Protezli meme dikleştirme günlüğüm

Geçmiş olsunn❤️ Kime ve ne kadara yaptırdınız? Şu an doktor araştırması yapıyorum ben de😅
Teşekkür ederimmm☺️ Ankara'da Selçuk Yüce'ye yaptırdım. Doktor hastanelerle anlaşmalı oluyor. İki seçenek vardı biri tobb hastanesi, diğeri Ortadoğu hastanesi. Tobb 100 bin, Ortadoğu 80 bin diye konuştuk. Otelcilik hizmetleri açısından farklı diğer her hizmet aynı dediler. Ben Ortadoğu'yu seçtim, malum aradaki fiyat farkı çok fazlaydi. Testler ve ameliyat sonrası takılan korse fiyata dahildi (görüştüğüm diğer doktorlar korse için ekstra 1500 lira istemişlerdi). Hatta benim geçmişte pıhtı öyküm olduğu için ücret talep etmeden operasyon günü, akşamı ve sonrasındaki gün sabah-akşam kan sulandirici iğne yaptılar. Sonrasında evde yapmam için de verdiler ( O iğnelerin fiyatı da hatrısayilir bir miktar tutuyor normalde). Ben çok memnun kaldım. Hoca çok ilgili. Sizi büyük vaatlerle büyülemiyor görüşmede, olası olumsuzluklar hakkında hatta epeyce bilgilendiriyor (pıhtı öyküm olduğu için kalp damar doktorumla koordineli hareket ettik, diğer doktorlar hemen yapma taraftarıydı. Selçuk hoca temkinli yaklaşmış ve bana bu yüzden çok güven vermişti) ama çıkardığı iş gerçekten muazzam tam istediğim gibi görünüyorum artık, pıhtı mıhtı da olmadı çok şükür 🙃😸

Merhaba bende 2 hafta önce yaptırdım görüntüsünden çok memnunum tek bi sıkıntım var sol göğüsümdeki dikiş zor iyileşiyor her gün pansuman yapıyorum oksijenli su ve batikonla
Ağrı sadece ayağa kalktığımda var sonra hemen geçiyor.ödemler iniyor biraz yanlarda var
Sol göğüsüm b ödem atmakta geride kaldı sağa göre hem ödemli hem dikişi iyileşmiyor küçük bir yer dikişin birleştiği yer

Merhaba bende 2 hafta önce yaptırdım görüntüsünden çok memnunum tek bi sıkıntım var sol göğüsümdeki dikiş zor iyileşiyor her gün pansuman yapıyorum oksijenli su ve batikonla
Ağrı sadece ayağa kalktığımda var sonra hemen geçiyor.ödemler iniyor biraz yanlarda var
Sol göğüsüm b ödem atmakta geride kaldı sağa göre hem ödemli hem dikişi iyileşmiyor küçük bir yer dikişin birleştiği
Merhabalar ağrılar konusunda tam olarak aynı şeyi ben de sağda yaşıyorum. Ödemi ben buz aküsü koyarak attım galiba. Yine mutlaka vardır ama boyut olarak ikisi de aynı hemen hemen. Siz de deneyin isterseniz. Sabah kalkar kalkmaz ağrının olduğu yere buz koyuyorum, gün içerisinde de koyuyorum bir iki defa beşer dk. Ama dikişe sanırım korsenin lastiği baskı yapıyordu askı kısmının kancasını ilk kopcaya taktım biraz hafifledi ama neden tek taraf anlamadim ben de. Pazartesi kontrolüm var bantlarim hala duruyor doktor kaldırma dedi, ne durumda olduklarını o zaman göreceğim. Ağrıyı da soracağım gittiğimde. Yeni bir şey öğrenirsem yazarım buraya. Çok geçmiş olsun size de bütün ağrılara değiyor değil mi yine de 🥲

