Bursa kreş

printemps

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2014
1.063
1.094
Özel okul pişmanlıktır. Bursa da geçen dönem kızımı kreşe verdim . Çocuk son güne kadar hergün ağladı . Pedagog ada götürdüm . Öğretmen ve yönetici tarafından suçlandımda . Halbuki tek dediğim bir bildiğiniz varsa onu uygulayalım. Öğretmen 6 ayda ağlayabilir dedi tamam dedim sustum. Aylarca kapıda dışarda bekledim. Daha sonra yöneticisi olucak beyefendi bırakın içeri koyın ve gidin dedi . Onufa yaptım ikinci gün hıckırıp arkamdan koşmak sureti ile paçama yapıştı. Daha kötü oldu. Ve yönetimdeki kurucu bey siz şımartıyorsunuz öğretmene yazık gibi saçma sapan cümleler kullandı. Dışardan birgün gördümki çocuk bir kenarda tek başına uzunca bir süre ağladı. Bir gün bile vazgeçip alıp götürmedim .kırılması lazım değilmi . Öyle süslü cümleler kurdularki okul hakkında anlatamam mutlu olması en önemlisiymiş. Derdimi anltmaya her gittiğimde asla konuşturulmadım. Ve eşime dedimki bundan sonra sen ilgilen ben muhatap bile olmam. Okul gün sayılarını oldukça azalttım . Bir sorun olduğu belliydi . O sene bursanın en pahalı okulu olur kendileri bu arada. Her neyse okul son gün kalıcağı bir saat parti vakti olduğunu söylediğimde bile bu çocuk ağladı. Hep kendimde suç aradım. Taaaki çocuk kendini güvende hissedip anlatınca . Ve sınıfındaki diğer çocuklardan olan arkadaşıda . Arkadaşının kolunu sıkıp sık sık fırlattığını . Sürekli bağırdığını diğerlerine . Ve bir kaç ay sonra ben bir şeye kızdım sesim bir ton yükseldi çocuğum bir kenara sindi ellerini önüne bağladı ve sessizce bekledi. Dedim noluyor naptılar sana . Bir öğretmeninin arkadaşını dövdüğünü anlattı. Daha üstelemedim. Çok pişmanım özel okul pişmanlıkmıi. Şimdi devlet okuluna verdim ve kızım 2 gün gibi bir sürede adapte oldu. Ve bende kendi ebebeynliğimi sorgulamayı bırakmıi oldum. Artık herhangi bir şekilde bir okul veya kurs biz şöyleyiz şöyle eğitim veriyoruz çocuklar mutlu olsunmuş hayal kurduruyorsa dinlemeden kapatıyorum . Yazıklar olsun okul içi belki daha neler var . Üstelik gittikleri o orman ziyaretleri yolları çok tehlikeli. Bir okul sürekli öğretmen değiştiriyorsa mutlaka bir sorun aramalısınız. 6 yaşında 5 yaşında 4 yaşında çocuklardan ne istediniz . Size yazıklar olsun. Pedagog velimiz bile vardı çocuk resmen annesine yapışmış. Nasıl bir baskı kuruluyorsa çocuk asla konuşmamış. Veli okulla konuştuğunda tabiki yine ukala tavırlar bizim tarzımız bular ve pedagogu bile olmayan bir okuldan hayır gelmiceğini bir kez daha anladık. Butik özel okul pişmanlıktır.

X