarayı tüketmemeye çalışın. Çok burnunuzu incelemeyin günler geçtikçe şekilden şekile giriyor..
Çok teşekkür ederim. Pazartesi günü çalışmaya başlayacağım ve sabah bantları çıkarıp gideceğim. Mesafe uzak olduğu için doktor kendim cikarabilecegimi söyledi. Bantlar da cikinca daha da silecek diye endişelendim. Dediğiniz gibi biraz hatta baya pimpirikliyim. Tekrar teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim. Pazartesi günü çalışmaya başlayacağım ve sabah bantları çıkarıp gideceğim. Mesafe uzak olduğu için doktor kendim cikarabilecegimi söyledi. Bantlar da cikinca daha da silecek diye endişelendim. Dediğiniz gibi biraz hatta baya pimpirikliyim. Tekrar teşekkür ederim.
Bantlar çıkınca da atel çıkınca da daha fazla şişiyor çünkü sürekli bir bası var üstünde ve bu zamanla iniyor. Umarım mutlu olursunuzzz

Bantlar çıkınca da atel çıkınca da daha fazla şişiyor çünkü sürekli bir bası var üstünde ve bu zamanla iniyor. Umarım mutlu olursunuzzz
İnşallah. 39 yaşımdayım ve bu yaşıma kadar cesaret edip yaptıramamistim bu ameliyati. 2 çocuktan sonra karar verdim. İnşallah sonucunda mutlu olurum.

X