Merhabalar ağrılar konusunda tam olarak aynı şeyi ben de sağda yaşıyorum. Ödemi ben buz aküsü koyarak attım galiba. Yine mutlaka vardır ama boyut olarak ikisi de aynı hemen hemen. Siz de deneyin isterseniz. Sabah kalkar kalkmaz ağrının olduğu yere buz koyuyorum, gün içerisinde de koyuyorum bir iki defa beşer dk. Ama dikişe sanırım korsenin lastiği baskı yapıyordu askı kısmının kancasını ilk kopcaya taktım biraz hafifledi ama neden tek taraf anlamadim ben de. Pazartesi kontrolüm var bantlarim hala duruyor doktor kaldırma dedi, ne durumda olduklarını o zaman göreceğim. Ağrıyı da soracağım gittiğimde. Yeni bir şey öğrenirsem yazarım buraya. Çok geçmiş olsun size de bütün ağrılara değiyor değil mi yine de 🥲
Çok teşekkür ederim sizlere de çok geçmiş olsun ☺️aynen tüm ağırlara rağmen değiyor☺️benim kontrolüm Salı günü bende yazarım 😌buza geç kaldığımı düşündüm ondan koymadım ağrılar dikiş olan yerde aşağıya doğru çekiyor sonra hemen geçiyor
Cildimde çok gergin parlıyor resmen çok hafif pembelik var bantlardan kaynaklı diye düşünüyorum meme uclarında kurumuş kan var onu artık Salı günü doktorum belki kaldırır

Çok teşekkür ederim sizlere de çok geçmiş olsun ☺️aynen tüm ağırlara rağmen değiyor☺️benim kontrolüm Salı günü bende yazarım 😌buza geç kaldığımı düşündüm ondan koymadım ağrılar dikiş olan yerde aşağıya doğru çekiyor sonra hemen geçiyor
Cildimde çok gergin parlıyor resmen çok hafif pembelik var bantlardan kaynaklı diye düşünüyorum meme uclarında kurumuş kan var onu artık Salı günü doktorum belki kaldırır
Ben de çok teşekkür ederim. Buz için geç kaldığınızı düşünmüyorum ben de ilk zamanlar yapmamıştım. Hatta ilk bir hafta yapmadım galiba. Sonradan ağrım olunca belki faydası olur diye yaptım, ödemleri indiriyor hafif de olsa yumuşatıyor memeyi. Koyarsanız doğrudan üstüne koymayın ama mikrop filan kapar Allah korusun, korsenin üstünden tutun. Dikiş olan yerler benim de uzanıp kalkarken çekiliyor, elektrik çarpıyor gibi, değişik bir sızı. Hepsi geçecek diye umut ediyorum 🙏🏻

Ben de çok teşekkür ederim. Buz için geç kaldığınızı düşünmüyorum ben de ilk zamanlar yapmamıştım. Hatta ilk bir hafta yapmadım galiba. Sonradan ağrım olunca belki faydası olur diye yaptım, ödemleri indiriyor hafif de olsa yumuşatıyor memeyi. Koyarsanız doğrudan üstüne koymayın ama mikrop filan kapar Allah korusun, korsenin üstünden tutun. Dikiş olan yerler benim de uzanıp kalkarken çekiliyor, elektrik çarpıyor gibi, değişik bir sızı. Hepsi geçecek diye umut ediyorum 🙏🏻
İnşallah geçsin çabuk çok sabırsızlanıyorum ☺️buzu denerim bugün bende hiç koymamıştım buz ondan geç kaldığımı düşündüm 😌

Çok geçmiş olsun. Benimde 4.ayım bitti, protez+ dikleştirme yapılmıştı. İlk günler zor geçiyor ama sonrasında tüm bu sıkıntıları çektiğimize değiyor. Ödem atmak için doktorumun önerisi ile Enfla C kullandım.
Benım de 4.ayım goguslerım hıc kuculmedı tam tersı yumusadıkca gogus kendını saldıkca gozume buyuk gelmeye basladı ben cıkarttırıp dıklestırme yaptırmayı dusunuyorum sızde ız cok bellı mı lolıpop ızı

Benım de 4.ayım goguslerım hıc kuculmedı tam tersı yumusadıkca gogus kendını saldıkca gozume buyuk gelmeye basladı ben cıkarttırıp dıklestırme yaptırmayı dusunuyorum sızde ız cok bellı mı lolıpop ızı
Hayır hiç belli değil, dikleştirme meme ucundan yapıldı.

İnşallah geçsin çabuk çok sabırsızlanıyorum ☺️buzu denerim bugün bende hiç koymamıştım buz ondan geç kaldığımı düşündüm 😌
Merhabalar 🥰bende gittim çok şükür her şey yolunda yalnız benim bantlar daha erken çıkarıldı 10. Gününde çıkarıldı pansumanla devam edeceğim ama Korseyi 1.5-2 ay takmamı istedi
Sizin adınıza çok sevindim çok geçmiş olsun 🥰

Merhabalar 🥰bende gittim çok şükür her şey yolunda yalnız benim bantlar daha erken çıkarıldı 10. Gününde çıkarıldı pansumanla devam edeceğim ama Korseyi 1.5-2 ay takmamı istedi
Sizin adınıza çok sevindim çok geçmiş olsun 🥰
Çok teşekkür ederim 🤗 ben de korseyi kendimi rahat hissedene kadar takacağım, çok faydasını görüyorum ağrı konusunda. Bir an evvel iyileşelim🙏🏻 çok geçmiş olsun size de 💖😌

Merhabalar 27 temmuz perşembe günü protezli meme dikleştirme ameliyati oldum. Burayı, yazabildiğim sürece günlük tutar gibi kullanmayı düşünüyorum. Hem kendim için bir kayıt hem de düşünenler için yardımcı olacak bir konu olur diye düşündüm😌
Perşembe günü 12 buçukta ameliyata alındım. Ameliyatım yaklaşık üç saat sürmüş. Uyandığımda odaya çıkarılmıştım. Korseli oldugum için hiçbir şey göremedim. Ama yatarken o şişkinliği görmek bile mutlu etmeye yetmişti. Doktoruma 300 cc'ye kadar istediğimi söylemiştim. Denemiş fakat meme dokumla birlikte 300'ün çok büyük durduğunu 270 cc koyduğunu söyledi. Tam istediğim gibi duruyorlar. (Bu süreçte doktora güvenmek de çok önemli. Çünkü 300 ya da daha büyük diye diretsem ve doktor da yapsa ileride yeniden sarkma olasılığı varmış.)
29 yaşımdayım, henüz anne olmadım. Fakat ergenlikte şok diyetlerle verdiğim kilolar memelerimin canına okudu. (Bunu okuyan genç kızlar varsa lütfen ama lütfen o bilmem kaç haftada bilmem kaç kilo yazan diyetleri yapmayın. Hayatımın hatası oldu benim.) Bu yüzden her ortamda hep bir özgüven eksikliği yaşıyordum. 18-19 yaşlarından beri hayalim olan bir şeyi gerçekleştirdim 3 gün önce. Hala inanamıyorum😁🙌🏻
Ameliyat olduktan sonraki ilk gece inanılmaz ağrılar yaşadım, e tabii anestezi etkisi geçiyor ağrı kesicilerin etkisi geçiyor yani çok normal. Yalnızca protez ya da yalnızca dikleştirme olsaydım bu kadar ağrım olmayacakmış doktorumun söylediğine göre. Benimki ikisi bir arada olduğu için sürecin biraz daha acılı geçeceğini en baştan söylemişti, yani sürpriz olmadı bana. Dren takıldı bu arada onların da acısını hissediyorum bence. Dün taburcu oldum. Ağrı kesicilerle acı hafifliyor. Hatta bugün buraya yazacak kadar iyiyim.🦦
Yara izlerinin daha hızlı iyileşmesi için neler yapıyorum biraz da onları yazayım. Bakalım işe yarayacak mı, birlikte görelim🐌 bir kere en başta şunu belirtmek isterim, yaraların iyileşmesini engelleyen şeylerin en önde gelenlerinden biri sigara. Bıraktım arkadaşlar.❣️ Umarım geri dönmem ama sağlığımı ve kendimi sigaradan daha çok sevdiğimi fark ettim.💖 Bol su içiyorum anestezi ve ödemler vücudumdan daha hızlı atılsın diye. Meyve yiyorum. Eşim karışık meyve suyu sıkıyor günde bir iki bardak içiyorum. Kahvaltımı sağlam yapıyorum. Akşamları paça işkembe gibi çorbalar içiyorum. Hem kollajen içerdiğinden hem de katı beslenmek istemediğimden. İlaçlarımı düzenli kullanıyorum. Bir arkadaş kuruyemiş yediğini yazmıştı burada, sanırım bitkisel yağlar kana karışarak yaraları daha hızlı iyileştiriyormus. Yani mantıken bana uyan ne varsa yapıyorum.
Bu arada biraz kabızlık yaşıyorum yediklerime ne kadar dikkat etsem de. Drenlerden dolayı tuvalette rahat hareket edemiyorum. Yarın çıkartacaklar. Sonra normale döner diye umut ediyorum. Şimdilik bu kadar💌
.
4. Gün: Gece ağrı ile uyandım yine. Hareketlerim daha rahat ama sırtıma yastığı konumlandırmak biraz zorluyor. Uyurken kayınca filan ağrıtıyor🥲 Arveles içip geri yattım, rahatlattı. Kontrole gittim bugün. Drenleri çıkarttık. Ağrılarım inanılmaz hafifledi. Sağ memem soldan birazcık küçük şu an, doktorum solda ödemin daha fazla olduğunu söyledi. Zaten sağ kolumu daha rahat kullanıyorum sola göre. Muhtemelen koltuk altlarım hala ödemli. ❤️‍🩹 Meme uçlarımda his yok, doktor şu an için normal olduğunu zamanla geri geleceğini söyledi. Hadi bakalım 🙏🏻
.
5. Gün: Ağrı yok, hafif sızı var. İlaçlara devam ediyorum. Bugün AVM'ye bile gittik. Yarın banyo günüm🥳 Balensiz sütyen almaya gittik, çünkü korsenin artık bır yıkanması gerek.😅 Korse kuruyana kadar balensiz basic bir sütyen takmamı önerdi doktorum. Kollarımı çok zorlamamak şartıyla rahat hareket ettirebiliyorum. Ama 2 kg'dan fazla ağırlık kaldırmam yasak olduğu için yine de dikkatli olmam gerekiyor. Yürürken değişik bir ağırlık hissi oluyor göğsümde, onun dışında bir problem yok şu an.🌝 Bir de hala tam sırt üstü yatamıyorum, arkama bir iki yastığı destek yapmam gerekiyor uyuyabilmek için, üstüme öküz oturmuş hissi oluyor çünkü bir süre sonra. Bugünlük bu kadar 😁💌
.
1. Hafta: Ödemlerim biraz daha indi gibi. Sabah yataktan ilk kalktığımda göğüs kafesimde ağrı hissediyorum, hareket etmeye başlayınca geçiyor. Ara ara meme ucuma doğru bir sızı hissediyorum gün içinde ama inanılmaz derecede değil.
.
19. Gün, 2. Kontrol: Dikişlerin uçları kesildi, gerisi kendiliğinden dusecekmis. Bantlar yenilendi, 10 gün sonra bantları kaldıracağım. Bu süre içinde her gün pansumana devam edeceğim. 10 gün sonra, izler için doktorun yazdığı kremi sürmeye başlayacağım. Korseyi, sporcu sütyeni ya da balensiz herhangi bir sütyen ile dönüşümlü giyebilirsin, dedi doktorum. Dün gece çıkarıp dediği gibi bir sutyenle yatmayı denedim ama ağrım oldu korseyi tekrar giyip yattım, sanırım bir süre daha korse kullanacağım🙄 2 kg'dan ağır bir şey kaldırmam yasak ⚔️ (bazen boşta bulunup çaydanlığı tutacak oluyorum ama kaldiramiyorum zaten 🥲)
Memeisleri yaptirmak isteyipte cesaret edemeyen ben 😂 nerde ve ne kadara yaptirdin acabaa

Teşekkür ederimmm☺️ Ankara'da Selçuk Yüce'ye yaptırdım. Doktor hastanelerle anlaşmalı oluyor. İki seçenek vardı biri tobb hastanesi, diğeri Ortadoğu hastanesi. Tobb 100 bin, Ortadoğu 80 bin diye konuştuk. Otelcilik hizmetleri açısından farklı diğer her hizmet aynı dediler. Ben Ortadoğu'yu seçtim, malum aradaki fiyat farkı çok fazlaydi. Testler ve ameliyat sonrası takılan korse fiyata dahildi (görüştüğüm diğer doktorlar korse için ekstra 1500 lira istemişlerdi). Hatta benim geçmişte pıhtı öyküm olduğu için ücret talep etmeden operasyon günü, akşamı ve sonrasındaki gün sabah-akşam kan sulandirici iğne yaptılar. Sonrasında evde yapmam için de verdiler ( O iğnelerin fiyatı da hatrısayilir bir miktar tutuyor normalde). Ben çok memnun kaldım. Hoca çok ilgili. Sizi büyük vaatlerle büyülemiyor görüşmede, olası olumsuzluklar hakkında hatta epeyce bilgilendiriyor (pıhtı öyküm olduğu için kalp damar doktorumla koordineli hareket ettik, diğer doktorlar hemen yapma taraftarıydı. Selçuk hoca temkinli yaklaşmış ve bana bu yüzden çok güven vermişti) ama çıkardığı iş gerçekten muazzam tam istediğim gibi görünüyorum artık, pıhtı mıhtı da olmadı çok şükür 🙃😸
ORHANHIRA17 ORHANHIRA17 burada detaylı anlatmıştım hatta 🤗💌

Yaaa sizinki süpermiş 😁 Ameliyattan sonra his kaybı olmadi mi hiç? Benim etrafında his var ama uçta belli belirsiz😅
Merhaba öncelikle çok geçmiş olsun kısa sürede istediğiniz görüntüye ulaşırsınız inşallah bende protezli meme küçültme düşünüyorum doktorunuzun ismi nedir öğrenebilir miyim

Pikolata'ya aşırı katılıyorum❣️ Şöyle düşün ömür boyu kıyafet seçerken "ay dekoltem nasıl görünür" ya da "ya çok güzelmiş ama ben bunu giyemem." diye düşünmeden özgürce ne istersen giyeceksin. 😍 Hatta bazı kıyafetlere bikinilere çok hoşuma gitse de göz ucuyla bakıp geçiyordum, bilinçaltım kendini eksik olarak kabul etmişti bu konuda çünkü şans bile vermiyordu. Benim için en zoru da buydu, psikolojik kısmı yani. Şu an çok garip geliyor özgürleşmişim gibi bir his var içimde tarif ederken bile kelimeleri seçemiyorum, yetmiyorlar 🙃 Maddi durumun imkan veriyorsa yaptır gitsin. Hayata bir kere geliyoruz. Ben hep dolar biraz düşsün, ekonomi biraz düzelsin umuduyla erteliyordum ama baktım olmayacak kararttım gözümü yaptırdım. Bunu yaptığıma hala inanamıyorum ama 🐳😁
Sertlik ve gerginlik göğüste baskınız olmadımı 9. Günümdeyim korseden fırlayacak gibiler aşırı baskı var psikolojim bozuldu bu durumdan doktor normal diyor

X